rifled barrel

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas unt »

andrus kirjutas:Et siis kogu ameerika tegeleb laste mängudega ja nad pole siiani mõistnud,et võlujõud peitub vintraudses?

Mulle ikka ei anna rahu :P Äkki Sa siis ütled välja, et miks Sa seda relva just tahad ja milliseid eeliseid Sa selliselt relvalt ootad? Pauli ju oma kirjutises, millele minagi omas vastuses viitasin, ütles, miks Ameerikas selline relv kohati populaarne on. Tony omakorda väitis, et hea neppi lasta läbi võsa 15 m pealt (nagu ma aru saan, siis sellepärast, et pritsib haavlid hästi laiali). Aga mida Sina just sellega teha tahad? Miks Sa meie tingimustes, kus jahti saab pidada nii siledaga kui ka igat kaliibrit vindiga, või kombineeritud raudadega, just rõhu sellisele relvale paned?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Tsentuurio
Postitusi: 12
Liitunud: K Okt 16, 2013 8:32 am

Re: rifled barrel

Postitus Postitas Tsentuurio »

Ma ütleks, mis kaalutlustel mina selle relva(Big Combo) soetamisele mõelnud olen:
1.Kuna vana IŽ-i linnujahil terashaavlite nõude tõttu kasutada ei saa, siis pean niikuinii ostma uue sileda.
2. Korralik vint(30-06) endal olemas, kuid seajahil heintes, pujustes või võsas laskmine on see vindiga laskmine nii nagu on...
3. Ei näe ka mõtet osta veel üks täiendav püss - olgu see siis näiteks .75 kaliiber, läheb ju oluliselt kallimaks...
4. Seetõttu tuligi mõte, et mis oleks kui vaataks "rifled slugi" poole - oleks üks ostmine ja kaks toru, mida saab siis vastavalt jahi vajadustele vahetada ning kuulirauale ka sihiku peale aretada

Aga need on esialgu ainult mõtted...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas andrus »

Vastus on lihtne. Tahan ja kõik.
jahismurf
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: rifled barrel

Postitus Postitas kirp »

Andrusele: see et "kogu" USA vms. millegagi tegeleb pole nyyd kyll põhjus uskumiseks. Seal tegeldakse ka homöpaatia, kummaliste toidulisandite ja horoskoopide kummardamisega. Enamasti on tegemist "müügitööga" (mõnel juhul lihtsalt kergeusklike lollitamisega). Mina usun üldjuhul fakte ja neil põhinevaid seletusi. Kui rifled slug raua eelised sel moel tõestatuna kusagil kirjas on ja lugema juhtun - muudan oma arvamust. Praegu aga, nagu ka eelnevates postitustes viitasin, pole sihukesi korralikke katsetusi näppu juhtunud. Eks sellest ka meie foorumi küsimuse asetus - kas TASUB? Kui aga püstitada sisukoht - TAHAN - siis lase minna. Nii väikesed kui suured peavad elus saama mängida asjadega millega arvavad tasuvat mängida. Kui ära oled ostnud ja katsetama asud, siis anna ka teada, et kas on spetskuuli (mis eeldatavasti vindis pöörlema hakkab) ja tavalise vahet. Millega pöörlemist muidugi täpselt tõestada ja selle kiirust (rpm) mõõta? Kiirfilmimiskaameraid Eestis vaevalt et selleks leidub.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas tony »

andrus kirjutas:Vastus on lihtne. Tahan ja kõik.


Ok Andrus, kirjutan siis mõned oma kogemused antud torust. Pidasime talvel seajahti kuni naabritelt tuli kutse hundijahti tulla. Olin liinis ja ühel hetkel seisis 35m kaugusel sihi peal suur (isane?) hunt. Mul muidugi punatäpp peal (hea kahe silmaga lasta), tegin lasu aga ükski haavel hundini ei jõudnud. Järgmisel nädalavahetusel sama lugu, kutse ilvesejahile ja sama lugu. Ilves seisis laia tee peal ja vaatas mind ca 40m kauguselt. Peale lasku jälle sama lugu. Hakkasin siis asja katsetama ühe vana külmkapi peal mis kellegi jobu poolt metsa oli viidud. Esimesed haavlid sain kapile pihta alles 15m pealt. Kui oleksin ükstaspuha millist muud relva oma kapist kasutanud oleksid mõlemad trofeed kodus olnud ja seda 100%. Ja veel, koeramehena lumises metsas oli selle poolautomaadiga jamasi seoses lume sattumisega lukukotta. Aga jõudu sulle katsetamisel, ega tahtmise vastu ikka ei saa. (b)
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ega rifled slug ei olegi haavlite laskmiseks. Sellel on kõik siledaraudse kuulilaskmise omadused aga natuke paremad ( loe kaugemad, täpsemad jne) . Samas on puuduseks, nagu Tõnn kah ütleb, haavleid lasta ei saa. Nõuab spets kuuli jne. Samas vintpüssiga kah ei saa haavleid lasta. Plussiks on väiksem rikoseti võimalus ja suurem võsakindlus võrreldes vindiga. Minu meelest väga hea lahendus on need kahe rauaga püssikomplektid.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas tony »

Mina täna kasutan koerajahis kombit 9,3 ja 12. Saan vajadusel kõik jahid sellega peetud. Need kaheraudsed mida (sile+rifel slug) näinud olen on kõik spetsiaalselt linnujahiks tehtud ja maksavad päris korraliku summa.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rifled barrel

Postitus Postitas Välek »

Iseenesest 12kal vint ju igavesti tummine kahur, mille kohta jänkid ütlesid, et sellega saaks laeva põhja lasta. Oletame, et seda rifled barrelit ei õnnestuks saada, siis kindlasti saab sama ja ilmselt paremagi tulemuse 45-70 ga, mille kuuli mass ju sama, lisaks põrutad 50 meetrit kaugemale- nii kuskil foorumis kõikeproovinud kirjutasid.
RAIN R.
Postitusi: 37
Liitunud: K Aug 04, 2010 12:47 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas RAIN R. »

Vaidleks siinkohal Tonyle natuke vastu. Remington combo, mis täna ei maksa minu arvates just väga palju koos Slugrauaga 760 Euri, peaks olema päris mõistlik hind. SX 3 hind muidu oluliselt kallim. Tarne aeg j a saadavus Combo puhul hoopis teineteema. Kasutades Remingtoni copper solid kuuli, mis Ameerikas osades osariikides päris populaarne ja slug rauda sõltumata sellest kas relvaks on SX3 või Combo saab väga hea tiheduse. Järgiproovitud värk (y)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas tony »

RAIN R. kirjutas:Vaidleks siinkohal Tonyle natuke vastu. Remington combo, mis täna ei maksa minu arvates just väga palju koos Slugrauaga 760 Euri, peaks olema päris mõistlik hind. SX 3 hind muidu oluliselt kallim. Tarne aeg j a saadavus Combo puhul hoopis teineteema. Kasutades Remingtoni copper solid kuuli, mis Ameerikas osades osariikides päris populaarne ja slug rauda sõltumata sellest kas relvaks on SX3 või Combo saab väga hea tiheduse. Järgiproovitud värk (y)


Ja millest see vaidlus käib??? :D Remingtonist pole ma sõnagi lausunud, kui aus olla siis pole seda relva kunagi käeski hoidnud. Minu jutt käib Benellist ja lahtimurtavatest kaheraudsetest mille hinnad kordades kallimad. Proovin veelkord tähelepanu pöörata sellele, et kui päeval peaks jaht üle minema sellistele ulukitele keda vaja haavlitega lasta mis siis saab? Loomulikult on võimalik sileda toru kiirelt metsas ära vahetada jne... maitse asi. Mina oma Benelliga ei viitstnud seda teha, õigemini polnud teist toru kaasaski.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas andrus »

Ma nagu kah aru ei saa miks kedagi millegi usku peab pöörama?
Olen kasutanud nii vinti,kombit kui siledat. Aga nüüd tahan just sellist ja ps-i teel olen omale ka leidnud koha(isegi mitu) kus saab soov suure tõenäosusega rahuldatud.

Ja kui isu täis saab siis võite odavamalt ära osta.
jahismurf
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: rifled barrel

Postitus Postitas aberukk »

Kui saladus pole mis kuuliga jooksma said.
Vasta