Savage relvad

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen seda Savage päästikut näppinud, on asjalik. Päästikul peabki käik olema, sest päästmine on protsess, mitte vajutamine. Ühel Sako`l mida reguleerisin oli nii, et kui tahtsid kergemat päästikut kadus käik ära, tuli kompromiss leida, paras keemia!
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Olen seda Savage päästikut näppinud, on asjalik. Päästikul peabki käik olema, sest päästmine on protsess, mitte vajutamine. Ühel Sako`l mida reguleerisin oli nii, et kui tahtsid kergemat päästikut kadus käik ära, tuli kompromiss leida, paras keemia!


Minu võhiklik küsimus selle kohta,et Saueril puudub päästiku käik enne kui pauk käib.Kas see tähendab ,et peaks päästikut reguleerima parema tulemuse saamiseks?
Vabandused ,et läks vähe teemast mööda.

kõige paremat.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks need Sakod ja Tikkad vist enamvähem kõik üsna "kuiva " päästikuga ja eks ta ole harjumuse asi ka.Kui oled "kuivaga" harjunud ja siis eelpäästikuga hakkad laskma ,hakkad pauku ootama . Ma ei tea kas kõigil aga ühe tipp laskja püssi (22 LR)olen näppinud ja selle päästik oli küll selline ,et peaaegu kõvema õhu liikumise peale laks tuli,polnud seal eelpäästikust juttugi! Muidugi jahirelvad teine teema,aga siin ju ka need kiirpäästikud mängus ja need vististi ikka täpsema laskmise jaoks loodud,aga kes endale laskmise protsessi selgeks teinud ja sellest kinni suudavad pidada ,lasevad kindlasti hästi ka eelpäästikuga!
Kivi kotti!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

savage püssid laoti lõpuks täna hommikul ülemiste keskuse deerhunteris letti. hinnad tulevad õhtuks. niipalju ta juba teadis, et eelpäästikuga, sünteetilise kabaga ja ilma magasinita(pealt laadimine) .308 maksab 6900.- ja 7mm 7900.-
on olemas ka puitkabaga ja magasiniga ja sünteetiline magasiniga. nende hindasid ei tea.
sünt kaba+magasin oli ilma eelpäästikuta. see oli küll jube jäik. eelpäästikuga aga väga mõnus.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sai õhtul veel üks ring poes ära käidud.
plastik kaba ikka suht jama. pöörasin siis silmad puitkaba ja magasiniga 7mm mag. poole. aga selle hind juba 14900.-
puitkabaga .308 13900.-
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Tuleb osta plastkabaga odavam ja paluda meistril enda järgi 2-3-4 tonni eest kaba teha.Saab parem ja tuleb odavam, kui 14900 -ne relv.
Hundist toakoera ei saa.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sai siis lapsuke koju ära toodud. 7mm rem mag. puit kaba ja magasiniga. kuradi ilus poisslaps :wink: peale sai pandud Joosepilt saadud Bushnell 3200. Sai eile proovimas ka käidud ja optika sai päris kiiresti paika.
Aga õla pihta annab ikka päris korraliku mataka :lol: Eelmisel nädalal sai .308 kaliibrit paugutatud ja see tundub nüüd 7mm kõrval paraja poisikesena.
Nüüd veel vaja sokujahi algust oodata
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

rajaleidja kirjutas:sai siis lapsuke koju ära toodud. 7mm rem mag. puit kaba ja magasiniga. kuradi ilus poisslaps :wink: peale sai pandud Joosepilt saadud Bushnell 3200. Sai eile proovimas ka käidud ja optika sai päris kiiresti paika.
Aga õla pihta annab ikka päris korraliku mataka :lol: Eelmisel nädalal sai .308 kaliibrit paugutatud ja see tundub nüüd 7mm kõrval paraja poisikesena.
Nüüd veel vaja sokujahi algust oodata


Tere!

Kasuta võimalikult kergeid kuule: 9,0-9,1g ja tagasilöök on väike!

(juba üle 10g paneb paraja mataka otse õlga...)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eks ta kaalust palju oleneb. Mehele kes 30-06 kaliibriga 11,7 g kuule kasutas, andsin proovida 9,7g laetud. Kommentaar: nigu tongipüssiga lase. Vahe on suur.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ka näppisin Tartu Kaubamaja Deerhunteris neid püsse. Täitsa asjalikud tundusid. Päästik oli ka enamvähem ok. Ainult jubeda mulje jättis see ca 7000 maksev plast laega püss.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

kakuke kirjutas:Ma ka näppisin Tartu Kaubamaja Deerhunteris neid püsse. Täitsa asjalikud tundusid. Päästik oli ka enamvähem ok. Ainult jubeda mulje jättis see ca 7000 maksev plast laega püss.

Kas juba relvad müügis seal, alles nad avasid poe :lol: :lol: :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Müügis, müügis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Nüüd sai ka tiirus korralikult püss ära proovitud. 100m distantsilt (liivakoti pealt) sai tehtud kuskil 10 pauku, 4-5 pauku järjest. Nii et sai lastud nii külma kui ka kuuma rauaga. Tulemuseks oli see, et kõik jooksid sinna, kuhu sihitud, nii 3cm ringi sisse.
Mina olen ostuga väga rahul.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks ta võib ju tõesti hea ja ilus jne. olla, aga selle kaliibriga eriti tiirus küll midagi teha pole. Eelmine nädal käis ka meil üks mees sellisega tiirus,küsisin -kas tervise peale ei hakka ja miks sellise kaliibri kasuks otsustas(mees ise kaunis kerge kondiga)? Vastas ,et oli hea müüa :D ja pärast pauku ei teeks paha nädalakene puhata :D .Niisama lusti ikka ei taha paugutada!
kivi kotti!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Vat selle paugutamisega on minu puhul niipidi, et paugutada ei taha puhtalt selle pärast, et moon on kallis. Esialgu andis mulle ka päris kõva litaka õlga, aga praegu ei saa nagu enam arugi. Võimalik, et võtsin esimese hooga valesti õlga. Ja kui veel 9 grammist kuuli proovida nagu siin teadjamad mehed soovitavad, siis ei ole enam erilist vahet.
Ja nagunii eriti tihe tiiru külastaja ei ole. Ja kui vaja rohkem paugutada, saab ju kapist võtta .308 kal.
Vasta