rifled barrel

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas Ahto Kattai »

tony kirjutas:
Mina soetasin kunagi omale Benelli M2 koos rifled slugiga.

Ma olen muidugi sellist asja oma käes hoidnud,aga ei enamat! Lihtsalt huvi pärast küsin,miks seda päris vindist eeistada,milleks ta hea on,kuidas jookseb ,kuidas moona saadavus jne. Kellel kogemused võiks ju vähe oma kogemust jagada!?
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas Pauli »

Mina ka ainult käes hoidnud ja reaalsed kogemused puuduvad, aga teoreetiliselt peaks nende asjade mõte olema selles, et täpsus (ja seega ka laskeulatus) on tiba parem kui sileraudsel, samas kui säilib sileraudsete paljukiidetud kuuli võsakindlus (.45 Govt-i omanikud kehitavad siinkohal ilmselt õlgu).
Väidetavalt olevat USAs mõnedes piirkondades (klassikalised) vindid keelatud (valglinnastumine ja ohutuse teema), see on kindlasti üks põhjus, miks meerikamaal rifled slug populaarne on.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rifled barrel

Postitus Postitas Välek »

1998 aastal käisin usas relvakaupluses kuskil metsade vahel. Relvad olid lukustamata keset müügisaali, nagu aianduskaupluses rehad ja labidad rivisse laotud. Vahtisin ühte, teist ja kolmandat, kui hakkas silma seesama slug rauaga , vist oli 12 kaliibrine. Mõtteainet oli aastateks, küsisin ühe ja teise käest hiljem siin eestimaal. keegi polnud kuulnudki sellest. Ei suutnud kuidagi aru saada, miks see haavlite laskmise paremaks teeb :lol: Muuseas usas on ka eestlaetavatega jaht populaarne ja vist jooksid ka seadustes eraldi läbi niiöelda soodustavad asjaolud, kui näiteks vibu või musketiga jahti pead.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas tony »

Ärge nüüd asjast valesti aru saage. Rifel slug annab spets kuuluga ka 100m distantsilt hea tulemuse (iseasi paljukest seda energiat veel alles jääb), haavlitega lastes te üle 10 - 15m sellega ei lase, lihtsalt vihu lööb laiali. Rifel slugi on väga hea kasutada metskurvitsa jahil kui on hästi tihe mets ja nähtavus 10-15m. Minu jaoks oli tegu mõtetu toruga ja sellepärast ta ka maha müüsin.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas unt »

Pauli kirjutas:Mina ka ainult käes hoidnud ja reaalsed kogemused puuduvad, aga teoreetiliselt peaks nende asjade mõte olema selles, et täpsus (ja seega ka laskeulatus) on tiba parem kui sileraudsel, samas kui säilib sileraudsete paljukiidetud kuuli võsakindlus (.45 Govt-i omanikud kehitavad siinkohal ilmselt õlgu).
Väidetavalt olevat USAs mõnedes piirkondades (klassikalised) vindid keelatud (valglinnastumine ja ohutuse teema), see on kindlasti üks põhjus, miks meerikamaal rifled slug populaarne on.

Eks ta ole jah. Mina ka nii kuulnud, et just see Pauli kirjutatu lõpuosa on selleks põhjuseks, miks selliseid relvi toodetakse ja tarbitakse. Asi ikka rohkem seadustes ja kordades kinni. Paralleele võib ju tõmmata ka meie nõukogude ajaga, kus vintrelv oli kättesaadav vaid vähestele valitutele ja meiegi aretasime siledale igasuguseid kuule ja mängisime laengutega, et kaugemalt õngitseda.
.45 Gov omanikuna pean tunnistama, et ei saa möödalasu puhul okste või võsa süüks asja ajada jah. Kui ikka loom on võsas, aga siluett silmaga hoomatav, siis ikka pihta läheb. Muide, olenemata sellest, et kasutan teiste .45 kasutajatega võrreldes siiski küllaltki kerget kuuli, terava plastotsaga Hornady FTX 325 gr. Eks jämeda puutüve riive või betoonsein :P annab kindlasti samuti rikošeti, aga seda pole veel ette tulnud.
Relvavalik ikka selline isiklik asi ja pole vähe neid .308 mehi, kes minu .45 peale õlgu kehitavad, et milleks? Olen viimasel ajal vastanud, et mulle lihtsalt meeldib. Ja meeldibki :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas tony »

unt kirjutas:
Pauli kirjutas:Mina ka ainult käes hoidnud ja reaalsed kogemused puuduvad, aga teoreetiliselt peaks nende asjade mõte olema selles, et täpsus (ja seega ka laskeulatus) on tiba parem kui sileraudsel, samas kui säilib sileraudsete paljukiidetud kuuli võsakindlus (.45 Govt-i omanikud kehitavad siinkohal ilmselt õlgu).
Väidetavalt olevat USAs mõnedes piirkondades (klassikalised) vindid keelatud (valglinnastumine ja ohutuse teema), see on kindlasti üks põhjus, miks meerikamaal rifled slug populaarne on.

Eks ta ole jah. Mina ka nii kuulnud, et just see Pauli kirjutatu lõpuosa on selleks põhjuseks, miks selliseid relvi toodetakse ja tarbitakse. Asi ikka rohkem seadustes ja kordades kinni. Paralleele võib ju tõmmata ka meie nõukogude ajaga, kus vintrelv oli kättesaadav vaid vähestele valitutele ja meiegi aretasime siledale igasuguseid kuule ja mängisime laengutega, et kaugemalt õngitseda.
.45 Gov omanikuna pean tunnistama, et ei saa möödalasu puhul okste või võsa süüks asja ajada jah. Kui ikka loom on võsas, aga siluett silmaga hoomatav, siis ikka pihta läheb. Muide, olenemata sellest, et kasutan teiste .45 kasutajatega võrreldes siiski küllaltki kerget kuuli, terava plastotsaga Hornady FTX 325 gr. Eks jämeda puutüve riive või betoonsein :P annab kindlasti samuti rikošeti, aga seda pole veel ette tulnud.
Relvavalik ikka selline isiklik asi ja pole vähe neid .308 mehi, kes minu .45 peale õlgu kehitavad, et milleks? Olen viimasel ajal vastanud, et mulle lihtsalt meeldib. Ja meeldibki :D

kaheraudsed siledad millel üks raud on silinder ja teine raud rifel slug on Euroops linnujahimeeste (eriti metskurvits) hulgas väga populaarne ning nõutav relv.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas unt »

Ilmselt ma ei saa aru, millest konkreetselt jutt on ja ega ma teemat väga ei valda ka. :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: rifled barrel

Postitus Postitas kirp »

Sx3 big combo on kyll 2 rauaga, aga kuuliraud ei pruugi vindiga olla. Vähemalt neil komplektidel, mis Tartus myydi, polnud. Kuuliraud on lyhem ja vintpyssi lahtise sihikuga. Weaver latt on ka peal. Olen kunagi katsetanud rifeldatud tsokiga, aga see tundus suht mõttetu, sest Eestis ei leidnud kuuli mis reaalselt pöörlema hakkaks. Pöörlemiseks on vaja suht suurt pinda, mis vindiharjadesse haakuks ja maha ei rihvelduks. Selleks jälle vaja tavalisest tugevamat tinasegu. Võimalik, et tänasel päeval sobivaid kuule leidub, aga ilmselt on nad kallid. Optikaga varustatud poolautomaat laseb ilusti 100m ja energiat jätkub ka. SX3 on kapriisne kuuli osas. Ise seostan seda vähe jämedama toruga kui 12 cal keskmiselt. Puhastada pole keeruline, aga olen veel lihtsamaid mudeleid omanud. Sx3 ohuks on, et võid kaotad ära esiklotsi kinnituskruvi - kiirustades võib tunduda, et said teise kinni, aga võta näpust...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas tony »

kirp kirjutas:Sx3 big combo on kyll 2 rauaga, aga kuuliraud ei pruugi vindiga olla. Vähemalt neil komplektidel, mis Tartus myydi, polnud. Kuuliraud on lyhem ja vintpyssi lahtise sihikuga. Weaver latt on ka peal. Olen kunagi katsetanud rifeldatud tsokiga, aga see tundus suht mõttetu, sest Eestis ei leidnud kuuli mis reaalselt pöörlema hakkaks. Pöörlemiseks on vaja suht suurt pinda, mis vindiharjadesse haakuks ja maha ei rihvelduks. Selleks jälle vaja tavalisest tugevamat tinasegu. Võimalik, et tänasel päeval sobivaid kuule leidub, aga ilmselt on nad kallid. Optikaga varustatud poolautomaat laseb ilusti 100m ja energiat jätkub ka. SX3 on kapriisne kuuli osas. Ise seostan seda vähe jämedama toruga kui 12 cal keskmiselt. Puhastada pole keeruline, aga olen veel lihtsamaid mudeleid omanud. Sx3 ohuks on, et võid kaotad ära esiklotsi kinnituskruvi - kiirustades võib tunduda, et said teise kinni, aga võta näpust...


Rifel slugile spetsiaalsed kuulid täitsa olemas mis väga head tulemust annavad. Kahjuks enam hinda ei mäleta.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rifled barrel

Postitus Postitas Välek »

Huvitav, kas slug rauaga relvale laetud moona püssirohi on erinev näiteks haavlipadruni püssirohust. Üks ju vint ja teine sile, mis siis, et kaliiber sama. Laed sookoliga slugi padruni , ja lased oma rifled barreli lõhki? :roll:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas tony »

Välek kirjutas:Huvitav, kas slug rauaga relvale laetud moona püssirohi on erinev näiteks haavlipadruni püssirohust. Üks ju vint ja teine sile, mis siis, et kaliiber sama. Laed sookoliga slugi padruni , ja lased oma rifled barreli lõhki? :roll:


Ju ta ikka sama rohi on mis siledalgi. Rifel slug kuulil kogu pikkuses kõrged sooned peal mis täpselt vindiga kokku peaks minema. Kui koju jõuan võin seda rohu asja vaadata, kapis üks karp veel alles.
Siig
Postitusi: 40
Liitunud: T Sept 29, 2009 9:27 am

Re: rifled barrel

Postitus Postitas Siig »

Endal olemas Remington Express Combo terves ulatuses keermestatud rauaga. Ühes teemas olen sellest relvast varem kirjutanud ka.
Keegi mainis, et seda relva kehva puhastada. Vastupidi, salvetoru otsast mutter lahti ja jääb sulle paljas raud pihku. Väga hea ligipääs ja lollikindel lahendus.
Moonaks kasutan ainult Monoliiti. Jookseb hästi ja võsa ei karda. Need tinakuulid, millel külgedel keeret meenutavad vaod sees, ei jookse selles rauas. Neid hakkab pilduma. Samuti pole mõtet sealt ka haavleid läbi ajada. Need pillub ka laiali.

Ainukese miinusena võiks välja tuua heledaks kuluva kaba. Aga minul ta kasutuses ainult koeramehe püssina ka.
RAIN R.
Postitusi: 37
Liitunud: K Aug 04, 2010 12:47 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas RAIN R. »

Winchetser SX3 paradox raud tuleb täna tehasest täies pikkuses keermestaud paradoxrauaga. Uurisin täna ühelt tuttavalt, kes ostis SX3 novembris ja temal lausus selle relvakohta ainult kiidusõnu. Eriti hästi pidavat kuuliraud jooksma 32g Monolidiga. Seega kellel huvi julgen soovitada.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: rifled barrel

Postitus Postitas kirp »

ka minu kogemusel jookseb monolit sx3 rihveldamata kuulirauast suhteliselt hästi. Omaette teema kas ta vindis ka pöörlema hakkab ja kui kiirelt. Enamus sileraudse kuule on konstrueeritud stabiliseeruma õhuvoolus ilma pöörlemata. Ka monolit. Vintraudsetel on teada, et raskemad kuulid vajavad lühemat vindisammu ja kiiremat pöörlemist et stabiliseeruda. Pole sarnaseid uurimisi 12 cal kohta näinud. Vabandan ette, aga mina ei usu rifledslug toru eelistesse. Kui ta on, pole midagi katki, aga et spetsiaalselt sellesse investeerida, ei näe mõtet.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas andrus »

Et siis kogu ameerika tegeleb laste mängudega ja nad pole siiani mõistnud,et võlujõud peitub vintraudses?
jahismurf
Vasta