hakatakse tegema blondosid

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

hakatakse tegema blondosid

Postitus Postitas vallo »

Plaan nimelt selline, et lasta teha mingi kogus blondo kuule. Valmistaja on olemas, esialgse hinna oletas 6 eek tk, kuid hilisem kalkuleering, lõi hinna lakke - 12eek tk. kui laseks teha ca 2000, oleks hind 10 eek tk. Kuid küsimus selline kui palju oleks asjahuvilisi, tegija ei taha pinki programmeerida vähema kui 300 kuuli jaoks. Kuul tuleks messingist ja ilma tinavööta, see tuleks ise paigaldada.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

See kuul ju poolik siis kui põhiline asion puudu tinast vöö ja kunagi sai sellest juba räägitud et käsitsi seda ei pressi peale.Ehk on mõni muu moodus tinast vöö paigaldamiseks aga treipink on kindlam sest peavad ju kindlas kaliibri mõõdus olema .
võimalikult suurem ports
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

tähendab et see tinavöö polegi oluline, piisab kui panna see kuul konteinerisse. Siis pole vaja ka vööle sooni lasta, peakski lihtsam olema valmistada.
ise võtaks paarkümmend ära,16kal, või tehakse ainult 12-le
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

pressib käsitsi peale küll, algul lõika täpse pikkusega tinavööd valmis siis paigalda kuulile soonde ja suru seejärel kuul läbi padrunipesa ca 10 cm püssirauda sisse ja ongi valmis mahub täpselt padrunisse nii, et lust laadida ja lasta. Ei ole täheldanud hambulise ja tavalise vöö puhul mingeid erinevusi. Kindlasti teoreetikud leiavad, et hambuline vöö deformeerub tshokis paremini jne aga metsas te vahet ei leia
naised saunas rääkisid
agu sihvka
Postitusi: 22
Liitunud: N Nov 10, 2005 7:53 pm

Postitus Postitas agu sihvka »

Mul on juhtumisi olemas vorm tinavöö valamiseks, kunagi ise tegelesin asjaga. Isegi 16 kal pronksist Blondosi leian veel.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Blondo kuul

Postitus Postitas jorr »

Tinavöö paneb ise peale küll, pole siin kunsti midagi.Tähtsam on ehk see, et kust seda tinavööd saada.Mull tuttav kullasepp, neil liigub tinatraati ja mõõt ka sobib.
noorus on ilus aeg
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Mehed, mõttetu on hakata jändama tinavööga, kui konteiner olemas. Selleks, et tinavööd korralikult peale saada, peab olema vastava näputöö harjumus ja kogemus. Blondo muidu hea kuul, isegi luupaugu juures ei deformeeru, keskmisel dist. läbi ei jookse ja on seetõttu n + 1x korduvkasutatav. Kui viitsid ainult kuuli välja otsida.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Kui vallo jälle foorumisse satud, siis kirjuta, kas hakatakse tegema 12kal või 16kal-i jaoks?
tuleb jaht või jaa?
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

plaan oli esialgu 12 kal, kuid ma arvan et kui keegi annab joonised saab ka 16 kal. Tuleb otsida vanadest ohhota ihasjaistvost, kahjuks endal neid pole. Ma küsin valmistaja käest kas ma võin tema kantaktid siia üles panna , selleks et ma ei peaks vahemees olema ,pärast süüdistatakse veel hõlptulu teenimises :wink:
raimss
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 02, 2005 10:20 pm

Postitus Postitas raimss »

Vallo ära muretse,see mis sa selle pealt teenida võid on nii tühine summa,et hõlptulust rääkida on patt.
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

vallo, need joonised on siin foorumis olemaski mingi lingina.
Laskemoona all vist sai sel teemal kunagi vestelda kunagi
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

vallo kirjutas:plaan oli esialgu 12 kal, kuid ma arvan et kui keegi annab joonised saab ka 16 kal. Tuleb otsida vanadest ohhota ihasjaistvost, kahjuks endal neid pole. Ma küsin valmistaja käest kas ma võin tema kantaktid siia üles panna , selleks et ma ei peaks vahemees olema ,pärast süüdistatakse veel hõlptulu teenimises :wink:


Sellest asjast kirjutatakse "Ohota i ohotnitce hozjaistvo" 3/1986, lk. 32-33
Materjaliks märgitakse teras, vask, pronks. Kuskilt olen lugenud, et selle kuulitüübi töötas II Maailmasõja ajal välja Prantsuse partisanide Vabastusrindesse (ei mäleta õieti nime, vist oli "Resiztans") kuulunud samanimeline insener, algne materjal kui kõige parem oli pronks. Kasutati sakslaste tehnika nullimiseks( sõidu- ja veoautode mootoriplokkide läbilaskmine),kuna armeerelvi partisanidel vajadust mööda polnud, tuli läbi ajada jahipüssidega. Oh, olid ajad! Tean, et Eestis on kasutatud ka antud kuuli täiustatud modifikatsiooni, kus kuulile oli läbivalt sisse puuritud silinderjas ava, jooks olevat paranenud. Tegemist oli klassiga relvameistriga, ava läbimõõtu võin järele uurida. Oma märkmetesse artikli resümeest olen kirjutanud, et
12 kal puhul tinavöö välispinna max läbimõõt 18,2-18,5, kuuli kere 16,8-17,2
püssirohtu "Sokol" soovitatakse kasutada normikohase 2,3 g asemel 0,1-0,15 g vähem, et vähendada gaaside survet torus. Ühtlasi on märgitud, et antud tüüpi kuule on keelatud kasutada relvades, mille suudme läbimõõt väheneb rohkem kui 1 mm.Kuuli üldpikkus 27,5 mm. Joonised olemas, ka 16 kal jaoks. Antud kuulitüübi kasutamise puhul on ÜLIOLULINE, et iga mees mõõdaks supleriga oma püssi raua otsaläbimõõdu, kuul peab kerest kindlasti 0,2-0,4 mm väiksema läbimõõduga olema kui raua otsaläbimõõt.
Muide, üks huvitav kuulitüüp nikerdamist armastavatele meestele:
"O: i OH", 1981/9, LK:29, nn. Rubeikini kuul. Vaskkuul, kaal 32 g, pikkus 23,5mm. Sarnaneb Blondole. Joonis olemas.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

vallo kirjutas:plaan oli esialgu 12 kal, kuid ma arvan et kui keegi annab joonised saab ka 16 kal. Tuleb otsida vanadest ohhota ihasjaistvost, kahjuks endal neid pole. Ma küsin valmistaja käest kas ma võin tema kantaktid siia üles panna , selleks et ma ei peaks vahemees olema ,pärast süüdistatakse veel hõlptulu teenimises :wink:


unustasn kirjutamata, et sõltuvalt valmistusmaterjalist ilmselt kuuli kaal erinev, sellest ilmselt sõltub ka püssirohu kaal ja tabamistäpsus ning looma sokeeriv jõud(ei oska neid kuradi katuseid tähtedele panna, aga küll ma uurin)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

jah, tegemist oli Rolando Blondo, vastupanuliikumise ehk Resistance'i ridadesse kuulunud mehega.

sergo kirjutas:Kuskilt olen lugenud, et selle kuulitīŋŊīŋŊbi tīŋŊīŋŊtas II MaailmasīŋŊja ajal vīŋŊlja Prantsuse partisanide Vabastusrindesse (ei mīŋŊleta īŋŊieti nime, vist oli "Resiztans") kuulunud samanimeline insener, algne materjal kui kīŋŊige parem oli pronks. Kasutati sakslaste tehnika nullimiseks( sīŋŊidu- ja veoautode mootoriplokkide līŋŊbilaskmine),kuna armeerelvi partisanidel vajadust mīŋŊīŋŊda polnud, tuli līŋŊbi ajada jahipīŋŊssidega.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Niimoodu, tellisin endale ja paarile semule 100 tk ära, mees pidi tootma mingi koguse ka lattu seisma iagaks juhuks. Suhelda tasuks temaga järgneval aadressil veljo@radius.ee , ta treib ja freesib üsna kvaliteetselt.
Vasta