Poolautomaatsed jahirelvad

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas TiitR »

JoosepL kirjutas:Mõtlesin seda ,et kui näiteks Sul on haavlid rauas aga tuleb siga ja tahad teda lasta(1 rauas 2 ootel), siis tõmbad selle luku lahti ning padrun lendab rauast välja, alt aga uut peale ei tule ja Sa saad selle kuuli rauda lükata ning siga lasta.

Ole hea, vaata see video läbi ja proovi uuesti oma teooriat rääkida :lol: http://www.youtube.com/watch?v=kkOd3zWabxk
Ag vb. olen ma veel oskamatu ja ei oska salvest peale tulevat padrunit takistada lihtsalt? :roll:
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas tankist »

Endal paar aastat Remington 11-80. Plussid: võimalus ühele püssile erinevaid raudu kombineerida - linnujahiks vahetatavate tsokkidega raud, suurulukijahiks SLUG kuuliraud (hea lühike toru võsas ragistamiseks ning suurem laskekaugus, kui tavaline sileda raud). Esimese kahe padruni vahetus käib sama kiirelt, kui lahtimurtavatel püssidel. Täpne, lollikindel, kõikidele lukuosadele saab lihtsalt ligi. Siiani ei ole ühtegi tõrget ega ümberlaadimise probleemi olnud.
Miinuseks: kuna ümberlaadimine käib püssirohu gaaside toimel, siis puhastamine paras ettevõtmine. Benellidel toimus ümberlaadimine vist tagasilöögi abil ja neil puhastamine palju lihtsam.
Mis puutub võõrkehade eemaldamisse, siis mul on taskus vastav nöör, mida on lihtne rauast läbi tõmmata. Ka minul kulus õige moona otsimiseks natuke aega - kõik kuulid lihtsalt ei jooksnud nii hästi, kui oleks soovinud. Monoliidiga olen rahul- kuhu sihid, sinna laseb.
Tsentuurio
Postitusi: 12
Liitunud: K Okt 16, 2013 8:32 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas Tsentuurio »

Ahto!
Kas soetasid siis selle Benelli sileraudse poolautomaadi endale ära? Kui jah, siis jagad ehk ka kogemusi. Olen ise ka poolutomaatse sileda soetamise peale mõelnud, sest poolautomaatne vint juba olemas. Ja just põhjusel, et ei viitsi mina nende raudade kokkujooksuga jändama hakata. Esimesel võimalusel teen ära - ikka just sea- ja linnujahti silmas pidades. Silma jäänud Bnelli Vinci või Benelli M2. Aga ei välista ka muid variante...
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas greenhorn »

Rauas oleva padruni vahetus poolautomaadis on võimalik kui lukku lõpuni lahti ei tõmba. Iseasi on see, et kas seda jõutakse teha kui loom laskeulatusse ilmub, mina vist küll ei jõuaks :)

Mõni sõna ka omast kogemusest poolautomaadiga.

Koeramehele,muidu pidevalt padrikus jahti pidavale kütile ja laisale hoolitsejale ta kõige sobivam püss pole.
Tiirus taldrikuid lastes tahavad nad saada 28g moona, kui esimese pauguga taldriku alla saad, pead meeles pidama, et püss tühjaks laadida . Samuti pead tiirus kõikseaeg käpakil maas kestasid korjama (sama ka jahil), seega väga tiirupüss ta ka pole. Iselaetud moona suhtes pirtsakas.
Mine poodi, vaata, näpi ja proovi kordamööda nii kaheraudset kui poolautomaati, eks see tõde vast seal selgub. Mina teeksin täna teistsuguse valiku, kui tookord püssi ostes tegin ;)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tsentuurio kirjutas:Ahto!
Kas soetasid siis selle Benelli sileraudse poolautomaadi endale ära? Kui jah, siis jagad ehk ka kogemusi. Olen ise ka poolutomaatse sileda soetamise peale mõelnud, sest poolautomaatne vint juba olemas. Ja just põhjusel, et ei viitsi mina nende raudade kokkujooksuga jändama hakata. Esimesel võimalusel teen ära - ikka just sea- ja linnujahti silmas pidades. Silma jäänud Bnelli Vinci või Benelli M2. Aga ei välista ka muid variante...

Ei ostnud.See on sõbra püss,tahtsime seda kokkutuleku võistlustel kasutada,seepärast testisime.Linnujahti ma suurt ei pea,seega ajan poolautomaadi Browninguga(308w) läbi.Poisil on 308w Benelli
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas uluk »

Olemas Benelli supersport,hea pikktoru,laeb kõik lasud ringi. Olen käinud võsas lumes, toimib hästi. Põhiliselt käin ilvese,hundi ja linnu jahil, väga rahul.
Hoia vintraud puhas, siis pole probleemi nähä!!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas andrus »

Mul oli üks kord laadimisega probleeme aga see ei olnud seotud püssiga vaid moonaga.76sel paugul oli kest avanedes nii pikk,et ei mahtunud enam august välja .
jahismurf
JoosepL
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 27, 2014 9:46 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas JoosepL »

Kuidas nende tsokkide vahetamisega üldse lood on! Kas haavli tsokkiga üldse kuuli lasta ei tohi ja vastupidi? Sest toimub ka ju õhtune varitsusjaht, mille käigus võib ette tulla näiteks rebasejahil metssiga ning siis tsokkide vahetamine oleks väga ebamugav. Kas jääb siga laskmata või on mingi variant?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas andrus »

Kui sa varitsuses paugud poolautomaadil ringi saad vahetatud pole enam mingit vahet mis tsokk või moon sul seal sees on.Selle luku kolina peale on nagunii metsaelukad oma teed läinud. :wink:
jahismurf
JoosepL
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 27, 2014 9:46 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas JoosepL »

No seda küll. Aga ikkagi, kas keegi oskab midagi tsokkide vahetamise kohta öelda? Kas panen hommikul seajahile minnes kuuli jaoks tsokkid sisse ja siis kui ilves ette tuleb, pean peale padruni vahetamise ka tsokki ära vahetama või lasen kuuli tsokkiga haavlit? :) ( Tahaks palju infot saada enne seda kui ostma lähen).
manivald
Postitusi: 23
Liitunud: N Mai 03, 2012 10:55 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas manivald »

"Monolit"i võib läbi täistšoki lasta. Karbi peal on jutt, et nii pidigi kõige heam olema.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas andrus »

foorumi otsing aitab ja natuke võiks ikka ´ise kah teemasid lugeda

viewtopic.php?f=22&t=432&hilit=+tsokid
jahismurf
JoosepL
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 27, 2014 9:46 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas JoosepL »

Suured tänud andrus!
JoosepL
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 27, 2014 9:46 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas JoosepL »

TiitR
Ma olen näinud ise ühte poolautomaati (siledaraudne), millel oli selline võimalus ,et võtsid rauas oleva padrruni välja ning alt uut peale ei tulnud. Siis said kiirelt ühe padruni ümber vahetada. Aga ei tea kas ka kõikidel poolautomaatidel selline võimalus on.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas Marekp »

TiitR kirjutas:
JoosepL kirjutas:Mõtlesin seda ,et kui näiteks Sul on haavlid rauas aga tuleb siga ja tahad teda lasta(1 rauas 2 ootel), siis tõmbad selle luku lahti ning padrun lendab rauast välja, alt aga uut peale ei tule ja Sa saad selle kuuli rauda lükata ning siga lasta.

Ole hea, vaata see video läbi ja proovi uuesti oma teooriat rääkida :lol: http://www.youtube.com/watch?v=kkOd3zWabxk
Ag vb. olen ma veel oskamatu ja ei oska salvest peale tulevat padrunit takistada lihtsalt? :roll:


Selles videos on ju tegu tulistamisega :!: Laetud relval käsitsi lukku avades ja rauas olevat padrunit välja tõmmates ei laeta magasiinist uut padrunit välja.
Vasta