Imelik probleem

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

bighornet kirjutas:Hendrik kirjutas:
Ja mis meetritest siis jutt on, kui kaugele võib lasta peni hulkuma Question

Miks hulkuma? Võtame ikka asja natukene rahulikumalt.
Kirjutatud sai ikka OMA maa peal vabalt jalutamisest. Majas kõrvaliste tegelaste eemalhoidmisest.Kasvõi taskuekseplari suurusest koerast.
Oma fantaasiates pakitseva peremehe valvamises, kui karu talle selja taha tahab vaikselt ennast sokutada.

Elus reguleerib olemist väägaidi palju nn kirjutamata seadusi, ja nad toimivad hästi. Meie vaaarisade aegadest saati.
Ogaraks ei saa kah ikka seaduse väänamisega maamehe nina all minna. Näiteid , ja värskeid, on ajakirjanduses küllalt.
Kui keset metsasid oleva maja ukse ees, seljaga vastu toda ükskõik milline lõastamata koer istub, oleks nagu asi küsijale selge. Aga kui kohtad teda majast 30 mmmetri kaugusel? Või 100 meetri peal majast Sulle vastu lõugamas? Pole sel talul ei aeda ei väravat! On ainult neljajalgne valvas majakell, kes aegajalt teeotsa kivile käib oma märki üle värskendamas
Jahimehed loevad tinglikult aga üle 200 m majast liikuva koera juba hulkuvaks. Ja huvitaval kombel looma vabapidajad seda ka aksepteerivad. Täielik üksteisemõistmine.
Tegelikult aga on arutluse all alati, et kelle koer see on? Ja kui siis peremees osutub s..t mees olema, kantakse vastutus üle koerale! Põmm.
(Hukuva jahikoera üle otsustada on aga raske. Süda kohe tõrgub. Vaatad, tore loom ja peremeest ei kuskil).
Ja kui Sina selle looma sellises olukorras, kui hulkuva, oma jahimaal maha lased (ega Sa siis ometi hakka ju õigusorganeilt abi paluma), oled tubli ja hoolas ulukifonde hoidev jahimees?

Küsin Sult , kui jahimehelt. Kas vastus on ammendav?

Aga mis siis ikka sest pumppüssist edasi sai :lol: Milline ikka oleks siis odavaim ja töökindlaim?


Ok, veelkord OT - ma olen seda meelt, et me võime rääkida igasugustest kirjutatud seadustest, antud juhul need seadused ei anna voli koera-kassi vabalt pidada. Kirjutamata seadustest niipalju, et kuna need ei ole alati kõik ühesugused st ei sobi kõikjale ühe puuga mõõtmiseks ning ei ole alati kõigile ühtlaselt meeltmoodi, siis ei ole ehk mõttekas neid ka avalikult alati propageerida. Teine asi oleks ehk see, kui me vestleks sel teema saunalavalt tulles õlleklaasi taga. Seega, koera vabalt EI lasta metsa jooksma ( va jahi- ja teenistuskoer).

Muide,koeralaskmise puhul sujuvat üksteisemõistmist laskja ja koeraomaniku vahel oleks ehk naiivne loota. Mulle tundub nii..

Minu poolest võib teemavälised postitused muu teema alla tõsta või üldse ära kustuda :wink: .
Vasta