Vene relvad ja terashaavlid

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
poom
Postitusi: 9
Liitunud: E Mär 08, 2021 9:16 am

Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas poom »

Olen siin foorumis päris palju otsinud, kuid ühest vastust pole leidnud. Kas vanemate vene relvadega võib terashaavlit lasta või mitte? Konkreetsemalt on mulle pakutud TOZ 34, omaniku sõnul kroomitud rauad ja võib terast lasta. Ma olen veidi kahtlev, üks raud on ju täistshokk, sellega nagu ei tohiks?
Ehk siis on hetkel käsil esimese sileraudse soetamine ja igasugune nõu on teretulnud. Rahakott hirmsasti ei pungita ja plaanisin esimese osta kasutatud ning hiljem vaadata, mis edasi. Võistlema esialgu ei kipu nii, et jahilkäimise relva vaja.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas Marekp »

Relval peab olema vastav märgistus - liilia sümbol. Samas tuleb meeles pidada, et terashaavlitega lastes on max pooltšokk! Kui 1 raud täistšokk, siis sealt terashaavleid lasta ei tohi!
Samas ei saa ma aru mõttelaadist, et ostan alguses odava ja hiljem kallima relva. Kui finantsi napib, siis jätte see odav ostmata ja osta kohe kallim - tuleb kokkuvõttes odavam, liiatigi enamik poode pakub ka järelmaksu.
poom
Postitusi: 9
Liitunud: E Mär 08, 2021 9:16 am

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas poom »

Miks alguses odav? Relva juures on minu arusaamise juures palju nüansse, mis määravad selle kasutusmugavuse. Kuidas õlga istub, sihikulatt, päästik jne. Kuna varasem kogemus on väike, siis ei tea isegi täpselt mida tahta ja kahju oleks kulutada suurem summa asja peale, mis hiljem ehk ei sobigi. See on ainus põhjus.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas Marekp »

Hea üritus, aga ei olnud veenev. Ôlgasobivuse jms proovid ikka ennem ostmist ära, ilma proovimata jäädki neid relvi ostma.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas honkomees »

Tegelt on küsijal õige lähenemine, kui sul ikka pole kogemusi, siis ei saa poes proovimisega mingit sotti. Aasta-kaks kasutad odavat relva, tekivad kogemused, saad aru, mida vaadata uue ja parema ostmisel ning siis ostad selle, mida hing ihkab ja mis ka sobib. Esimese korraga, võib-olla ka teise korraga, ei õnnestu niikuinii.
Isegi ostaks nt teises kaliibris vindi, aga ei näe mõtet vanuigi sellele raha kulutada, ajab olemasolevaga läbi, mis targemate soovitusel sai omal ajal ostetud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas kakuke »

Käia välja 50-100 raha, koguda sellega kogemust, on minu meelest igati norm mõte. Kes ütleb, et milline on see hea sileraudne? Käies ringi ja kuulates, mida teised räägivad, siis on ka sellest 10-20x kallimatel püssidel hädasid. Selle nõuka aegse sileda kohta rääkisin ühe kogenud haavlilaskjaga, kes juhtumisi ka poes müüb erinevaid relvi. Tema väitis nii, et kohe need rauad järgi ei anna ja pauguga laiali ka ei lenda, et selleks kulub kindlasti sadu pauke ja ka siis tekivad esmalt kühmud rauale. Feen ntx on oma kukkedega tuulast, terase tulekust kuni siiani läbi kühveldanud terast ja pole veel kuulnud, et muresid oleks püssiga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas duv »

Tõenäoliselt ei ole neil nõuka aegseil relvadel häda midagi ja kaasaegsed uuena poest ostetud võivad samas ootamatult halvasti üllatada. Mul jahikaaslasel TOZ-34E, millest läbi käinud nii pikad magnum paugud, kui terashaavlid, aga siiani pole mingit silmaga nähtavat paisumist näha. Küll aga õnnestus mul 5 aastat tagasi uuena ostetud Mallardil terashaavlitega tshokid kinni lasta. Ostes sai püss valitud minu tingimustel 12x76mm vahetatavate tshokkide, kahe päästikuga ja kindlasti terashaavlitega. Juurde sai ostetud kohe 1 nõrk tshokk, et oleks mõlemad rauad ühtlaselt terase jaoks. 2-he aasta pärast avastasin, et tshokid ei taha enam välja tulla, mille algul ajasin rooste kaela, aga seda ei olnud märgata ja hiljem kui kõik ära pesin ei läinud tshokid enam tagasi sisse. Läksin siis püssi ja tshokkidega tagasi poodi ja ülla-ülla mulle öeldakse, et need Mallardi tshokid polegi terase jaoks (selgusetu, kuidas püss siis on) ja tuleb osta Benelli tshokid. Ostsin need uued tshokid ära ja siiani toimib, aga miski pärast ei ma kuskil seda kurikuulsat liilia märki, no ei ole ka just ise nii väga otsinud ka ja võib olla ta kusagil püssi peal ikka on. Kel rohkem huvi võib lugeda CZ USA Mallard teema alt.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas Beretta »

Pealesõjaaegsed nõukogude sileraudse olid suurelt jaolt Suhlist ära tassitud tehnoloogia ja pinkidega tehtud. После окончания Великой отечественной войны в СССР из Германии были вывезены чертежи ружья Заэура 8-й модели и качественное немецкое оборудование, на котором это ружье производилось. На основе чертежей была разработана двустволка ИЖ-49, которая стала одним из лучших ружей ижевского завода.
Grumpy old man
poom
Postitusi: 9
Liitunud: E Mär 08, 2021 9:16 am

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas poom »

Ei riskinud ikka TOZ-i võtta ja soetasin hoopis Stoeger 2000 poolautomaadi uuena. Kuigi algselt olin veendunud kaheraudse pooldaja :-) Eks näis.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas duv »

iselaadiva eeliseks 2-heraudse ees on üks lask rohkem. Häda on see, et näiteks pukis siga passides nähes rebast oma poole lonkimas on 2-he raudsel võimalik, siis kui rebane rahulikult liigub veel ümber laadida. Puhastamine tagant ette poole nagu õige on vist ka tülikas, sest lukk tuleb välja võtta. Kui tuleb täielik pliihaavlite keeld, siis on plaanis ka poolautomaat soetada, sest linnujahis pole vahet ja väikeulukit saab vintraudsega lasta
poom
Postitusi: 9
Liitunud: E Mär 08, 2021 9:16 am

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas poom »

Puhastamiseks osandamine käib sekunditega, puhasta rauda kustpoolt tahad. Väga mugav.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas Marekp »

Täpsustan mônda momenti:
Liilia sümbol ikka ainult vene relvadel. Lääne püssid, mis toodetud sellel sajandil on rauad terashaavlitele sobivad, küsimus ainult, kas ka tsokid. Tsokkidel peab olema vastav kiri, ”steel proof” vôi lühend ”SP”.
Mis puudutab poolautomaadi puhastamist, siis selleks vôtad raua küljest ära, muideks ka kaheraudset on mugavam puhastada kui vôtad raua küljest ära. Poolautomaadi eelis on see, et puhastada on ainult 1 raud, sellal kui kaheraudse mees teist rauda puhastama hakkab vôtab poolautomaadi mees juba (b)
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Marekp kirjutas:Täpsustan mônda momenti: Poolautomaadi eelis on see, et puhastada on ainult 1 raud, sellal kui kaheraudse mees teist rauda puhastama hakkab vôtab poolautomaadi mees juba (b)

Seda muidugi juhul, kui ta luku puhastamata jätab. :D
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas duv »

Rauad võtan 2-he raudsel ikka küljest juba jahilt lahkudes ja kokku jälle metsas, Mustamäe korteri elanikuna käib kõik lõpuks spordikotti, selle tõttu ka vintraudne käib pooleks, et oleks mugavam.
Relva puhastan siis, kui olen lasknud kodus sooja veega Fairyga kraani all, olles eelnevalt puuosa sealt alt eemaldanud. Õli mul ainult liikuvate osade jaoks ja seda rauaõõnde kunagi ei pane, sest kui jääb sinna, siis lasuga tahmab rauda. Vabandan teema solkimise pärast, sest jutt terashaavlitest ikka.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Vene relvad ja terashaavlid

Postitus Postitas Välek »

duv kirjutas:Relva puhastan siis, kui olen lasknud kodus sooja veega Fairyga kraani all, olles eelnevalt puuosa sealt alt eemaldanud. Õli mul ainult liikuvate osade jaoks ja seda rauaõõnde kunagi ei pane, sest kui jääb sinna, siis lasuga tahmab rauda. .

Mis sa seal kraani all solgutad, pane siis juba pesumasinasse ja kasuta pesupehmendajat ka, ehk teeb raua ja pära pehmemaks ja pole hirmu et löhki lööb või ära murdub. :) Nali naljaks, aga vaevalt meist keegi puhastamise ajal aru saab, kas raud oli enne laskmist relvaõliga õrnalt koos või mitte.
Vasta