kaliiber 6,5-284

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas kirp »

Tulles tagasi teema alguse juurde. Kui yhtegi "keskkaliibri" relva pole ja peaks ostma hakkama, siis võtaks vahest tõesti 6,5x55 (või 7rem mag-i). Teised tunduvad padrunite osas liiga haruldased ja kallid olema. Kaliiber kindel, uuriks põhjalikult, mis keermesammudega torusid saada ja millist mudelit (läheduses saadavatest) kiidetakse. Paneks peale hea weaver siini, jalad ja võimalikult korraliku optika, mida rahakott kannatab. Jalad ka ette muidugi. Arvata on, et mõningane aeg läheb ka sobiva padruniretsepti leidmiseks. Võite mõõta ja arvutada palju tahate, aga kui kuulid hajuvad üle 0,5 MOA, siis kauglaskmisega kaugele ei jõua. Kunagi keegi mainis või kirjutas, et samas relvapartiis on enamus torusid head (loomulikult korralikul tootjal), kymnendik või nii - väga head ja teatud partiides võib olla tuhandete kohta nn. "imetorusid", mis näivad nagu ise laskvat. Tegelikult ju nii venelane snaiperpyssi maailmasõja aegu valiski ja praegu meite poisid M14-sid, millest parimad lähevad ymbertegemiseks täpsuspyssideks. Kahjuks ei pääse tavaline jahimees niiviisi ladudest valima ja paremat testima. Suuremate võimalustega kodanikud võivad muidugi sagedamini osta-myya, lootuses lõpuks parim saada. Siis peab muidugi ka vastava 800 m põllu ostama (praegu mul veel pole :D ) ja muud odavamat nipet-näpet (Zeissi mõõtja, ATV märklaua vahet sõitmiseks jne.)
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas Välek »

Kuldile ja Motoristile Teie eelnevale vestlusele vastuseks. Poleks põhjust valetama hakata- ei oskaks kindlakäelise küti valetiitlist rõõmu tunda. Ma ei saa öelda, et olen väga täpne :lol: , Küsimus pole nägemises. Lasketehnika korrigeerimine ja sagedased harjutused... esimese olulised faktid on enam vähem teada, teisega on lood nii, et teen pauku küll, kui tuju tuleb ja eks siis teen sealt ka järeldusi. Kui relv kindlalt toetatud ei ole ja südametuksed või pulss relvale kanduvad, siis mina pihta ei saa. Päästmine on muidugi kõige olulisem, see ju füüsiline tegevus, millega võimalik relv paigast nihutada ja seda ma ikka vahel teen kah :lol: Palju sõltub ka relva päästikust. Tugedeks kasutan kuidas kunagi, aga proovin ikka nii, et relv toetaks 2 punktist, et kõikumisi ei oleks. Ise kah ei saa tudiseda ja kõikuda, see kohe läbi optika näha ja pole mõtet siis lootagi, et pauk sinna läheb, kus tahad. Moonaks olen kasutanud lapua 9,7grammi poolmantlit ja ka scenareid, mis samuti jooksid päris täpselt. 100 meetri pealt olen kärbsemehe tulemusi näinud. Kui sama moona ja relva oleks saanud proovida, siis teaks oma lasketäpsusele parema hinnangu anda,- minu märklehe keskpunkt nii sodi ei ole, aga ei saa ka seda öelda, et sinna üldse kuule ei eksi. Fakt on ka see, et kärbsemehed ajavad täppisteadust taga. Mina vaatan ka, et 100 pealt ikka pundar on. 3-4-5 cm ringis enamus kuule, mõned sellest veidi väljas ka, hea kui jagasin ära, miks välja läks, siis on veel arengulootust. Teine kord on ka kummaliselt eksinud kuule. Ei tea, millest, aga seda teadsin, et päästsin keskel. Möödalaskmisi on olnud igalt distantsilt, samuti ka tabamusi. Vahel on nii, et rebane istub 100 meetri kaugusel. Püsti nagu tulp. 100% kindel mats,... võtad püssi , kiire sihtimine ja mööda. Kõige lihtsam ongi mööda uhada lähedal olevatest "kindlatest tabamustest" ´Paar tundi hiljem teine rebane. Keskendud rohkem, kaugust 250 meetrit, rebase ümber kõik õhk virvendab... saa siis sellest jurast sotti, kus õhk kus rebane, lõpuks teed oma arvestused, venitad päästiku ja tabamus kümnes. Pean hetkel minema tegutsema, eks siis hiljem proovin talupoja tabamusstatistika meenutada :lol:
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas valaskalakene »

Tuuker - vabandan.

See ei muuda fakti, et rebase jaoks kaugusmõõtjat valides peaks teste tegema golfiväljakul või siledal teel. Rebane liigub seal, kus ka rohi kasvab enamasti. Ja keegi ei mõnitanud sind. Ma kustutasin selle posti ära, kus ma üle piiri läksin.

veelkord vabandan.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas Motorist »

Välek, ega ka minust "kärpsemeest" saa...viimane kord kui 30-06'st näiteks VVS lasin sain tulemuseks vist vaid 164 :( ...selles tulemuses oli kolm kuuli saadetud piima järgi, ehk 0'd :( loomakujus sees küll aga kas kaelas või peas. Rebane ise oli vist küll 48'sa aga kokkuvõttes see asja paremaks ei tee ...nii et täpisteadusest on asi minu juures kaugel ja pikka sihtimist minu "hing" välja ei kannata :lol: . See on nn kätteõpitud refleks noorpõlvest, kui püstolit lasin ja selle "välja juurimine" pole siiani hästi õnnestunud. Parimad lasud tulevad, kui sihtimisaeg liiga pikaks ei lähe :lol: . On mullgi 300m loomtulemusi ette näidata ja seda tingimustest, kus viga võis palju maksta (rahas) aga need ei ole üldjuhul nii väikesed loomad kui rebane :wink:. Kuna ise ei suuda kagupommitajaks kasvada, siis vaatan ikka veits alt ülesse nende meeste poole, kes suudavad ja kuulan huviga, mis neil öelda on ja katsun omi teadmisi täiendada:D
Aga tiirus istudes-toelt püssi sisse lastes ma küll tihedusega tollist rohkem ei rahuldu...kusjuures selleks pole kahte toetuspunkti vaja...piisab ju ühest, kuna teise moodustab sinu küünarnukk+õlg...
Mis puutub nüüd kaliibrisse, millest teemas esialgselt jutt, siis ausalt öeldes ei näe mina küll selles mingit imerelva kuni 300m laskmiseni. Norma toodangust näide 100m sisse lastud
30-06 Nosler BT 150gr 300m -382mm
6,5x284 FMJ 120gr 300m -330mm
Kusjuures 6,5 on nn jaktmach bullet ja teine Nosler'i ballistic tip mis mõeldud jahiks.
Muidugi kui lasmine toimuks 500m siis võiks tulemus teine olla. Kusjuures padruni valik 6,5x284 on suht nigel :wink: Ja sama kindalt võiks öelda, et kui mõlemad kaliibrid laadida näiteks Berger'i VLD'ga siis poleks ka tulemuses oluliselt vahet...vahe tuleb torust ja mehest :lol:
Aga hea meelga kuulaks mida on öelda meestel, kes kärpse kirpu saavad... (y)
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas Välek »

Uurisin paari allesjäänud märklehte. Jah, 4-5 cm 100 meetri kohta ikka tihedus ei olnud, õnneks oli väiksem :lol: Mõtlesin selle hajuvuse kohta, millest eelpool oli palju juttu , et hajuvus ei tohi olla suurem kui 0,5 MOA. Põhimõtteliselt on see täiesti õige. Samas on hajuvus võimalik 360 kraadi igas suunas, mitte ainult üles-alla või vasakule-paremale. Kui siit edasi mõelda, siis rebast lastes, lase siis istuvat või küljelt , pole ju olulist vahet, kui kuul mõnesaja meetri peale 5 cm käpa tagant ette või tahapoole liigub. , või istuval rebasel 5 cm üles -alla kõigub. Samuti ei haju ju kõik kuulid niiöelda väliringi, osad tabamused on väiksema hajuvusega, kui 0,5. Lisandub eksimine kauguses, kerge tuul, õhutemperatuur, kobistamine jne. Lõpptulemus võib olla sarnane koolivenna jalgrattarehvi loole. Noormehel oli jalgrattal esirehvil suur muna välja paisunud. Sõidu ajal loomulikult loksutas omajagu. Ma küsisin, et kuidas sellega sõita saab, too vastas, et ei ole viga, teine kord, kui maanteel on lohk ja rehvimuhk sinna maanteelohku trehvab, siis kompenseerib ilusasti ära :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas Välek »

kirp kirjutas:Tulles tagasi teema alguse juurde. Kui yhtegi "keskkaliibri" relva pole ja peaks ostma hakkama, siis võtaks vahest tõesti 6,5x55 (või 7rem mag-i). Teised tunduvad padrunite osas liiga haruldased ja kallid olema.

Ilmselt lähebki nii :lol: , samas moon on ju sama ja kestad taaskasutatavad- ega püss moona tõttu küll seisma ei jääks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas Välek »

Tegin arvutis aega parajaks ja leidsin, et on olemas ka selline kaliiber 6,5-06. Ehk siis 6,5mm kuul 30-06 kesta otsas. põhimõtteliselt peaaegu sama teema nagu 25-06, http://en.wikipedia.org/wiki/.25-06_Remington , mille kuuli diameeter on 0,2mm peenem (6,5mm), kui 6,5mm (6,7mm).... 25-06 maksimum kuuli kaal ühtedel andmetel jäi veidi alla 8 grammi :roll: Huvitav, kas raskemaid kuule ei tehta ja kui tehakse näiteks 9 grammi, kas 2,5-06 oleks lubatud suurulukijahis? (Teen sellest lihtsalt huvi pärast juttu, mitte ei torma kauplusesse soetama). Siin 6,5-06 juttu : http://www.longrangehunting.com/forums/ ... man-57297/
Vasta