Klassika M-14

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Reimo S
Postitusi: 1
Liitunud: L Aug 29, 2009 8:48 am

Re: Klassika M-14

Postitus Postitas Reimo S »

Ma ei tea, minul ei ole selle TP2 põsetoe ja kummiplaadiga probleeme olnud, ma vast üks väheseid ka, kes ei pea põsetuge normaalse sihikupildi saamiseks eriti üles tõstma. See sihikualus on omaette lugu, mõttetult keeruline ja kallis.

Ameerika relv töötab kõige paremini ameerika moonaga, kas siis "tavaline" M80, või prakt ideaalsena M118. Proovida võib ka Lapua 11 gr Lockbase-iga (mida riik on selle jaoks varunud) või "kerge", so 155 graanise Scenariga (185 võib tiba raskeks jääda).

Pigem noriks, et ei ole tehtud eelvalikut relvadele, või järeltöötlust - päästiku lihvimine, sihikualuste õigete kruvidega kinnitamine jne.

S&B sihik on väga hea, mõnes mõttes rohkem, kui relvale vaja, mõnes mõttes jälle sobiv..

Kui ainult riik oma 3a vana ja väljaöeldud lubaduse täide viiks.
NAEE
Postitusi: 4
Liitunud: T Nov 30, 2010 2:38 pm

Re: Klassika M-14

Postitus Postitas NAEE »

fooniks kirjutas:
NAEE kirjutas:Kui M-14 tuunimissoov on, siis mõne asjaga saab aidata:
M-14 põsetugi - http://www.nordarm.com/index.php?men=20&kat=7&prd=10
M-14 kabapolster - http://www.nordarm.com/index.php?men=20&kat=9&prd=68
M-14 pealmine picatinny relss - veel arendusjärgus



Isiklikust kogemusest julgen väita et need tooted pole just kõige õnnestunumad.
Kui soov masstoodangu järgi siis ehk isegi sobivad, kuid mitte ideaalse tulemuse saavutamiseks.

Ülevalpool käis jutt M14 TP1-st, mis oli väga ebaõnnestunud mudel, julgen väita et uus M14 TP2 pole ka just parem. Inimesed ei õpi..... Kahjuks ei oska öelda mis võiks olla "pildumise" vastu? Omal selline kogemus et 100m peal oli hajuvus kusagil 10-15cm(seda esimesel päeval) Teisel päeva aga sama maa pealt hajuvus kusagil 3cm. Praeguseni ei tea kas viga oli moonas endas või mingi kolmas viga. /kes targem võib aidata/

Ootan huviga millal tuleb EKV kasutusele TP3 ja siis ka TP4 ehk siis on need vead parandatud ning hakkavad ka asjad toimima.


Eks kahtlemata on individuaalsed eelistused ja nõudlikkus toodetelt erinevad. Meie poolt on KV-s kasutusel põsetugi ja kabapolster - leidsime, et need kaks lahendust oma lihtsates kontseptsioonides on kasutajale piisava lisandväärtuse andmises antud tingimustes parim lahendus.
Aga tootearendus käibki nii nagu nagu eelpool mainitud - kõigepealt TP1, siis TP2, TP3, TP4, TP1000. Iga uus lahendus ületab eelneva ning on sellest kõikide omaduste poolest parem. Selleks ongi aga vaja läbida need faasid TP1 ja TP2, et jõuda TP1000-ni, mis peaks olema ideekohaselt siis ületamatu ;)

Õnneks on olemas väga asjalikke inimesi (ka antud teemas sõna võtnud kasutaja), kes oma nõu ja jõudu pakkunud on kõikvõimalike lahenduste pakkumise/leidmise osas. Koostöö ja arendus üheskoos viivadki edasi.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Klassika M-14

Postitus Postitas kirp »

2200-2400 EUR uuest peast. Tule taevas appi (või Ansip)! Selle eest saab korraliku eliitklassi jahirelva - Saueri või Blaseri, Benelli või Brauningu torust rääkimata. Ja seda küsitakse relva eest, mida massiliselt vorbitakse ja peaks seetõttu ka odavam olema :cry:
Vasta