mis hinda küsida Belkast?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
belka
Postitusi: 3
Liitunud: T Mai 26, 2015 1:03 pm

mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas belka »

oskab keegi arvamust avaldada, mis "Belka " püssi eest küsida?
ülemine on sportika raud, alumine 28 kaliiber. rauad on ok.
esmased soetusdokumendid 1958.aastast ka veel alles.
Manused
Belka pass.jpg
Belka.jpg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas aivar00 »

Küsi mida soovid - kas ainult ostja leiad? Nende vanade nõuka püsside väärtus on suur ainult nende vanadele omanikele. Ehk siis vanaraua hind.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:... Nende vanade nõuka püsside väärtus on suur ainult nende vanadele omanikele. Ehk siis vanaraua hind.

aga kas sa suudad pakkuda tänapäevase analoogi Belkale? Sellist kombit naljalt ei leia või pole ma eriti otsinud. Seega on väärtus sellele, kes otsib täpselt sellist raudade kombinatsiooni.

Küll aga otsisin kombit, mil esimese päästiku all oleks haavliraud ja ei õnnestunud leida, ometi vanasti venelasel oli olemas ... mudelit enam ei mäleta.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas peepk »

USA turule tehakse siiani... kuskilt netist kunagi vaatasin ja 5,6 raud oli ikka ülemine ja alumine vist 410 sile, müügi edukuse tagas odav hind. Toz 34-5,6 kal 20 ja 28 Toz112 sama raua valemiga. M-tset vast kümmet mudelit tootis, mil ülemine raud 5,6 ja alumine erinevad sile või kolme erineva kaliibriga vint 6,5- 7,6 ja 8,2 mm. Honkomees, vast ühte nendest kunagi otsisid?. Raamatus mul pildid ja pikad jutud. No see Belka :M pane oma hind ja vaata, kas läheb ära. Ise oletan, et hind sinna 150 kanti peaks jääma, siis ehk leiab omaniku.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas Välek »

Kas see päästikukaitse juures olev "naga" on rauavaliku või lahtimurdmise jaoks? 1 kukega peaks see vist olema?
belka
Postitusi: 3
Liitunud: T Mai 26, 2015 1:03 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas belka »

jah, alumine on raua lahtimurdmiseks ja ülemine on kukk, rauavalik on luku peal
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas VR »

Teen otsa lahti.

Kui relv on tõesti ilma loksuta ja rauad puhtad, siis
50.- eur

Tulla tuleb Raplasse, võõrandamisluba võtta vaja ei ole.
Kaasa relvaluba, ette võiks helistada 56 54 119
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas sammal.habe »

jätkan:
Kui relv on tõesti ilma loksuta ja rauad puhtad, siis
60.- eur

:roll:
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas Henz »

Kus kandis asud? Tuleks ehk vaatama, oma silm on ju teadupärast kuningas..
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
belka
Postitusi: 3
Liitunud: T Mai 26, 2015 1:03 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas belka »

Relv asub Tallinnas ja hetkel politseis hoiul, seal saab teda ka näha. Vaja aeg ette broneerida.
Äial lõppes relvaluba ja tõenäoliselt pikendamiseks enam ei lähe.
Andke veel hinna täpsustamiseks aega.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas sokk »

Pakun 80€
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas Välek »

Huvitav, kui palju sellise rauakombinatsiooniga relv uueana maksaks?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas peepk »

Vaatan, et pakutakse 50-80 eurini, seega vana ja ennast ammendanud "sileda" komisjoni hind. Minu silmis on ikkagi tegemist haruldase relvaga, mis sellest, et vene oma ja sestap ta ikkagi selle minu poolt oletatud 150 euri eest kindlasi keegi ära ostab, muidugi võib omaniku hinnasoov olla midagi muud. Jahimehed on erinevad. Kes hindab sellist relva, mis heasti ja kaugelt "võtab" ja muul pole tähtsust. Mõni hindab just sellist "kiiksuga" lahendust ja teistmoodi välja nägemist, primitiivsust ja vähe levind relva ja laskmine pole nii oluline. Kõik kolm osapoolt on ilmselt hinna suhtes eri arvamusel. Ise Artemises töötades sai igasugu vanu "nuiasi" nähtud. Komisjoni müüki sai võetud vaid sellised, mis ise välja valisin. Tassiti igasugu siledaid kohale, aga turgu tundes ei saanud neid poodi pelgalt omaniku heale jutule tuginedes SEISMA võtta. Jah, pakuti ka halvas olukorras haruldusi, aga need oleks paras (paberitega) suveniirina seinale panna. Aastatega mõne asja hind ikkagi tõuseb, seda teame kõik. Vaadates uute vedruga õhupüsside hinda 150 ja 400 euri vahel, siis.. no ma ei teagi. Ilmselt oleme enamus vene relvaga oma hobi alustanud ja paljudel kapis siiani(mina kaasaarvatud). Ei kaitse ja ei tee kedagi selle kirjatükiga maha, aga ilmselt Rootsis relva oktsionil oleks Belka hind kindlasti rohkem, kui see vähim pakutu 50 euri.
Viimati muutis peepk, P Mai 31, 2015 12:39 pm, muudetud 1 kord kokku.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas aivar00 »

Sul on õigus, kuid siia lisandub minu arusaamise järgi ka asja praktiline pool - see ideaalne nugisejahi püss koeraga nugisejahimehele. Muud praktilist otstarvet mina sellel relval ei näe. Kui palju selliseid mehi on - see iseküsimus. Minu tutvusringkonnas ei tea mitte ühtegi.
See 150 eurot ei ole muidugi suur raha, kuid osta endale relvakappi püss, mida heal juhul korra aastas kapist välja võtad :M mina küll ei leia selleks vajadust. See aga maitseasi :lol: :lol: :lol: .
Väljamaal kindlasti relva väärtus suurem, sest seal ka rikkamad inimesed - meil inkubaatori Taavi juhtimisel sinnani veel aastasadu minna :lol: . Iseküsimus muidugi ka see kui suurt aja- ning finantskulu selle relva oksjonile saamiseks vaja läheb - kas müügihind katab selle :M
ikka lõbusalt
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: mis hinda küsida Belkast?

Postitus Postitas peepk »

Õieti arutled, ega karuga silmitsi just Belkaga ei taha seista. Varest plõksida ikka kannatab.
Vasta