Lever Action Rifle

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Lever Action Rifle

Postitus Postitas sniper »

Kas kuskil eestis on müügil Lever Action (vibulukk oli vist eesti keeles)relvasid. :?:

Või keegi müüb ise.
Samas oleks oodatud antud tüüpi relva kohta kommentaarid kui keegi omab ja kasutab sellist püssi. :roll:

Otsisin siit foorumist aga midagi tarka ei leidnud
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Waldu Raplas müüb. http://www.waldu.ee/shop.htm
Olen isegi mõtlend sellele, lahtise sihikuga oleks kuskil võsa vahel päris asjaks isegi. Nad suht lühikesed ja kerged püssid ka.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Jah on küll ägedad riistapuud, kuid maitse asi. Minu arusaamise järgi on nad ikkagi revolvri laskekauguse suurendamiseks tehtud vanas läänes. Meie seltsis 2 mehel on ostetud endale, erinevad mudelid. Üks kasutas ilma optikata justnimelt ajujahis. Lasi kurinahk põdravasikale mitu pauku, see ikka tõmbleb ja ära ei taha surra. Teine mees ostis tänavu suvel ja pani ka optika peale. Laskekatsel tegi ikka hirmsa juraka kui kõrval seisid. Selles suhtes on need relvad küll universaalsed, et sobivad mõlemakäelistele, kuid kaliiber 30-30 tundub ikkagi nadi olema. Loomulikult moona hind ei kutsu just tihti sõrme kõverdama- seega tiirus käimine selle riistaga harv nähe. Ise proovisin mõlemat relva, kuid ei meeldinud kumbki. Loomulikult kui meeldib osta ära, kuid ise eelistan sama raha eest suvalist relva või korralikku optikat.
ikka lõbusalt
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

olen ühte niisugust sakot käes hoidnud,igatahes antud relvast jäi küll väga hea mulje,lukk töötas laitmatult ja relv ise ka hea väljangemisega,
kal 308,optika zeiss ,hea kooslus,relv ise ülimalt täpne,istus õlga hästi,nigu vanad head sakod ikka, :D 200 pialt pole sokul lootustki :twisted:
243win
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Väga tahaks teada, mis kaliibriga tegemist oli, et vasikas nii käitus.Ma arvan, et kui 45-70 tohlakas anda kukub vesipühvel kah.Olge hea ja vaadake energiat ka. Ka see 30-30 tapab.Meil ühel mehel oli see just aju(koeramehe) püssiks ja sai ta lastud kõik loomad.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

aga kas Eestis (va http://www.waldu.ee/shop.htm ) neid kuskil müügis on ja mis hinnaklassi nad kuuluvad. Tallinnas pole näinud :(
Tahaks just ajujahi relvaks osta.
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Mina tõin endale Marlini 45-70 soomest. Tuli parem hind kui siin.Siin peale valdu ei tea kedagi kes müüks.Ostsin ka just aju jaoks.ise kah koeraga metsas.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Isiklikult oman vibulukuga Browningut .kal 308. Väga hea relv. Toru on küll lühike aga ega see lasketäpsust mõjuta.Samas relv suhteliselt raske.Õlga istub hästi.Ümberlaadimine väga kiire.Ja kuna olen vasakukäeline siis sobib mulle hästi.
Algul olid kõhklused ,stiilis nii imelik relv.Aga nüüd ainult kiidusõnad.
Egas elevant pole siga!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Olen siin kõneks olnud kaliibritega vibulukuga püsse proovinud, 30-30 ja 45-70.
Igatahes mulle nad ei istunud, pole nagu kuskilt kindlalt kinni haarata ja see lingi lõgistamine oli ka tüütu. Aga noh, maitse asi, mõni kiidab taevani.
Ja kellele istub, siis koeramehele ja muidu võsas müttamiseks hea, lühike relv, kui kal. õigesti valitud.
30-30Win ei ole ju üldse suurulukipüss, tulejõult võrreldav 7,62x39.
See-eest 45-70 Gov. on muidugi vihane kaliiber, nii vihane minu jaoks, et kolme pauguga ma igal juhul käelt 100m pealt 1x1m pihta ei saanud ja rohkem polnud tahtmist ka lasta.

P.S. Jahe kirjutab siis vibulukuga Sakost. No see küll ilmaime, kui tõsi peaks olema. Ei ole kuulnud, et Sako oleks kunagi vibulukuga püsse tootnud.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

puukoi kirjutas:P.S. Jahe kirjutab siis vibulukuga Sakost. No see küll ilmaime, kui tõsi peaks olema. Ei ole kuulnud, et Sako oleks kunagi vibulukuga püsse tootnud.


Ühe Sako vibuka manual!
http://www.sako.fi/pdf/manuals/finnwolf_manual.pdf
ja pilt: http://www.thadscott.com/16599.jpg
tuleb jaht või jaa?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

No mis sa ütled, mida kõike enne surma näha saab!
Igatahes aitäh silmaringi avardamise eest! :D
Välja näeb see Sako vibu muidugi paras värd minu jaoks aga tõenäoliselt on sellisest palju mugavam lasta. :)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Vibulukk/relv on kerge, lihtne ja praktiline. Võsas ja risus on kiire überlaadimine väga tähtis, jäme kuul ei karda võsa jne. Tegelikult puhus Hornady oma LeveRevolution toodetega kõigile vibulukkudele hinge uuesti sisse, just kuni 40% energiat kuulidel rohkem, ülielastne kuuli tipp ja korralik kaliibrivalik. Uuest asjast meeldib mulle just 450Marlin mis veidi võimsam kui 45-70 Gov. http://www.hornady.com/story.php?s=198
Täpsus: 100 m pealt lasevad rahulikult 1,5-2 tolli, sellest suurele loomale piisab.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kuidas saab kuulil olla vibulukuga relval sama kaliibriga poltlukuga relvaga võrreldes kuni 40 % rohkem energiat? Luku tehniline omapära ei tohiks ju kuuli energiat mõjutada. Või annab vibulukk kuulile lennu ajal laksaka kannika pihta, et ta kiiremini rauast välja ajaks ennast? :)
Hundist toakoera ei saa.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

40% energiat ikka vanade vibuluku kaliibritega (30-30 jne ) võrreldes rohkem!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Väheke segaseks jääb mulle ka, kuskohas on (oli) vibulukuga relva ühel ja samal kaliibril see reserv, et kohe 40% energiat rohkem.
Hornady võiks siis poltlukuga relvade kaliibrid ka üle kohendada. Millised vägevad riistad saaks veel poltlukuga relvadest!
Vasta