Otsing leidis 9 vastet

Postitas Ernie
T Juul 03, 2007 11:03 am
Foorum: Relvameister
Teema: optika paigaldamine M39 vindile?
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 16818

villuvih kirjutas:Aga Ernie mida sa poldiga teinud oled või plaanid teha? Mahasaagida ja see kõver ameerika käepide peale panna või mingeid muid omalahendusi nt. painutada, keevitada jne.

Mind ka on üks üleliigne Ukko-Pekka ootamas teiselpool lahte. Kindlasti oled sa juba soome jahifoorumis http://www.eralle.net sarnaste mosin projektidega tutvunud. Edu!


Ma käepidet puutuda ei plaani - tahan sihiku paigutada lukukojast ettepoole, nii et segama ei jääks. Samas see variant välistab tavapärase optika kasutamise.
Kui sul aga puurimine pole vastunäidustatud siis ilmselt see ATI variant tõesti üks lihtsamaid.
Üheks võimaluseks veel S&K alus, mis spetsiaalselt M39 jaoks mõeldud. S&K suurim miinus minu jaoks on see, et mu sihik nõuab Weaver-tüüpi alust aga seda varianti firma M39 jaoks ei valmista.
Postitas Ernie
T Juul 03, 2007 12:12 am
Foorum: Relvameister
Teema: optika paigaldamine M39 vindile?
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 16818

sergo kirjutas:erni, oleks Sa eelmise aasta märtsis tegija mees olnud oleks Sul eelmise aasta põdrajahiks asi käes olnud. Nüüdseks härrased Nurgad Tallinnas ei baseeru ja Sinu tegutsemistempot arvestades võiks püssi kätte saada kah poolteise aasta pärast. Jõudu, seda muidugi järgmise aasta põdrajahis! Ja seda võin ma Sulle ka öelda, et parem on uus maja ehitada kui vana romu remontida, tuleb odavam kätte, muidugi kui erilisi hingekraapivaid elamusi eelnevalt ei kaasne.


Tjah - eks sul ole kahtlemata õigus, kuigi asjaolu et püssi alles novembris EW pinnale sain oleks selle kättesaamise põdrajahi alguseks üsna keeruliseks teinud - olgu ma nii tegija mees kui tahes.. See selleks.

Kuna konkreetse püssi puhul on tegemist esmaselt relvavendade kingituse ning seda kaudu emotsionalset väärtust omava mälestusesemega, siis tema jahirelvaks muundamine ei ole minu jaoks eesmärk omaette vaid väike projektike mille kallal nokitseda. Siit ka minu mõningane vastumeelsus kergemat teed minna ja relvasepa kaudu asja ajada - kuigi pean tunnistama, et kiusatus on olemas.
See jahirelvaks kujundamine sai ette võetud rohkem selleks, et püss ilmaasjata kapis ei vedeleks - ei ole need riistapuud selleks mõeldud. Uus laad sai tellitud puitosa säästmiseks ja päästik selleks, et vana oli minu maitse jaoks niruvõitu. See sihiku värk rohkem selline edevuse asi - mitte eesmärk omaette.
Üleüldse see sõjapüssi kasutamine jahis on nii vana ja läbivaieldud teema - siingi foorumis, et kas tasub seda jälle üles võtta. Maitse asi ju - joku tykkää äitistä, joku tyttärestä, joku molemmista.

Mis põdrajahti puutub siis jõudu selleks läheb vaja ilmselt juba sellel aastal - hooaega vahele jätta plaanis ei ole. Parema puudumisel isaisade kombel raudsihikuga ja kui häda käes siis ajan asja nagu eelmiselgi aastal - 16 kal MZ-10 tuli kenasti toime kõigi silma alla sattunud põdrasoo esindajatega.

P.S. majaromu remontimisega tegelen jõudmööda ka ja kui sellest väheks jääb siis on 39a. vana auto kuuri all oma järge ootamas..
Postitas Ernie
E Juul 02, 2007 1:33 pm
Foorum: Relvameister
Teema: optika paigaldamine M39 vindile?
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 16818

villuvih kirjutas:ma arvan et Ernie pole just eriti tihe foorumikülastaja ega tea/saa oma lõpptulemust näidata. Aga taipohh mis siin enam mõelda http://www.atigunstocks.com/product-mosin.html ---> osta selline Mosin Nagant Scope Mount with Bolt Handle kruvi peale ja valma


No foorumisse ikka vahel satub - aga postitaja olen küll niru - seda tuleb tunnistada ;)

Aga asja juurde..
Püssi "tuunimine" on otsaga nii kaugele jõudnud, et sai tellitud Netikulleri vahendusel uus laad (kusjuures seesama ATI oma), firma Huber Concepts päästik ja Weaveri-tüüpi sihikualus.

Laad on nüüd külge pandud, kuigi päris "bolt-on" variandiga, nagu müüja väitis, tegemist ei olnud. Näiteks päästiku ava ümbrus tahtis päris korralikku avardamist, et pooma ei jääks, salve pesa samuti. Ka sihukualuse kohta tuli õgvendada, kuna see on M39 laiem ja massiivsem, kui muudel Mosinitel.
Üldjoontes võib rahule jääda, kuigi veidi on vaja veel siit-sealt kohendada. Metsas müttamiseks kõlbab küll ja on teine vist isegi grammikese kergem, kui vana puuosa.

Uue päästikuga olen hetkel väga rahul - endisega võrreldes on vahe märgatav. Päästiku käik on lühem ja palju sujuvam, kui varem.

Mis sihikualusesse puutub siis sellega läksin alt. Idee kinnitada sihik raudsihiku lehe asemele tundub üldjoontes olevat toimiv, kuid konkreetne sihikualus ei ole selleks küll kõige sobivam variant - vähemalt M39 puhul. Sihik jääb üksnes kruvide najale toetuma ega jäta küll kusagilt otsast stabiilset muljet.
Eks ma seda juba enne tellimist kahtlustasin aga see $12 ei tundunud nii kohutava summana, kui see vastu taevast lendabki.
Ilmselt tuleb sammud ikka relvasepa jutule seada.

Mis sihikusse puutub siis sai peale pikki kõhklusi/kahtlusi hangitud Bushnelli Holosight XLP eks paistab, kui hästi/halvasti asi ennast õigustab.
Perspektiivis plaanis siiski ka optika soetada - praegu mõlguvad mõtted Burrise või Leupoldi suunas, kuid see hange jääb ilmselt järgmisse eelarveaastasse.
Postitas Ernie
E Nov 13, 2006 10:10 am
Foorum: Relvameister
Teema: optika paigaldamine M39 vindile?
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 16818

Asjad on nüüd oma vaiksel ja tagasihoidlikul kombel arenenud nii kaugele, et oleks vaja hakata püssitoru sihikuga paaritama...

Sellega seonduvalt olen juba ette tohutult tänulik inimesele, kes võtab vaevaks edastada mulle vendade Nurkade (või mõne muu kompetentse relvasepa) kontaktandmed.
Postitas Ernie
N Apr 27, 2006 10:35 pm
Foorum: 2006
Teema: mc 10-16
Vastuseid: 4
Vaatamisi: 5437

sergo kirjutas:on Sul teoreetiline või praktiline huvi?


Mis punkti 1. puutub siis esialgu pigem teoreetiline. Lihtsalt tekkis huvi kas pikemas perspektiivis on mõeldav relvale uue raua või siis nõrgemate tšokkidega vahetusraua omandamine.

Mis puutub punkti 2. siis on huvi igati praktiline. Relv on pikemat aega seisnud ja minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt vajaks lukumehhanism hooldust. Nüüd on küsimus selles, kuidas sellele ligi pääseda.

Kolmas küsimus jõudis vahepeal ka tekkida (puhtast uudishimust): kas raudade alaküljel olevad slaavi tähtedes märgised 10DS (vasakul) ja 05DS (paremal) tähendavad tšokkide tugevust? Ja mida võiks tähendada vasaku raua all paiknev ringiga ümbritsetud "K" ja parema all paiknev samasugune täht "U"? Jällegi slaavi tähtedega tegemist..

Leidsin siin ringi tuhnides natuke materjali ka relva kohta. Minu küsimustele küll sealt vastust ei leidnud, kuid äkki pakub kellelegi huvi.
Pilt
Pilt
Postitas Ernie
E Apr 24, 2006 1:07 pm
Foorum: 2006
Teema: mc 10-16
Vastuseid: 4
Vaatamisi: 5437

mc 10-16

Kas keegi oskab antud relva kohta midagi pajatada? Eelkõige huvitavad omad kogemused kasutamisel, info töökindluse ja kvaliteedi kohta jms.
Paar konkreetsemat küsimust ka:
1. Kui reaalne on relvale vahetusrauda leida?
2. Kuidas saab lahti lukukoja? Oleks vaja peale pikemat seismist hooldada aga päris huupi ei taha kruvisid näppima hakata...
Postitas Ernie
T Mär 28, 2006 12:01 pm
Foorum: Rõivad & Saapad
Teema: Jahisaapad
Vastuseid: 194
Vaatamisi: 110174

rajaleidja kirjutas:sai soetatud tuckland saapad küti ärist. neljapäeval kavas väike matk, 30 kilti. eks näis, kui hästi sellisteks üritusteks ka sobivad :lol:

Väike matk=Scoutsrännak? ;)
Postitas Ernie
E Mär 27, 2006 7:34 pm
Foorum: Relvameister
Teema: optika paigaldamine M39 vindile?
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 16818

optika paigaldamine M39 vindile?

Kuna on kavas tuua Soome Lahe põhjakaldalt M39 vint (Mosin Nagant'i soome modifikatsioon) siis hakkasin huvi tundma selle relva jahipidamises kasutamise kogemuste vastu mujal maailmas. Vastukaja oli üldiselt positiivne, kuid mu tähelepanu paelus üks sihiku modifikatsioon.
Nimelt pakub paar firmat "kit'e" optika aluse kinnitamiseks relva tagumise sihikualuse külge. Midagi sellist.
Tavaoptika jaoks alus ei sobi, küll aga võimaldab edukalt kasutada Long Eye Relief (LER) tüüpi sihikuid - kas siis spetsiaalseid "Scout"-tüüpi või püstolisihikuid.
Kuna puurimist või muud relva permanentset muutmist nõudvate sihikualuste kasutamine on minu jaoks välistatud, siis on huvi selle variandi vastu üsna suur.

Sellega seoses tekkisid mõned küsimused:
1. Kas kellelgi on vahetuid kogemusi seda tüüpi modifikatsiooniga või ees paikneva optikaga üleüldse? Kommentaarid oleks teretulnud.
2. Kas keegi oskab hinnata komplekti USA'st tellimise võimalikkust? Ikkagi relva osa... tõenäoliselt eksisteerivad piirangud nii siin, kui sealpool.
3. Kas mõnele kohalikule relvasepale on analoogi valmistamine jõukohane?

Edit:
Tulemus peaks välja nägema umbes selline:
Pilt
Postitas Ernie
L Mär 18, 2006 9:52 pm
Foorum: Rõivad & Saapad
Teema: Jahisaapad
Vastuseid: 194
Vaatamisi: 110174

Kuna siin on välja toodud üsna palju vastakaid arvamusi jalavarjude kohta siis ütleks välja ka oma arvamuse, mille väljakujundamisel tuginen pikaajalisele militaar-, mägimatkade- ja multispordivõistluste kogemusele.

Kõigepealt mõned põhitõed:
1. Universaalset jalanõud ei ole olemas. See mis sobib lausvette ei ole kindlasti parim lahendus poolniiskesse ning jalats, mis on ideaalne kilomeetri - paari pikkuseks jalutuskäiguks, ei sobi kindlasti pikemateks otsadeks.
2. Jalg peab olema kuiv. See, kui palju jalg niiskust eritab, sõltub sellest, kui intensiivselt ja milliseid vahemaid te läbite. Seega - kui liikuda palju ja pikki vahemaid peab jalats olema hingav või kiiresti kuivav. Nii üllatav kui see ka ei tundu, on tihtipeale kõige jalasõbralikum "auklik" ja vett absoluutselt mitte pidav jalats.
3. Jalg peab olema soe. Selle nõude täitmine viib tihtipeale konflikti eelmise punktiga. Tähtis on leida olukorrast sõltuv optimaalne lahendus.
4. Jalats peab olema mugav. Selle punkti tähtsus suureneb geomeetrilises sõltuvuses läbitavast distantsist ja on olulisel määral seotud järgmise punktiga, nimelt:
5. Jalg peab jääma terveks. See viimane on oluline nii puht meditsiinilisest vaatevinklist, kui tegutsemisvõimekuse säilitamise seisukohast antud olukorras.

Tuginevalt eelnenule mõningased nõuanded jalanõu valikuks.
- sügava lume, lausvee ja vähese liikumisvajaduse korral kasuta kummikut. Talvel lisa neile vildist sisevooder. Väga häid talvekummikuid valmistab Nokia, seda koos suusaklambrite kinnituseks vajalike kannasoontega.
- lausmärja või sellega vahelduva maastiku või veekogude läbimist nõudva marsruudi ning suurema liikumisdistantsi (>10km) korral kasuta "hõredaid" jalatseid, mis on võimelised kuivama. Näiteks presendist pealisega nn. "džunglisaabast" või kasvõi maastikujooksu tossusid. Need märguvad küll kiiresti, kuid kuivavad pea sama ruttu, eriti kui liikumine on pidev. Seda loomulikult sooja (>+10 kraadise) ilma korral.
- ära kasuta üle saapa serva ulatuva vee puhul Gore-Tex'i, Sympatexi vms sarnasest veekindlast materjalist voodriga saabast. Nimelt töötab Gore-Tex'i vaimustav omadus vett saapast väljas pidada ka vastupidi - juba saapasse pääsenud vesi ei pääse sealt enam välja ja loota 100g vee välja aurumist Gore membraani pooride kaudu on pehmelt öelda naiivne. See usk läks mul kunagi maksma 3 varbaküünt :)
- poolmärja/märja maapinna puhul või säärt mitte ületava vee korral, samuti pikemaid distantse lumes läbides on poolkõrge nahkpealisega Gore-Tex saabas igati omal kohal. Pika märja rohu või üle sääre ulatuva lume korral lisa neile säärised, mida eelnevalt on soovitav töödelda vetthülgiva aerosooliga (saadaval näiteks kaupluses Matkasport). Külmema ilmaga on soovitav muidugi soojema voodri olemasolu. Samas ei tohi vooder olla nii paks, et paneb jala higistama - ka Gore-Tex'i hingavusel on omad piirid.
- Gore-Tex ja naha pealis töötavad koos. Seega saapa valikul on olulised mõlemad. Mida vähem õmblusi saapa nahast pealises, seda parem. Gore saabast töötle alati spetsiaalse vahal põhineva vahendiga. Tavalised viksid/määrded kaotavad Gore eeliseks oleva hingamise.
- Ärge katke kinni oma Gore-saapa ülemist säärt - suur osa saapas olevast niiskusest lahkub sääre ülaosa. Seal paikneva pehme polstri või äärisnahas olevate avade kaudu aurub välja üsna suur osa niiskusest.
- Kandke kindlasti kaasas mitut paari sokke. Need on niiskete või märjaks saanud jalgade puhul asendamatud nii külmetamise vältimiseks kui naha haudumamineku ja villide tekke ennetamiseks.
- Kandke kahte paari sokke - all õhemat, liibuvat ja peal paksemat ja lõdvemat. Nii väldite jala hõõrdumist - paksem sokk liigub õhema peal ja ei hõõru jalga katki. Sokkide õige valik on üldse pea sama oluline, kui saabaste oma. Parimad sokimaterjalid saapa sisse on meriinovill või puuvill, kusjuures kindlasti tuleks jälgida õmblusi - õmblusteta matkasokid on üle kõige, õmblustega sokkide korral tuleks need keerata pahupidi - õmblus pealepoole.
- Tavaline nahksaabas on teatud mööndusi tehes arvestatav alternatiiv igasse tingimusse. Tähelepanu tuleks pöörata järgmistele asjadele: pealises oleks õmblusi võimalikult vähe - need lasevad vett läbi, saapakeel peaks olema kinniste äärtega ning märgades oludes peaks nad kindlasti olema määritud. Määrde puhul on käed üsna vabad - panna võib mida tahes - peaasi et saabas vettpidavaks muutub. Olgu see siis sea- või koprarasv, merikaru või tavott. Ise olen rännanud 110km tavalise silikoonõliga määritud nahksaabastega, sellest viimased kaks kilomeetrit pahkluudeni jääseguses aprillikuises veesupis ja ka pääsesin kuivade jalgadega.
- Gore-Tex vooder ei ole igavene. Gore membraan väsib ja vananeb nagu iga teinegi materjal ning muutub lekkivaks mõne aasta jooksul. See puudutab eriti painduvaid kohtasid. Seda protsessi võivad kiirendada ja süvendada valed hooldsvahendid. Oma saapaid pestes uurige pesuvahendi etiketilt selle sobivuse kohta Gore-Tex materjali hoolduseks.
- Kunstnahast saapaid, kirsasid jms jalanõusid ei soovita. Paljud inimesed, kes neid kiidavad ei ole lihtsalt midagi paremat proovinud. Kirsafännidel palun siinkohal mitte solvuda - kui kirsa teile meeldib ja naeratuse näole toob siis kasutage neid edasi - oluline on ju see milles te ise end hästi tunnete. Samas soovitaks siiski silmaringi laiendamiseks ka teistsuguste jalavarjudega tutvust teha - mine tea, äkki hakkavad pikapeale isegi meeldima ;)
- Gore-Tex voodri ja riidest pealisega saapad ja erinevad "vaba-aja jalatsid" ei ole tõsisemaks kasutamiseks mõeldud - nendega kõlbab pühapäeviti pargis parte toita, ei enamat. Enne kui saabast ostate tehke taustuuriguid, millisesse kategooriasse teie jalats kuulub. Tootjate kodulehtedel on vahel üllatavalt palju kasulikku infot üleval.
- Gore-Tex ei ole ainuke veekindlust tagav materjal. Viimasel ajal on turule jõudnud hulganisti uusi, paremaid ja odavamaid materjale: Sympatex, Omnitex, Drymax, Clima-Dry jne jne
- Kallis hind tähendab reeglina (mitte alati) paremat kvaliteeti - elu kurb tõsiasi...