.243 v. .22-250

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

.243 v. .22-250

Postitus Postitas gunnar »

Et siis pealkirjas toodud kaliibrid. Et kumba eelistada ? Võibolla pole üldse võrreldavad, siis vabandan lolli küsimuse pärast. Aga kui on siis paluks teadjamate arvamusi.

22-250 on moon kindlasti kallim, samas laadides kuul odavam. Samuti olen poes koolnud väidet et 22-250 varmint rauaga ei ole siis üle 1500 lasu ei ela. Palju selles väites tõtt ?
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

.22 kuul võib ju laadides odavam olla, aga .243 hülsid on laialt levinud (sama mis .308W).
.243 on ehk veidi universaalsem: märklehe augustamiseks sobib sama hästi nagu .22-250, aga jääb üle võimalus ka raskemaid kuule kasutada.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

sergol kunagi analoogne mure oli, soovitan lugeda temaatikat "mis oleks, kui oleks?" Seda tean küll, et 243 vabrikupaugud oluliselt kallimad ja haruldasemad Eestis kui 22-250, vähemalt härrasmees I. Schotter nii väitis.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

22-250

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

ˇSotimaal kus 243 on lubatud max kaliiber on see ka kõige levinum kaliiber.
Eestis soovitan ikka 22-250, sest nagunii ei saa 243-ga suuruluki jahti pidada ja padrun on kallim kui 22-250-nel. Soku-kitse-rebase-hanejahi ja spordi jaoks on 22-250 ka parem. Tagasilöök on väike ja kuuli jooks väga täpne. Eesti turg on 22-250 väga hästi vastu võtnud , ma ei tea kas Soome "ladvalinnupüssi", tedrejahipüssi nr 1 mõju või lihtsalt omanike ülihead muljed ("Jahimehes" oli üks Saksa teadlaste uurimus kus 22-250 Rem oli absoluutselt kõige efektiivsem sokujahikaliiber) ja padrunite valik poodides on täitsa olemas!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

võrelda ei oska....oskan vaid kommenteerida .243

ideaalne kaliiber rebase, hane......ja soku ning sea (kuni kesik) laskmiseks....kuigi neid kahte viimast ei tohi....huvitav miks selline seadus???

laetud padrunid on eestis täitsa müügil .....nii täis kui poolmantel...valik on siiski minimaalne

parimaid tulemusi olen saanud laadides ise nosler bal. tip 90 ja 95 graini.....paraku neid kuule eestis ei müüda.....poeg toob puht füüsiliselt ameerikast
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

243 Win on tegelikult oma 6,16 mm-ga ligilähedal suuruluki laskmiseks lubatud 6,5 mm-le aga Eestis just selle piirangu tõttu ta kunagi populaarseks ei saa ja jääbki põhjendamatult põlu alla, iseenesest tore padrun ja sokku võtab imehästi. Tegelikult võiks 243 Win-ga Eestis lubada nii seapõrsa kui ka kesiku ja hirvevasika ja põdravasika jaht (mõistliku poolmantelkuuli kaaluga) aga seda on vist palju loota, meil läheb EJS juhtkonna energia ikka võimaluste kitsendamise ja jahitingimuste piiramise peale (hanejaht peab traditsiooniliselt algama 20.-ndal augustil!).
Loodus korraldab 2007aastal sooja talvega küllusliku metsseauputuse teatud kohtades ja ma väga tahaks loota, et selleks ajaks enamus jahimehi veel rivis on ega pole kalameesteks ega loomakasvatajateks hakanud...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sarvik kirjutas:......ja soku ning sea (kuni kesik) laskmiseks....kuigi neid kahte viimast ei tohi....huvitav miks selline seadus???

Sokku raudselt tohib!
See siin foorumis korduvalt läbi nämmutatud teema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
peeter

Postitus Postitas peeter »

Tegelikult on ka kolmas vôimalus . 260 Remington . See praktiliselt sama , mis 243 win . 308 kest ja 6.5 mm kuul , mahub tâpselt jahiseaduse piirangu sisse . Kuuli valik vâga lai http://www.midwayusa.com/ebrowse.exe/browse . Olen môlemat kaliibrit omanud ja tean isiklikust kogemusest millega on tegu . 260 Remington on
ameerikas ja pôhjamaades vâga populaarne ja arvan ka ,et eesti tingimustes asendamatu . Kui sinu eelistus on just cal. 5.57 ( 222-224) , siis pigem soovitaks 222 remingtoni . 260 Remingtoni saad laadida omale tâpselt nii nagu soovid ja ei pea sellest tulenevalt kartma , et 1500 laksu ja relv lâbilastud . Sobib eesti tingimustes igasuguseks jahiks ja spordi harrastamiseks . Tâna toodaval seda paljud firmad . Veel kellegi arvamus : http://www.chuckhawks.com/26cal.htm
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

peeter kirjutas:Tegelikult on ka kolmas vôimalus . 260 Remington .

Sellist asja vist Eestist ei saa? St. peab minema nii moonale kui relvale mujale järgi?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
peeter

Postitus Postitas peeter »

Sellist asja vist Eestist ei saa? St. peab minema nii moonale kui relvale mujale järgi?

Saab ikka , isegi Sako toodab seda . Ka Remington ja Ruger .
http://www.sako.fi/pdf/specs/85Hunter.pdf
Kas meie kaupmehed seda tellivad ? ( suudavad tellida )
Eritellimusena saab ka mauser M 03 - le .
Moona saab ise laadida nii kaua , kui kaupmehed ârkavad .
Viimati muutis peeter, N Jaan 11, 2007 11:41 pm, muudetud 2 korda kokku.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: 22-250

Postitus Postitas sergo »

Kaupo Kindsigo kirjutas:ˇSotimaal kus 243 on lubatud max kaliiber on see ka kõige levinum kaliiber.
Eestis soovitan ikka 22-250, sest nagunii ei saa 243-ga suuruluki jahti pidada ja padrun on kallim kui 22-250-nel. Soku-kitse-rebase-hanejahi ja spordi jaoks on 22-250 ka parem. Tagasilöök on väike ja kuuli jooks väga täpne. Eesti turg on 22-250 väga hästi vastu võtnud , ma ei tea kas Soome "ladvalinnupüssi", tedrejahipüssi nr 1 mõju või lihtsalt omanike ülihead muljed ("Jahimehes" oli üks Saksa teadlaste uurimus kus 22-250 Rem oli absoluutselt kõige efektiivsem sokujahikaliiber) ja padrunite valik poodides on täitsa olemas!


Kaupo, kui Sa nii ütled siis mul on iseendast kahju, soovitati mulle ligi kaks aastat tagasi Sotteri poolt 22-250 aga lõin põnnama, ise loll, maamehe mõistus kandus ikka sinna 243 kanti, et ikka kuul raskem jne. Mõte oli 30-06 kõrvalt 6,5x55 välja vahetada, selleks see toona jäigi. Nüüdseks ideaalkorras 6,5 heale sõbrale maha müünud, mees kontrollis enne tehingut ka looduses ja igati rahul. Varmint rauaga, (meeldib, raske ja stabiilne) jahiks, raua kestvus ei loe selles mõttes, et oma eluajal mingi paartuhat pauku, no keegi ei tea, suts võib-olla ka rohkem, pärandada ka esialgu kellelegi pole(tütred saagu ise hakkama!). Mis riista soovitaksid? Või võtaksid vaevaks ja pakuksid ka optika peale? Et jaht siis: kits, reps, kobras, hani põllust.

Ette tänades...
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ai-ai-ai, kae kus keel vääratas, ikka seda Reinuvaderit mõtlesin, eesti keeli rebast.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kui ainult jahiks siis ei ole paksu rauda 22-250 Rem-ile vaja näiteks Lauri Mihkelson on oma "jahirauaga" harjutuses VSS 198 p välja lasknud, suuresti tänu padrunite käsitsilaadimisele kus parimad kuulid annavad suurima täpsuse! Korraliku tootja relv+head optikajalad+ korralik optika ja 22-250-ga valitsed 300 meetril kõiki väikeulukeid! Konkreetsemalt siis saada PS!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Tänan, Kaupo.

Minu ambitsioonid on suht tagasihoidlikud, ka parima utsitamise korral tõuseb mu käsi püssi tõstma max. 150-200 m. pealt loomale, pigem ikka vähem. Kui rohelise tee sain siis ka kontakteerun, minul Sinult on oi kui palju küsida, ehk suudan vähemalt mõttearenduse korras ka midagi vastu pakkuda..
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Siin eelmine aasta ka plaan oli ja sama kahe kaliibri vahel mõtlesin. Kaupo ka tookord mulle 22-250 soovitas ja ükskord ma ta ka ära ostan. Lihtsalt praegu mitukümmend kilo fototehnikasse läks. Eks ikka ka selleks et 300m lasta(pildistada saaks). Tegelt päris niikaugelt ikka ei saa aga.... :wink:
Vasta