Subsonic

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
willy
Postitusi: 34
Liitunud: R Mär 03, 2006 8:44 pm

Re: Subsonic

Postitus Postitas willy »

Tere,
Kuuli kinnijäämine tuleneb sellest kui laetakse " tavalisi " kuule, need ei ole selleks mõeldud, sama seletus miks on 22 lr i kuul tinast. Subsonic kuulid on "pehmed ", sai seda ka eelpool mainitud. Kui nendest reeglitest kinni ei peeta siis minu soovitus on , et nende asjadega parem mitte edasi tegeleda. Samas on ju subsonicu kohta piisavalt infot internetis .
Edu !
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Subsonic

Postitus Postitas kirp »

Tere,

Willyl on mitmes osas täiesti õigus, eriti selles, et ära mängi relva ja padrunitega kui täpselt ei tea.

Ainult tinakuuli kõlblikuses on väide küll vähe viltu. Jahipaunast saab täitsa subsonikut 308win osta ja täiesti "tavalise" kuuliga kui vaskkestas tinakuuli selliseks pidada.
https://www.jahipaun.ee/en/online-shop/ ... at-a-store
POLT
Postitusi: 49
Liitunud: T Mär 29, 2016 7:51 pm

Re: Subsonic

Postitus Postitas POLT »

Mina olen laadinud 180gr norma orxy. Tika t3 light 308 lastes madalamad algkiirused on olnud 260-270 m/s vahele. Sellise kiirusega lendas kuul 20 m kauguselt lastes vett täis 20l plast kanistrist läbi ja veel edasi puupaku sisse. Minul ei tulnud hirmugi, et kuul võiks rauda kinni jääda. Aga siiski ei soovitaks nii alla laadida kiirust. Ja laske ikka supersonic moonaga pole mingeid anomaaljaid vaja karta. Mina laadisin subsonic moona puhtast uudishimust teada saada, et kui vaikne see moon siis summutiga lastes ikka on, oli küll vaikne.
willy
Postitusi: 34
Liitunud: R Mär 03, 2006 8:44 pm

Re: Subsonic

Postitus Postitas willy »

Tere,
Poe valmismoon mida pakub Lapua on laetud tõepolest õige subsonic kuuliga- kuul on õige küll aga kuuli kaal on 200 grs ja see eeldab vindisammu vähemalt 1: 11 , ideaalis oleks 1: 8, vastasel juhul see raske kuul lihtsalt ei stabiliseeru ja loobib, lisaks ka väga kõikuvad kiirused, ilmselt laetakse neid masinaga. Kui on vindisamm 1: 12 siis on ainus võimalus kasutada kergemaid kuule, ca 180 grs aga paraku neid ei müüda ja ainus võimalus on neid ise tinast valada. Selle kohta on kirjandust piisavalt- peaasjalikult USA s.Sellesse teemasse kas peab süviti sisse minema või mitte parem " torkida ".
Edu !
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Subsonic

Postitus Postitas kirp »

Tere,
Norma 180 Oryx on ju täitsa saada, millega POLT on häid tulemusi saanud.
Hää oleks, kui POLT oma laadimisandmeid jagab.
POLT
Postitusi: 49
Liitunud: T Mär 29, 2016 7:51 pm

Re: Subsonic

Postitus Postitas POLT »

kirp kirjutas:Tere,
Norma 180 Oryx on ju täitsa saada, millega POLT on häid tulemusi saanud.
Hää oleks, kui POLT oma laadimisandmeid jagab.


Ma ei julge öelda, et need tulemused head olid aga toimisid minu relvast. Retsepte ei jaga kuna see on igast relvast individuaalne ja ajage kiirused kronoga ise paika liikudes rohu kogusega ülevalt alla.
willy
Postitusi: 34
Liitunud: R Mär 03, 2006 8:44 pm

Re: Subsonic

Postitus Postitas willy »

Tere,

B 416 on Lapua kuul mis on SUBSONIC , "pehme " ja on mõeldud alla helikiituse laskmiseks aga kuna selle kuuli kaal on 200 grs, siis ikkagi määrab asjaolu,et peab vindisamm olema vähemalt 1 : 11 või 1:10,ideaalis 1 : 8. Tinakuul on vajalik kui vindisann on 1 : 12 ,vastasel juhul raske kuul ei stabiliseeru, stabiliseerub alates 180 grs .Üldkokkuvõttes ei ole minu eesmärk vaielda ega kedagi targemaks teha,samas oman piisavalt kogemusi selles valdkonnas.
Edu !
Vasta