Summutitest (poolitatud teema)

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Summutitest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kaalikas »

Kuule kalamees,ma saan aru,et oled nüüd üle "keskmise" jahimees,aga ma tean eestis ainult ühte militaarvarustuse tootjat kes on võimeline titaansisuga summuti valmis tegema,samas see ei ole saladus ,googelda ainult,küla Volli teeb ka muidugi,samas on neid ka kaubandusvõrgust võimalik vabalt hankida,vali tootja spetse ainult,see ehk on titaansisu on paljudel põhjamaa tootjatel ja nii ja naa titaan ei kesta tuld,läheb rabedaks,seda tunnistavad tootjad ise ka!
Aga mis ma ikka targutan,internet on alati abiks,üllataval kombel ka toimivate summutite valimisel!
In fact You look like a shit!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kaalikas »

Ääsmäel muidugi kitsi sokke massiliselt ka väga täheldanud pole,kui just mõni sokikoormaga veok lähiajal ümber pole läinud :D
In fact You look like a shit!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kaalikas »

Summuti puhul teatud suhtes roostevaba ja alumiiniumi combo on muidugi mõistlik ja muidugi ei ole vaja ära unustada,et summutit ei ole vaja nii kaua kasutada nagu osad seda autodel teevad-kuni narmendamiseni ja ärakukkumiseni,summuti relval on paraku kuluosa,kui mitu lasku on millise tootja purgile optimaalne-jälle on abiks internet,lõpmatuseni ei kesta neist ükski ja uskuge,ka lahtivõetavate puhul neid pasast korralikult puhtaks saada on tõsine tegemine,eriti kui on tegemist 22lr-il kasutatuga,paljukiidetud ultraheli pesur jääb ka hätta!Proovitud!
See saast mis sinna sisse tekib on ikka ulmeline,22-l muidugi rohkem kui täiskaliibril aga peale 100-dat lasku lahti võetud(308win) Stalonil oli ka pasa kiht ikka arvestatav,ja see pasakiht ei ole sama summutava efektiga kui klaasvill seinas,selle pasa arvelt muutub summuti maht piisavalt!
In fact You look like a shit!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Ohjummel, tundub et kalameeste foorumitele sarnaselt on "lambikonni" ka jahindusfoorumites :-)
Kaalikal vist kaalikas mäda? Vist isegi minust proovis rääkida, Ääsmäe teemasse tõi japuha aga arusaamatu miks? Kaalikas äkki seletad?
Ja mehe jutust selgub, et titaani ei tohigi kasutada sumpsides :-)
Egamaeksi kui taolise mehe "kõrgem metalliharidus" on oskus eristada juba vaske tinale? Polepaha jälle, ja mis peamine- mees teab juba, et asjad mis liiguvad need kuluvad (ka sumps), no see põhjapanev teadmine võttis küll sõnatuks :-)
Kui huvitab, siis sügavuti!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kaalikas »

Jurakas,me oleme ka mõned korrad kohtunud ja normaalset juttu ajanud,titaanist nii palju,et vaata erinevate tootjate summutite teste ja saad ise aru millest rääkisin,norra tootjad kasutavad ja rootsi tootjad osaliselt ja ilmselt mõned muudki,aga,titaan mõraneb kuumuse käes õnneks või kahjuks,tehakse ka keraamilise sisuga,aga need on õrnad,ei kannata lööke ja kukkumisi,tehakse ka kevlar kestaga,on kerged aga sama moodi ei kesta tuld väga,metallitehnoloogiast nii palju,et ma kahjuks olen nende erinevatega toimetanud rohkem kui arvata oskad,ja ei midagi isiklikku,võta asja maru rahulikult,mine püüa sokke ja veeda mõnusat jõulukuud!
Summutitest niipalju,et ma olen neid erinevaid katsetanud umbes täpselt alates 90-kümnendatest,siis nad olid veel alguses legaalsed ja Pirital toimunud relvamessilt sai neid osta kotiga! :D :D :lol:
Ja palun,katsu väikesest mõnusast sarkasmist ka aru saada! :wink:
In fact You look like a shit!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kaalikas »

Ja edasiseks diskuteerimiseks võid vabalt helistada, Joel Liivjõe tel 53440021,räägin Sulle kõike erinevatest Soome firmade pankrotipesadest omal ajal ostetud summutitest ja nende osadest mida oli kastide viisi ja millede põhjal sai edukalt tuvastada tehnoloogia,osad toimisid ,osad mitte!!
Enamus olid tänapäeva Jaki moodulitel põhinevad ja need toimisid,kuigi jah ma ise kasutan praegu Stalonit,kaalu ja toimekuse suhe on paigas!
Nägematut päikest sitta detsembrisse! :lol:
In fact You look like a shit!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas andrus »

Mina ja maailm.....kõik ülejäänud on m...id
jahismurf
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Kulla Kaalikas, seleta siis mulle täpsemalt kuskohas ma jahirelval kasutan sumpsi oludes, kus titaan saab 400+c?
Ma ka elus sumpse näinud ja katsunud piisavalt, lähiriikides juba ammu kasutuses olnud, minu omad olemas olnud ka hulgim aastaid. Rääkisin üle inimesega keda pean metallide tundmise alal spetsialistiks (erinevalt sind) ja ta hakkas valjult naerma, küsis mult sama, et kus jahipüssil peaks relv koos sumpsiga kokku puutuma selliste temperatuuridega mis ohtlikud titaanile.
Äkki seletad Kaalikas, kuulan-kuulame huviga.
Ma usun, et see foorum kus me praegu kribame on ikka jahifoorum mitte militaarfoorum, võimis?
Ja miks sa Ääsmäest eespool kribad? Kas kellaeg su eelmistes kirjutistes näitab, et vägijook tegi varblasest kotka ja lihtsalt mõtetut jama sp kribad?
Hakka siis vastamisega pihta, ootan huviga :-)
Kui huvitab, siis sügavuti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kakuke »

https://www.youtube.com/watch?v=7pOXunRYJIw&t=1s
Seda videot vaadates peaks aimu saama, et mis seal toru otsas toimumas on. Eks leegi värv anna aimu, et mis temperatuuriga seal tegemist või olla (natuke harivat lugemist näiteks https://et.wikipedia.org/wiki/Leek ).
Eks seda, kuidas tulelont toru otsast öösel välja käib, ole paljud näinud.
Ja viisakalt ning rahulikult saab ka asjadest rääkida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Näinud ammu juba seda video ja veel paremaid leiab netist.
Ühes isegi sulama hakkavad osad jubinad, aga selleks lastakse torust läbi järjest sadu pauke.
Mul esimene sumps olnud juba aastataid ja ise ka tiirus huvitavaid asju läbi elanud. Sumpsi metallpinda annab katta heli tõrjuvate materjalidega mis teevad sumpsi veel vaiksemaks, ja ükskord juhtus mul nii, et peale paari karpi padruneid järjest hakkas üks selline materjal sulama sumpsi peal :-)
Nüüd mitu aastat ja sadades padruneid läbi lasknuna jälgin alati tiirus laskmistihedust ja parim sumpsile on see, kui peale paari-kolme pauku jalutad märkleheni ja tagasi laskmiskoha ja siiani alati "käetestiga" asi selgunud, et muretsemiseks pole põhjust ja plõksid edasi.
Sedaenam ei kujuta ette, et jahisituatsioonis on võimalik kuidagi saavutada eelmainitud ohtlikke temperatuure!?
Seega pole mõtet turunaiste juttu või õllevahu pealt nähtud hirme siia kribada, onju :-)
Kui huvitab, siis sügavuti!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Kui huvitab, siis sügavuti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kakuke »

Ei olnud minu eesmärk kedagi hirmutada vaid lükata ümber väide nagu seal ei võiks temperatuur kõrgeks tõusta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kaalikas »

Jess,käima läks!! :lol:
Püssirohu põlemistemperatuuri leiad netist,kui viitsid otsida,ma ei hakka ette ütlema,see on rõvedalt kõrge,see pole ahi kus suitsugaaside väljund on 400-600 kraadi!
Selle naljaka pulbri nimi on tegelikult trinitrotselluloos,koostis ütleb Sulle ära ligikaudse põlemistemperatuuri!Summuti teadaolevalt püüab kinni ka suudmeleegi,ehk siis kogu tuli jääb piltlikult öeldes toru sisse,summutiga lastes kuumeneb relvaraud kordades kiiremini!Mina tean ühe konkreetse Norra väga maineka summutitootja purgi titaansisu rebenemisest tavalisel tiirulaskmisel poltlukuga relvast ja ühe Soome kõvema summutitootja purgi kokkukeevitatud vaheseinte irdumisest samas situatsioonis!Ei pretendeeri absoluutsele tõele,kuid olen need ise läbi elanud!
Kaliibriks oli lastekas e. 308win!
Norrakas oli lasknud u 600 pauku ja Soomlane ca 1000!
Muidugi need multitalendid kes kellaaja järgi kainust hindavad on ka teretulnud kuna ilmselgelt võtavad nad asja oma igapäevaharjumuste järgi! :lol: Jurakale niipalju,et ma mäletan hästi aastaarvu millal Sa rääkisid jahimeheks hakkamise soovist ja aastaid ei ole meil siin maal summutid legaalselt kasutusel olnud!VA tiirukasutus laskesportlasele ja sedagi mitte aastaid!Oli segastel 90-nendatel aeg kus need olid niiöelda poolesvees,aga peale seda kui Sa oled neid aastaid kasutanud -respect-tubli oled! :roll: Ma nüüd keskendun nugise ja muu sellise peeneluka mink tuhkur jne püügile talvel,mul omas laanes on natuke igat!
Muidugi katku üleelanud siga on ka teretulnud! :lol:
Ma rohkem ei jaura!
Toredat Jõulukuud kõigile!
In fact You look like a shit!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Kes läks käima? Mina, mismoodi?
Lihtsalt igal saidil on spetsialistid, harrastajad ja lambikonnad.
Tihti saab sellest aru ainult kodaniku kirjutiste järgi läbi ajaloo.
Siin saidil on kõik sama- on asjalike mehi kelle kirjutisi loen alati huviga ja on mehi kelle avatari tagant pole miskit asjalikku tulnud ja tavaliselt suurim saavutus on sellisel mingi külanaiste jutt ümber kirjutada või niisama joogisena "teadus teha"
Kaalikas mismoodi on omavahel seotud su eelmises kirjutises jaht vs summuti? Et kui varem ei olnud jahil sumps meiemaal lubatud, siis ei tohtinudki kodanikul see jubin olla ja tiirus kasutada? Või siis et kui jahimees polnud, siis relva omada varem ei saanudki?
Tutvu paremini seadustega ja avarda oma silmaringi on siinkohal märksõna :-)
Ääsmäe küsimusele sa ka ei vastanud, miks? Jutu järgi ilgelt informeeritud isik ja teadmised vist sellised, et kui lähiajal avataks ülikool jahimeestele, siis kindlasti oleksid sa seal üks kangemaid õppejõude.
Aga kui küsitakse fakte ja olukorda kus reaalselt sumps saavutab temperatuuri kus metallid kannatama hakkavad, siis räägitakse juttu mis naeruväärne.
Küsin uuesti, kui kasutan sumpsi kus ka titaani sees, siis millal tekib oht sumpsile, relvale, mulle?
Kuna aga räägid suudmeleegist ja gaaside kõrgest temperatuurist, siis küsin üle targemalt, kui lasen ntx 3 pauku ja iga paugu tagajärjel toimub torus püssirohu põlemine, kas sumpsi metallid salvestavad kõik need kuumused?
Eksid, nagu eespool kirjutistes pidevalt, ei ole ju nii. Oht reaalselt tekib siis kui lasta lühiajaliselt torust läbi hulka moona ja siis iga pauk kumulatiivselt salvestub ümbritsevatele metallidele.
Aastate jooksul pole mul veel sumpsidega jamasi olnud, praeguseks igal kaliibril on mul eraldi sumps ja kõik toimub.
Vist on mul ilgelt vedanud :VS
Kui huvitab, siis sügavuti!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Summutitest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kaalikas »

Tubli oled Jurakas,edu ja jaksu edaspidiseks,ma tõmbun nüüd joogisena ja lambikonnana tagasi!
Kena,et sildistasid,suur tänu!Loodan siiralt,et oled rahul!Muidugi ma tahaksin omada sellist kaugnägemise võimet nagu Sul,aga ma loodan veel areneda,et näha kilomeetrite peale mitu toopi kellelgi ees on! (b)Pigem sees on (b)Ja juhindu veterankasutajast Berettast kes suudab küsida asjakohaseid küsimusi millele Sa vastuseid ei suuda anda!
Arene,aasta lõpeb üsna pea,Sul on veel tibake aega lugeda erinevat kirjandust,studeerida erinevat ballistikaga seonduvat,kuulata küla pealt metallimeeste mulli kes titaani nägid viimati kuskil kuumadel 60-nendatel,aga üldiselt ma aktsepteerin Sind kuna väitluspartnerina oled Sa jummalast ok!
Ja nüüd rahu!
Ma ei risusta teemat rohkem ja mu meelest võib selle väitluse lukku panna ja alustada uuesti järgmiste titaanimeistritega puhtalt lehelt!
In fact You look like a shit!
Suletud