Browning/ benelli

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Mihkelau
Postitusi: 3
Liitunud: P Aug 19, 2018 7:59 pm

Browning/ benelli

Postitus Postitas Mihkelau »

Tere

Küsiks targematelt nõu, et mida soovitate kas Benelli Argo 30-06 või siis browning bar MK3 308?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas aivar00 »

Võta kohe mõlemad :lol: ! Need relvad siin läbi näritud mitu korda - kumb paremini istub, see ka võta. Enne aga tee endale selgeks, milleks sul seda vaja on ning millist kaliibrit ikkagi rohkem kasutaksid :oops: .
ikka lõbusalt
ErkaF
Postitusi: 6
Liitunud: N Okt 10, 2019 9:41 am

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas ErkaF »

Browningul saad vähemalt sumbutaja paigaldada, kui on huvi. Gaasi reguleerimise võimalus on olemas. Benellil seda pole ja sumbutajaga relva tööle ei saa, sest klapp on reguleeritud Benelli Argol kindla kaliibri jaoks ja ilma sumbutajata mõeldud toimima. Võid luku lõhki lasta vms, sest liiga palju rõhku läheb luku peale sumbutaja otsa keeramisel.

Kuid Browningu BAR MK3 soovitan osta keermega sel juhul. Tema luku korpust ei suudeta toru küljest lahti teha ja treipinki enamasti panna ei saa. Küti Äril pidi olema lühike treipink kuhu mahub koos luku korpusega sisse. Keerme ruum otsas on ka lühike tal (kuna sooniline toru muidu), aga napilt seda siledat osa vist jätkub keerme jaoks, kui teha lasta. Kui sovid sihiku alles jätta (mina nii tegin ühel relval) siis Küti Äris relvameister suudab freesida sihiku alla sälgu ja ASE Utra sumbutajad saab siis otsa paigaldada, muid variante ma ei tea mille oleksd eenduv kermestus.

Sauer 303 on kallis, kuid gaasi regulaator on rootslaste poolt välja töötatud ja mina sain selle ilusti reguleeritud ja toimima kal 30-06 'el. Lasin tiirus 6 lasku järjest ja tõrkeid ei esinenud esialgu vähemalt. Erinevat moona ja ilmastikuolusid saan veel muidugi katsetada. Müüja tegi vastalt relvale klapi paigalduse ära koos laesäärele vastava pesa freesimisega. Keere on tehase poolene ja sumbutaja on ASE Utra SL5. Laskmine selle kombinatsiooniga on uskumatult mugav ja kerge nagu ei olekski tegemist 30-06 kaliibriga. Isegi mugavam on kui kal 308 poltluku ja sumbutajata. Ballistikat 150/200/250/300 m tahan veel ktsetada ja selles osas pole ettekujutust kas poolautomaat ka pikematel distantsidel varitsusjahiks sobib. Kuid ostsin selle relva siiki ajujahi jaoks, st distantsile kuni 200m. Eesmärk on saada 7,62mm vaskkuulid ilusti avama ja ma ise olen arvamusel, et kal 30-06 veidi suurem võimsust ja kiirus tuleb siin kasuks. Kõik sõltub, mida plaanite teha ja millist moona kasutada. Pliitäidisega kuulide puhul pole kiirused nii määravad.

Olgu öeldud, et katsetamiseks ostsin endale ka 5'padruni lisasalve, kuid täiustasin seda noluliselt viili ja liivapaberiga, sest see lisasalv ei toimi päris korrektselt, vähemalt praegused variandid, millest tehas on täna vist isegi juba teadlik. Padrunid ei taha välja tulla sellest suurest salvest, st peale lasku ei taha uusi peale laadida, sest on mõned takistused, mis tuleb "kõrvaldada". Kui kellegil on huvi lähemalt infot saada, siis saab seda eerik@kalesi.ee
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas aivar00 »

Kas oled relvameister, et salve kallal viili ja liivapaberiga käid? Mina järeldan sellest, et kui sa pead mingit relva "järgi aitama" - järelikult ei ole tegemist hea relvaga. Vene relvi tuleb ka tihti "järele aidata" et neid korralikult toimima saada. Millegipärast aga neid eriti ei kiputa enam ostma...
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas Beretta »

Aivar, "relvameister" Mihhail Timofejevits on juba auklikuks lastud.
Grumpy old man
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas aivar00 »

Seda nüüd küll - lihtsalt postitus kriipis hinge. Aamen!
ikka lõbusalt
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas atshunter »

Minu Argo bennellil on summuti. Soome https://jahtivaruste.fi on benelli ametlik koostööpartner, teevad summuti ja keerne ning annavad püssile ja summutile garantii. Ka Püssi enda garantii säilib kui seda veel on.
Seni töötab minu püss suurepäraselt, tagasilööki peaaegu pole ja kuna ette tuli raskust juurde muutus palju stabiilsemaks.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas TiitR »

atshunter kirjutas:Minu Argo bennellil on summuti. Soome https://jahtivaruste.fi on benelli ametlik koostööpartner, teevad summuti ja keerne ning annavad püssile ja summutile garantii. Ka Püssi enda garantii säilib kui seda veel on.
Seni töötab minu püss suurepäraselt, tagasilööki peaaegu pole ja kuna ette tuli raskust juurde muutus palju stabiilsemaks.

Täitsa huvitav info?
Mulle on 2 teineteisest sõltumatut meie Eesti relvameistrit kinnitanud, et Argole tähendab see "üheotsa piletit" :M
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas atshunter »

https://jahtivaruste.fi/itselataavien-a ... timet.html

Mina sain aru jutust et nad lasevad püssi, mõõdavad ära väljuvate gaaside määra ja selle järgi teevad ka summuti. Et väljuvate ja ümber laadimiseks vaja minevate gaaside hulk jääb samaks..

55.- euro eest ostsin veel summutile laadimist kindlustavad mehhanismi.
Olen lasknud umbes 100-120 paukku ja hetkel kõik toimib.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas TiitR »

atshunter kirjutas:https://jahtivaruste.fi/itselataavien-aseiden-vaimentimet.html

Mina sain aru jutust et nad lasevad püssi, mõõdavad ära väljuvate gaaside määra ja selle järgi teevad ka summuti. Et väljuvate ja ümber laadimiseks vaja minevate gaaside hulk jääb samaks..

55.- euro eest ostsin veel summutile laadimist kindlustavad mehhanismi.
Olen lasknud umbes 100-120 paukku ja hetkel kõik toimib.

No vb jah, kui tehakse nö. käsitööna spetsjom relvale vastav see summuti.
Palju sul selline pull kõik kokku maksma läks?
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas kalur »

Mis kaliibrist atshunter räägib? Mul Benelli Argo 308 ja sellel tagasilöök niigi olematu.
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas atshunter »

Keerne tegu ja summuti+mehhanism oli 495.-
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas Välek »

kalur kirjutas:Mis kaliibrist atshunter räägib? Mul Benelli Argo 308 ja sellel tagasilöök niigi olematu.

Eks ta vast pidas silmas mitte ainult tagasilööki. Vaiksem ja tasakaal pealekauba.
Kasutaja avatar
ylaril
Postitusi: 116
Liitunud: K Juun 29, 2016 3:38 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas ylaril »

[/quote]
No vb jah, kui tehakse nö. käsitööna spetsjom relvale vastav see summuti.
Palju sul selline pull kõik kokku maksma läks?[/quote]

Siinpool lahte juba mitu aastat, vb kauemgi, letil valikus olnud koos summutiga komplektid nii et kas päris spetsjom käsitööks just saab nimetada.
Kui ei eksi siis vanematel argodel oli probleem gaasi mehhanismiga millele leiti üsna ruttu lahendus.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Browning/ benelli

Postitus Postitas TiitR »

ylaril kirjutas:
Kui ei eksi siis vanematel argodel oli probleem gaasi mehhanismiga millele leiti üsna ruttu lahendus.

Kui pead silmas uuendatud gaasikolvi süsteemi, siis minu omal see juba garantiikorras uuenduse saanud.
Vasta