MZ21-12. Head ja vead

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Preester »

See oleneb eesmärgist, mida tahad, kuid venelased ise räägivad nii:
При весе 3,6-3,7 кг заряд весом 36 г является для МЦ 21-12 нормальным. При этом бронзовое кольцо с обеих сторон должно быть сжато по конусным поверхностям расточкой ствольного кольца и тонкого треугольного в сечении стального. При слабом откате (невыбросе стреляной гильзы) дополнительное кольцо надо развернуть к бронзовому плоской поверхностью. При еще более слабых патронах можно вообще поставить все эти кольца снизу пружины, чтобы они не участвовали в торможении. При этом играет роль также состояние смазки на поверхности трубки магазина. Сухая поверхность будет конечно больше тормозить откат ствола.
võetud siit http://www.oxota-ru.ru/articles/mc-21-1 ... spluatacii
Ehk siis tavaolukorras on terasseibi faasiosa vastu pronksseibi. Teine aste (vähem pidurdamist või siis natuke nõrgem moon) keerad terasseibil sirge külje vastu pronksseibi ja kolmas aste eriti nõrga moonaga, viid mõlemad rõngad üldse vedru alla.
Määrimise kohalt loeb see, et kui salve pinda üldse ei määri, siis pidurdab rohkem. Ehk siis määrimisega saavutad pidurdamise/laskemoona valiku neljanda astme. Määrides seega pidurdab vähem. Oluline on kasutada võimalikult vedelaid relvaõlisid. Talvel aga külmakindlaid. Siis on relva korralik töö ka tõenäolisem.
Se ei ole nüüd enda välja mõeldud, vaid selle jutu (selle lõigu) kokkuvõte.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas tireb »

Kas keegi oskab öelda, kas selle relvaga raudhaavleid kannatab pilduda?
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Preester »

Originaalis on MZ21-12 täistšokk, seega ei saa. Kui on aga MZ21-12M, siis sellel peaks olema vahetatavad tšokid, nii väitab vähemasti MZ21-12 pass.
Minu MZ21-12 on lastud teha pooltšokiks relvameistri juures juba eelmise omaniku poolt.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Jörgen
Postitusi: 16
Liitunud: K Jaan 07, 2015 9:25 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Jörgen »

Aga kuidas neil püssidel kuul jookseb?
Teisipäeval soetusluba taotlema.
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Preester »

Pead proovima erinevat laskemoona. Erinev moon pidavat jooksma ka erinevalt. Kui siin foorumis ringi kondad, siis vast leiad ka asjakohaseid arutelusid, kus sellest juttu. Enda püssi kohta tean eelmise omaniku jutust seda, et kõige paremini jooksis selles B&P (Baschieri & Pellagri) Thrill Shock ja tihedus sellega oli hea. Müüakse seda näiteks Küti Äris. Eks ma ka proovin erinevaid aga selle proovin ka kindlasti ära.
Paljudes kohtades räägitakse, et MZ 21-12 lõhub pappkestadega padruneid. Osad on nimetanud selle kehvade kestade süüks jne. Konkreetselt venelased kirjutavad selle relva kohta, et sellele relvale ei olegi pappkestadega padrunid mõeldud ja ta lõhubki neid. Et siis kindlasti plastkestadega padruneid osta.
Ma ei ole veel ise järgi proovinud, kuid mees, kelle käest oma relva ostsin ütles, et B&P Thrill Shock padruniga lastes langes kuul 100 meetri peal ainult 17 cm. Ma ei arva, et mees (kolleeg mul) mulle udu ajas, sest tegemist ei ole mitteteadjaga ja laskmise alal algajaga. Lähiajal, kui ise tiiru saan ja erinevat moona olen proovinud, siis võin pajatada tulemustest.
Viimati muutis Preester, P Jaan 11, 2015 11:09 pm, muudetud 1 kord kokku.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Välek »

tireb kirjutas:Kas keegi oskab öelda, kas selle relvaga raudhaavleid kannatab pilduda?

Mina tegin tšoki 0,75mm avaramaks. Treiali juures leidsime riiulist paraja... (nimi ei tule meelde- pikk, õrnalt koonusjas, lõiketerad pikkupidi, tihedalt) seda sai mõõdetud igatepidi, loksutatud püssirauas, vaadatud, kui kaugele rauda sisse läheb, veelkord mõõdetud ühe ja teise nihkkaliibriga. Vaatasime, et peaks sobima, ühe käega hoidsin rauda, teisega vaikselt keerasin seda riistapuud. Korrektsem oleks olnud raud kruustangide vahele fikseerida,-seda ka alguses tegime, aga antud oludes ei olnud mugav ja kippus liiga palju ampsama, siis võttis kinni, -kartsin, et teen rauale liiga ja sai lihtsalt käes hoitud . Jube terav oli, tšokki lõikas nagu võid. 10-15 minutit "kruvisin" vaikselt, siis oli valmis. Täpselt ei mõõtnud, aga umbes 2,5-3cm pikkuselt lõikas tšokiosa avaramaks, pikemalt rauda ulatudes see terariist rauaseinu ei puudutanud. Igajuhul rauda vaadates tšoki ranti enam ei ole, või on ta nii madal, et ei saa aru. Sügisel lasin terast, tihedus oli väga hea. Ise lahendasin nii selle olukorra- kuskil ameerika relvafoorumis oli samamoodi tehtud- juhtnöörid ja pildid juures, linki ei hakka otsima, kes tahab, googeldab ise. See postitus ei olnud ei õpetuseks ega ka soovituseks. Las relvameister tegeleb selliste asjadega!
Viimati muutis Välek, P Jaan 11, 2015 11:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Preester »

Mnjah. Ma ise sellist tööd tegema ei kipuks, vaid jätaks spetsialistide/meistrite teha. Mul selle koha pealt natuke "silm sirkel ja nina vinkel", seega täppistöö jätaksin vastava ala meistritele teha. Võin küll jutustada MG-3 kuulipilduja ja ZU 23-2 õhutõrjekahuri tööpõhimõttest, kuid relvaraua ümbertegemisse ma nina ei topi :).
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas kakuke »

Välek kirjutas:...Treiali juures leidsime riiulist paraja... (nimi ei tule meelde- pikk, õrnalt koonusjas, lõiketerad pikkupidi, tihedalt) ...

Hõõrits on selle riistapuu nimi. Sellega näiteks tehakse ise silinderraudasid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jörgen
Postitusi: 16
Liitunud: K Jaan 07, 2015 9:25 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Jörgen »

Sai relv ära ostetud, laseb normaalselt ja eks see pappkestade jutt ikka mingil määral tõsi.
Kui on kehv kest lõhub ära ning papp võib torru sisse jääda, kui on normaalne viskab ilusti välja ja pole häda midagi.
Aga üks mure siiski vist on, kui torust ja tagalaadist kinni võtta siis toru liigub risti pidi mingil määral, mis võib viga olla?
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Preester »

Oot oot. Sain ma nüüd õieti aru, et kaba liigub taga lukukoja küljes või toru (relvaraud) ise lukukoja suhtes? Kui relvaraud liigub lukukoja suhtes, siis on arvatavasti torusalve kinnitus lukukojasse mitte korrektselt kinni. Relvaraud, ehk siis toru kinnitub ühtepidi luku külge, mis omakorda liigub lukukoja soonte sees ja relvaraua küljes oleva rõnga abil torusalve ümber. Kui aga kaba lukukoja suhtes, siis on kaba tagaosas oleva augu kaudu olev kinnitus lukukojasse lahti.
Kas sa spets võtme said püssiga kaasa? Mina sain oma püssiga spetsiaalse püssi juurde kuuluva toruvõtme, millega kaba tagant august saab kaba lukukoja küljest lahti/kinni keerata.
Kui sa võtit kaasa ei saanud ja seda vaja on, võta PS kaudu ühendust ja kirjuta, kus kandis elad ise.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Jörgen
Postitusi: 16
Liitunud: K Jaan 07, 2015 9:25 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Jörgen »

Preester kirjutas:Oot oot. Sain ma nüüd õieti aru, et kaba liigub taga lukukoja küljes või toru (relvaraud) ise lukukoja suhtes? Kui relvaraud liigub lukukoja suhtes, siis on arvatavasti torusalve kinnitus mitte korrektselt kinni. Relvaraud, ehk siis toru kinnitub luku külge, mis omakorda liigub lukukoja soonte sees ja relvaraua küljes oleva rõnga abil torusalve ümber. Variant, et torusalv on lukukoja küljes natuke lahtine. Kui aga kaba lukukoja suhtes, siis on kaba tagaosas oleva augu kaudu olev kinnitus lukukojasse lahti.
Kas sa spets võtme said püssiga kaasa? Mina sain oma püssiga spetsiaalse püssi juurde kuuluva toruvõtme, millega kaba tagant august saab kaba lukukoja küljest lahti/kinni keerata.
Kui sa võtit kaasa ei saanud ja seda vaja on, võta PS kaudu ühendust ja kirjuta, kus kandis elad ise.


Ei pigem ikka liiguks nagu toru ehk relvaraud mitte kaba.
Aga mingit võtit küll kaasa ei saanud.
Ja torusalve kinnitus oli korrektselt kinni.
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Preester »

Sinu jutu peale võtsin oma püssi ka välja ja liigutasin relvarauda vasakule-paremale. Õrnalt märgatav liikumine on ka minu relval tunda. Ja kui ta natuke liigub, siis ei ole sellest miskit hullu.
Sellel relval toimub ju ümberlaadimine relvaraua tagasi liikumisel. Kui relvaraud päris jäigalt kinni oleks ja absoluutselt kuhugi ei liiguks, siis just oleks asi imelik, sest igal liikuval osal on väheldane loks ja liikumisvabadus sees. Iseküsimus on see, kui suur see loks on.
Relvaraud oma rõngaga ei ole juba torusalve peal jäigalt, vastasel juhul oleks relvaraua tagasiliikumine takistusega. Vast saad mu mõttekäigust aru.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Jörgen
Postitusi: 16
Liitunud: K Jaan 07, 2015 9:25 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Jörgen »

Ei ega ta nüüd mingi suur loks polegi, lihtsalt avastasin ja tundsin huvi kas peabki nii olema või on miskit viga.
Aga tänud info eest!
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: MZ21-12. Head ja vead

Postitus Postitas Preester »

Tunnen vahepeal huvi, et kas oled juba omale sobiliku laskemoona välja valinud/lasknud? Ise jäin kuuli puhul pidama itaallase Baschieri&Pellagri Thrill Shock'i peale (saadaval Küti Äris). 35m pealt sain püsti laskeasendist (latilt sihtides muidugi) suht tempokalt lastes kolme lasuga peopesa suurusesse alasse kõik. Kuulid jooksevad ühtlaselt ja ümberlaadimine toimib laitmatult.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Vasta