cal 12/89 supermagnum, 12/76 magnum ja 12/70.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

cal 12/89 supermagnum, 12/76 magnum ja 12/70.

Postitus Postitas hirvekütt »

Järsku on targemaid ja teadjamaid mehi ja oskavad vastata paarile küsimusele nendes kaliibrites relvade suhtes. Viimasel ajal on hakatud massiliselt tootma relvi kaliibris 12/76. Kuna tahan uut haavlipüssi osta, ei oska otsustada millise padrunipesa pikkusega relv on otstarbekam. Seda nii laskemoona saadavuse pärast poodides kui ka relva laskeomaduste pärast. Kas magnum kaliibrises relvas on võimalik kasutada ka lühemate kestadega padruneid? (Näit. tavaline 12/70). Vana loogika järgi töötab relvas kõige paremini sellele relvale ettenähtud laskemoon.Kui on relv kaliiber 12/70 siis ka padrun 12/70. Muidugi magnum padrunit ei tohi toppida tavapüssi (see lausa eluohtlik). Aga kas lühemaid padruneid pika pesaga relvades on mõttekas kasutada? Mõni mees on rääkinud, et on, ja vahet pole. Uuutel mudelitel olevat padrunipesa üleminek rauaõõneks vastavalt konstrueeritud (mingi ilma järsema koonuseta pikk üleminek). Kellel kogemusi ja teadmisi, andke nõu!
Pea jahti, ära tapa!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Otstarbekas on osta minu arvates 12/76 pesaga relv, kuna selles võib täiesti vabalt kasutada nii 12/70 kui ka 12/76 moona. Padrunipesa on vormitud selliselt, et relva see ei kahjusta ning annab laiema valiku padruneid. Näiteks on mõne jahi jaoks ehk hea, kui saab kasutada magnumit (12/76). Sama asi kehtib nii tavaliste kaheraudsete kui ka uuemate poolautomaatide kohta.

Mis puutub 12/89, siis minu arvates on tegemist juba Eesti tarbeks üsna ebapraktilise asjaga. Moon on kallis ja pauk on tugev. Kõvemal pardijahil on enesepiinamine lasta nt 50 pauku supermagnumiga. Ka keskmisel 12/70 ja 12/76 paugul on tagasilöögis juba vahe, mitte küll nii suur kui nt 12/70 ja 12/76.
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Postitus Postitas hirvekütt »

hendrik kirjutas:Otstarbekas on osta minu arvates 12/76 pesaga relv, kuna selles võib täiesti vabalt kasutada nii 12/70 kui ka 12/76 moona. Padrunipesa on vormitud selliselt, et relva see ei kahjusta ning annab laiema valiku padruneid. Näiteks on mõne jahi jaoks ehk hea, kui saab kasutada magnumit (12/76). Sama asi kehtib nii tavaliste kaheraudsete kui ka uuemate poolautomaatide kohta.

Mis puutub 12/89, siis minu arvates on tegemist juba Eesti tarbeks üsna ebapraktilise asjaga. Moon on kallis ja pauk on tugev. Kõvemal pardijahil on enesepiinamine lasta nt 50 pauku supermagnumiga. Ka keskmisel 12/70 ja 12/76 paugul on tagasilöögis juba vahe, mitte küll nii suur kui nt 12/70 ja 12/76.
Otsisin, aga ei leidnud üles. Lugesin kusagilt netist, et Venemaal on tehtud ka esimene poolautomaat cal.12/89. Seal tehnilistes andmetes ütles, et ümberlaadimise mehhanism toimib gaasimehhanismi kaudu, kus asi läheb paika automaatselt vastavalt laengu tugevusele. Sõnastus ei olnud täpne. Öeldakse, et relv töötab nii 12/89 supermagnum padruniga kui ka tavajahipadruniga. Supermagnum poolautomaate teeb veel Beretta ("A391 Xtrema") ja Türgi ("Ege Silah Supermagnum" mis on Soomes saadaval ja maksab 440 eurot). Tehnilistes näitajates sama jutt, et topi sisse mis tahad. Soomes on kirjanduse järgi 12/89 hanejahi püss ja "hanemeeste" lemmik pidi hoopis olema üheraudne NEF cal 10/89. Jah, just kaliiber kümme supermagnum!! Miks mitte osta relva mis toimib iga moonaga? Pardijahti muidugi 12/89 moonaga ei peeta.
Pea jahti, ära tapa!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ma ei tea millist relva sa mõtlesid, või otsisid aga nt seesama IZ teeb ka juba ühtteist 12/89
http://main.baikalinc.ru/ru/company/95.html
http://main.baikalinc.ru/ru/company/92.html
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Endal 12/76 aastat viis. Põhiliselt kasutan ikka 70 mm moona. 76 mm- ainult hanepuku ja vahel ka kuuli. Olen ka pardipauku proovinud aga minu meelst mõtetu raha raiskamine. Moona saadavus nadi ja kallis võrreldes 70 mm-ga.
hirvekütt kirjutas: Pardijahti muidugi 12/89 moonaga ei peeta.
Hakkame pidama nagu soomlased peavad niipea kui meil vastavalt Euroliidu direktiivile plii haavlimaterjalina keelatakse linnujahis ja selle asemel tulevad korvavad materjalid. Mida meelt nad neist uutest haavlitest on saab lugeda nende http://www.riista.fi/forum/viewtopic.ph ... ight=hauli. See vaidlus käib neil juba oi mitu aastat. Ja väga mitmed mehed seda meelt, et lasevad ikka pliiga , korvavad paugud kontrolli jaoks taskus.
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Postitus Postitas hirvekütt »

hendrik kirjutas:Ma ei tea millist relva sa mõtlesid, või otsisid aga nt seesama IZ teeb ka juba ühtteist 12/89
http://main.baikalinc.ru/ru/company/95.html
http://main.baikalinc.ru/ru/company/92.html


No jah! Just seda MP153 ma mõtlesingi!
Pea jahti, ära tapa!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Hirvekütt kirjutas: Järsku on targemaid ja teadjamaid mehi ja oskavad vastata paarile küsimusele nendes kaliibrites relvade suhtes. Viimasel ajal on hakatud massiliselt tootma relvi kaliibris 12/76. Kuna tahan uut haavlipüssi osta, ei oska otsustada millise padrunipesa pikkusega relv on otstarbekam. Seda nii laskemoona saadavuse pärast poodides kui ka relva laskeomaduste pärast.

Kui juba padrunipesa pikkus probleemiks,siis osta parem selline haavlipüss,kus padrunipesa ei olegi.Need on spetsiaalselt tehtud nii,et raud aheneb kogu pikkuses alates kesta metall äärikust kuni raua otsani välja lõpetades pooltšokiga.Need on väga hea haavlivihuga püssid pika maa peale. Rauad on 81cm pikad. Spets sportingu laskmise püssid,lindudest rääkimatta.
Muidugi nad maksavad ka midagi. Firmad näit. KEMEN, Stefanio Fausti Primatist jne.
Vasta