Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas freelander »

Olen siis seal maal, et aeg osta oma esimene püss.
Kaliibri olen otsutanud 308 või 30-06
Olen oma valikutega jõudnud kahe relvani:
1) Browning BAR MK3 COMPOSITE HC poolautomaat
http://browning.eu/products/rifles/semi ... MK3COMPHC/
2) Tikka t3x CTR
http://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3x/t3 ... ical-rifle

Küsimus suuremale ringile, kumba eelistada. On mingeid kindlaid asju mida peaks kummagi relva ostu puhul arvestama?

Nende mõlema hind on umbes sama ja mulle vastuvõetav. Mõlemad istuvad ka õlga.
Seega pigem räägiks tehnilistest omadustest ja vigadest.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas tireb »

võrrelda saab see kes mõlemat kasutanud on.
omalt poolt tean, et poolautomaat nõuab VÄGA tugevat närvi/enesedistsipliini, sest näpp kipub kõveraks tõmbuma ka sisuliset surnud uluki liikumisel. Mõned poolautomaadi kasutajad väidavad ka, et lohakaks muutud. Minul seda muret küll pole, aga usun, et kõige täpsema on ikka ühe raudne, sest tead, et tagavaraks rohkem padruneid kohe võtta pole.
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas freelander »

Mul endal otseselt vahet pole, kas on poolautomaat või ei ole. Aga lihtsalt see browning on ilus ja meeldib.
Eks suhteline. Poolautomaadiga on sul jahis 3 pauku. Poltlukuga võid 10 ka toppida salve. Laskude vaheline aeg on pikem aga kuule on rohkem.

Ja nagu ma olen aru saanud, siis minu antud mudelil peab peale igat lasku vajutama mingit nuppu, et uus rauda läheks.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Ja nagu ma olen aru saanud, siis minu antud mudelil peab peale igat lasku vajutama mingit nuppu, et uus rauda läheks.


Seda nn. nuppu pead vajutama siis kui oled salve tühjaks lasknud ning lukk jääb tagumisse asendisse. Ehk siis võtad tühja salve alt ära ja paned uue asemele (või laed tühja ära ja paned tagasi). Selleks, et sa ei peaks lukust uuesti vinnastama vajutadki seda nuppu, õigemini hooba vabastades luku, mille tulemusel lukk liigub ette haarates salvest kaasa padruni ning saad uuesti tulistada :lol: .
Kas Browningu poolautomaat on hea või halb :M - ei julge väita. Poltlukke on küll tuttavatel ja nendega ollakse rahul.Tikka ka normaalne relv. Endal Benelli Argo ja minu silmis on poolautomaadi puuduseks asjaolu, et ma ei saa pukis istudes vaikselt relva ümber laadida. Ootad siga poolmantliga ja tuleb kena kasukaga rebane või kährik :lol: - neid raske poolmantliga lasta - ainult hunnik paska jääb maha :lol: . Poltlukul seda muret ei ole.
ikka lõbusalt
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas mürka »

Kas Browningu poolautomaat on hea või halb, omal selline kogemus puudub. On olemas küll poltlukuga isend A Polt 308. Tikka T3 30-06 ka olemas, samas suht hea ja normaalne relv. Jahti minnes ikka käsi rohkem läheb Tikka järgi. Kui võrrelda siis vast kaitseriivi asetus ja maha vinnastamisel on vahe.
küll siga pori leiab
karl-robert
Postitusi: 21
Liitunud: L Jaan 03, 2015 1:50 pm

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas karl-robert »

Esimeseks relvaks ikkagi soovitaks polt lukku. Täiesti lollikindel variant. Igaljuhul mõned isiklikud eelistused mida relva puhul vaatan kui ostaks.
Esiteks kõrgele lukk tõuseb ,polt lukuga on samuti võimalik väga kiiresti lasta kui see on eesmärk... trenni , trenni , trenni.
Teiseks mis tikka puhul isiklikult ei meeldi on kaitseriivi asetus... Kaitseriivi on mugavam maha võtta kui see on pöidla all..(browningul on mõistlikumas kohas )
Kolmandaks oleks kiirpäästik... Vajab alguses harjumist kuid väga mugav. Isiklikult kasutan igalpool isegi ühisjahis... Kuuled ,et loom tuleb , paned näpu päästiku taha, lükkad ette.. Ennem näppu päästiku poole ei vii kui tahad lasta ... Ära tõmbamise võimalus on väiksem.
Neljandaks mis oleks hea oleks suudmekompensaator... Pukis pimedas lastes ei löö optikat valgeks ja sa vajadusel saad lasta mitu lasku/ hoida risti looma peal , vaadata kas tõuseb üles või mitte...( jahipoole pealt soovitan alati kiiresti ümber laadida ja ja isegi kui loom kukkus siis hoida optikas natukene aega. mitte kiirelt ligi hakata minema...)
Kaliibri koha pealt ei julge siin väita kumb parem kuid pigem kalduks 30-06 poole. Populaarsemadvastuväited 30-06 : tagasilöök liiga karm ( harjub ära väga kiiresti )
Tiirus on 308. parem ( vahet pole millega sa oma 10-20 pauku laskekatse puhul teed, kui sa juba tulemust otsid taga siis 223. on natukene parem variant niikuinii )
Moonavalik on mõlemal väga lai. Põrsast/kesikut lastes aba taha 308.ga lastud lähevad ca. 50 m , 30-06 jäävad enamasti kohapeale (loomulikult on ka erandeid )
Iselaadimisel on kindlasti eelis 30-06-l ... on võimalus raskemat kuuli kasutada kui 308.
Vahet pole mis kaliibrile sa lõpuks jääd siis aasta pärast on see parim kaliiber. :D Lõpetuseks võiks õelda ,et ühte looma on kergem välja tassida kui kolme... :)
Viimati muutis karl-robert, T Mär 29, 2016 12:37 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas honkomees »

endal pole brauningu kogemust aga üldiselt on karl-robertil õige jutt ainult
karl-robert kirjutas:...
Teiseks mis tikka puhul isiklikult ei meeldi on kaitseriivi asetus... Kaitseriivi on mugavam maha võtta kui see on pöidla all..(browningul on mõistlikumas kohas )
Kolmandaks oleks kiirpäästik... Vajab alguses harjumist kuid väga mugav. Isiklikult kasutan igalpool isegi ühisjahis...

minu arust on tikkal kaitseriiv mõnusalt pöidla all ja kiirpäästikut pole mina kasutama õppinud, v.a tiirus. Ühel püssil on see olemas, aga mulle meeldib tajuda päästikut, liikumas sealjuures.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas sokk »

Ma vaataks kindlasti ka püssi kaalu. Pukis pole vahet mis kolakaga istuda ja ega kütiliinis saab ka hakkama aga kui sa ikka tahad metsas liikuda kilomeetreid sh ajujaht ja sul on mõned vidinad veel taskus/kaelas siis hakkab tundma andma. Ise võtsin oma esimeseks kaliibriks 30-06 2,7kg ja ei kahetse. Soojalt soovitan polti esimeseks valikuks just nende eelpool mainitud märkuste põhjal.
PS! ja see 3,3 või 3,7kg + optika ei ole liikuvaks jahiks ahvatlev.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas kirp »

Ei leidnud, et seda Tikka mudelit (CTR) 30-06 tehakse. Siis jääb 308, mis pole ka paha kui väga raskeid kuule ei soovi kasutada. Antud valikus on Tikkal tuntav eelis: ei pea eriti millessegi lisaks investeerima - optikasiin peal ja summuti keere näib ka olemas olevat. Tasub uurida, kas T3 kiirpäästiku variant sellele mudelile sobib ja võimalusel kohe too võtta. Hinnavahe ei peaks olema suur. Seda Tikkat annab kõvasti tuunida ka kaugelaskerelvaks (summuti, jalad, korralik optika) niipalju kui 308 padrun seda võimaldab (tolles perspektiivis oleks 260 kaliiber edulisem). Hää lühike ka tihedamas kohas müttamiseks. Poolautomaat on palju pirtsakam. Küll järgmisteks relvadeks jõuad.
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas freelander »

Küsimus targematele. Ühes poes väitis vana, et poolautomaadiga ei lase nii kaugele looma, kui laseb poltlukuga? Tõene või vale väide?
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas tireb »

see kodanik ilmselt arvab, et luku liigutamiseks läheb poolautomaadil nii palju energiat, et kuul kukub poole maa peal maha.
Rumal jutt
Viimati muutis tireb, P Apr 24, 2016 9:57 am, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas andrus »

freelander kirjutas:Küsimus targematele. Ühes poes väitis vana, et poolautomaadiga ei lase nii kaugele looma, kui laseb poltlukuga? Tõene või vale väide?


Räägi välja kus poes sellised targad töötavad.
jahismurf
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas freelander »

andrus kirjutas:
freelander kirjutas:Küsimus targematele. Ühes poes väitis vana, et poolautomaadiga ei lase nii kaugele looma, kui laseb poltlukuga? Tõene või vale väide?


Räägi välja kus poes sellised targad töötavad.


Tartu jahipaun. Väitis vana, et sama 30-06 puhul poolautomaadiga on lagi 100-120m aga poltlukuga 200-300. Et poolautomaat ''imeb'' jõu ära.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Browning bar mk3 vs tikka t3x esimeseks püssiks

Postitus Postitas tireb »

kui nüüd ebaviisakalt öelda siis "loll jutt, suhu tagasi"
Vasta