K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas TiitR »

Kuna eelmine türklasest poolautomaat otsustas mitte edasi toimida, siis uue otsinguil. Suuri summasi välja panna ei taha ja siit siis ka küsimus, et mida teate või arvate pealkirjas olevast ja Jahipaunas pakutavast: https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... 2-76-4785/
Tootjaks seal märgitud AKAH. Guugeldasin natuke, kuid jäigi arusaamatuks, et kas tegu sakslasega või järjekordse türklasega? Türgi nime enam kuulda ei tahaks.
Tänud ette.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas honkomees »

niipalju kui ma tean, siis on pea kõik tänapäeva eurooplased türgis tehtud, k.a. benellid ja berettad, sel vähemalt ausalt tootja nimi juures.
Milline türklane sul harja punaseks ajas?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas gunnar »

honkomees kirjutas:niipalju kui ma tean, siis on pea kõik tänapäeva eurooplased türgis tehtud, k.a. benellid ja berettad, sel vähemalt ausalt tootja nimi juures.
Milline türklane sul harja punaseks ajas?


Sauer, Mauser ja Blaser sellest patust siiski prii veel :D
porgand
Postitusi: 1
Liitunud: L Dets 13, 2014 5:00 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas porgand »

Akahi optikad on igaljuhul türgis tehtud.
Akah on saksa firma, kes lihtlsalt laseb oma nime peale vormida.
Kardan, et Hubertus sama maa toodang (n)
Varsti ongi Hiina ja Türgi paska kõik kohad täis
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas:niipalju kui ma tean, siis on pea kõik tänapäeva eurooplased türgis tehtud, k.a. benellid ja berettad, sel vähemalt ausalt tootja nimi juures.
Milline türklane sul harja punaseks ajas?

No ikka see Yildiž. Luku seest murdus 1 tükk ära ja varuosi sellele enam ei tehtavat/saavat.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas Siili »

Kas oled õigetelt meistritelt abi otsinud?Kas pole liiast mingi vidina pärast relv maha kanda?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas TiitR »

Siili kirjutas:Kas oled õigetelt meistritelt abi otsinud?Kas pole liiast mingi vidina pärast relv maha kanda?

Olen loomulikult. Tegelikult murdus see tükike juba mingi aeg tagasi ära. Tükike aga nii jebla kohapealt murdunud, et prooviti küll kinni keevitada, kuid pidama siiski ei jää. Uurisin ka püssi müünud kauplusest tagavara osa kohta, kuid polevat ei seda Soome edasimüüjatki enam olemas, ega tehta neid püssegi enam.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas sammal.habe »

RAIN R.
Postitusi: 37
Liitunud: K Aug 04, 2010 12:47 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas RAIN R. »

honkomees kirjutas:niipalju kui ma tean, siis on pea kõik tänapäeva eurooplased türgis tehtud, k.a. benellid ja berettad, sel vähemalt ausalt tootja nimi juures.
Milline türklane sul harja punaseks ajas?



Näiteks Browning& Winchester relvi toodetakse ülemaailma erinevates kohtades, kuid siiski mitte türgis. Siledaraudsed näiteks Jaapanis, poolautomaatsed siledad Portugalis, vintraudsed Belgias. Samuti julgen kahelda Benelli/ Fabarmi/ Finni tootmist Türgis.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kui sa kusagilt netiavarustest sobiva varuosa leiad, siis peaks õnnestuma see ka siia transportida. Isegi kui tegu on "relva olulise osaga". Kas see ka majanduslikult mõtekaks osutub on ise küsimus. Lohutuseks nii palju, et ka "mainekal" tootjal Remingtonil pudenevad püssi jupid tükkideks ja kohaliku "esindaja" suust tuleb vaid seosesetut mula. Jällegi oli abi sõber Netist.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas TiitR »


Täitsa pull värk iseenesest. Kui püssi müünud poest uue luku kohta uurisin, sain vastuseks vaid, et ei toodeta, ei tea, jne... Miks nad ei pakkunud, et uuriksid ise tehasest? Maksan ju niikui nii selle kinni neile? Katsun lähiajal Hannoga uuesti ühendust võtta ja asja veelkord uurida.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas Hanno »

Tere Tiit,

Jah, nimetatud poolautomaat on Türgis tehtud, kuid Saksa CIP templiga. Akah mulle tegelikku tootjat ei avaldanud, kuid kinnitas et müüvad neid aastaid ja kogused on suured. CZ-USA püssid on samuti Türgis tehtud, mõned tõrvatilgad on olnud, kuid rohjem on olnud positiivset. Winchester pumbad SXP Türgi toodang. Sauer, Mannlicher, Blaser teatavasti siledat poolautomaati ei tooda. Nüüd Yildizist. Ma pole väitnud, et tehast pole enam. Lihtsalt mul pole selle tehasega kunagi kontakti olnud. Soome vahendajaga kadus side 4-5 aastat tagasi. Ning mul pole mingisugust huvi seda ülesse soojendada, sest see soojendaks ülesse vanad rahalised vaidlused. Aitasin aastaid, nüüd enam ei saa. Varuosade teema on see kõige valusam, tahad küll järelteenindust pakkuda, kuid kusagil ikka midagi käriseb. Akahi toodetega on garantiid ja järelteenindus küll paigas. Kindlasti pole Akah Hubertuse optikad Türgis tehtud, see rohkem Hiina teema, Türgi pole optikamaa, rohkem ikka sileraudsete oma.

Parimat!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: K: Hubertus Extreme poolautomaat?

Postitus Postitas TiitR »

Hanno kirjutas:Tere Tiit,

Ma pole väitnud, et tehast pole enam. Lihtsalt mul pole selle tehasega kunagi kontakti olnud. Soome vahendajaga kadus side 4-5 aastat tagasi. Ning mul pole mingisugust huvi seda ülesse soojendada, sest see soojendaks ülesse vanad rahalised vaidlused. Aitasin aastaid, nüüd enam ei saa. Varuosade teema on see kõige valusam, tahad küll järelteenindust pakkuda, kuid kusagil ikka midagi käriseb.

Tere Hanno,
Polegi ju väitnud, et Sa tehast ei tunnista, loe palun uuesti mu ülemisi tsitaate (pole enam relva Soomepoolset edasimüüjat, jne.. :wink: ).
Tõsi, aitasid mind aastaid tagasi juba nimetatud relvaga, küll sebisid Soome edasimüüjalt uue relvaraua (mis samuti jooksma ei saadud, läks vana uuesti tagasi peale), samuti aitasid ideega ja soodukaga sinna kollimaator peale panna, mis pardijahis paraku puruks lendas ja Sa kenasti ilma mingi jututa välja vahetasid, selle kõige eest tänasin Sind juba tookord (y), ega heidagi ses suhtes Sulle midagi ette.
P.S Nüüdseks ka see teine kollikas kahjuks riiulis, kuna ilmselt ikkagi 12cal. pauku ei kannata ja lõi seest punatäpi reguleerklaasi ühte serva kinni).
Kuid mäletad, et uurisin hiljuti Sult ka relva varuosa kohapealt ja seal Sa mind aidata ei suutnud, väites minu ülal öeldut?
Ühesõnaga, ei taha Sulle, kui Jahipaunale mingit halba varju heita (ega ma muidu uut relva Sinu poest ei uuriks :wink: ), kuid kahju lihtsalt minema visata ca. 6..7a. teeninud jahikaaslast.
Veelkord - kui vähegi võimalik, kas oleks Sinu kaudu antud relvale tehasepoolset lahendust/varuosa võimalik leida?
Terv. Tiit
Vasta