Tikka T3 Lite

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas kakuke »

Ma käisin Cz´i ka piilumas. Üks uus Lux mudel isegi oli täitsa minu maitse järgi, püstolkäepidemega, kiirpäästikuga, kenasti istus õlga ja puha, aga oh häda vaid kaliibris 30-06, mis mitte polnud minu maitse.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas robi1 »

kakuke kirjutas:Ma käisin Cz´i ka piilumas. Üks uus Lux mudel isegi oli täitsa minu maitse järgi, püstolkäepidemega, kiirpäästikuga, kenasti istus õlga ja puha, aga oh häda vaid kaliibris 30-06, mis mitte polnud minu maitse.
Mis kaliibril viga?
metsas käi tasa tasa.....
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas mustlesk »

Ma vaatasin ka vahepeal sellist relva http://www.cz-usa.com/product_detail.php?id=21
aga mis mulle ei meeldinud oli luku käik. Luku tagasi lükkamisel tuli lukku pisut tsentreerida,loksutada.Ja ka kaalu oli pisut paljuvõitu
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas kraavik »

mustlesk kirjutas:Ma vaatasin ka vahepeal sellist relva http://www.cz-usa.com/product_detail.php?id=21
aga mis mulle ei meeldinud oli luku käik. Luku tagasi lükkamisel tuli lukku pisut tsentreerida,loksutada.Ja ka kaalu oli pisut paljuvõitu


Ma ükskord Jahipauna sattudes kohe spetsiaalselt proovisin seda luku käiku CZ-l, kuna siin on sellest varemgi juttu olnud, et kiire laadimine võib osutuda keeruliseks luku tsentreerimise vajaduse tõttu. Ja tõesti - rahulikult laadides polnud nagu hullu, aga kiirema luku tagasilükkamise korral kiilus kinni. Ju siis lukupolt niipalju väiksema läbimõõduga ja ulatub lukukojast liiga palju välja, et kiiva jookseb. Proovisin samas ka Saueri luku käiku, mis jooksis nagu kulda, ükskõik kuidas ka ei proovinud teda erinevate nurkade alt survestada. Muidu tundus CZ tip-top relvana, hinna-kvaliteedi suhe tundub väga hea olema:D
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas karupoeg »

Mul on CZ 550 Lux, kuid selle puitlaad tahab palju tööd (lihvimist), et raud sinna vastu ei hõõruks ja ei püss ei loobiks. Muidu igati korralik riist - lahtine sihik on olemas (paljud uuemad mudelid on mõeldud vaid optika tarbeks), juppe on saada odava hinnaga ja kiiresti, lisasid on palju saada ja kohe ka tehasest olemas (nagu näiteks kiirpäästik ja suudmekompensaator jne).

Luku käik on ka täiesti normaalne ja 2 astmeline lukk on ka vägagi vajalik ning mõnus asi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas kakuke »

robi1 kirjutas:
kakuke kirjutas:Ma käisin Cz´i ka piilumas. Üks uus Lux mudel isegi oli täitsa minu maitse järgi, püstolkäepidemega, kiirpäästikuga, kenasti istus õlga ja puha, aga oh häda vaid kaliibris 30-06, mis mitte polnud minu maitse.
Mis kaliibril viga?

Häda pole midagi, aga ma ju kirjutasin, et pole minu maitse. ;)
Tikkal käib ka lukk nagu kulda. Kodus on veel Sako ja sellele teeb Tikka selles osas ära. Sakol on lukk taga lahtises asendis nagu lambajalg. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta