Relv Varitsuseks.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
nujah
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 11, 2013 1:24 pm

Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas nujah »

Nii, plaanis omale vaadata relva varitsus jahiks. Laskmiseks rebasest kuni põdrani. Kuid tahan vintrelva millel on pikk laad. Kaliibriks mõelnud 308 w , varemalt olemas nii 9,3 kui ka 7. Ka sileraudne olemas ning ka kombi. Lihtsalt ealine iseärasus taolise relva vastu. Turgu vaadates jäi silma cz550fs, kui (Rössler Titan 6 Exclusive), ning ka zastaval oli midagi. Muidugi võib mainida juurde marke, mis mul märkamatuks jäänud. Kindlasti hind on määrav. Väga kallist relva ei soovi. Kuna varitsus jahti pean vähe, suurema aja ta seisab kapis. Kallid relvad ka head . Lihtsalt siin tuleb pidada silmas mõistlikust, kuna raha puud kahjuks ei oma. Nii, et selle relva eelarve jäeb alla tuhande euro 800 + üles. Jah rössleri hind siit piirist juba väljas. Aga jah kellel on taoline relvi võiks mainida plusse, kui ka miinuseid. Salve eelistan vahetavat. Optika on olemas, mis läheb relvale peale. Igasugune info on teretulnud ka kriitika.
Lugupidamisega .
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas Preester »

Täna just käisin relvapoes ja küsisin proovida/katsuda erinevaid CZ vinte 308W kaliibriga. Kui algselt keerlesid mõtted CZ550 Lux ümber, siis peale katsumist/proovimist/õlga tõstmist hakkas hoopiski CZ550 FS meeldima. Mul sama lugu, et ei plaani raha panustamisega meeletustesse minna ja vaatan odavama otsa relvi. Anti proovida ka ühte Haenel vinti, kuid noh... ma erilist vahet küll ei märganud. Jah, kergem oli, kuid liiga kerget ma ise ka ei poolda. Peale Haenelit proovisin uuesti ringi peale ja noh CZ550 FS jäi siiski kõige rohkem meelde. Suht koht normaalse ja esteetilise välimusega ja piisavalt lühike võsas ukerdamiseks. Ja minu anatoomiliste iseärasustega tundus ta kõige rohkem sobivat. Salv oli tal ka vahetatav. Püramiidist sai proovida CZ 750 10 padrunist salve, mis nagu naksti külge hakkas. CZ'i kritiseerimiseks müüjal ka sõnu ei olnud. Võibolla mul pikemat aega peas kinni see CZ'i mõte aga noh... elame-näeme. Ma ei kiirusta praegu.
CZ'il on vanad Mauseri tüüpi lukud ja pikema käiguga. Lukuga opereerides tuleb otsustavaid liigutusi teha ja eks peab ka harjuma. Väga vagane see Mauseri tüüpi lukk ei ole, kuid töökindel peaks ta küll olema.
Isiklikult pean olulisemaks seda, mis vintrauast välja lendab ja kuidas konkreetse kuuli ballistikaga on. Vaevalt keegi väga üle 100-150 meetri laskma hakkab. Eks erandeid ja snaipreid muidugi leidub, kuid üldine keskmine jääb ikka tagasihoidlikumate vahemaade juurde.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
nujah
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 11, 2013 1:24 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas nujah »

Eks peab minema poodi katsuma proovima. Ka ei jookse ummisjalu kohe ostma. Tark ei torma, aga see sammune jäeb hiljaks :D Kui mõelda, siis seda tüüpi relva ma ei tea kellegil oma tutvusringis. Pole ka jahis näinud. Huvitav miks nii.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Kui mõelda, siis seda tüüpi relva ma ei tea kellegil oma tutvusringis. Pole ka jahis näinud. Huvitav miks nii.

Järelikult väike tutvusring või oled vähe jahil käinud :lol: :lol: :lol: .

Kui 9,3 kapis (sobib varitsuseks 5+), rebase jaoks 7 kah sobib kaugemalt õngitsemiseks. Ja "raha puud" kah ei oma, siis mina soetaks endale esmalt rahapuu :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
nujah
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 11, 2013 1:24 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas nujah »

Kas nii vähe on KA siin foorumis taolise relva omanike. Või ei raatsita oma head, (halbu) valikuid seletada. Tegelikult käisin poes vaatamas, aga seal poes polnud kahjuks sellist hetkel. Ka noorema poolne müüa uuris, miks just sellist relva. :) vastus Lihtsalt hetkel meeldib. Eks reedel tuleb Tallinnas uuele katsele minna. Linnas ehk suurem valik püsse ka.
9.3 on hea, aga see on poolautomaat. Suuruluki jahis väga meeldib.
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas Preester »

Hetkel on näiteks hea suur valik Tallinnas kino Kosmose vastas Matkatarvetes. Seal terve pikk joru igatsugu relvi. Sealt peaksid küll omale isegi kriitilise meelega sobiva leidma.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
nujah
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 11, 2013 1:24 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas nujah »

Lugesin jah, et avati. Kindlasti astun ka sealt läbi.
nujah
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 11, 2013 1:24 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas nujah »

Käidud, siis linna poodides vaatamas seda eelpool nimetatud relva. Peab mainima, mina kes esimest korda hoidsin käes Cz toodangut üllatusin positiivselt, senised kogemused, Sakod, Tikkad, Mannlicher, Blaser, Benelli jne. Kartsin nagu robustsemat, kuid jätis meeldiva mulje. Muidugi Rössleri, Mannlicheri samasugused jätsid, ilu poolest parema mulje. Kuid kuna eelarve ees siis, (hetkel välistan Rössleri, kui ka Mannlicheri) :) Kindlasti kiidan ka mõlemat poodi, nii uut Matkatarvete Butiiki, ka Jahipauna.
Küsimus cz 550fs meestele ,kui raatsite vastata. Olen lugenud siit foorumist, et olete laadi seestpoolt liivapaberiga parandanud. Kas kohe igamees on seda teinud, kes omab või mõni üksik. Või kui paljud umbes. Kas peab arvestama võimalusega, et peab hakkama uut püssi kohe töötlema.
Lugupidamisega.
Pärnu_Artemis
Postitusi: 4
Liitunud: P Nov 30, 2014 5:38 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas Pärnu_Artemis »

Kunagi on meelde jäänud, et üle poolest omanikest tegid kohe lihvi ära. Vanamatel 550FS osadel mudelitel oli raud kohe vastu puitu. Kindlasti kui ostad libista näiteks rahatäht toru ja puidu vahelt läbi siis saad aru mis isendiga on tegu, kui liigub ilusti vahelt läbi ja ruumi piisavalt siis ehk kohe pole vaja teha, kui ei - on ehk mõttekoht / tingimiskoht :D
Mingil määral kindlasti ka puit mängib, arvesta ka sellega (kindluse mõttes)
Samas tean inimest, kes antud relva omab ja on väga rahul.

Edu otsingul :!:
nujah
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 11, 2013 1:24 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas nujah »

Tänud, üks tähele panek, nt rössleri puhul. Selle püssi laad, siis FS-il on kahest tükist. Kas see võiks nüüd halvem või parem olla. See cz FS 550 jättis hea mulje, ainult mille üle (nuriseda), kui see õige sõna just on. Seal päästiku juures, oli vist trikli tõmbe regulaatori kruvi. Mis on välja ulatuvalt paista, jäi kohe silma. Kuid muidu väga viisakas.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas wsm »

Tere
Natuke kriitikat ka kagemustest. Cz FS 550 puhul on probleemne koht FS (Full Stock) , kus puiduosal on ilmastiku muutudes omadus liikuda ja sellega kokkupuutel rauaga laskmisel tabamiskoht hakkab muutuma. Samuti samal põhjusel relv valib laskemoona. Kui plaan soetada ilu jaoks seljas kanda koos kaabuga ja ainult suuulukijahil kütiliinil passida siis ok. Aga kui rebast ka vaja õngitsega 100-200-300 m ja ka metsas mütata siis kohe mitte ei sobi.

See on minu isiklik arvamus. Mina valiks ennen Rössleri, saad rohkem jahti teha , kui pead vaevata ja moona raisata.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

WSM jutule kirjutan ka alla! Endal olemas ka se FS laega püss,küll kaliiber 222 REM ,sai ka maha lihvitud ,aga nagu vihma sajab ,paisub puit ja ongi jälle jama majas.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas Välek »

wsm kirjutas: puiduosal on ilmastiku muutudes omadus liikuda.

Kas raua all "peidus" olev puitosa on lakitud, õlitatud või täiesti katmata? Kui kaetud on, siis on veidi kummaline selline ebastabiilsus. :roll:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No kui ta juba liivapaberit on saanud siis....
Eks sai teda mökertatud ka ,aga kindlust pole ,vesi ronib ju sellistesse kohtadesse päri hästi.Kindlasti ei pruugi selliseid puudusi kõigil püssidel olla ,ma räägin konkreetsest relvast.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Relv Varitsuseks.

Postitus Postitas Välek »

Kunagi sai palkmajal lühike vahesein tehtud keerdkasvuga kuusepalgist (nägid väga vinged välja ja tahtsin katsetada, kas vanarahvatarkus ikka paika peab, et keerdkasvuga palgid on mõistlik metsa jätta) :lol: . Kui maja kütma hakati,(sein ahju lähedal) kruvisid keerdkasvus notid end seinast välja :lol: Tõenäoliselt murdusid ka 32mm punnid. Eks sama teema saab relvapuiduga samuti juhtuda- mitte küll nii ehedal kujul, aga paar mm ikka. Huvi pärast küsin, kas Ahto Cz puidusüü jookseb otse, või on väändunud, või viltuse süüga? Oksakoht "õiges kohas" võib ka oma töö teha.
Vasta