iz-27-em-1c kogemused

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas Kristjannn »

Selline küsimus ,et kes müüb Eestis TIKKA sileraudseid (KAHERAUDSEID) püsse?Näiteks TIKKA X12
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas hendrik »

Kristjannn kirjutas:Selline küsimus ,et kes müüb Eestis TIKKA sileraudseid (KAHERAUDSEID) püsse?Näiteks TIKKA X12


Kuna neid enam ei toodeta, on võimalik neid võimalik Eestis ainult kasutatult saada. Ise olen pidanud sellist, nüüd sõbra käes. Lisaks sellele isendile on ühel sõbral veel samasugune. Ostetud Küti Ärist.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas baddmann »

Kristjannn kirjutas:Selline küsimus ,et kes müüb Eestis TIKKA sileraudseid (KAHERAUDSEID) püsse?Näiteks TIKKA X12


Vist läks nende mudelite või vähemalt väga sarnaste mudelite tootmine Marocchi kätte, nimeks FinnClassic.

BM
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas hendrik »

baddmann kirjutas:
Kristjannn kirjutas:Selline küsimus ,et kes müüb Eestis TIKKA sileraudseid (KAHERAUDSEID) püsse?Näiteks TIKKA X12


Vist läks nende mudelite või vähemalt väga sarnaste mudelite tootmine Marocchi kätte, nimeks FinnClassic.

BM


Paraku eksid - alguses tehti Tikka sileraudseid Soomes Tikkakoski tehases. Pärast võeti allhange küll Itaaliast aga Franchi tehasest. X12, S12 jt on kõik Franchi tehase toodang, muuses ka Sauer lasi siledaraudseid Franchil teha vahepeal.

Marochhi tehasele jäi rõõm valmistada kunagisi Tikka 412, Valmet 412 jt selliste järeltulijaid, mida kombineeritud relvade seast teame Finnclassicu nime all.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas Henz »

Kuna pardijaht uksees ja terashaavlite laskmiseks püssi vaja siis tõstaks vana teema jälle üles. Kuna olen pikalt mõelnud ja vaadanud erinevaid relvi siis antud püssi ost päevakorras.
Teema algusest mitmeid aastaid möödas, huvitaks siis kuidas meestel püssid vastu pidanud on, mida kiidate mida laidate?
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas kahro »

Mina soetasin endale iz-27-em-1c sporting . Loomi ja linde olen tabanud üks jagu. Vigadest talvel kui lumi torustsisse läheb ei tule puhudes lumimvälja ( kompensaatori aukude pärast), rihma kinnitused puuduvad. Need vead tava iz-27-em-1c puuduvad ,need on sportingu vead.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas Henz »

Sportingu iseärasustega olen ka kursis kuna olen sellega üks jagu märke alla lasknud. Just rihma aasade puudus on asi miks ma teda jahti ei taha ja oluliselt kallim on ta ka vörreldes tavalisese mp27em-1c'ga
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas sooviku »

:shock: Rihma aasade pärast ei tasu nüüd küll head relva ostmata jätta.Nende paigaldamine pole ju mingi täpisteadus.Minu Browning GTS-il puudusid need samuti.Sain oma "nisanäppudega"need külge küll :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas Henz »

Rihma aasadega üle 100€ odavam on niiet peaaegu nigu tasuks ostmata jätta kuna minu jaoks on see ka raha :wink: Aga ega sportingu ja tavalise vahe muud polegi ju kui rihma aasad ja kompensaatori augud ennem tšokke.
Samas olen ma hakanud sportingu tapajõus kahtlema. Kas see, et osa püssirohugaase enne tšokke rauast välja lendavad ei vähenda püssi tapmisvöimet? Taldrikutele piisab vähesest aga loomale ikka natuke rohkem vaja. Eks teadjamad parandavad aga omal selline möte korra tekkis :roll:
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas Pauli »

Laengu kompensaatoriaukudeni jõudmise ajaks peaks püssirohi juba ammu põlenud olema. Kusagilt on meeles, et juba poole raua peal (kui mitte varem) hakkab rauas surve langema.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas kahro »

Laengu kompensaatoriaukudeni jõudmise ajaks peaks püssirohi juba ammu põlenud olema. Kusagilt on meeles, et juba poole raua peal (kui mitte varem) hakkab rauas surve langema.

Kui lumi puhudes toruotsa jääb (ca 6cm raua otsast) on lastes rauaots ikka paistes.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas gunnar »

kahro kirjutas:Laengu kompensaatoriaukudeni jõudmise ajaks peaks püssirohi juba ammu põlenud olema. Kusagilt on meeles, et juba poole raua peal (kui mitte varem) hakkab rauas surve langema.

Kui lumi puhudes toruotsa jääb (ca 6cm raua otsast) on lastes rauaots ikka paistes.


"Hakkab langema" ja on langenud nulli (tähenärijatele et välise õhurõhuga samale) on kaks eri asja.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: iz-27-em-1c kogemused

Postitus Postitas Pauli »

Jäi vähe ähmaseks, kes mida kommenteeris või millele vastu vaidles. Minu väide oli, et kui rauas rõhk kolinal langeb, siis laeng liigub juba rohkem inertsi jõul ja mõni cm enne rauasuud ülearuse vurtsu välja laskmine ei tohiks enam laengu algkiirust ehk kineetilist energiat ehk tapajõudu oluliselt mõjutada. Aga võin ka eksida.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta