Kombipüss koeramehele

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
sergolax
Postitusi: 30
Liitunud: E Apr 02, 2007 7:56 pm

Kombipüss koeramehele

Postitus Postitas sergolax »

Tere.
Otsingute tulemusena leidsin, et kombit cal.16 ja 7,62x54R tehti aastatel 1952-1960 MC-5-27 vähesel määral. Baasrelvana kasutati IZ-27.
Börsis müüa olev relv oli krõbeda hinnaga ning peremehe sõnul kuuliraud väheke kulunud, on ju tema vanus üle 50a.
Tekkis mõte ühendada IZ-27 ja vintpüssi IZ-18MH toru, mis peaks enam-vähem sileda rauda minema.
Olen maad kuulanud selle teostamise legaliseerimise asjus, esialgu on lootust, et luba saab. Vajan andmeid sellise töö teostajast, kui ka vormistamisel litsentsi omajast. Kas nad ühes isikus peavad olema või teevad litsentsiomanikule alltöövõttu, ma veel ei tea.
Kui kellelgi on kogemusi sellel teemal, siis palun teada anda. Eriti on oodatud meie relvameistrid Nurgad, Aleksejev. Samuti ootaks, et sõna võtaks honkomees, 22LR, vallo, remington, Hanno.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kombipüss koeramehele

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Miks peaks asja keeruliseks ajama? Kui raud rikkis ,siis on kindlasti relvameistritel toorik rauda pakkuda.
Endal oli kunagi kohalik toode iz -paasil ,ülemiseks rauaks oli pandud 7,62x53R. Sellega oli see jama ,et lukud ei kannatanud täis laenguga lasta ,pressis kesta nii palju tagasi ,et nähtav vahe tuli raudade ja lukukoja (kuis iganes see õige nimi on)vahele sisse ja püssi oli raske lahti murda.Võib olla ,kui panna vint alumiseks rauaks ,siis ehk lukud kannatavad . See oli vist ka vendade......töö!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kombipüss koeramehele

Postitus Postitas honkomees »

sergolax kirjutas:... Eriti on oodatud meie relvameistrid Nurgad, Aleksejev. Samuti ootaks, et sõna võtaks honkomees, 22LR, vallo, remington, Hanno.

no mis mina sellistest asjadest tean ... peale selle et Volli on küll varem erikonstruiga kombisid ehitanud ja foorumlane Olavi Kool võib sellest täpsemalt rääkida.
Endal oli kunagi kohalik toode iz -paasil ,ülemiseks rauaks oli pandud 7,62x53R. Sellega oli see jama ,et lukud ei kannatanud täis laenguga lasta ,pressis kesta nii palju tagasi ,et nähtav vahe tuli raudade ja lukukoja (kuis iganes see õige nimi on)vahele sisse ja püssi oli raske lahti murda.Võib olla ,kui panna vint alumiseks rauaks ,siis ehk lukud kannatavad .
Eks sellepärast on 99,99% kombidest vint alumiseks rauaks, tehased ei riski ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kombipüss koeramehele

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja veel arvan ma ,et see raua vahetus läheb lõpuks kallimaks ,kui mõni odavam poe nui!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kombipüss koeramehele

Postitus Postitas andrus »

99% olen kindel,et odavam on osta poest.Kunagi kui kombi ostu ees olin ja mõtlesin venelast osta,et laseks Nurkadel raudu timmida jne........15min vestlust Nurkadega ja oli asi selge,et odavam on osta kohe korralik püss.Relvameistri töö ei ole odav :!: Kokkuvõttes odavam ja kindlam on osta ja kui osta siis reguleeritavate raudadega,samas on mehed saanud ka super jooksuga joodetud raudadega püsse.

Avinurmes paberitega relvameister ARS OÜ võid küsida mida mees arvab sellest "aretisest".

Kui 16kaliiber koos 7.62ga vajalik siis võib otsida ka rootsist ja saksa poolelt.16se leiab kindlasti aga "vene pauk" on kahtlase võitu.
jahismurf
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Kombipüss koeramehele

Postitus Postitas vallo »

Ma julgeks väita, et iz 27 on kõige nuiam relv üldse mida käes olen hoidnud ( jutt käib tänapäevasest relvast ,mitte niiöelda vanast heast) . Lahti ei käi korralikult , kinni ei lähe , kaitseriiv kui telliskivi, lasi raibe veel kaks pauku korraga lahti, laad lühike , kestaheitja ei toimi.
Vaata parem üks korralik Finnclassic omale ja oled rahul.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Kombipüss koeramehele

Postitus Postitas Motorist »

Sergolax ära hakka jantima, see läheb väga kalliks. Nurgad on mulle ühe drillingu rauad kokku jooksma ajanud ja töö hind küündis mõne "päris korraliku nuija" kanti . Püssi ümber ehitamine uue rauaga on tõenäoliselt veel kallim lõbu :M
Mul sulle lahendus, panin just müüki oma Krieghoffi drillingu 2x16+7x57R, pealekauba 22wm adapter, kast, kaks kiirjalgadega optikat ja moona kõikidele raudadele :lol: .
Hind muidugi pole väike, aga püssi saad hea ning s"õbralikud õpetused" veel kauba peale :wink:
Vasta