WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas mag »

Ära muretse Karupoeg, japside raud on hea, kaba teed ise või tellid uue kui ei sobi. Enamusele inimestest ei sobi standartne kaba. Ainuke mille üle viriseda võiks on päästik, seda ei õnnestu päris heaks reguleerida, kuid Timney pakub ka sellele lahenduse.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas gunnar »

mag kirjutas:Ära muretse Karupoeg, japside raud on hea, kaba teed ise või tellid uue kui ei sobi. Enamusele inimestest ei sobi standartne kaba. Ainuke mille üle viriseda võiks on päästik, seda ei õnnestu päris heaks reguleerida, kuid Timney pakub ka sellele lahenduse.


Et ära muretse, ehita endale uus püss, maksa 2x rohkem kui mingi mõistlik tehasepüss ja oledki mäel. Uue kaba tegemisest saan aru kui oled võistulaskja, siis peab kõik olema 100+1%, aga kulutada teadlikult raha püssile mis sulle ei istu... njaa. Mulle tundub et lugupeetud karupoeg sai poes korralikult lüpsta. Tikka minu silmis väga suur eelis on juba eemaldatav salv, seda eriti talvise ühisjahi ajal kui külma ja lumega padruneid välja kakkuda eriti vilets. Ma tean millest räägin, oli ka omal kunagi selline relv, hakkama saab aga kui sama raha eest parem ?
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas karupoeg »

Ega mul ei olegi midagi kahetseda. Päris pikalt sai mõlemat riistapuud uuritud, katsutud ja vaadatud. Otsus langes Vanguardi kasuks. Ajupesust on natuke palju rääkida, sest otsuse tegin ikkagi mina (pea aasta seedimist), mitte keegi teine. Kuna ma ei olnud relva ainuke kasutaja, siis ainult lae sobivuse pärast relva ost katki ei jäänud.

Eks annan suurematest tagasilöökidest siin jooksvalt teada, siis saavad teisedki oma otsuseid kaaluda tulevikus minu kogemuse abil. Targad pidid ikka teiste vigadest õppima.

Ei saanud ma pesta ega lüpsta, Tikka kummardajatel ei pruugi alati õigus olla. Eemaldatav salv, mis on tehtud odavast plastikust ei pruugi olla parem kui poolenisti eemaldatav metallist salv. Lisaks saab Vanguardil kiiresti salvest eemaldada ja mugavalt sinna tagasi paigaldada, mida eemaldatava salvega teha ei saa. Tikka lukk on mitmest tükist, mida ei ole Vanguardil.

Relvad on mõlemad oma hinnaklassis parimad ja lõppkokkuvõttes loeb ostja maitse.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas Joosep Käba »

karupoeg kirjutas:Tikka lukk on mitmest tükist, mida ei ole Vanguardil.


Oled ikka peos hoidnud? :shock:
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas karupoeg »

Ei, aasta otsa vaatasin kaugelt ja siis otsustasin visuaalsete elementide põhjal.

Katsu ikka teemat enne lugeda, kui klaviatuurile vajutad.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas Joosep Käba »

karupoeg kirjutas:Ei, aasta otsa vaatasin kaugelt ja siis otsustasin visuaalsete elementide põhjal.

Katsu ikka teemat enne lugeda, kui klaviatuurile vajutad.


Su väide tundub imelik sel juhul.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas karupoeg »

Aga ma tuginen avaldatud faktidele, mida on alates selle teema avamisest siin reklaamitud: http://www.chuckhawks.com/compared_rugg ... efined.htm

Lisaks kui sorida ka välismaisetes foorumites on arvamused seinast seina. Ma arvan, et seda just eelmise artikli viimase lause pärast: "Mõlemad on head relvad, mis peaks rahuldama ka kõige nõudlikemaid" lõpuks on otsustav maitse.

http://shootersforum.com/showthread.htm?t=36308

Neile inimestele, kes arvavad, et ma olen T3 mahategemise oma südameasjaks võtnud, siis võtke rahulikult. Otsustasin lihtsalt proovida midagi, mida paljud veel teinud ei ole ja kindlasti ei pea ma T3 halvaks relvaks. Pigem vastupidi, kuid minu valik kahjuks/õnneks sellele ei langenud.
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas mag »

Foorumi küsitluse järgi ei ole 70% (tänase seisuga) rahul oma püssi kabaga, kui ühisjahis ei külmeta talvel, siis pole ka plastikust magasini järele vajadust ja kui Karupojal oleks paks rull taskus, siis ta ju olekski 2 või 3 või 4 x kallima püssi ostnud ning kui püss veel mitme peale, siis tuleb ju kompromissile jõuda jahikaaslasega. Samahästi võiks talle sisse käia, et miks Browningut või CZ või veel mingit muud ei ostnud? Miks te proovite talle Tikka paremust väita? Kui ta aasta valis, siis olid ju asjad selged. Mina leian, et Vanguardi puudus on tema tehasepäästik aga ma pole selles hinnaklassis veel head tehasepäästikut kohanud. Alles üleelmisel nädalal sai jahikaaslase säästu "Tikka" päästikut reguleeritud, pole seal paremat midagi. Kui enam-vähem palge istub ja tollise ringi poemoonaga laseb, siis täidab oma otstarvet.
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas karet. »

minul weatherby ja olen rahul ,kaba istus hästi kuni ostsin uue optika siis pidin põsetoe tegema.Alul oli veel päästikuga probleeme,vead ligvideeritud ise rahul :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas honkomees »

Eks ta ikka maitseasi ole, samas ei väsi kordamast et mulle on trehvanud plastik Tikka, mis ainsa minu püssina kogu arsenalist pole mulle kordagi probleeme tekitanud, ka nt päästik rahuldab mind täielikult ning väga meeldib luku töö, mis võimaldab kiiret ja tõrgedeta ümberlaadimist püssi õlast võtmata.
Kunagi sai ka weatherbyt poes näpitud, peenema kaliibri jaoks, no ei tea, kuidagi imelik tundus viimistlus, materjalid ja polnud nagu "oma", tegelikku asjade seisu see muidugi ei näita
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas kakuke »

Ma ka ei hakka kedagi veenma, et üks parem kui teine, aga ikkagi tahaks kuulda, mida tähendab püssi üleüldine ülesseehitus? :D Mille poolest üks teisest siis erineb just sellest tulenevalt? :D
Tikka omanikuna mind see plast salv niivõrd ei häirigi, kui just see, et ülevalt ei anna padrunit tagasi salve toppida nagu seda saab ntx kaherealise salvega Sakol. Ühisjahis kohti vahetades on see tegelt suht tüütu. Kogu aeg kaku salve alt ära. Samas ei väsi kordamast, et Sako luku töö Tikka kõrval on saast. Tikka lukk käib nagu kulda ja padrunid vahetuvad probleemideta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas karupoeg »

kakuke kirjutas:Ma ka ei hakka kedagi veenma, et üks parem kui teine, aga ikkagi tahaks kuulda, mida tähendab püssi üleüldine ülesseehitus? :D Mille poolest üks teisest siis erineb just sellest tulenevalt? :D


Mõlema relva ülesseehituse kohta saab infot 3 posti kõrgemal olnud lingist: http://www.chuckhawks.com/compared_rugg ... efined.htm
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas mag »

Minul on ettepanek see teema lõpetada ja alustada uut hoopis informatiivsemat, nt Eesti jahipoodides müüdavate eri tootjate sooduskomplektide võrdlus, kus oleks võimalik võrrelda, mida ühe või teise pakkumisega kaasa saab - relvakohver/kott, optika, rihm, kinnitused, optika jalad jms. Otse loomulikult saaks siis foorumikülastajad võrrelda, mida nad pidid ühe või teise komplekti osas täiustama, mõne aasta möödudes välja vahetama, kohe pilt selgem, muidu jookse mööda poode ja vaata, katsu siis aru saada, mis on mis? Lõppkokkuvõttes sõidad pool püssiostu eelarvet maha :-) ja pead igas poes kuulama pikka selgitust, miks just nende kompekt on parim ja teised kui mitte puhta saast, siis ikka üsna kehvakesed. Ja kui veel selles teemas midagi öelda, siis minu meelest ehitus on neil tõesti erinev, üks "vabalthõljuva" rauaga, teine mitte jms. See sepistatud lukk on nn Wby firmamärk ja uhkus, millegagi proovib ju iga tootja eristuda. Kas see just säästuklassis 0.1 mm parema hajuringi annab ja sunnib Tikka omanikke silmi maha lööma, ma küll ei usu. Meil ju aeg-ajalt pakutakse nii Remingtoni, Browningut, CZ, jne ja jne... küll jõuludeks jne :-)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas andrus »

KütiÄri pakutaval tikka t3 hunteril ja zeissi komplektil pole küll vaja midagi välja vahetada.Ma arvan :M
jahismurf
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas Joosep Käba »

andrus kirjutas:KütiÄri pakutaval tikka t3 hunteril ja zeissi komplektil pole küll vaja midagi välja vahetada.Ma arvan :M


Sai nädalavahel siukse komplekti sisselaskmise manu oldud. Häh polegi nii kerget pealelaskmist enne olnud. Visuaalsel kontrollil läbi raua tundus, et võib enamvähem peal olla. Lastes avastasime, et jah 2 klõpsu vasakule ja kogu lugu. Ja nii oligi... :shock:
Kasutasime iselaetud moona Mega ja Accubond kuulidega,kuna seda oli teistele relvadele laetud. Äkki sobib. Optika korralikult peale pandud ja silma järgi tundub ka loodis.
Ah jaa, päästikut keerasime veits kergemaks. Mitte nii kergeks kui enda relval on ja meeldiks aga piisavalt, et algajal mõistlik ja ohutu lasta oleks. Muidu tõesti nigu sardiinikarbi võti viimsel pöördel, nagu siin keegi ennist kirjeldand. Mina oma mitte just kitsejälge meenutava moluga kõrgemat laadi ei soovi. Ka kitsama näuga omanik ei kurtnud sobivuse üle.
Vasta