Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 44 postitusi ]  Mine lehele 1, 2, 3  J채rgmine
Autor S천num
 Postituse pealkiri: IZ-18 MH?
PostitusPostitatud: E Jaan 29, 2007 5:55 pm 
Kasutaja Avatar

K채isin m철철da poode ning uurisin selle relva kohta, kuna tahaks oma poolautomaatse Remingtoni (30 06) k천rvale saada p체ssi, millega oleks hea hiilimisjahis k채ia. Remingtonil nimelt see viga, et kui t채ismantel rauas ja siga ette satub, siis poolmantliks k채ratult 체mber vahetamine on v천imatu.
Rahalised v천imalused midagi v채ga kallist lubada ei v천imalda. 횥hes kohas r채채giti, et need kes kasutavad IZ-18 MH ei nurise- teises kohas aga 철eldi, et meie saasta ei m체체. V천ta siis n체체d kinni mis see t천si on- ehk aitate?!

Viide relvale:

http://www.jahipaun.ee/index.php?linkid=3&cat=1&tooted_id=95

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Jaan 29, 2007 6:09 pm 
Kasutaja Avatar

Hiilimisjahiks ok, p체ss on kerge. Laseb ka suht normaalselt, jahi jaoks kindlasti. Probleemiks v천ib olla see, et kui maru vaikselt p체ssi kinni paned, siis annab t천rke (omal kogemusi). Pidi olema suht t체체pviga, et korralikult (st, siis 체sna valju kl천psuga) tuleb kinni t천mmata. Alati seda ei ole, aga korra on olnud laskekatsel, 2 korda tiirus, 2 korda jahil. 횜eldakse, et tuleb avamishoob korralikult 체le vajutada (suunaga p체ssist eemale). Mul pole abiks olnud, 체ks sokk j채i laskmata, seisis mingi 20 m eemal ja mina muudkui avasin ja sulgesin p체ssi ja tegin igast vigureid, kui sokk minema astus (t채iesti), siis viimase katse tulemust proovisin ka, ja oh seda imet, t채iesti t철철tas. Nii, et igasuguseid asju v천ib juhtuda.

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Jaan 29, 2007 6:52 pm 

Hiilimisjahiks v채ga hea just oma kerguse t천ttu. Vahetasin selle p체ssi "raudkangi" vastu ja ausalt m천tlen sellele relvale, kui olen ennast s채ttinud pikemale r채nnakule.
Vaata ka:
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... light=iz18

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Jaan 29, 2007 7:41 pm 
Kasutaja Avatar

N채ikse, et enamus paistab asjaga rahul olevat, n체체d veel see k체simus- kas eelistada 308Win v천i 7,62x54R? nagu juba mainitud on endal kokkupuude ainult 30 06 kaliibriga :oops:

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Jaan 29, 2007 7:56 pm 
Kasutaja Avatar

No mina eelistaksin kindlasti 308win enamikele eesti loomadele kui 7,62x54R.

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Jaan 29, 2007 8:06 pm 

Tiide kirjutas:

Mnjah.

Vene vint kui randiga padrun on muidugi lahtimurtavas relvas v채hemalt 체he eelisega - soonega padrunile seatud p체ssil on v채hemasti teoreetiline v천imalus kestat천mmitsa vedru ja hoidiku kulumiseks, randiga padrunil seda viga vedru osas olla ei saa. 54R on ka m천neti tugevam padrun (laengu poolest siis), samas j채llegi suhteliselt kerge I탑18 ei pruugi teda p채ris h채sti "v채lja kanda". Lisaks, kui peaksid iselaadimisest huvituma, siis 308 kaliibrile kuule veidi rohkem leidub.

BM

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: T Jaan 30, 2007 9:54 am 

Mul on 308 juba neljas aasta ja 체ldidelt olen rahul. Kinni k채ib v채ga vaikselt
ja kui kangi p철idlaga natuke veel pressida , siis t천rkeid kohe kindlasti pole. Ainus puudus on , et ajujahil tahaks k채tte midagi , kust rohkem laske annaks v채lja meelitada. See on ka p천hjus, miks plaanin maha m체체ja. 횆kki ostad 채ra?

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: T Jaan 30, 2007 9:56 am 

tommionu kirjutas:
...Ainus puudus on , et ajujahil tahaks k채tte midagi , kust rohkem laske annaks v채lja meelitada. ...

OT:

Muideks, 3 siga ajujahis 체hest 11 liikmelisest karjast lastud sama relvaga. Annab rohkem laske v채lja meelitada k체ll, kui tahta ja kiirelt laadida ;)

BM

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: T Jaan 30, 2007 10:00 am 

baddmann kirjutas:
Tiide kirjutas:

Mnjah.

Vene vint kui randiga padrun on muidugi lahtimurtavas relvas v채hemalt 체he eelisega - soonega padrunile seatud p체ssil on v채hemasti teoreetiline v천imalus kestat천mmitsa vedru ja hoidiku kulumiseks, randiga padrunil seda viga vedru osas olla ei saa. 54R on ka m천neti tugevam padrun (laengu poolest siis), samas j채llegi suhteliselt kerge I탑18 ei pruugi teda p채ris h채sti "v채lja kanda". Lisaks, kui peaksid iselaadimisest huvituma, siis 308 kaliibrile kuule veidi rohkem leidub.

BM

Laengu tugevus (v천imsus?) ei ole iseendast oluline kategooria. Kipun arvama, et kuuli kineetilise energia poolest on 308Win=7,62x54R v천i isegi 308 on kohati v천imsam.

Padrunivalik poodides on tugevalt 308 Win kasuks! Kuulivalik ise laadijale ka! Pigem v천iks 철elda, et laadimiseks 7,62X54 R kuulide valik (diam .311) v채ga niru kui mitte olematu!

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: N Veeb 01, 2007 4:05 pm 

baddmann kirjutas:
Tiide kirjutas:

Mnjah.

.... 54R on ka m천neti tugevam padrun (laengu poolest siis), samas j채llegi suhteliselt kerge I탑18 ei pruugi teda p채ris h채sti "v채lja kanda". Lisaks, kui peaksid iselaadimisest huvituma, siis 308 kaliibrile kuule veidi rohkem leidub.

BM

Tegelikult olen proovinud .30-06 Spr versiooni aga see oli liig "v채lja kandmise osas". Samas pikema rauaga (mingi 700mm) 9.3x74R oli igati talutav. Tootmises on ka 7.62x53R p체sse. Mis tublile padrunilaadijale lisar천천mu valmistab. Kas Eestisse m천ni neist on j천udnud, vot ei tea. Loodetavasti keegi ei hakka taas siin v채itma, et 53R ja 54R t채itsa yks ja seesama :cry:
Selle p체ssi kauaaegse omanikuna tahan m채rkida, et temaga ei tohi mittekunagi t체hjalt pl천ksida. Ma ei p철철ranud esialgu sellekohasele m채rkusele/hoiatusele tex. passpordis yltse t채helepanu. Kui olin vahetanud ei tea mitmenda l철철kn천ela ja rike lukus체steemis (j채rjest sagedasemad t천rked) luges relvasepppp mulle mitu kurja s천na sellel teemal ja n체체d t철철tab taas laitmatult. Ainult kaua ta ei kesta. Mingi 2500 lasu j채rel hakkas vintraud j채rgi andma...Arvatavasti kaovad (kahjuks) need p체ssid ajapikku jahimeeste 천lgadelt nagu kunagi mehukatti. Aga m천nus, ootad 채ra uue palgap채eva ja ostad m철철daminnes uue p체ssi, nagu supermarketist autole uue filtri v천i talvel klaasipesuvedelikku :wink:

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: K Veeb 07, 2007 9:57 am 
Kasutaja Avatar

Niisiis relv ostetud, 천lga istub ta mulle isegi 체llatavalt h채sti, p천setoe j채rgi vajadust nagu ei tunnegi, samas kabale peab ilmselt pikenduse panema. Nagu vene asjadega ikka, tuleb enne kasutamist veidi t철철delda, niimelt oli laes채채r nii tihkelt vastu rauda, et paber ei l채inud vahele, aga see tehti poes 채ra. Kaliibriks valisin siis 308 win ja tuleval n채dalavahetusel l채hen k채in temaga ka tiirust l채bi.
T채nud k천igile, kes aitasid ;)

Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: IZ-18 MH?
PostitusPostitatud: K Sept 16, 2009 12:35 pm 

Tervist ei hakka uut temat tegema, kuna jutt samast rauast, aga probleem suht lihtne ja konkreetne. Kas kellelgi on infot selle kohta kas moni jahipood m체체b neile varuosi ka (vaja p책책stikukaitset) voi on kellelgi niisama 체le, ehk saaks kaubale. Ilma nagu ei ole v책ga hea.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Sept 16, 2009 3:20 pm 

P채채stiku kaitset 체le ei ole a terve p체ss on k체ll 체le :lol:

Profiil  
PostitusPostitatud: N Sept 17, 2009 2:26 pm 

Aga nende poe asjade kohta ei tea siis keegi midagi v?

Profiil  
 Postituse pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: K Sept 30, 2009 11:09 am 

Laanekas kirjutas:
Niisiis relv ostetud, 천lga istub ta mulle isegi 체llatavalt h채sti, p천setoe j채rgi vajadust nagu ei tunnegi, samas kabale peab ilmselt pikenduse panema. Nagu vene asjadega ikka, tuleb enne kasutamist veidi t철철delda, niimelt oli laes채채r nii tihkelt vastu rauda, et paber ei l채inud vahele, aga see tehti poes 채ra. Kaliibriks valisin siis 308 win ja tuleval n채dalavahetusel l채hen k채in temaga ka tiirust l채bi.
T채nud k천igile, kes aitasid ;)

R채채gi millisest poest ostsid ja kaua ootama pidid ennem, kui k채tte said?
Ma olen juba 2,5 kuud ootanud, aga relvast pole ikka kippu ega k천ppu. Kui poest k체sin l체katakse t채htaega j채lle paar n채dalat edasi.On see normaalne? :roll: ,

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 44 postitusi ]  Mine lehele 1, 2, 3  J채rgmine

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: suslik ja 3 k체lalist

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi: