Otsing leidis 30 vastet

Postitas kolekoll
N Sept 26, 2019 2:50 pm
Foorum: Üldfoorum
Teema: JOKER NOAD
Vastuseid: 0
Vaatamisi: 2838

JOKER NOAD

Tere. Kas kellelgi on miskeid kogemusi Hispaania Joker brändi nugade kohta, nii head kui halvad ? Metall tundub olevat selline keskpärane, kuid ega siis kõike ei saa uskuda, mis paberil kirjas. Nii et, kui kellegi on midagi kirjutada Joker-i kohta, siis loen huviga.
Postitas kolekoll
R Aug 09, 2019 9:54 pm
Foorum: Abivahendid
Teema: Jahinoad
Vastuseid: 538
Vaatamisi: 353958

Re: Jahinoad

Eks see teritusnurk sõltub jah, rohkem metallist ka, hiljuti teritasin TOJIRO jaapanlaste nakiri nuga ( juurviljanuga ) kus siis tehas andis juhendi, et teritada tuleb 9+9 kraadi. Tera materjal oli Shirogami, ehk siis valge teras ( HRC 61 ) Terav ta tõesti sai, lõikas läbi vabalt rippuva vetsupaberi nagu muuseas. Kasutasin nii liha lõikamisel kui ka igasugu juurikaliste lõikamisel.. väga hästi peab tera, küll aga ma ei usu , et sama nurk kestaks kas kopral, seal või põdra nahastamisel. Pigem ikka mingi ehk 17 kraadi. Küll aga olen katsetanud igatsorti teiste metallidega nagu AUS8, AUS10, VG10 .. erinurkadega ja kaua lõikab .. Lõikamiseks kasutasin paksemast pappkastist materjali.
Postitas kolekoll
R Veebr 15, 2019 3:24 pm
Foorum: Üldfoorum
Teema: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?
Vastuseid: 400
Vaatamisi: 211715

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

FB-on huvitav fenomen.. kui pakun kokanuge koos piltidega, siis laseb postitatda .. kui aga miskeid jahi-, igapäeva- või militaarotstarbega nuge müügi eesmärgil näiteks militaarkalduvusega FB lehtedele, siis blokib ära .. ei lase postitada .. isegi siis , kui kommentaaridesse pildi panen.


sammal.habe kirjutas:väidetavalt olla vastuollu läinud FB poliitikaga, mille järele ei tohi seal keskkonnas osta-müüa tulirelvi.
Oxoma kirjutas:Kas kellelgi on aimu, kuhu on kadunud facebookist grupp nimega "Jahindustarvete ost müük ja vahetus"?
Postitas kolekoll
E Juul 18, 2016 9:13 am
Foorum: Laadimine
Teema: 12/70 pappkest
Vastuseid: 8
Vaatamisi: 6022

Re: 12/70 pappkest

honkomees kirjutas:
kolekoll kirjutas:... tegu uute kestadega, papist, madala alusega .. proovisin enda pumbale, ei sobi kuidagist :), kest paks. Kas selliseid üldse enam kuskil kasutada saab ?

Eks laadimiseks peaks olema Sokolit või muud suitsuTA rohtu ja õigeid tonge. Lasta saab neist sama edukalt kui plast või muust materjalist kestadega.
Mis kestade paksusesse puutub, siis ei usu, et enam-vähem kuivas ruumis nad oluliselt oleks paisunud. Ju lihtsalt moodsa lääne püssi padrunipesa ei vasta mõõdule.
Hülsid saab alati kalibreerida peale laadimist õigesse mõõtu, selleks igal laadijal olemas ka vastava läbimõõduga "auk", vene ajal olid olemas isegi sellised kaasaskantavad jubinad 12 ja 16 kaliiber kestatõmbajatega otstes kinnikiilunud kestade väljatõmbamiseks ja keskel augud padrunite läbimõõtu ajamiseks enne püssi toppimist. Ja kui ikka väga kõvasti jämedam, siis lihtsalt ei kasuta, vööpeal märja ilmaga küll tükkisid ära paisuma. Selles suhtes oli vaskhülss palju parem.


On nii vene tonge, kui ka Sokolit ja ka seda suitsuga rohtu aastast vist 65, originaal, kinnises pakendis . Nagu eespool kirjutasin, oleks nende pappkestade laadimise mõte visuaalne heaolu, ehk siis tuld ja tossu .. jahti ei läheks. Ka see kalibreerija ja kesta väljakiskuja on olemas, selline, kus siis otsas on hammasratta sarnased asjandused. Pumba puhul muidugi on lihtne, toru maha ja siis kest kuidagi kätte :).
Muidugi , arvan ka, et lääne padrunipesad pole papi jaoks mõeldud, muidu ei oska seletada seda mittesobivust. Ilmselt S/S ( side by side ) ja O/U ( over and under ) ehk horisontaal( vertikaal ) torudega asetuses jahirelvadele see pappkest vast sobiks ka, kuid seda aparaati pole mul .
Aga tänud vastamast !
Postitas kolekoll
E Juul 18, 2016 9:05 am
Foorum: Laadimine
Teema: 12/70 pappkest
Vastuseid: 8
Vaatamisi: 6022

Re: 12/70 pappkest

tireb kirjutas:nende vene aegsete papp hülssidega oli kogu aeg see jama, et pidid enne jahti kalibreerima (metall rüngas) millest läbi lükkasid ja peale seda läksid ka automaadile pessa. Laetud sai neid ikka suitsuta rohuga :)See kalibreerija on ka olemas, kuid mäletan, et vene MC 21-12 tikkus põhjad ära rebima, sellest siis ka selline pappkestade allesjäämine isalt .. :) . Ma ikka proovin suitsuga :D .. aga mitte jahi eesmärgil, vaid ikka tuld ja tossu :D
Postitas kolekoll
P Juul 17, 2016 11:50 pm
Foorum: Laadimine
Teema: 12/70 pappkest
Vastuseid: 8
Vaatamisi: 6022

Re: 12/70 pappkest

tireb kirjutas:Ju need siis niiskust saanud, et ei mahu sisse. Neid laetakse, see päris huvitav töö, saad laskemoona vastaval oma vajadusele kohandadaNo just seda ma mõtlesingi, et paneks törts suitsuga rohtu sisse ja tekitaks elevust laskmisel ... Kuid ma saan 100% kindlalt öelda, et need kestad on ilusti ruumi temperatuuril olnud .. pole niiskust saanud .. ei julge eriti pressima ka hakata .. plastkest läheb ludinal, aga papp .. vat ei lähe .. Peab vist leidma kellegi raketihuvilise, kes ise viitsib salpeetrist, väävlist ja söest püssirohtu teha ja uue aasta rakette valmistada :) Kunagi raketimudelismi ringis ikka sai tehtud nendest rakette :D Aga tänud, et viitsisid vastata :D.
Postitas kolekoll
P Juul 17, 2016 10:01 pm
Foorum: Laadimine
Teema: 12/70 pappkest
Vastuseid: 8
Vaatamisi: 6022

12/70 pappkest

Tere. Kas selliste isenditega tänapäeval ka veel miskit peale on hakata, tegu uute kestadega, papist, madala alusega .. proovisin enda pumbale, ei sobi kuidagist :), kest paks. Kas selliseid üldse enam kuskil kasutada saab ?
Postitas kolekoll
P Nov 24, 2013 9:29 pm
Foorum: Abivahendid
Teema: Jahinoad
Vastuseid: 538
Vaatamisi: 353958

Re: Jahinoad

Mul kogemused Cudeman ( puhas Hispaanlane ) nugadega ja just nahavõtmise ( konksuga ) nugadega. Väga super, mis muud öelda. Eelnevale postitajale; Cudemanil on ka topeltnugadega plastpeaga killer noad, samuti ka Muela firmal. Cudemanil on elevandi kujutis noal.
Postitas kolekoll
R Okt 11, 2013 7:38 pm
Foorum: Abivahendid
Teema: Jahinoad
Vastuseid: 538
Vaatamisi: 353958

Re: Jahinoad

svahi kirjutas:Kas keegi teab kuskohast Eestis võiks Buck taskunugasid soetada? Mudel 110 pakuks huvi.


Tean, et http://www.noapood.ee ka müüb nuge, sealhulgas Buck-e. Enamjaolt saab nuge sealt ka tellida kui kohal pole. Olen ise sealt soetanud paar vidinat. Kohal polnud, telliti Usa-st ja jõudis vist 2,5 nädalaga kohale.
Postitas kolekoll
K Mai 01, 2013 9:32 pm
Foorum: Relvad
Teema: Käsitulirelv
Vastuseid: 256
Vaatamisi: 118434

Re: Käsitulirelv

sooviku kirjutas:Siinsete soovituste järgi kaldub valik revolvrite poole.Samas Jahipauna mees ütles,et selle riistaga oled,kui natuke valesti käes hoiad,oma näpust ilma :M .Pidi trumli vahelt nii palju gaasi läbi laskma.Clock 36,kaliibriga .45 APC,see ju kaks korda jämedam,kui 22lr.Kas siuke pauk nahalooma ära ei riku.Sama mõte käib peast läbi ka 9mm-sega.Ma arvan,et mul on seda pihurelva vaja ikka eelkõige väikeste elukate koera eest ja lõksus uinutamiseks.Kakukese Erma Werke tundus päris sümpaatne.Mida üldse sellist kasutatud(või ka uut) püstolit või revolvrit ostes kontrollima peaks?Missuguses Jahipaunas seda revolvri juttu räägiti ?
Postitas kolekoll
N Veebr 07, 2013 8:22 pm
Foorum: Abivahendid
Teema: Noa teritamine
Vastuseid: 70
Vaatamisi: 64329

Re: Noa teritamine

honkomees kirjutas:Noh, jahinuga mul ikka üks ja see 30 kraadise nurgaga, 40 kraadi ikka väga nüri nurk.

Kööginoa, st fileerimis- või mis iganes lihalõikamisnoa teritusnurk on mul väiksem, silma järgi pakun 20 kraadi juures. Tõsi, teritada tuleb sellist nuga üsna tihti.Kõigil fileerimisnugadel ongi 20 kraadi nurk. KaBar nugadel 40 kraadi ja tavaliselt taskunugadel kuskil 30 kraadi nurk. Spydercoga annab väga hästi just 40 ja 30 nurka teritada, fileenugadele aga eelneva nurgaga seatud kiirteritajad, need tungsten/keraamilised teritajad.
Postitas kolekoll
T Jaan 01, 2013 8:28 pm
Foorum: Abivahendid
Teema: Noa teritamine
Vastuseid: 70
Vaatamisi: 64329

Re: Noa teritamine

Ühes netipoes nägin sellist vidinat http://www.noapood.ee/index.php?route=product/product&path=91&product_id=150. Üks tuttav ostis selle sealt koos jaapani vesikiviga, kui mäletan oli vist miski 2000 teralisusega. Asi töötab siis nii, et tugevast plastikust hoidja , millel on mõlemal poolel keraamilised padjad, mis siis libisevad mööda vesikivi ja samas siluvad seda kivi, et oleks pidevalt sile pind. Nuga siis on selle hoidja vahel ja on piisavalt jäik, et painduda . AGA, see sobib ainult peenemate paksusega nugadele, kööginoad ja muu selline kribu krabu. Kui sinna proovida vahele ajada miskit 4 või 5mm paksust tera, siis see ei toimi.
Igaljuhul, semu on väga rahul, ajas kõik oma damaskused ja peenemad jahinoad yliteravaks, kasutades seda noa hoidjat ja vesikivi e. vesiluisku.
Postitas kolekoll
T Jaan 01, 2013 12:42 pm
Foorum: Abivahendid
Teema: Jahinoad
Vastuseid: 538
Vaatamisi: 353958

Re: Jahinoad

Joosep Käba kirjutas:
kakuke kirjutas:
kolekoll kirjutas:... siis sai soetatud Spyderco Sharpmaker. Sellel on eelfikseeritud nurgad 2x15 kraadi ja 2x20 kraadi,nii et peaks sobima nii lauanoale kui ka 30 kraadist teritust nõudvale noale. Olen sellega ka väga rahul.

Kust kohast soetasid ja mis maksis?


Jahipaunas müügil näind vähemasti 10 a neid.


Hmmm .. käisin otsimas ka Jahipaunas .. seal ainult kehitati õlgu .. öeldi, et pole pikka aega olnud ..
Ju siis aeti miskit jama mulle Jahikast . Neil muidu poed Tallinnas ja Pärnus. Sai ka sinna helistatud ja ka seal oldi kaunis nõutud...
Postitas kolekoll
T Jaan 01, 2013 12:32 pm
Foorum: Abivahendid
Teema: Jahinoad
Vastuseid: 538
Vaatamisi: 353958

Re: Jahinoad

Teritaja sai soetatud netipoesthttp://www.noapood.ee, sama koht, kus võtsin lingi sellest Buck jahinoast, mille soetasin. Teritaja hind oli 80 Euri ja saatekulu 3 euri. Kui ise elaksin Tartu lähedal, siis saaks ilma postikuluta hakkama. Poe omanik ja pood ise tundub olevat usaldusväärne. Ostsin miski aeg tagasi sealt veel saksa armee lahingnoa. Poes hetkel polnud , tegin ettemaksu siis telliti. Sain regulaarselt teada paki asukohast, nii et miskit infosulgu polnud. Kõik oli tipp topp. Tundub, et tolles netipoes valik suureneb ka koguaeg. Ennem oli tunduvalt vähem. Omanik kirjutas, et kui miskit nuga pole, siis võiks ikka küsida, kuna ta toob veel nuge maale USA+st, miskist laost, kus on üle 350 noafirma. Eks ma siin kogun veel mõtteid, tahaks paari nuga Usa -st. Eks suhtlen omanikuga. Kas muidu kellelgi on olnud kogemust selle netipoega ?
Tundub , et seal on veel ostjaid...
Postitas kolekoll
T Jaan 01, 2013 10:05 am
Foorum: Abivahendid
Teema: Jahinoad
Vastuseid: 538
Vaatamisi: 353958

Re: Jahinoad

Sai ostetud Tartu Jahipaunast sellise isendi http://www.noapood.ee/index.php?route=product/product&path=80_117&product_id=205 Buck Omnihunter. Olen väga rahul. Tera on Sandvik terasest ja Ameerikas tehtud. Teras peaks ise olema ka päris tugev, vist oli miskit 60 Rockwelli skaala järgi. Siiamaani pole veel metsaelukat saanud nülgida,aga proovisin mitmeid kaikaid lõigata ja hiljem paberit lõigata. Siiamaani toimib hästi. Sai just terase pärast valitud. Samas olen lugenud et ka Buck-i 420 HC on hea teras, valmistajad karastavad terast 58 HRC peale. Mis aga teritajasse puutub , siis sai soetatud Spyderco Sharpmaker. Sellel on eelfikseeritud nurgad 2x15 kraadi ja 2x20 kraadi,nii et peaks sobima nii lauanoale kui ka 30 kraadist teritust nõudvale noale. Olen sellega ka väga rahul.