Mauser M18 / Sauer 100 XT

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Suzlik
Postitusi: 3
Liitunud: E Mär 18, 2019 3:18 pm

Mauser M18 / Sauer 100 XT

Postitus Postitas Suzlik »

Tere,

Plaan soetada uus vint. Silma on jäänud Sauer 100 XT ja Mauser M18 (sünteetilise kabaga).
Kas kellegil on kogemusi... oskab keegi ehk kiita või laita?

Rauaks tuleks ilmselt 6,5x55, 243 win või 6,5 Creedmoore (308 juba peres olemas). Viimase kaliibri kohta kommentaarid oodatud... kui kellegil midagi lisada. Netiavarustes igatahes kiidetakse.

Terv ja tänud,
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mauser M18 / Sauer 100 XT

Postitus Postitas andrus »

Kui sa ütled mulle kust sa saad m18 6.5x55 siis ma ütlen sulle,et ma ostan kah. :D
Aga minu teada seda tehakse sinu valikust vaid 243-na
jahismurf
Suzlik
Postitusi: 3
Liitunud: E Mär 18, 2019 3:18 pm

Re: Mauser M18 / Sauer 100 XT

Postitus Postitas Suzlik »

Tõsi, 6,5x55 M18`l puudub. Ent USA`s kusjuures 6,5 Creedmoore saadaval, Eestist kahtlane kas saab.
siimr
Postitusi: 2
Liitunud: N Sept 28, 2017 8:06 am

Re: Mauser M18 / Sauer 100 XT

Postitus Postitas siimr »

Tere

Kuna endal ka sarnane valik ees ootamas, siis uurin, et kas keegi on endale vahepeal Mauser M18 soetanud ja kuidas tundub? Internetis üldiselt kiidetakse kuid leidsin ühe arvustuse, kus väideti, et plastik-laad pidi toru vastu puutuma kui tugevamalt pigistada. Peab vist Saaremaale sõidu ette võtma ja ise ära katsuma.
Vanker
Postitusi: 7
Liitunud: E Sept 09, 2019 10:05 pm

Re: Mauser M18 / Sauer 100 XT

Postitus Postitas Vanker »

Olen soetanud MauserM18. Kuna see minu ainuke relv siis võrrelda pole kohane. Küll on minu relva käes hoidnud ja ka lasknud kogenumad ja hinnanud relv tasakaalukaks ja kergeks.
Toimib ka laitmatult. Proovisin ka erinevad Norma moona. Kõik ilusti ühes augus.
Laad käib vastu rauda? Ei käi.Vajab kõva pigistust et seda saavutada.
Algul ihalesin küll puit kaba järgi, kuid see läheb üle. Plast kerge ja egas relva pea imetlema.
Ainus häiriv asi on et truvalukk tuleb üsna suure klõpsuga maha.Varitsuses on see küllaltki kõva metalli kõlksatus.
Vasta