Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 27 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor S천num
 Postituse pealkiri: Re: Kus hoida relvakapi v천tit?
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 8:38 am 

honkomees kirjutas:
...Ka minu lastele ei tekitanud relvad sellist ebatervet huvi. 횛nneks mul k체ll t체drukud ehkki 체ks neist juba k체mmekond aastat jahimees.

T체drukud ja poisid ongi t채itsa teine teema. ;)
See, et kes ja kas ja kus, on mitte ainult kasvatuses vaid ka iseloomuomadustes kinni. S천ltumata siis keelatud ja keelamata kasvatusmeetodite kasutamisest. :)

Profiil  
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 10:36 am 
Kasutaja Avatar

Seda oligi arvata, et siit vanamehen채ssakate ja vanapoiste segast soga kuuleb!
Olge terved ja 채rge vigisege niipalju, jube...

Tsiteeri:
Ja mis saab siis, kui relvaomanik otsustab 채ra surra? Suur osa jahimehi ongi ju vanuse poolest n철 "kohe kohe minemas" ja ma arvan, et see on p채rijatel 체sna tavaline probleem.

Teistele, kes m천istlikku juttu ja ka reaalset vastust kirjutasid. Relvakapi v천tmega on v채ga lihtne,
paned 체mbrikku ja annad vanematele. V천i iga m천istlik 40+ Eesti mees v천iks omada testamenti!!! (enamus suguv천sa kaklusi on ludrikute p채rast, kes ei viitsi testamenti teha). Testamendi juurde saab v천tmelisasid ka panna, ei ole kulukas, l채heb seal seifi ning peale sinu siitilmast lahkumist antakse need 체le!

Kohalik konstaabel kurtis, et me kandis viskaski 체ks vana sussid p체sti, Olevat olnud massiivne n천uka aegne kapp, p채채steameti poisid olid pool p채eva saaginud, enne kui relvad k채tte said, ilma naljata kusjuures.

Tsiteeri:
eitmise teemal lisan minu 체he tuttavaga 90-nendate algul juhtunud tragikoomilise loo. Mul tuttav sai suurema summa sularaga, mille omale koju t천i, et oli aga vaja kiiresti v채lja minna

duv, olen kuulnud lugu, et reaalselt 체ks relv kadus nii. Tegu enesekaitse relvaga, tegelane oli v천천ras linnas, tahtis 천htul baari minna, otsis ja m천tles no kuhu hotellis panna, kaasa ju ei v천ta. Pani t체hja pr체gikasti! Loomulikult j천udis koristaja selle 채ra t체hjendada, nii sai alguse saaga, mis venis v채ga pikale, ei r채채giks l천puni aga jama tuli sellest.

Viimati muudetud by walker_metsas N Dets 21, 2017 10:53 am, muudetud 3 korda.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 10:45 am 
Kasutaja Avatar

Tsiteeri:
Aga kui relv on lapsele teada, igap채evane asi nagu isa kingad, siis ei tekita ta ka ebatervet huvi, igasugu peidetud-keelatud asjad, eriti kui veel kodus nendega ei tegelda, tekitavad ikka huvi.

See k채ib asja juurde, lisaks moraal ja muu! Ka see, et olen nad relvak채sitlemise kursusel tirinud ja ka tiirus on pauku tehtud. Ei imetele ega ihale keegi neid. K천ik teavad, mis see on ja mida see teeb ning mis juhtub, kui see kapist jalutama l채heb jms. Aga igal asjal on piirid,

Ei ole ka v천천ras teema, et tuttav on politseis istunud ja puutunud kokku, et mingi tatikas lubas koolis oma s천brad maha lasta. See asi ei olegi mingi utoopia, kui kuulata siin osade arvamusi. M천nes kohas saaks noored oma vanaisa jahip체ssile k체lmiku taga ikka ka kohe ligi.

Tean tuttava politseiniku kaudu, et ei ole mitte kauges minevikus, paar vuntsi kaotanud oma relvaload - 체llatus - 체llatus selle p채채le, kui konstaabel esikus k체lmiku k천rval p체ssi m채rkas. Piisas menetluse alustamiseks ja oligi relvaluba l채nnu, kapp oli olemas ning vana laiutas k채si.

Enda lapsed ei teeks sellist asja ealeski aga elu on edasi l채inud, te nostalgitsejad. Piisab sellest, kui su kotto on 체ritus ja mingi sugulasest tatikas, leiab relvakapi k천rvalt nagist v천tme. V천ib ka olla keegi teine, kellel katus s천itma l채heb vms. No ei pea auvalvet oma kapi k천rval.

Relvateema ja relvadega seotud ohutus ei ole m채ng, ma l채henen selle teise nurga pealt. Auss천na ma kardan vahel jahimeestest jobusid, kes paugutavad oma metsa k천rval, kuna ma ei tea kuidas v천i mismoodi nad oma relvaload on saanud. Asjaga peab k채ima kaasas ohutus!

Profiil  
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 11:19 am 
Kasutaja Avatar

walker_metsas kirjutas:
Seda oligi arvata, et siit vanamehen채ssakate ja vanapoiste segast soga kuuleb!

Tubli!

Profiil  
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 1:25 pm 
Kasutaja Avatar

No n채ed, Walker_metsas, 체ks vanamehen채ss Beretta oskab relvakapi v천tit hoida nagu Sinagi m천tled.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 1:56 pm 
Kasutaja Avatar

j채채b mulje, et kaasforumant walker vist ilmselt ei ole jahimees ja relvaomanik, vaid pigem teoretiseerija?

Profiil  
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 2:33 pm 

J채rgmine k체simus v천iks olla, mis asendis relva relvakapis hoida, noh et kui on vaja kiiresti haarata. Kas siis toruots 체lespoole, et kui torust v천tad ja veel jalgadel oled, siis saad p채raga p채tile p채he virutada. Toruots 체lespoole on hea veel ka seet천ttu, et roomates relvakapi juurde l채bilastud jalgadega, saad 체lespoole rauaga relva kohe laskeasendisse haarata. Just selleks puhuks, peaks relvakapis olema kaks padrunilaegast- 체ks k천rgemal ja teine madalamal. (igas pseudoteemas ei maksa actionit otsida)

Profiil  
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 5:24 pm 
Kasutaja Avatar

Nr 2, kui teemaalgataja valikvastuseid j채rgida. Peremehe otsa korral ka lahendused.
Teema muidugi oluline ja asju korralikult l채bi ja 체le m천elda ei tee kunagi paha. Relvade temaatika t천sine asi ning igasugune ettevaatusabin천u liiast pole.
OT! Walker_metsas oma suhtlusmaneeriga 천petas mulle aga, et eesti keeles lisaks olemasolevale 14 k채채ndele on veel m천ned: 체lbitsev, k천vatav ja targutav. Ja olukorras, kus ma ennast veel, tsiteerin "vanamehen채ssakate" hulka pole arvanud ehk kuigiv천rd 천ppimisv천imeline. 횥hinen Sooviku h체체dega.
Kui aga tahta Chuck Norrise stiilis elada, siis on v채ga palju vaja tavap채rast elukorraldust muuta.
http://meeldib.postimees.ee/2012/02/chu ... lettpaber/
Kohalik konstaabel soovitas.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 9:43 pm 
Kasutaja Avatar

walker_metsas kirjutas:

Relvateema ja relvadega seotud ohutus ei ole m채ng, ma l채henen selle teise nurga pealt. Auss천na ma kardan vahel jahimeestest jobusid, kes paugutavad oma metsa k천rval, kuna ma ei tea kuidas v천i mismoodi nad oma relvaload on saanud. Asjaga peab k채ima kaasas ohutus!

Mina n채iteks viin peale jahti politseisse hoiule ja enne jahti k체sin tagasi!

Profiil  
PostitusPostitatud: N Dets 21, 2017 10:19 pm 
Kasutaja Avatar

duma kirjutas:
walker_metsas kirjutas:

Mina n채iteks viin peale jahti politseisse hoiule ja enne jahti k체sin tagasi!

Istu, Viis!

Profiil  
PostitusPostitatud: L Dets 23, 2017 1:44 am 

횥ldiselt Nr 2.Muidugi nende koodlukuga kappidega kaasnev probleem on minu jaoks se et neid v천tmeid ei ole vaja enne kui patareid on t체hjaks saanud.Kuna ma hoian relvi uuemas ja padruneid vanemas kapis siis juhtuski nii et vanema kapi patareid v채sisid 채ra ja ust enam lahti ei saanud ja nagu seadus ette n채eb olin kapi v천tmed nii 채sti 채ra petnud et ise ka enam ei leidnud.V천tmete leidmisele kulus mitu p채eva n천nda et m천te liikus juba 체ldv천tme(ketasl천ikur)peale.Aga l천ppes k천ik siiski 채sti ja leitsin v천tmed 체les peale korduvat maja l채biotsimist.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Dets 23, 2017 7:14 pm 

aberukk kirjutas:
횥ldiselt Nr 2.Muidugi nende koodlukuga kappidega kaasnev probleem on minu jaoks se et neid v천tmeid ei ole vaja enne kui patareid on t체hjaks saanud.Kuna ma hoian relvi uuemas ja padruneid vanemas kapis siis juhtuski nii et vanema kapi patareid v채sisid 채ra ja ust enam lahti ei saanud ja nagu seadus ette n채eb olin kapi v천tmed nii 채sti 채ra petnud et ise ka enam ei leidnud.V천tmete leidmisele kulus mitu p채eva n천nda et m천te liikus juba 체ldv천tme(ketasl천ikur)peale.Aga l천ppes k천ik siiski 채sti ja leitsin v천tmed 체les peale korduvat maja l채biotsimist.

Mul ka koodlukuga kapp. Ja v천tmeid hoian kapis :) Korra juhtus ka nii, et patareid said t체hjaks ja v천tmed kapis. Piiksus juba jupp aega ja andis m채rku, et aeg vahetada, aga kes see ikka vahetab, kui siiani on lahti saanud. Noh, hea turvaline v채hemalt :D Aga sellisel juhul aitab naise f철철n v천i kuuma천hu puhur. Lased kapi parajalt soojaks koodluku l채hedalt(seal taga patareid) ja annab patareidele niipalju vunki sisse, et saab korra veel lahti. Kus see loogika on, ma ei tea. V채hemalt minul toimis.

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 27 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Exabot [Bot] ja 1 k체laline

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi: