Poolautomaatsed jahirelvad

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas uluk »

Oma Benellil käsitsi laen, siis salvest uut padrunit ei tule.
Hoia vintraud puhas, siis pole probleemi nähä!!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuidas see võimalik on?
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas Marekp »

Olles ise ~7 aastat Beretta Urikat pidanud, siis poetaks ka sõna sekka.
Kõige pealt on valik, kas inerts- või gaasitoimeline püss. Minu soovitus on kindel - gaasitoimeline. Väga mõnus on lasta, eriti tiirus kui "põletad" karbi või kaks järjest. Mingis vanas "Riista" numbris oli poolautomaatide test ja seal oli öeldud võrdluseks: Berettaga lastes tundub 52 g magnum samamoodi kui Benelliga 32g laengut lastes.
Puhastusest, no ei saa mina aru, mida seal nii väga puhastada on? Peale rauaõõne muidugi 8) . Kasutusjuhendis on ju ka öeldud, et sel relval on isepuhastuv gaasikolb. Aga pedant nagu ma olen, siis olen alati peale laskmist gaasisüsteemi ka ise puhastanud. Puhastusdetergendiga kokku lased natuke toimida, siis harjad harjaga ja suruõhuga puhtaks (y) .
Et see postitus väga kiidulauluks ei läheks, siis lisaks ka negatiivseid tähelepanekuid.
Kõige rohkem häirib mind kestade loopimine, siiani olen kestad 99% üles leidnud :V . Jahikäigus on ju tähelepanu suunatud ulukile ja ei märka kuhu kest täpselt lendab. Siin aitab oma relva tundmine, võtad sama asendi nagu oli laskmisel ja teadki kust otsida. Urika viskab kesta ~1m kaugusele, aga meenub üks artikkel mingist uuest Benelli mudelist (kahjuks mudelinime ei suuda kohe meenutada), mis viskas kestad üle 3m :!:
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas klem »

Ahto Kattai kirjutas:Kuidas see võimalik on?


Seda saab näiteks nii teha, et salv on tühi. Ja laedki käsitsi.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas TiitR »

Marekp kirjutas: Laetud relval käsitsi lukku avades ja rauas olevat padrunit välja tõmmates ei laeta magasiinist uut padrunit välja.

Kui mina oma siledat tühjaks laen, siis enne lendavad välja salves olevad padrunid ja viimasena rauas olev. Huvitav, kuidas peaks saama (eriti veel kiirelt ja käratult) just selle padruni kätte, mis rauas asub?
Minu püss samuti gaasiga ümberlaadiv.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas andrus »

Need püssid pole selleks loodud,nii lihtne see ongi.
jahismurf
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas uluk »

[quote][/quote]
Selleks pean küllepeal olevat nuppu vajudama,see on ainult käsitsi ringi laadimisel.
Hoia vintraud puhas, siis pole probleemi nähä!!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas TiitR »

andrus kirjutas:Need püssid pole selleks loodud,nii lihtne see ongi.

Tahtsin seda minagi öelda oma siga-ilves näitega 8)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas TiitR »

uluk kirjutas:

Selleks pean küllepeal olevat nuppu vajudama,see on ainult käsitsi ringi laadimisel.

Vb. hakkavad siin rolli mängima juba relva erinevad tüübid vms. või rääkisid sellest nupust, mis lahti tõmmatud luku kinni laseb?
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas Marekp »

TiitR kirjutas:
Marekp kirjutas: Laetud relval käsitsi lukku avades ja rauas olevat padrunit välja tõmmates ei laeta magasiinist uut padrunit välja.

Kui mina oma siledat tühjaks laen, siis enne lendavad välja salves olevad padrunid ja viimasena rauas olev. Huvitav, kuidas peaks saama (eriti veel kiirelt ja käratult) just selle padruni kätte, mis rauas asub?
Minu püss samuti gaasiga ümberlaadiv.


Mis püss see selline on?
Berettal saab käsitsi magasiinist padruneid kätte ainult parema külje peal olevale nupule vajutades. Teist võimalust lihtsalt ei ole.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas andrus »

Odavama otsa poolestel tuleb näpp toppida salve sisse ja seal ühte junnikest vajutada,et padrunid välja tuleks ilma lukku lõgistamata.Suht ebamugav tegevus ja alatihti sain näpu katki.
jahismurf
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas TiitR »

andrus kirjutas:Odavama otsa poolestel tuleb näpp toppida salve sisse ja seal ühte junnikest vajutada,et padrunid välja tuleks ilma lukku lõgistamata.Suht ebamugav tegevus ja alatihti sain näpu katki.

Ilmselt mul sama teema.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas kakuke »

See on nüüd küll tõsine pseudoprobleem pastakast välja imetud, et vaja kasutada korraga nii kuuli kui haavlit. Pealegi siga ja ilves. :M Ja veel laskma minna neid siledaga varitsusest. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas TiitR »

kakuke kirjutas:See on nüüd küll tõsine pseudoprobleem pastakast välja imetud, et vaja kasutada korraga nii kuuli kui haavlit. Pealegi siga ja ilves. :M Ja veel laskma minna neid siledaga varitsusest. :lol:

Janek, see oli mulle või? :D Polnud ma kuskil varitsuses, vaid täiesti kütiliinis, kus siga ei arvatud olevat, küll, aga värsked ilvese toimetamised ja nii saigi haavlid sisse pandud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas kakuke »

Ausõna, siis peab küll tõsine nälg majas olema, kui suurkiskjajahis hakata siga laskma. :D
Aga ma ei keskendunud sellele, et kes selle kirja pani.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta