Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 44 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor S천num
 Postituse pealkiri: Re: IZ-18 MH?
PostitusPostitatud: N Aug 09, 2018 1:18 pm 

Siis pole ju probleemi, kui rahul. Selle hajumise saad ka kindlalt paremaks erinevaid kuule proovides. Mul omal umbes sama tee l채bi tehtud ja 17 aastat toimib, kusjuures sama kaliibri poltlukk kapis vedeleb ja jahil ei k채i, sest kortermajast t체likas tassida. Palju hullem oleks, kui oleks mingi 2-3 tuhhise kvaliteetrelva ostnud koos samade probleemidega. Mul oma tellitud 10x kallimal combi Finnclassikul k채is 30-06 padrun sellise j천uga pesast v채lja, et mitmel korral sai see t천mmitsa nimeline v채lja stantsitud plekit체kk koos kestaga v채lja t천mmatud ja ainult 천nneliku juhuse t천ttu ei kadunud 채ra. Neil kordadel tuli alati meelde, kui m천nus seda IZ-il teha oli. Ka tuli tal rauad omal j천ul kokku laskma timmida, mida sai 천nneks kruvikaga teha.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Aug 09, 2018 9:25 pm 

K천igepealt tahaks muidugi h체체da (kuskile k천rgemale) - "Sa n채ed ja ei m체rista..."
ostius kirjutas:
Ostsin hiljuti I탐-18-MH ning jagaks teistega oma kogemusi. Nagu 철eldakse: tark 천pib teiste vigadest, loll enda omadest ning t채ielik idioot on 체ldse 천ppimisv천imetu.
Kommenteeriks tegelikult iga l천iku, aga esmalt k천ige t채htsam:
See p체ss on ilma automaatse kaitseriivita (tegelikult lihtsalt p채채stiku piirajaga, mitte kaitseriiviga).
Seet천ttu ei tohi mitte mingil juhul olla p채채stik liiga kerge ja v천imalusega, et see ei liigu piisaval vedru survel ette.
On mitmeid juhuseid, kui selle p체ssi kokku "l철철misel" toimub lask. Mina olen tuvastanud mitmel hiljem "viilitud p채채stiku".
Mis raha eest selline "noore tehniku komplekt" siis pakkumisel oli, uuena 15 a tagasi maksis 170.- euro v채채ringus ilma optika ja korrektse kinnituseta.
See vintp체ss on "projekteeritud" sileraudsele p체ssile vintraudse raua paigaldamise n채ol. Mingi tasakaalu v천i "kasutusmugavuse" arvestamisega pole keegi arvanud, et peaks tegelema.
Lahtimurtaval p체ssil ei oma t채htsust (sellel klots nii l체hike ka) raua vastu puude. Enamasti on isegi niimoodi "kolisemist" kompenseeritud.
Ma ei oska muud 철elda - kui t천mmata paralleeli automaailma, siis ZAZ-968'le v천id ju "Ballistoli" (loe: l채채ne) 천li panna ja lihvida-poleerida, ta j채채b ikkagi sapakaks.
L천petuseks - selle mudeli aeg on Eestis otsa saamas. Tavalisel jahimehel oli kunagi unelm - vintraudne relv. Raha polnud, saadaval vaid uued p체ssid - aga need kallid. Siis tuligi osta selline "samkompunn", aga VINT!
duv kirjutas:
combi Finnclassikul k채is 30-06 padrun sellise j천uga pesast v채lja, et mitmel korral sai see t천mmitsa nimeline v채lja stantsitud plekit체kk koos kestaga v채lja t천mmatud
Kahjuks lahtimurtaval p체ssil on "faasiga" padruni puhul just see probleem ja Sinu omal veel k천ige pikem h체lss nende seast. Seet천ttu soovitamegi alati "randiga" padrunit - nii nagu see vanas Euroopas (kust sellised relvad p채rit on) iseenesest m천istetav on.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Aug 10, 2018 11:44 pm 

Aastaid tagasi olin jahil, p체ss seljas, rauaots 체lespoole, poolmantel rauas. Komistasin k채puli maha nii 천nnetult, et laetud seesama iz 18 keeras 체le selja ja rauaots j채i kukkudes p천lve suunas. P체ss k채is laraki vastu k천va maad. Hiljem selgus, et see p체ss saab p천rutuse peale lahti minna. Kukkumisi ennustada ei saa, aga niipalju saame k체ll teha, et ei soeta sellist relva. Liiga ohtlik.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Aug 11, 2018 1:26 pm 
Kasutaja Avatar

T채nan asjalike kommentaaride eest! Nagu antiikajal 철eldi: "M체rk, mida sulle pakub filosoof, v천ta vastu; lollpea k채est aga 채ra taha isegi mitte palsamit!"
V천tan arvesse, et hiilimisjahti sellega ei l채he. Varitsusse aga k채ib k체ll. Seda enam, et n체체dseks olen juba 체le 40 lasu teinud ning mingeid t천rkeid ei ole esinenud.
Samas pole p천hjust kurta, et hinna-kvaliteedi suhe oleks paigast 채ra. Nn. "noore tehniku komplekt" (relv, Valgevene optika, optika jalad, p체ssikott ja kaks karpi padruneid) maksis k천igest 50 eurot. Selle raha eest on ju p체ssi piisavalt. :roll:

Profiil  
PostitusPostitatud: L Aug 11, 2018 3:34 pm 

Mis kaliibris see p체ss on? Olen kl천psinud s천bra oma 7,62x39, p채ris tore lasta kuid ei kujuta selle p체ssi kerguse juures ette tummisemaid kaliibreid. Muidugi v천ib viga minus olla, mulle ei meeldi j천uline tagasil철철k...

Profiil  
PostitusPostitatud: L Aug 11, 2018 7:06 pm 

ostius kirjutas:
maksis k천igest 50 eurot. Selle raha eest on ju p체ssi piisavalt. :roll:

Oled vahel m천telnud, et oleksid valmis andma v천i maksma v채ga palju, et see enda lollusest tekitatud sit.t oleks olemata. Mina oleks valmis maksma kordades rohkem, et selline relv oma kapist utiliseerimisele saata.

Profiil  
PostitusPostitatud: E Aug 13, 2018 10:20 am 
Kasutaja Avatar

Relvade ohutu k채sitsemine on v채ga oluline. Enamus nn. 천nnetusi on tegelikult tingitud kasutaja hooletusest v천i rumalusest, mitte relva tehnilisest olukorrast. Ei tahaks k체ll ennast kiita (aga kes seda siis minu eest ikka tegema hakkab :wink: ), kuid viimase 15 aasta jooksul on mulle tehtud ainult 체ks hoiatus. Nimelt p체stolit kabuurist t천mmates hoidsin teise k채ega kabuuri 체mbert kinni ning IPSC reeglite kohaselt loeti see relva suudmega 체le enda t천mbamiseks. Muidu olen intensiivselt kasutanud Galili, AKM, M-14, AK-4, G-3, KSP-58, Carl-Gustavit, Glocki, USP, Arminiust, Remingtoni jne, kuid pole veel (pt체i-pt체i-pt체i 체le vasema 천la) 체htegi soovimatut lasku teinud.
Kuna siin foorumis on hoiatatud I탐-18-MH ebatavalise p채채stiku eest, siis tuleb selle relva kasutamisel selle erip채raga lihtsalt arvestada. Lihtsalt ei kanna relva, padrun padrunipesas ja ongi ohutus tagatud. Juba vanad roomlased teadsid, et nool, mille lendu teatakse, tabab harva m채rki.

Oliverile
Kaliiber 308 Win. L철철b k천vemini tagasi k체ll, kui eelmainitud automaadid.

Profiil  
PostitusPostitatud: E Aug 13, 2018 12:42 pm 

Ma arvatavasti kordan ennast, aga Iz-18MH on v채ga hea relv selleks, et saada teada, milline j채rgmine relv olema peab ja milline ta olla ei tohiks. Kui rahalised ressursid piiratud, siis mina igal juhul soovitan pigem seda versus mitte kui midagi vintrelva osas.
Minu p체ssil oli klotsi raua k체ljest lahti saamine t채psuse parandamiseks 체lioluline ja m채letan, et ka p채채stikut poleeriti tal. Samuti freesiti sisse pilu optikar천ngaste fikseerimise jaoks.

Profiil  
PostitusPostitatud: E Aug 13, 2018 3:07 pm 

kakuke kirjutas:
...
Minu p체ssil oli klotsi raua k체ljest lahti saamine t채psuse parandamiseks 체lioluline ...

Minu omal, mis oli Win308 (erinevalt Kakukese 222REM) oli raua vaba ujuvus ehk klotsi ja raua selge 천huvahe samuti oluline t채pselt laskmiseks. P채채stiku poleerimiseni ei j천udnud arvatavasti selle t천ttu, et klotsi ja raua 천huvahe tekitamisest suurulukijahi t채psuse jaoks piisas, v천istlemas selle relvaga ei k채inud.

BM

Profiil  
PostitusPostitatud: E Aug 13, 2018 3:12 pm 

V채lek kirjutas:
....Hiljem selgus, et see p체ss saab p천rutuse peale lahti minna....

Loomulikult saab p천rutuse peale minna relv, mille konstruktsioon leiutati sellel ajastul, kui p천rutuse peale lahti minemise riskiga relvade juures veel keegi ei arvestanud. R채채kimata riigist, kus see konstruktsioon leiutati ja kasutusele v천eti. I탐-18 ei ole muidugi ainuke selle "veaga" relv maailmas.

BM

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 15, 2018 9:12 am 

P천rutuse peale l채hevad lahti relvad siis, kui omanik eeskirju rikub. IZ-18-nel t채iesti olemas kaitseriiv, mis oleks m천istlik alles siis maha v천tta, kui loom juba laskeulatuses. Minu p체ssil reguleeris p채채stiku relvameister, sest sellel ajal tuli talle optika kinnitus nagunii teha ja t철철 k채igus palusin ka p채채stikut s채ttida. Juhul, kui p채채stik liiga 채ra viilida, siis tuleb igast p체ssist kergelt juhulask, s.h. ka suurte s천dade aegsetest, millega v천is muidu laetuna t채채giv천itlust pidada. Esilae aluse kinnitusaluse viilisin ja painutasin ise paika, s채ttides puuosa ka nii, et ei logiseks ja A4 leht vahelt l채bi k채iks padrunipesani v채lja. Kui n체체d vigade otsimiseks l채ks lisaksin ka puudused minu vaatevinklist, mida on siiani plussid k채sitlus mugavuse osas 체letanud. Minu 308 on t천esti lahtise sihikuga laskmiseks liiga kerge, mis t채hendab, et ilma optikata lastes sain 10-konna laskudega sinise 천la. P체ssi p채ra v천iks mugavam olla ja k채e kohast on minu omal odavuse eesm채rgil t천en채oliselt rihveldamata j채채tud. Alla 10g poolmantliga l천hub k체ll h채sti, aga loom kipub palju edasi minema. Ajujahis on kehva v천itu teist lasku teha, tuleb silmad loomalt(loomadelt) alla p체ssile suunata, mille t천ttu v천ib m천ndagi olulist n채gemata j채채da, ka v천tab laadimine 채revuses rohkem aega. See eest maastikul liikumiseks ideaalne just oma ehituselt, kus looma eemal n채htavale ilmudes on v천imalik vaikselt padrunit vahetada, soonega padrunit hoiab t천mmits m천nusalt kinni(ei kuku ise v채lja), nii et v천imalik lahtise rauaga ohutuse m천ttes liikuda ja hiljem vaikselt kokku murda.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Aug 16, 2018 4:32 pm 

Duv, kaitseriiv sellel relval on vaid nime poolest kaitseriiv. P채채stiku tagasinihkumist see nupuke takistab, aga p천rutuse korral v천ib lask toimuda hoolimata sellest, et kaitseriiv on peal.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Aug 21, 2018 6:56 am 

Millel on 천ige kaitseriiv selles m천istes. Pumpadel poolautomaatidel ka peaks selline nupp p채채stiku taga olema, kui palju ta 채ra kaitseb ei tea, sest pole neid lahti kiskunud. Vanematel sisekukkedega kaheraudsetel on samuti ainult p채채stikute riivistamine. Automaat kaitseriiv ka maitse asi minu meelest, liiga palju kl천bistamist, kui vaja laengut vahetada. Peamine kaitseriiv on ikkagi inimene, kes oma relva tunneb ja arvestab olukorraga.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Aug 21, 2018 7:59 am 

mees l채ks arsti juurde ja k체sis kuidas hoiduda suguhaigustest.

Arst siis seletama:
"T천mbad k천igepealt kondoomi peale. siis paned epot, siis uuesti kondoomi, siis linane riie peale. see immuta l채bi t채rpentiiniga. Ja nii veel neli korda.
Ja mis peamine! EI MINGIT KURADI SEKSI!"

Ehk lolli vastu ei aita ka kaitseriiv ja ka k천ige kogenumal v천ib ka parima kaitseriiviga 천nnetusi juhtuda.
Ja l천puks - kes kontrollib kontrollija t철철d ehk kui kaitseriiv on purunenud(keset jahti) hoiab 천nnetust veidi eemal ainult ja ainult kaine m천istus.

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 44 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 k체laline

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi: