Otsing leidis 574 vastet

Postitas duv
R Okt 21, 2022 7:11 am
Foorum: Hea retsept ei seisa vaka all.
Teema: Konserv survepotiga
Vastuseid: 3
Vaatamisi: 1171

Re: Konserv survepotiga

Omal ajal sai (mina ja tutvusringkond) plekkpurke tavalises 10L potis keedetud. Oli vist nii, et toores liha maitseained(pipar, sool, loorber), metsloomal, ka sea pekk kamaraga purki triiki täis, kaas peale valtsitud ja 2-heks tunniks potti keema, pärast maha jahutamist veel 2-3 tundi keeta ja valmis. Klaaspurkidega oli omaette teema, sest need tuli autoklaavi panna ja mul vahel kippus see konserv imelikuks minema, kuigi sai õpetuse järgi tehtud.
Postitas duv
R Sept 09, 2022 6:55 am
Foorum: Laadimine
Teema: Kust saab osta püssirohtu?
Vastuseid: 26
Vaatamisi: 17305

Re: Kust saab osta püssirohtu?

Tere!
Eile sai sooviga püssirohtu osta Tallinnas 3-mes poes(Jahipaun Sikupilli, Kütiäri ja Anome) käidud, aga rohtu ei olnud, vähemasti Vihtavuori N140 mitte. Kas oskab keegi soovitada mõnda kauplust veel või tuleb poe kaudu soomest tellima hakata.
Postitas duv
T Okt 26, 2021 7:21 am
Foorum: Relvad
Teema: Subsonic
Vastuseid: 21
Vaatamisi: 5912

Re: Subsonic

See pildil olev raud on revolvri oma, millest osadel padrunitel algkiirus ei ulatu isegi 200m/s, pealegi lendab sealt trumli vahelt ka midagi välja.
Postitas duv
R Okt 22, 2021 7:57 am
Foorum: Küsimused ja vastused
Teema: Viktoriini küsimusi
Vastuseid: 1269
Vaatamisi: 373648

Re: Viktoriini küsimusi

Poltlukul (mis iganes käsitsi ümberlaadimisega lukul) ei ole piirangut, 2-he või enama rauaga lahtimuraval jahirelval igas rauas. Poolautomaadil (sile või vint) 1 rauas, 2 magasinis. Eelmisel laupäeval just kontrolliti meil ja ühel mehel mahtus rohkem, kui 2 karpmagasini, kuigi kontrollimise ajal oli sael ainult 2 padrunit, mille puhul oli hulk paberi määrimist ja nüüd trahv tulemas. Enne jahti ei lastud, kui toppis vedru alla paar tühja kesta, et mahtu vähendada. Teisel mehel oli sile torumagasiniga ja sellel oli korras. Rauas võib padrun olla, siis, kui jaht käib, ümberpaiknemisel või autos peab olema tühjaks laetud ja lukk lahti.
Postitas duv
T Okt 19, 2021 7:17 am
Foorum: Abivahendid
Teema: Raadiosaatja
Vastuseid: 360
Vaatamisi: 195622

Re: Raadiosaatja

Mul Börsist ostetud baofeng juba teist hooaega ja samalt müüjalt sõbra oma juba kolmandat, hind 50 raha kummalgi. See Hyt tundub Tehnoturus soodukaga 5x kallim. Tänapäeval see 23. aasta Jahimeeste Käsiraamatu tõde (mis kallis see kaunis, mis odav see mäda) ei pruugi enam kehtida, kui mitmel antud tootega probleem.
Postitas duv
N Okt 07, 2021 6:14 am
Foorum: Relvad
Teema: Vene relvad ja terashaavlid
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 5139

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Kuumavee kraanist ikka ja hoian niikaua, kui rauda palja käega pihku võttes valus hakkab. Siis paberrätikutega kuivaks ja radika peale paariks tunniks. Kui voolavat ei ole, siis keedan liitri söögisoodaga ja tropiga pumba põhimõttel läbi. Nii puhastades pole ka roostetundlikud vanad rauad vana rohuga roostetama hakanud, ka siis kui kütmata ruumis seisavad. Õli pole rauas vajalik, tahmates seda ainult, vanasti kasutati vintraudsetel kuulimääret, et vähendada raua tinaga kattumist. Olen sellest vist ka enne siin foorumis kirjutanud ja kui keegi nii imestab ja huvi tunneb, siis võiks kusagile puhastamise teema alla kolida.
Postitas duv
T Okt 05, 2021 7:00 am
Foorum: Relvad
Teema: Vene relvad ja terashaavlid
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 5139

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Rauad võtan 2-he raudsel ikka küljest juba jahilt lahkudes ja kokku jälle metsas, Mustamäe korteri elanikuna käib kõik lõpuks spordikotti, selle tõttu ka vintraudne käib pooleks, et oleks mugavam.
Relva puhastan siis, kui olen lasknud kodus sooja veega Fairyga kraani all, olles eelnevalt puuosa sealt alt eemaldanud. Õli mul ainult liikuvate osade jaoks ja seda rauaõõnde kunagi ei pane, sest kui jääb sinna, siis lasuga tahmab rauda. Vabandan teema solkimise pärast, sest jutt terashaavlitest ikka.
Postitas duv
E Okt 04, 2021 7:01 am
Foorum: Relvad
Teema: Vene relvad ja terashaavlid
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 5139

Re: Vene relvad ja terashaavlid

iselaadiva eeliseks 2-heraudse ees on üks lask rohkem. Häda on see, et näiteks pukis siga passides nähes rebast oma poole lonkimas on 2-he raudsel võimalik, siis kui rebane rahulikult liigub veel ümber laadida. Puhastamine tagant ette poole nagu õige on vist ka tülikas, sest lukk tuleb välja võtta. Kui tuleb täielik pliihaavlite keeld, siis on plaanis ka poolautomaat soetada, sest linnujahis pole vahet ja väikeulukit saab vintraudsega lasta
Postitas duv
R Okt 01, 2021 7:23 am
Foorum: Relvad
Teema: Vene relvad ja terashaavlid
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 5139

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Tõenäoliselt ei ole neil nõuka aegseil relvadel häda midagi ja kaasaegsed uuena poest ostetud võivad samas ootamatult halvasti üllatada. Mul jahikaaslasel TOZ-34E, millest läbi käinud nii pikad magnum paugud, kui terashaavlid, aga siiani pole mingit silmaga nähtavat paisumist näha. Küll aga õnnestus mul 5 aastat tagasi uuena ostetud Mallardil terashaavlitega tshokid kinni lasta. Ostes sai püss valitud minu tingimustel 12x76mm vahetatavate tshokkide, kahe päästikuga ja kindlasti terashaavlitega. Juurde sai ostetud kohe 1 nõrk tshokk, et oleks mõlemad rauad ühtlaselt terase jaoks. 2-he aasta pärast avastasin, et tshokid ei taha enam välja tulla, mille algul ajasin rooste kaela, aga seda ei olnud märgata ja hiljem kui kõik ära pesin ei läinud tshokid enam tagasi sisse. Läksin siis püssi ja tshokkidega tagasi poodi ja ülla-ülla mulle öeldakse, et need Mallardi tshokid polegi terase jaoks (selgusetu, kuidas püss siis on) ja tuleb osta Benelli tshokid. Ostsin need uued tshokid ära ja siiani toimib, aga miski pärast ei ma kuskil seda kurikuulsat liilia märki, no ei ole ka just ise nii väga otsinud ka ja võib olla ta kusagil püssi peal ikka on. Kel rohkem huvi võib lugeda CZ USA Mallard teema alt.
Postitas duv
R Sept 10, 2021 6:46 am
Foorum: Optikad
Teema: NIKKO STIRLING OPTIKAD
Vastuseid: 5
Vaatamisi: 2357

Re: NIKKO STIRLING OPTIKAD

Alates 2015 kasutusel 10x50 oli vist, paljukest ma nüüd vindiga käin ja toimib siiani, isegi patareid pole vahetanud. Küllap on normaalne asi, sest kui midagi viga oleks, siis inimesed pahameelega ikka annaksi sellest teada, kui toimib, siis eriti ei pane tähele, mis peal on.
Postitas duv
R Apr 16, 2021 7:14 am
Foorum: Laadimine
Teema: 16 cal laadimine
Vastuseid: 29
Vaatamisi: 14593

Re: 16 cal laadimine

No ma kardan, et see haavlikonteinerisse laadimine hea mõte ei ole, siin eelmistes postitustes kirjutasin, kuidas klassivennad 12cal püssist haavlikonteineris 16cal stendebach ideal kuuliga katsetasid ja kuuli lötsi lõi. Vähemasti neid ekspansiivsuse suurendamise sisselõikeid sinna valada on kahtlane, et avanevad äkki juba rauas, mis nulliks igasuguse täpsuse. Juhul muidugi kui pehmest tinast valad, kui mingi kõvem sulam siis ehk ei teformeeru nii. Sellel reklaamlehel on ka pilt kildudeks lagunenud kuulist, mis minu arust jälle hea mõte ei ole, kuul peaks jääma ikka ühte tükki, sest muidu näiteks põtra abasse tabades laguneb kuul juba sissetungimisel ära ega suuda piisavalt surmavat haavakanalit tekitada. Selle tõttu ka siledaga jahis neid keskmise kanaliga(näiteks Maier või eelpool mainitu) või lihtsalt kergelt avanevaid kuule ei kasuta. No aga, kui juba tellitud on siis tasub proovida ja arvamusi jagada, kui saladus pole, siis palju see kohalikus rahas maksma läks.
Postitas duv
K Apr 14, 2021 7:07 am
Foorum: Relvad
Teema: Poolautomaat sile 12cal aga milline?
Vastuseid: 15
Vaatamisi: 5499

Re: Poolautomaat sile 12cal aga milline?

See tsokkide vahetamise aeg saab üsna pea läbi. Terashaavliga jääb ainult nõrk tsokk ja sellest läheb ka kuul suuruluki jahis.
Postitas duv
R Mär 19, 2021 8:17 am
Foorum: Viited huvipakkuvatele netilehekülgedele
Teema: Oksjon
Vastuseid: 27
Vaatamisi: 12884

Re: Oksjon

Palun minust mitte valesti aru saada, mina ei ole oksjoni korraldaja ega kohtutäitur, ma lihtsalt aeg-ajalt lappan läbi kuulutusi ja satun ka nii nende peale. Juhul, kui on huvi oksjonilt midagi osta, siis nagu juba kirjutasin tuleks ühendust võtta täituriga ja leppida kokku aeg varaga tutvumiseks, sest olen täiesti kindel, et täitur teile mingeid laskemoona spetsiifilisi andmeid öelda ei oska. Mõned pildid relvade kohta on üleval ka https://www.oksjonikeskus.ee/ märksõna Dermis OÜ all. Lisaks veel, et antud kaubad on ikkagi piiratud tsiviilkäibes ja vajavad seetõttu kehtivat (soetus, relvaluba padrunite ostuks) luba, mille tõttu võib järeldada, et sinna soodsa hinna tõttu suvalistel kohale joosta mõtet ei ole, mistõttu saab ehk alghinnaga sealt kätte. Mis padrunitesse puutub, siis neid sealt omale sobivas koguses osta ei saa vaid tervikvarana koguses, mis kirjas. Mis KOPPA puutub, siis see on täituri töö, millega ta igapäevaselt tegeleb ja näiteks kinnisvara korral on küsimuste hulk kindlasti kordades suurem ja paljudele küsimustele ei osatagi vastata ja tuleb ise uurida või risk võtta. Riski hulka kuulub samuti garantii rikke korral, mida pankrotis firmalt enam nõuda ei saa ja võimalik, et tuleb iseseisvalt pöörduda toote valmistajatehase poole.
Postitas duv
N Mär 18, 2021 7:02 pm
Foorum: Viited huvipakkuvatele netilehekülgedele
Teema: Oksjon
Vastuseid: 27
Vaatamisi: 12884

Re: Oksjon

oksjoni korraldaja on Tallinna kohtutäitur Kaire Põlts ja peaks mainima, et ega tema, ega ka teised täiturid asjast midagi jaga. Seal ka mingid padrunid 8mm 300tk. võta nüüd kinni mis nad on. Need Dermise kaubad juba pikemat aega oksjonil olnud, osad on eelnevalt ära ostetud ja hinnad, mis algul absurdsed olid on juba paika loksunud. Eks kel huvi võtab täituriga ühendust ja vaatab ise üle
Postitas duv
N Mär 18, 2021 9:33 am
Foorum: Viited huvipakkuvatele netilehekülgedele
Teema: Oksjon
Vastuseid: 27
Vaatamisi: 12884

Re: Oksjon

Oksjonikeskus.ee-s jälle müügil Dermis OÜ relvad ja laskemoon registreerimine lõpeb 26.märts kell 12.00. Relvade hind tundub juba päris mõistlikuks läinud. http://varad.ee/et/vallasvara/dermis-ou-vara-0?cid=2