sileraudse toz 66 ja toz 54 tehniline info kes teab?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: sileraudse toz 66 ja toz 54 tehniline info kes teab?

Postitus Postitas kirp »

Kuidas see käeseljaga kukkede ära takistamine võiks käia? Paned käe kuke ja lööknõela vahele? Minu arust on 66-l kuramuse kõvad kukevedrud ja neid on tükk tegemist külmanud kätega ettevaatlikult alla lasta, veelvähem käeseljaga pidurdada. Kui siis veel vähesest kogemusest segi läheb, kumb kukk kumma päästiku all ja püssist ka padruneid välja ei saa, siis sõida või koju kuked vinnas käsi soojendama :lol: . Teine võimalus lihtsalt üks padrun vastu taevast lasta. Aga kukepüssi-mehel tuleb tõesti teistmoodi relva suhtuma hakata - õppida hääletult kukke vinnastama (samaaegselt päästikule vajutamisega) ja raudselt meeles pidama kuke-päästiku seost ning kogu selle tegevuse juures püssiots ohutus suunas hoida. Aga peab siis alati lihtne olema.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: sileraudse toz 66 ja toz 54 tehniline info kes teab?

Postitus Postitas duv »

kirp kirjutas:Kuidas see käeseljaga kukkede ära takistamine võiks käia? Paned käe kuke ja lööknõela vahele? Minu arust on 66-l kuramuse kõvad kukevedrud ja neid on tükk tegemist külmanud kätega ettevaatlikult alla lasta, veelvähem käeseljaga pidurdada. Kui siis veel vähesest kogemusest segi läheb, kumb kukk kumma päästiku all ja püssist ka padruneid välja ei saa, siis sõida või koju kuked vinnas käsi soojendama :lol: . Teine võimalus lihtsalt üks padrun vastu taevast lasta. Aga kukepüssi-mehel tuleb tõesti teistmoodi relva suhtuma hakata - õppida hääletult kukke vinnastama (samaaegselt päästikule vajutamisega) ja raudselt meeles pidama kuke-päästiku seost ning kogu selle tegevuse juures püssiots ohutus suunas hoida. Aga peab siis alati lihtne olema.

Lihtsalt surud käeseljaga kuni tunned vedrude vastusurvet, vajutad päästikud alla ja lased kuked tagasi. Päris külmal käsi ära võtta pole ka mõtet lasta. Peale selle vaja ka veel relv lahti võtta, auto kuidagi käima saada, jne. mida kohmetute sõrmedega üpris raske teha.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: sileraudse toz 66 ja toz 54 tehniline info kes teab?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ma olen ka elus kukkedega püssi katsunud ,aga käe seljaga kukkesid maha lasta.....ei kujuta nagu ette :M Ehk ikka peopesaga :?:
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: sileraudse toz 66 ja toz 54 tehniline info kes teab?

Postitus Postitas duv »

Ahto Kattai kirjutas:Ma olen ka elus kukkedega püssi katsunud ,aga käe seljaga kukkesid maha lasta.....ei kujuta nagu ette :M Ehk ikka peopesaga :?:

Vabandust! Õigem vist ikka servaga.
Vasta