Tikka T3 Lite

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
meelisl
Postitusi: 9
Liitunud: P Veebr 19, 2006 9:32 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas meelisl »

Meil ühel jälle Weatherby loopis jubedalt, sai laskemoona vahetatud ja optikat aga kasu polnud midagi ja siis muretses uue püssi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas kakuke »

peepk kirjutas:Kunagi oli Tikka Master,paar korda lukk läks lahti ja padrun kadus ära püssi seljas kandes kui kaitseriiv maas,muidu püss kena,

Ära nii küll tee. Väga ohtlik asi. Ma ise ka käisin kunagi ringi püssiga, millel polnud kaitseriivi peal, kuniks läbi võsa/rägu ronides pauk käis ja kuul jala kõrvalt maasse tungis. Nüüd kogu aeg kaitseriiv peal.
Teemast, ma enne T3 ostmist näppisin ka erinevaid torusid. Ühel üks ja teisel teine häda. Lõpuks sai määravaks asjaolu, et jalad käisid T3 peale minu mõistes kindlalt. Luku ja jalgade juures polnud kasutatud alumiiniumit ja kaitseriiv polnud plastist. Päästik, kui sai teist maha keeratud, toimib ka suht ideaalselt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas honkomees »

Jah, mina ei oska siiani Tikkale midagi ette heita, õige mitu aastat teist kasutatud ja pauke ikka paar-kolmsada aastas tehtud ning loomi üksjagu lastud. Kakukese väljatoodud plussid (ühest tükist väljafreesitud lukukoda jne) olid ka mulle omal ajal määravad, tundus selline kohe karbist võttes toimiv ja mugavalt palge istuv asi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Kas Tikka T 3-le selline lisa nagu kiirpäästik on ka olemas?
Ole kui leebe tuul...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas kakuke »

On küll, aga Sa ei taha teada, kui palju see maksab. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas Mart »

Vot siin hakkavad need miinused tulema, kui tahad teda tuunida, siis praktiliselt võimatu ehk loe üle mõistuse kirves. Sellest ei saanud aru, et määravaks sai korralikud optika kinnitused.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas sammal.habe »

sama häda oli mul "kustiga", aga siis kui kaitseriiv peal - s.t. keskmises asendis.

peepk kirjutas:Kunagi oli Tikka Master,paar korda lukk läks lahti ja padrun kadus ära püssi seljas kandes kui kaitseriiv maas,muidu püss kena,
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:Vot siin hakkavad need miinused tulema, kui tahad teda tuunida, siis praktiliselt võimatu ehk loe üle mõistuse kirves. Sellest ei saanud aru, et määravaks sai korralikud optika kinnitused.

Weatherby´le käis terasklots poltidega peale (mulle selle püssi juures ei meeldinud päästik), mille külge jalad kinnitusid ja tõsiselt oli kaalukausil Tikka kõrval Browning A-bolt, aga sellele käis sama moodi peale poltidega klots, aga see olevat alumiiniumi sulamist (nagu ka osa lukust). See minu jaoks kohe mitte ei läinud. Optilock on minu jaoks tugev ja kindel jalg, mis käib vahetult lukukoja küljes oleva siini peale. Originaalpäästik on ka kahtlemata parim sama hinnaklassiga püsside seas. Tegelikult valisingi päästikuid, sest püssi juures on minu jaoks kaks väga tähtsat asja, päästik ja see kuidas püss palge istub. Muu on juba muusika ümber püssi. Ah jaa, head tihendit on ka vaja maapinna ja püssi vahele. 8)
Tikka juures ei meeldi veel püssi kergus. Pole harjunud püssiga, mida suudad nagu püstolit käes hoida ühe käega. Jupid on tõesti üle mõistuse kallid Tikkal ja Sakol. :(
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas peepk »

Kakukesel õige tähelepanek et Tikka kerge,selle vastu aitas puupära seest tühjaksfreesimisest ja seatina sissevalamisest umbes selle rihveldatud koha juures,ehk vasaku käe toetuspunktil.Umbes500gr läks ära.Masteril oli ka raua tagumine osa jämedam,ei läinud kohe peeneks nagu uutel Tikka torudel.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas robi1 »

kakuke kirjutas:
Mart kirjutas:Vot siin hakkavad need miinused tulema, kui tahad teda tuunida, siis praktiliselt võimatu ehk loe üle mõistuse kirves. Sellest ei saanud aru, et määravaks sai korralikud optika kinnitused.

Weatherby´le käis terasklots poltidega peale (mulle selle püssi juures ei meeldinud päästik), mille külge jalad kinnitusid ja tõsiselt oli kaalukausil Tikka kõrval Browning A-bolt, aga sellele käis sama moodi peale poltidega klots, aga see olevat alumiiniumi sulamist (nagu ka osa lukust). See minu jaoks kohe mitte ei läinud. Optilock on minu jaoks tugev ja kindel jalg, mis käib vahetult lukukoja küljes oleva siini peale. Originaalpäästik on ka kahtlemata parim sama hinnaklassiga püsside seas. Tegelikult valisingi päästikuid, sest püssi juures on minu jaoks kaks väga tähtsat asja, päästik ja see kuidas püss palge istub. Muu on juba muusika ümber püssi. Ah jaa, head tihendit on ka vaja maapinna ja püssi vahele. 8)
Tikka juures ei meeldi veel püssi kergus. Pole harjunud püssiga, mida suudad nagu püstolit käes hoida ühe käega. Jupid on tõesti üle mõistuse kallid Tikkal ja Sakol. :(
Mulle vastupidi meeldib see et ta kerge on,kui ikka päev otsa metsas mütata on väga tähtis püssi kergus.
metsas käi tasa tasa.....
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sakole ,kui mäletan oli snelleri tellimine miski 2,5 kilo. Tikkal arvan, et suht sama peaks olema. Päästikut kergemaks tuleb aga ilmselt keerata. Ma Sakol keerasin. Vennas arvas, et temal Tikkal pole vaja. Kui proovis siis jutt muutus, et kus krdi kohast seda keeratigi. :wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas kakuke »

Aasta või 2 tagasi said kiirpäästiku 2,5k´ga kätte. :D Nüüd on 3,6k. Tikkal tuleb laad küljest võtta, siis pääseb kuuskantvõtmega ligi päästikusüsteemile. Sakol saab seda, aga peale salve eemaldamist kohe teha.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas karupoeg »

Mul on praegusel relval kiirpäästik peal ja kasutanud olen seda võib-olla ainult märki laskmiseks, mitte kunagi metsas. Ei oska kohe sellistest asjadest puudust tunda.

Aga hea, et Weatherby Vanguardi kohta ka midagi halba öeldakse, teeb valikuprotsessi ka natuke kergemaks.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas reimakas »

Tikka T3 Varmintil võtsin esimest korda lae küljest kui päästikut reguleerisin. Kui laad maas, aitasin natuke noaga kaasa sellises kohas, kus see kuuskant võti läbi läheb. Nüüd ei pea enam laadi maha võtma kui päästikut tahan reguleerida.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Tikka T3 Lite

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mu arust teenimatult on valikutest sageli välja jäetud CZ relvad. Vaata ja imesta, mingid mustast puust vääristet ja 600mm raudadega asjad maksavad alla 10 kilo! Sortisin nende kodukat just
A võibolla CZ mehed siin ei kilka, peavad peenikest naeru......
Omal kogemused selle margiga puuduvad.
Vasta