.243 v. .22-250

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
peeter

1620 m/s .....

Postitus Postitas peeter »

Keegi hea inimene on need kaks kokku liitnud :lol: tulemuseks 1620m/s ? http://www.reloadersnest.com/detail.asp ... oadID=1147
Miskipârast link ei avane , koopia : http://www.hot.ee/aug9/Foorum/c22-250.pdf Padrun peakas siis umbes selline olema . http://stevespages.com/jpg/cd22243.jpg Kes julgeb siit rohkem vâlja pigistada ?
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

nii, tegin iseenda jaoks täna otsuse 90% ulatuses ära, mingi kõhe tunne on ikka veel sees aga ilmselt ma peaksin kuskilt otsima kellegi tuttava kellel 22-250 olemas ja tiirus mõned paugud tegema. Oma senisele kogemusele toetudes see kuulike ikka jube kribal tundub, teisalt jälle... ise ma ju otsin "suurema ja vanema venna" kõrvale väiksemat mis max. soku ja sealt allapoole ka 200m pealt valude ja vaevadeta ilusa, korrektse lahenduse annaks. Üheselt siis, lasin "kõrvad lonti", tunnistasin oma vana pattu ja läksin uuesti I.Sotteri juurde "Küti Ärisse" ja vestlesime. Proovisin erinevaid "raudu", s.t nii varmint kui tavalisi õlga, tal praegu pakkuda mind huvitavast kaliibrist oli ainult plastpäraga Tikka. Plastpära minu jaoks on "persona non grata". Ja sellest varminti hullusest sain ka lahti, tõesti, jahile seda ilmtingimata küll vaja ei ole, toru sein niigi jämme. Seda paksu raua poliitikat ajasin ma iseenda jaoks ilmselt ainult selle mõttega, et mul raskemast relvast kergem lasta oleks ja et mida rohkem rauda seda kauem kestab või midagi niisugust, küllap see oli mul ka lihtsalt suuresti sissemõeldud luul.
Igastahes, 222 Rem lõppkokkuvõttes jättis poes vaadates ja käes hoides täiesti usaldusväärse mulje (v.a. plastmassist padrunisalv ja muud jubinad), sellest ka tegin analoogiale toetudes otsuse et soetan endale ikkagi Sako 22-250, puitpäraga, tavarauaga. Sellel ka plastvidinaid ei pidanud olema. Vana kooli mees nagu ma olen, meeldib mulle, et püssi raual on ka niisugused vidinad mis ilma optikata laskmist võimaldavad. Uus partii tulemas kuskil mais. Ja veel üks uudis mis puudutab antud marki ja mida mulle soovitati: selles valikus pidid olema püssid ka esmakordselt nn. Bavaria laega mis minusugusele mittestandartsele paremini pidavat sobima. Mis loom sellenimeline pära on sellest ma veel päris täpselt aru ei saanud, kui kohal on eks siis näeb.
Nu vot, nüüd on järgmine mure kallal, et mis optika sinna peale? Ja järjest rohkem lugedes foorumit hakkab meeldima ka mõte et miks ka mina ei võiks kunagi kasvõi ühegi jahilaskevõistluse ära pidada?
Täis jama jälle majas!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Peenikese ristiga, kvaliteetne, suure valgusjõuga, kaugele laskmise optika! :D
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

aga üldiselt,,kui head tulemust annab lasta normaaltingimustes selle 22-250 , et kas ka 300 meetri peal on kena tolline ring :P...või nagu haavlid laiali,,,(sooviks et asjatundjad vastaks )
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

1.Ärge alahinnake seda "kribalat" (tõepoolest, 22-250 Rem 3,2-3,6 g SP-HP kuul on justkui "pisike" ja ei näita mingit erilist "ähvardust" välja)

2.Paraku, kaaluga 15-40 kg ulukite puhul mõistlikult (50-130 m) laskemaalt toimib 22-250 Rem kuul nagu näiteks padrun hoopis klass kõrgema energiaga...tapab sokku veel paremini kui nagu .308 Win näiteks või .243 Win?

3.300m on selle padruni jaoks suht "karm" vahemaa. Midagi ei ole teha, 22-250 Rem kuul kaotab kineetilist enegiat ja lennukiirust pärast 200m-it kõvasti ja on külgtuule jaoks lennu lõpus üpris "haavatav", see on viimane piir ja (Eesti) jahinduses, ainult väikse saaklooma jaoks kasutatav!

4.Imekspandav on "lähemate laskude" 0m - 80 efekt, nn "plahvatusefekt" kuuli sisenemisel ja mõnikord ka väljumisel ei ole nagu otseses seoses selle padruni kineetilise energiaga aga tuleneb otseselt kuuli lennukiirusest! :roll: :oops: 8) :lol:
peeter

243 v. .22-250

Postitus Postitas peeter »

Klassikaline kokkuvôtte ... Jâlle palju auru kulutatud ainult vile peale !
Üle 200 meetri praktiline kasutusvaldkond puudub 22-250 -l . 222 ja 223 saavad sama asjaga hakkama . Kui valiku aluseks seada ainult see , et vâikeuluk rândab jahipauna sajandik sekund kiiremini kui tavaliselt ja relv kuulub 3-4 korda kiiremini , siis on valik tôesti kenasti pôhjendatud .
Viimati muutis peeter, T Veebr 20, 2007 4:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: 243 v. .22-250

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

peeter kirjutas:Klassikaline kokkuvôtte ... Jâlle palju auru kulutaud ainult vile peale !
Üle 200 meetri praktiline kasutusvaldkond puudub 22-250 -l . 222 ja 223 saavad sama asjaga hakkama . Kui valiku aluseks seada ainult see , et vâikeuluk rândab jahipauna sajandik sekund kiiremini kui tavaliselt ja relv kuulub 3-4 korda kiiremini , siis on valik tôesti kenasti pôhjendatud .






Peeter, mina ei vaja sinu hinnanguid, kommentaare ega poliitilise olukorra analüüse minu kirjutiste kohta... :roll: :oops:

Klassikaline kokkuvõte? Aur vile peale?
Mis siin valesti on? Too oma seisukoht aga argumenteeritult ja faktidega....


Me teame sind kui tulihingelist Grendel 6,5mm meest ja oleme sellest ka pikalt vaielnud...


Küsimuse püstitus on õige, paljud mehed tahaksid rebast lasta kaugemalt kui 200 m ja selleks on 22-250 päris õige kaliiber. Tuleb lihtsalt see viimane 100 meetrit ja kuuli käitumine/trajektoor endale selgeks teha, kirjanduse andmetel ja praktikas katsetatult saab 22-250 sellisteks kuni 300 m laskudeks väga täpselt jooksma. Ja selleks teda vaja ongi!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

...vot,,just seda silmas peangi, et saaks kenasti kuni 300 meetrilt lasta rebast...hane ..ronka...ikke neid pisikesi ja pealegi peaks olema selle kaliibri põrutus optika pihta ka palju pisem kui suurematel kaliibritel ja seetõttu peaks saama ka odavama optikaga hakkama,,,pole lihtsalt seda klotsi välja köhida et panna peale mingi 20 tonnine toru
lisaks veel ei pea kartma seda suurt mütakat vasta õlga päästmismomendil ,,,arvan et vähemalt pooled laskurid siin foorumis panevad paugu momendil silma kinni (justkui suurest mõnust :D )
muidugu üle 200 meetri lastes oleks juba vaja kaugusmõõtjat et tulemus täpsem,,,ja peab ka teadma relva piiri kus maalt on juba mõtetu lasta,,,
samas kui 22-250 paigutada optika 80 mm vahega ( optilise telje ja kuuli telje vahe ) , siis kusagil 240 meetrile sisse lastes oleks kukkumine 10 cm ja maksimaalne kõrgus kusagil 160 meetri peal mingi 5 cm , seega peaks hästi sobima küll rebasele,,aga ikkagi tahaks teada kuis siis 300 peale on varmint rauaga selle 22-250 hajuvus , netis kõik mingi 100 jardi kohta,
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

See on küll libedale teele minek, et odavam optika peale kruvida. Rohtu on tal juba praktiliselt samas suurusjärgus all kui 308`l. Kest ju sisuliselt sama.
Optikaks võiks min olla midagi sellist http://www.baltichunter.ee/pood/product ... 0994409af6
Pigem mitte relva piiri vaid enda piiri peab teadma, kui teemaks paugukartus. :D
Usun, et tihedus 300 peal on sellel kal parem, kui 222`l (võin lehte näidata), aga juba viimasel on seda piisavalt, et noppida rebane/hani 300m pealt. Iseküsimus, kui suur vahe on tuuletundlikusel. 222`l peab seda eriti jälgima.
Kuni 200m-ni pole 222´ga kits mingi küsimus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

,,optika koha pealt siis ,et mingi 7-12 tuhhine,,,need mis 308 kenaste üle elavad,,,ja üldiselt mõtlengi seda 300 meetri jooksu normaal tingimustes tuulevaikuses ,,,
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

300 m laskmine

Postitus Postitas Heino »

Lihtsalt infoks, et 300 m maailmarekordid kuuluvad täna kõik 6mm BR Norma moonale kuuli kaal 6,8g (saada ka 2 kergemat moona, kuid liiga tundlikud tuulele). Relvana kasutatakse Bleikerit (toodab rauad ka Tannerile) http://www.bleiker.ch/english/sportrifl ... drifle.htm
Harrastajale ei sobi kõrge hinna tõttu, tehase väravas maksab u 54000. Tehase esindaja väitel tuleb relva raud vahetada pärast 4000 lasku, et tagada parim võimalik tulemus (mõeldud on tippsporti ja dioptriga laskmist). Kuid maailma tipud lasevad kuni 7000 enne rauavahetust. Kuuli lennu algkiirus on 850m kui mälu mind ei peta. Loodan, et siin on vastus küsimusele, kui kaua relvaraud vastu peab. Usun, et iga relv peab jahimehe eluea vastu, kui teda korralikult hooldada.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

http://www.browning.com/products/featur ... .asp?id=79
siin mingi tabel nagu justkui ,,,targemad kommenteerige :P
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas keegi teab ka, mis imeloom see 223 WSSM (Winchester Super Short Magnum) on? Mina tunnen vaid 223 Remingtoni. Samas 22-250 jaoks on see tabel hävituslik. 1000 pauku ja 10 cm :M Samas mis distantsi kohta see käib?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

223 Winchester Super Short Magnum (WSSM) on konstrueeritud selleks, et 223 Rem-il ja 22-250 Rem-il (ka 220 Swift-il) turgu ära tõmmata, tugevajõuline, 22-250-st veidi võimsam.

243 Winchester Super Short Magnum (WSSM) kisub turgu ära tavaliselt 243 Win-ilt

270 WSM (Winchester Short Magnum) kisub turgu ära peamiselt 270 Win meestelt

7 mm WSM võitleb 7 mm Rem Mag-ga

300 WSM konkureerib 300 Win Mag-ga

325 WSM konkureerib 338 Win Mag-ga

Kõik WSSM ja WSM padrunid on jämeda, lühikese hülsiga mis annab võimaluse oluliselt lühema lukukäiguga kergemaid ja kompaktsemaid uusi relvi toota (mille müük ongi peamine eesmärk) kuna hülsi maht on suur saab rohu kogusega mängida kuuli energiat veidi võimsamaks kui "vanadel padrunitel" ja tarbija tähelepanu võita!
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: .243 v. .22-250

Postitus Postitas Reinz »

Vana teema küll, aga kas siis Sako tuli koju ja õigustas ennast?
https://reinufoto.wordpress.com/
Vasta