Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kaze
Postitusi: 2
Liitunud: P Apr 06, 2014 8:06 am

Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas kaze »

Kas keegi oskab hinnara nende relvade plusse-miinuseid s.t. kasutusmugavust, vastupidavust meie kliimas jne.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas plaaster »

Lukukäigu kohta saad siit https://youtu.be/spJQapFXEO8 mingi ülevaate.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas Henz »

Browning Maral on ka mulle silma jäänud. Oma silmaga näinud pole ja käega katsuda saanud pole aga videotest tundub küll päris edev asi olevat. Meeldib see, et lukk ise ümberlaadimisel kinni jookseb, mul kui vasakukäelisel oleks üks liigutus vähem teha paremakäelise relva juures. Kas seda vasakukäelistele ka tehakse, ei tea aga browningu enda videotes lastakse paremakäelist relva vasakust ölast ja väga eduliselt...kindlasti harjutamise asi aga tundub kuidagi väga lihtne olevat :roll:
Veel mis mulle selle relva juures meeldib, on selle ohutus. Nimelt puudub sellel kaitseriiv kui selline mis blokeerib kas lööknöela vöi päästiku liikumise. Selle asemel toimib see nö kaitseriivi nupp vinnastajana. Riiv peale-vinnast maha, riiv maha-relv vinna. Luku liikumine selle juures toimib ainult ümberlaadijana...kest välja, uus padrun rauda. Ilmselt on see tehtud saksa seadusi silmas pidades, vähemalt vanasti oli neil selline seadus mis keelas neil vinnastatud relvaga igasugused liikumised ja toimingud nagu meil laetud relvaga ainult, et neil oli padrun rauas lubatud..vinnastatud ei tohtinud olla. Kas see säädus neil veel kehtib, ei tea.
Kolmas asi mis mulle selle relva juures meeldib, et sellele on olemas ka kümnene salv. Tänu oma ümberlaadimise kiirusele on ta võrreldav poolautomaadiga aga tänu kümnesele salvele suurema tulejöuga sest poolautomaat ju kolmelasuline vöib olla.
Sellised on minu esmased isiklikud subjektiivsed tähelepanekud antud toru osas ja suuresti tänu juutuubile. :)
Reaalseid plusse-miinuseid s.t. kasutusmugavust, vastupidavust meie kliimas jne ei tea niiet selle poolest vabandan teema risustamise eest :oops:
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas jurakas »

Kui valisin relva, siis vaatasin Maralit, R8 ja Helixit.
Kõigil justkui otseveolukk, aga mulle tundus parim Helix.
Maral ikka suti robustsem ja see ühtepidi vedamine ei tundunud kiirem, kuna jõuga tõmbad lukku tagasi, lased lahti näpuvahelt ja siis käe pead ikka tagasi ette liigutama päästikule.
Seesama kõik vaja teha Helixiga, aga lukuliikumine lühike ja sellist rebimist ei tundu olevat kui Maraliga. R8 kõik hää tundus, aint seda, et mulle tundus, et kui ümber laen, siis lukuga vastu nina või põske tõmban endale. Jusiis relva vaja suti langetada, et seda ei juhtuks.
Helixiga seda kindlalt teha pole vaja ja eilegi sai jahis väga kiiret 3 lasku teha ja silm oli koguaeg optikas :D
ise ostsin Helix Alpinisti ja kaliibrid 223, 30-06 ja 9,3. Sigarahul relvaga :lol:
Kui huvitab, siis sügavuti!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ma pole kumbagi peos hoidnud,aga kui eesmärk on täpselt kiiresti lasta siis video põhjal on küll hulk asjatut rabelemist.Kui laadimine toimuks nii,nagu beatloni relvadel---sellest saaksin juba aru :)
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas jurakas »

https://youtu.be/92W9co11dng

Olen harjutanud samuti nagu vunts laseb. Päästikunäpp täitsa toimib :evil:
Kui huvitab, siis sügavuti!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas kalur »

Nagu ma aru saan siis sul jurakas on merkel vahetatavate raudadega ? Kui nii siis kuidas relv laseb erinevate raudadega ühe optikaga? Kas raua vahetamisel ka vaja optikat korrigeerida või vahetad raudasid ja annad aga tuld? Või kasutad igal raual erinevat optikat?
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas jurakas »

Relv üks, aga raudu 3.
Optika swaro z6i-56 esiläätse ja reguleeritava ballistilise torniga.
Tornil 4 asendit, seega kolm on kasutuses. Üks 223. Teine 30-06 ja kolmas 9.3
Seega küljenupp ja parem-vasak tahab reguleerimist ja meelespidamist. Aga mul optika katte kaanele sisse kirjutatud 2 erinevat kruttimis klikki.
Jubedalt meeldib Helixi toruvahetamislihtsus ja opika ballistic turreti ja 4 asendiga ostsingi kohe selle mõttega, et tulevad lisarauad ja et oleks fikseerimiskohad ja lihtne paika kruttida.
Kui huvitab, siis sügavuti!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas jurakas »

Jep. Optika on üks.
Kui huvitab, siis sügavuti!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas jurakas »

Ja et kõigile arusaadav oleks, siis lisan et optika on lukukoja peal ja alati kinni seal. Rauad aga käivad küljest nii, et Helixil optika jääb paika.
Kui huvitab, siis sügavuti!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas kalur »

Selle oleks küll võinud mainimata jätta. :D
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas jurakas »

Kalur see polnudki sulle persionaalselt :lol: Pigem neile kes pole Helixit käes hoidnud.
Kui huvitab, siis sügavuti!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas kalur »

Meil ka peres üks merkel olemas aga ei oska selle kohta midagi tarka kosta sest ise ei kasuta. Ei teinud isegi paralleelluba kuna olen vasakukäeline ja minu jaoks ühe paugu relv jahisituatsioonis.
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas jurakas »

Aa. Siis jah puhas ühelasuline kolme padruniga :D
Kui huvitab, siis sügavuti!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Merkel Helix vs Browning Maral vs Blaser R8, R93

Postitus Postitas duv »

jurakas kirjutas:Relv üks, aga raudu 3.
Optika swaro z6i-56 esiläätse ja reguleeritava ballistilise torniga.
Tornil 4 asendit, seega kolm on kasutuses. Üks 223. Teine 30-06 ja kolmas 9.3
Seega küljenupp ja parem-vasak tahab reguleerimist ja meelespidamist. Aga mul optika katte kaanele sisse kirjutatud 2 erinevat kruttimis klikki.
Jubedalt meeldib Helixi toruvahetamislihtsus ja opika ballistic turreti ja 4 asendiga ostsingi kohe selle mõttega, et tulevad lisarauad ja et oleks fikseerimiskohad ja lihtne paika kruttida.


Kuidas lukk tõmbama hakkab, kui 223-me raua ette keerad, tal ju padruni kand peenem, kui 30-06 või 9,3x62 padrunil?
Vasta