Marlin 30-30 win

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
lempo
Postitusi: 7
Liitunud: N Mär 25, 2004 4:28 pm

Marlin 30-30 win

Postitus Postitas lempo »

Paluks teadjatelt arvamust sellise eksootilise relva ja kaliibri kohta nagu seda on Marlin ja kaliiber 30-30 win.
Sama mudeli relva kaliibriga 45-70 olen näiteks Soomes suurulukijahis näinud, aga 30-30 on lausa tundmatu.
Tänan ette.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Eks internet oskab ka ühtteist vastata. Põhim 30-30 (7,62x51R) on vana usa kaliiber, tüüpilises "vintsesteris" ( ever action või vipulukko, kuidas keegi kuskil riigis ütleb) kasutatud neid palju. Esimene suitsuta püssirohu vindikaliiber. Marlin peaks just hea näide olema praegustest relvatootjatest, kes seda vana kaliibrit kasutavad. Energia poolest peaks ta jääma sinna sksi ehk 7,62x39 kanti. Seega mitte eriti suuremate loomade (siga,põder) jaoks, vähemalt pikema maa pealt. Eks mõni relvaspetsidest oskab enam sõna võtta. Üks jahikaaslastest on mõned aastad kasutanud - koeramees, kes oma laikade eest on mitmeid sigu lasknud. Ta ei ole väga kurtnud, pidi täitsa hea olema. Endale on küll rohkem siukse lelu mulje jätnud. Koeramehe kaliibrina oleks sellistest vanadest 45-70 gov etem vast.


http://www.findarticles.com/p/articles/ ... i_76558926
http://en.wikipedia.org/wiki/.30_WCF
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Tere

Mul sõbrapoiss kasutas koeramehena metsas seda kaliibrit üsna mitu aastat. Metsas ja läheda maa pealt sai oma notsud kõik kätte. Kaugemalt ta eriti neid ei torkinud, sest eks seda energiat tal tõesti vähe võitu on. Nüüd on mul endal ja temal Marlin 45-70 ja see on üsna tõsine toru. Kasutame 27 g tina kuuli ja tundub tipp topp olevat. Paras võsas ragistamise püss. Püssi eelis on see, et suht koht lühike ja kompaktne. Kui ma ei eksi ,siis 90 cm pikk. Ei pea sihi otsas käima ringi keeramas. Lühidalt koeramehele võsas hullamiseks väga hea :D

kivi kotti
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Priit kirjutas:Tere
......
Kui ma ei eksi ,siis 90 cm pikk. Ei pea sihi otsas käima ringi keeramas. .........



Minu kõrva kuuldus üks ilusamaid relva iseloomustusi :A :A :A
(mõne relva kandmiseks ja hoidmiseks on jälle rangisid vaja!)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sai ka hiljuti mõeldud marlini vibulukuga relva soetamisele järgmiseks hooajaks.
Oskab keegi öelda, kui suures valikus 30-30 ja 45-70le ka moona meie kauplustes leidub ja mis hinnaklassis.
kes eestis marliniga kaupleb?
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Valdu Raplas kaupleb, müüb ka moona. Padrunite laadimiseks on kuulivalik suur. Valmismoon küllaltki kallis. Ajujahis ja kobrast lasta ideaalne püss.
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Hommikust
Moona kohapealt niipalju, et kõik mis laadimiseks vaja sai Soomest ostetud ja kõik paugud laeme ise.
terv
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

45-70 Gov ja .450 Marlin (mis on uus, tugevama hülsiga ja veidi võimsam)on ühed väga head võsas müttamise relvad, kuul jäme, raske ja aeglase lennuga, ei karda mingeid oksi ega heina, rikošetti ei lähe, puurib otse läbi.
Kui juba soetamiseks läheb võiks võtta suudmekompensaatoriga relva, sest raske kuuliga padrunis sisalduv 3,0 g Vihtavuori rohtu nr 130 paneb paraja tümaka tagasilööki ikka ka (noh on võrreldud/sarnane 300 Win Mag-ga).

Tagasi teemas siis 30-30 on veidi nõrgem kui 308 Win aga kuni 200 meetrini teeb oma tööd väga hästi, eriti kui kasutada Hornady uut LeverEvolution padrunit!
Vasta