kas plastik või puit pära?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas Välek »

Karmo ja Valgeronk, Teil on õigus. :) Hakkasin hiljem mõtlema, et sai valesti.
Kasutaja avatar
Bullet
Postitusi: 40
Liitunud: R Nov 28, 2008 7:21 pm

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas Bullet »

Hind paneb kakvaliteedi paika.
Need, kellel korraliku plastikkabaga relva osas kogemus puudub võivadki kaaluma jääda. Ise pooldan plastikut, mitte sellist klõbisevat munakoort vaid korralikku toodet, kus relv on ka tasakaalus. Puit on klassika jne, kuid vihmaga metsas olles ei tule mõttessegi muretseda kaba pärast.
Lisaks meeldivad endale ka lamineeritud kabaga isendid, näiteks

http://www.browning.com/products/catalo ... 35&tid=005
Difference between men and boys is the price of their toys!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas TiitR »

Bullet kirjutas: Puit on klassika jne, kuid vihmaga metsas olles ei tule mõttessegi muretseda kaba pärast.

Aga mis nende puitosadega siis juhtub? :roll: Ise olen (õhtul ilma vaadates - vihm, lume sadu) eelnevalt puitosad KleenFlo immutatud lapiga üle käinud ja seda juba üle 7a. samade relvadega - juhtunud pole nendega midagi. Ja näinud on kõik relvad nii vihma, tuisku, tormi, jne... Õhtul loomulikult enne kappi torkamist olen märga relva kuiva lapiga üle lükanud, kiirelt õliga toru seest ja lihtsalt toatemperatuurile seisma jätnud.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas Välek »

TiitR kirjutas:Aga mis nende puitosadega siis juhtub? .

Ei juhtugi midagi. Puidust ei saakski midagi valmistada, kui asi nii hull oleks.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas plaaster »

Välek kirjutas:
TiitR kirjutas:Aga mis nende puitosadega siis juhtub? .

Ei juhtugi midagi. Puidust ei saakski midagi valmistada, kui asi nii hull oleks.

Kahju hakkab ilusast puidust lihtsalt. Koeramehena on minu kombi puitosad küll nii kriime täis, et anna aga olla. Selle puhul ei aita ükski õlitamine. Hea meelega ostaksin plastlaega relva aga kuna ainus tehase relvalaad, mis õlga istub on nn bavarian stiilis hogback, siis ei ole mina veel ühtki sellist plastikut näinud.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas Karmo »

Piudult saab kriimustusi lihtsalt eemaldada aga plastikule jäävadki kriimud peale.
TiitR kirjutas:Aga mis nende puitosadega siis juhtub? :roll: Ise olen (õhtul ilma vaadates - vihm, lume sadu) eelnevalt puitosad KleenFlo immutatud lapiga üle käinud

Kleen flo? Ajasid vist ikka mingi muu tootega segamini. Ei juhtu selle puiduga midagi, tulgu või vett ja pussnuge. Sellejaoks on olemas igasugu kaitsvaid õlisi ja vahasi.
Ise valin igakell puidu ja las see plastik jääda "salvo" kelkude jaoks.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas TiitR »

Karmo kirjutas:
Kleen flo? Ajasid vist ikka mingi muu tootega segamini.

Hea tähelepanek! Kuna ostsin siin hiljuti oma rekkadesse hunniku Kleen Flo küttelisandit, siis trummeldas see nimi silme ees :D . Tegu ikka Kleen Bore tootega 8) (http://www.kleen-bore.com/) .
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas Messer »

Puit on ilus ja käesõbralik, plast aga praktiline.
Mul on kapis mõlemad esindatud, aga millegipärast käin jahil enamasti puidust laega püssiga :wink:
Neid kriimustusi ei maksa karta. Püssi pealt võib ju näha, et sellega on jahil ka käidud.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas Karmo »

Muidugi ei pea kriimustusi põdema ja kartma. Samas on ka neid millel peab kõik olema sile ja särav nagu juudi muna.
Viimati muutis Karmo, P Veebr 02, 2014 10:26 pm, muudetud 1 kord kokku.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas Välek »

Kindlasti on relvi, mille välimik eeldab läikimist, muidu on tulem sama õudne, nagu laialivalgunud make-up või tolmune, kriimustatud ja loppis kuid samas spotliku disainiga uuem linnaautoke :lol: . Samas tõsisele maastikumasinale tunduvad pori ja kriimud iseenesestmõistetavad.
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas pealik »

Üks oluline erinevus, mida seni pole vist mainitud, on puidu ja plastiku erinev kaal. Plastikust saab toota oluliselt kergema kaba, mis on eelis nii relva üldkaalu kui selle tasakaalustamise korral. Mida rohkem relva massist on koondunud relva raskuskeskme ümbrusesse, seda paremini "juhitav" relv on. Massiivse puitlaadiga võib seda ideaali olla keeruline saavutada.

Raskete 'varmint'-raudade korral võib seis olla ka vastupidi - plastiklaad on liiga kerge, et rasket rauda tasakaalustada ning relva raskuskese liigub kehast liiga kaugele. Sellist relva on keeruline hoida kõikumata märgile suunatult. Et aga plastiklaad on üldjuhul seest õõnes, saab õõnsusesse paigaldatud lisaraskuse abil sellest probleemist üle.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas 22LR »

Kui rääkida plastikkabade tasakaalustsmisest, siis olen kohanud seda mõnede Türgi õhkrelvade ja Blaser R8 puhul ,kus on kasutusele võetud nn. kic-stop süsteem.Blaseril näiteks kaba sees olev liikuva vastukaalu raskus sõltub kaliibrist.Siit ilmselt ka põhjus miks vahetusrauad saadaval teatavate paaridena(22-250 ja 308 Win ).Kui olen millestki valesti arusaanud siis siin foorumis tarku mehi küll kes õiguse jalule seavad.Mis aga kaba materjali puutub,siis minu jaoks plastikkabad samas reas pastikust lilledega,see ei tähenda muidugi seda ,et nad kellelegi meeldida ei võiks.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas plaaster »

22LR kirjutas:Kui rääkida plastikkabade tasakaalustsmisest, siis olen kohanud seda mõnede Türgi õhkrelvade ja Blaser R8 puhul ,kus on kasutusele võetud nn. kic-stop süsteem.Blaseril näiteks kaba sees olev liikuva vastukaalu raskus sõltub kaliibrist.Siit ilmselt ka põhjus miks vahetusrauad saadaval teatavate paaridena(22-250 ja 308 Win ).Kui olen millestki valesti arusaanud siis siin foorumis tarku mehi küll kes õiguse jalule seavad.Mis aga kaba materjali puutub,siis minu jaoks plastikkabad samas reas pastikust lilledega,see ei tähenda muidugi seda ,et nad kellelegi meeldida ei võiks.

Blaseri puhul kasutatakse kick-stoppi ka puitlae puhul ja selle eesmärk on nagu nimigi ütleb tagasilöögi leevendamine.
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas Toivo »

Puit ilusam ja kuigi ma iga kriimu pärast ei põe aga tegelikult ikka iga uus kriim kriibib hinge ka. Blaseri plast R93, näiteks, ei jäta odavat muljet, igati mõnus ja keegi, keda tean, ei kahetse. Ühtainsat tõde pole.
puuk
Postitusi: 30
Liitunud: L Juul 14, 2007 10:25 pm

Re: kas plastik või puit pära?

Postitus Postitas puuk »

Omasin Tikka T3 millel kaba oli plastik ja nüüd oman Blaserit puidust kabaga. Kogemustest võin mainida, et ka plastik muutub tuhmiks, koledaks ja kriimuliseks aga põhiline põhjus mis minule plastiku puhul ei meeldinud on hoopis muu. Lihtsalt külmema ilmaga kui hoidsin relva käes hakkasid käed külmetama, plastik on käes tunduvalt külmem kui puu. Aga see on ainult isiklik kogemus ja külma tunnetus on inimestel erinev. :D
Vasta