Türgi relvad

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Türgi relvad

Postitus Postitas aivar00 »

Mul kaks jahikaaslast kiibitsevad türgi poolautomaate. Jahiapaun müüb ARMSAN PHENOMA CARBO SYNTHETIC .12/76 Väidetavalt pidi olema parema ümberlaadimisssüsteemiga(mehhaanilise ümberlaadimisega ehk siis vedruga).
Teine poolautomaat hinnaga 290.- (poole odavam Armsanist) UZKON ZK10. Seda müüb Matkatarbed ja nende kodulehel üleval info, et ümberlaadimine toimub gaaside toimel.
Mehed tahavad osta relvi ainult hanejahiks ja vahest ka taldrikuid proovida.
Keski poemüüja olevat neile rääkinud, et mehhaanilse ümberlaadimisega pidavat parem süsteem olema :lol: Kas on keegi säherduste Türgi imedega üldse kokku puutunud :M .
Eriti see Matkatarvete oma tundub justkui ühekordseks kasutamiseks olevat hinna järgi :lol:
ikka lõbusalt
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Türgi relvad

Postitus Postitas Hanno »

ARMSAN peaks ikka gas-operating poolautomaat olema! Kas meie kalastusosakond andis vastavat infot, et mehhaaniline :lol: ?
Saame neid püsse Saksamaalt, on nende CIP kontrolli läbinud. Sakslane kiidab, et probleeme pole, töökindlusega. Otse Türgist pole julgenud püsse tuua.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Türgi relvad

Postitus Postitas duv »

Mõni aeg tagasi kirjutasin siin Mallardi teema all oma probleemist, millel küll raual uhkelt CZ ja USA, aga samuti tegelikult türgi toodang ja tõenäoliselt üks materjal poolautoga. Mul igatahes peale peale esimest hane hooaega sain originaal tshokid vaevaga seest kätte ja tagasi neid enam keerata ei riskinud kartuses suudmes olevat keeret kahjustada. Ka esimene päästik oli nii kõva, et esimest korda tundus, et kaitseriiv peale jäänud ja metsa see lask läkski. Andsin ka jahikaaslasele proovida ja ka tema hakkas alguses kohe riiviga jahmerdama. Möödunud kevadel kaupluses tshokkide muret kurtes sain teada, et need türgi tshokid terast ei pidavat kannatama ja lisaks tuleb osta Benelli Argo terase omad. Küsimuse peale, kas nüüd või rahulikult ka hanejahti pidada vastati, et selleks peaks olema kõige nõrgem variant, mida sai ka mõlema raua jaoks ostetud. Möödunud hooajal kahjuks hanejahti ei jõudnud, aga peale terase tshokkide soetamist sai paar pauku 2/0 magnum terasega prooviks lastud, esialgu on korras, mis juhtub, kui paar karpi ära uhada selgub järgmisel hooajal. Olen ka teistelt uurinud, et võib olla on tänapäeval relvad nagu autodki, et peale viit aastat kasutamist on mõistlik probleemide vältimiseks uus osta, aga sarnasest probleemist poldud üldse kuuldud. Niipalju veel, et kaupluses sai enne ostmist ka teisi relvi proovitud ja ikka ka enne küsitud terashaavlile sobilikkuse kohta, otsus sai tehtud selle tõttu, et sobib terasele, relval olid klassikalised 2 päästikut ja puudusid kestaheitjad. Minu poolt jääb ka arusaamatuks, mis üldse müüa ajal, kui siin juba ammu kehtib terashaavli nõue üldse selliseid relvi, millele need ei sobi või tuleb midagi veel juurde osta, et kohandada n.ö., kui oleksin soetanud omale sajandivanuse eestlaetava või kasutatud relva, siis oleks teine teema. Hannole ütleksin ka seda, et mina kuuldu põhjal ei tooda relvi (ka muid tooteid näit. autosid) suuremate tarnijatega koos mitte kvaliteedi vaid hinna pärast, sest eesti vajadus on liialt väike.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Türgi relvad

Postitus Postitas sokk »

Eks kvaliteet paneb hinna paika. Tuttav ostis endale aastaid tagasi cz 715 või midagi sellist poolautomaadi Matkatarvetest, mis maksis 600-700€ vahel. Hea, kui ta aastas selle korragi kapist välja võtab, aga see selleks. Sain ühel tuvijahil seda püssi proovida, et kuidas siis asjatab. Hommik, ilus ilm, päike tõuseb, kõrrepõld, kaugel näen tuviparve tulemas. Peale esimest pauku viskas kesta risti luku ette ja nii ma tantsisin seal tükk aega, et seda kesta sealt kätte saada.
Ühe jahipoe müüa ütles hästi: "Kui sa ostad poole odavama Zeissi (conquest, Duralyt), siis sa saadki selle raha eest poole s*tema optika võrreldes nendega, mis maksavad üle 2k.
Ei oska kommenteerida, kas Benelli ja Beretta automaatidel on ka selliseid asju esinenud, aga no see hind ja siis veel hanejahiks/taldrikuid lasta :M . Minu subjektiivne arvamus ütleb, et sealt asja ei saa. Pigem mõni aasta raha kõrvale panna või võtta järelmaksuga mõni korralik püss, millel hiljem ka järelturgu oleks.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
mürsk
Postitusi: 18
Liitunud: R Juul 20, 2012 5:20 pm

Re: Türgi relvad

Postitus Postitas mürsk »

Poodi ja müüjat nimetamata, lõin aega surnuks, rääkisime eri teemadel ja tulid need türklased ka jutuks. Müüja jutu järgi jahile veel võiks tollest asja olla, aga kui IPSC kohta küsisin, siis tolle jaoks pidi laadimisava jube väike olema ja arvas ka, et peale esimest pikemat harjutust hakkab juppe toru küljest pudenema.
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Re: Türgi relvad

Postitus Postitas fooniks »

Jah pean nõustuma selle jutuga. Kui soov lasta aastas 1-2korda saab ehk asja. Endal üks 712 USA ja sellel oli kohe gaasi avad vaja üle puurida, muidu 24 g haavlit ei lasknud. Peale puudumist hakkas tööle.
Laadimisava suurus pole just kõige hullem, natukene viili ja freesitud ning töötab küll.
Juppide osas ka õige jutt, 500 lasku ja kukk pooleks, uuemal mudelil see natuke parem kui puruneb siiski. 2500 lasku ja gaasi kolb/ muhv või kuidas iganes seda nimetada läheb keskelt pooleks, pm peksab nii kõvasti et tihendusrõnga kohapealt läheb katki.
Kui vähegi raha siis benelli vms palju asjalikum, oma närvid puhkavad. Kui rahaga kitsam siis saab asja teha küll. Olen tänaseks lasknud üle 5000 ja lasen edasi.

mürsk kirjutas:Poodi ja müüjat nimetamata, lõin aega surnuks, rääkisime eri teemadel ja tulid need türklased ka jutuks. Müüja jutu järgi jahile veel võiks tollest asja olla, aga kui IPSC kohta küsisin, siis tolle jaoks pidi laadimisava jube väike olema ja arvas ka, et peale esimest pikemat harjutust hakkab juppe toru küljest pudenema.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Türgi relvad

Postitus Postitas Hanno »

Türklasel ja türklasel on vahe. Seda olen õppinud. Mis puutub CZ-USA Mallard silerauda, siis on ta mõeldud laskmiseks terasega nagu ka tinaga. Mõned nipid vaid. Tśokid tuleb tśokimäärdega ära määrida. Ostes puha kuivad. Tulistades ju tsokk töötab teistpidi, sisuliselt keerab ennast kinni ja kinni ja veel kinni. kui oleks teistpidi, siis ju ühel hetkel oleks relv otsast nagu Tśehhi röövlil, minu lapsepõlve raamatus. Seega Mallard on kapriisne relvake, hea hinna ja hoolitsusvajadusega. See hoolitsusvajadus, see käib ka poolautomaatide kohta. kui rendite Itaalia jahituristidele ja hooldus ja relvapuhastamine jäävad tegemata, siis pole ükski relv kunagi süüdi. Ja see türklane, mida Jahipaun pakub on Euroopa CIP kojast läbi käinud. Seega rõhud on kontrollitud jms ka. Edasine on relvaomaniku kätes.
Päikest ja kivid kotti!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Türgi relvad

Postitus Postitas duv »

Hanno kirjutas:Türklasel ja türklasel on vahe. Seda olen õppinud. Mis puutub CZ-USA Mallard silerauda, siis on ta mõeldud laskmiseks terasega nagu ka tinaga. Mõned nipid vaid. Tśokid tuleb tśokimäärdega ära määrida. Ostes puha kuivad. Tulistades ju tsokk töötab teistpidi, sisuliselt keerab ennast kinni ja kinni ja veel kinni. kui oleks teistpidi, siis ju ühel hetkel oleks relv otsast nagu Tśehhi röövlil, minu lapsepõlve raamatus. Seega Mallard on kapriisne relvake, hea hinna ja hoolitsusvajadusega. See hoolitsusvajadus, see käib ka poolautomaatide kohta. kui rendite Itaalia jahituristidele ja hooldus ja relvapuhastamine jäävad tegemata, siis pole ükski relv kunagi süüdi. Ja see türklane, mida Jahipaun pakub on Euroopa CIP kojast läbi käinud. Seega rõhud on kontrollitud jms ka. Edasine on relvaomaniku kätes.
Päikest ja kivid kotti!

Türklasel ja türklasel on vahe. Täiesti võimali, minu Mallard ostetud 2015 ja võib olla vahepeal on türklastele selgeks tehtud EU terashaavli nõue. Seda, et terase jaoks tuleb Benelli tsokid osta ja hane laskmiseks kasutada neist kõige nõrgemaid öeldi mulle kaupluses möödunud aastal(2017), kui oma probleemiga sinna pöördusin. Selle nõuande järgi ka 2 kõge nõrgemat ostsin ja sain ka pisut nende hinnast alla tingida. Küsimus on lihtsalt selles, et miks püssi 2a varem ostes ei rääkinud mulle sellest keegi ja lasti lisaks kaasas olevatele 1 türgi nõrk tsokk juurdegi osta. Kusjuures ostes sai kohe lisatud, et ei soovi mitte kõige odavamat vaid sellist, mis kannatab terasega lasta ja Mallard meeldib selleks, et 2 päästikut samas järjekorras nõukogude vene relvadega, millega harjutud. Mis relva hooldusse puutub, siis olen oma 55+ aasta kohta ikka mõnevõrra kokku puutunud ja kusagil iga 1/2 aasta jooksul pesen lahusti ja hambaharjaga tsokid ja pesad üle. Määrdena kasutan küll mingit teflon või jalgratta keti määret, sest see ei korja nii mustust, sellega käin üle ka püssi lahtikäiva osa. Tsokk alati võtmega kinni, mitte näpuga, võtmega ka lahti, kusjuures lahti tulemine pole kunagi olnud probleem, sest lugu ei ole mingis ise kinni minekus vaid selles, tsokk on paisunud, misjuures tuleb kogu keerme pikkuse ulatuses jõudu rakendada. Mingit iseeneslikku kinnikeeramist ei saa ka põhimõtteliselt sileraudsel tsokil olla, pigemini olen jahikaaslasel täheldanud teda vist lohakas kinnikeeramisest lahti tulemas.
Vasta