Makarovi tuuning

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
vana mauser
Postitusi: 7
Liitunud: L Sept 08, 2012 12:18 pm

Makarovi tuuning

Postitus Postitas vana mauser »

Kuna Makarov nüüd täieõiguslik jahirelv, küsiks kasutajatelt kas olete proovinud viimasel ajal tuuning osana müügile ilmunud uut käepidet, mis püüab "vanakest" pisut kaasajastada ja ühtlasi kõrvaldada mõned nõrgad kohad. Fab Defense PM-G Grip for Makarov - First Looks - YouTube
Sain ühes relvakaupluses uut käepidet proovida, tõsi see ei olnud videos nähtu, vaid venelaste analoog, puudus vaid käepideme taga asuv kaitse ("kopra saba"). Kahjuks ei leidnud netist venelaste saiti. Käes tundus istuvat Makarovi originaalist paremini, aga videos olev tundub siiski terviklikum lahendus.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas sammal.habe »

offtop, aga näib et kuuevarbaliste juures on pistols Makarovs üsna odavaks läinud:
http://gunmarket.eu/en/firearms/rare/Makarovs-9x18

palju tuuningkomplekt maksta võiks?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

Kuna Makarov nüüd täieõiguslik jahirelv, küsiks kasutajatelt kas olete proovinud viimasel ajal tuuning osana müügile ilmunud uut käepidet, mis püüab "vanakest" pisut kaasajastada ja ühtlasi kõrvaldada mõned nõrgad kohad. Fab Defense PM-G Grip for Makarov - First Looks - YouTube

Ma küsiks vastupidi - kas on olemas üldse mõni jahimees, kes kasutab Makarovit jahirelvana :lol: :lol: :lol: .
Kui sa vana mauser Makarovit jahirelvana kasutad, siis oled minu tutvusringkonnas esimene, kes sellise mõtte peale üldse tulnud on rääkimata tuunimisest :M
Ma ei väida, et Makarov on halb püstol, kuid mulle jääb praktiline pool jahinduses arusaamatuks.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas sooviku »

aivar00 kirjutas:mulle jääb praktiline pool jahinduses arusaamatuks.


:) Selle tükiga annab ju kaugelt visata ja kuna rauast asi,saab ka kährikule otsa ette koputada :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas jyri »

sooviku kirjutas:[
:) Selle tükiga annab ju kaugelt visata ja kuna rauast asi,saab ka kährikule otsa ette koputada :wink:

Nali naljaks, aga olen proovinud 0.38 revolvrist ( ikka võimsam kui Makar) põtra "lõpetada" - tulemust polnud :P . See eest revolver kal.022Mag läbistab nii põdra kui sea pead (y) (y) .
Kas keegi oskab täpsustada, ons see kaitseriivi puudumine revolvril ikka siiani takistavaks asjaoluks teda "jahipidamiskõlbulikuks" tunnistamisel?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas sooviku »

jyri kirjutas: ons see kaitseriivi puudumine revolvril ikka siiani takistavaks asjaoluks teda "jahipidamiskõlbulikuks" tunnistamisel?


See sõnastus muudeti ära ja revolvril enam kaitseriivi olema ei pea.
Naine võib olla,koer peab olema!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas Ats »

jyri kirjutas:Nali naljaks, aga olen proovinud 0.38 revolvrist ( ikka võimsam kui Makar) põtra "lõpetada" - tulemust polnud :P . See eest revolver kal.022Mag läbistab nii põdra kui sea pead (y) (y) .
Kas keegi oskab täpsustada, ons see kaitseriivi puudumine revolvril ikka siiani takistavaks asjaoluks teda "jahipidamiskõlbulikuks" tunnistamisel?


jyri kehv revolver sul siis või oli hoopis viga "tihendis" maapinna ja revolvri vahel?
Makaroviga põtra lõpetada pole mingit probleemi, päris mitu korda seda teinud ning püstoli toru ei pea mitte toppima vastu põtra.
Aga kui teemast kõrvale kalduda, siis Makaroviga on väga hea õllepudelit avada :D :D :D
Pole looma, pole probleemi!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas duv »

jyri kirjutas:
sooviku kirjutas:[
:) Selle tükiga annab ju kaugelt visata ja kuna rauast asi,saab ka kährikule otsa ette koputada :wink:

Nali naljaks, aga olen proovinud 0.38 revolvrist ( ikka võimsam kui Makar) põtra "lõpetada" - tulemust polnud :P . See eest revolver kal.022Mag läbistab nii põdra kui sea pead (y) (y) .
Kas keegi oskab täpsustada, ons see kaitseriivi puudumine revolvril ikka siiani takistavaks asjaoluks teda "jahipidamiskõlbulikuks" tunnistamisel?

Kas ikka on 38spl võimsam makaarist? On ju revolvreid ka tolli pikkuse toruga, peale selle veel tinakuuliga ja need märklaskmise padrunid, millel kuul kestaga tasa ja mis eriti üle 3x vineerist ei taha pikemalt distantsilt läbi lüüa. Peale selle jookseb revolvril palju gaasi trumli vahelt läbi. Minu isiklikult sooritatud katse näitas, et kui revolvril ja püstolil on ühepikkune raud ja sama laskemoon, siis püstol lööb hoopis paremini läbi. Kes soovib vastu vaielda, siis palun ärge võrrelge 38 Auto ja 357 magnum moonaga relvi omavahel. Mis puutub Makarovisse, siis mina teda küll ei halvustaks haavatud looma ülelaskmiseks ja pluusid oleksid kõva kestaga täismantel kuul, kui distants on 1-2 meetrit(vastu ei soovita manna), siis on läbilööki ja täpsust küll, üherealise magasini tõttu on meeldivalt õhuke.
jyri

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas jyri »

duv kirjutas:Kas ikka on 38spl võimsam makaarist? On ju revolvreid ka tolli pikkuse toruga, peale selle veel tinakuuliga ja need märklaskmise padrunid, millel kuul kestaga tasa ja mis eriti üle 3x vineerist ei taha pikemalt distantsilt läbi lüüa. .

Kas on ikka mõtet eimillestki probleemi teha? :M
Mul just 1" toruga, missugust konkreetselt kuuli "testide" ajal kasutasin, ei mäleta, aga ei välista, et oli just see tinaplänn. Aga selle täpsus ( vähemasti tiirus) on suurem, kui .22 6" toruga . Räägin isiklikest relvadest, mitte ei teoretiseeri :VS
Vähemasti minu jaoks ei muutu midagi- .38 lühikese rauaga on puhtalt enesekaitse relv, 22LR ( saab ka 22Mag kasutada, siit metsas olles on trummel 50/50 nendega täidetud) - armupaukudeks. Kui kellelegi Makar on kõikse sobilikum- siis las see nii olla!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas Motorist »

mul on mõlemad kõnealused relvad kunagi olnud...nii makarov, kui ka .38special.
Nende "tulejõud" oleneb väga moonast mida kasutate. Üldjuhul mõlemale relvale eestis müügil nn sportmoon . Makarovis, mis oli vist 1950'date keskelt kasutasin nn vene lahingumoona (sai kunagi hangitud 90'ndate algupoolel koos relvaga), mille tulejõud ületas oluliselt tavapärast 38.special'i sportmoona. Kui aga .38 special laadida nn tavakasutusest väljasoleva moonaga, siis tõenäoliselt kaldub tulejõud napilt 38 poole.
Igal juhul olid mõlemad küllaldased "kuklalasuga" põtra/siga lõpetama. Täna on mul .45 ja ega see nüüd oluliselt parem küll pole :lol:
Mis puutub lasketäpsusesse, siis enne 70'id toodetud Makarovid pidavat olema väga täpsed ja üldjuhul otsitud kaup asjatundjate hulgas (minu oma läks müüki 350€ ja seda läbi vahendaja).
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas Ats »

Motorist kirjutas:Mis puutub lasketäpsusesse, siis enne 70'id toodetud Makarovid pidavat olema väga täpsed ja üldjuhul otsitud kaup asjatundjate hulgas (minu oma läks müüki 350€ ja seda läbi vahendaja).


Lasevad need uuemad Makarovid ka, kuid nende sihikuid peab tiirus meistri käe all timmima.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas honkomees »

Motorist kirjutas:...
Mis puutub lasketäpsusesse, siis enne 70'id toodetud Makarovid pidavat olema väga täpsed ja üldjuhul otsitud kaup asjatundjate hulgas ...

kunagi vene ajal oli meil makarovid ametirelvaks, olid need pärit viiekümnendatest ja küll mingit arvestatavat täpsust ei omanud, lisaks läks igakevadistel laskearvestustel vähemalt üks mahakandmisele, ikka midagi pudenes. Võskasse võtsime kaasa Margolini, tegi hoiatuslasul kõva paugu ja padrunite arvestusega polnud probleemi. :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
karl-robert
Postitusi: 21
Liitunud: L Jaan 03, 2015 1:50 pm

Re: Makarovi tuuning

Postitus Postitas karl-robert »

Kui kellegil on huvi asi oma silmaga üle vaadata siis Sikupilli Jahipaunas on asi olemas.
Vasta