kaliiber 6,5-284

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas tuuker »

To :valaskalakene
Mõõtsin põhupalli, kuid lumisel põllul kus rohututid ei sega on võimalik rebast mõõta ka 500+ kaugusel.Kasutanud ~ aasta ja väsimuse märke ei tähelda.8 X suurenduse ja Zeiss-i selge pildi tõttu ei ole isegi binoklit mõtet kaasas tarida.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas Välek »

Väga hea "kaugusemõõtja", mida aeg-ajalt uurin on katastrikaart- joonlaud käes ja mõõtkava olemas, -midagi lihtsamat pole. Samuti maaameti kodulehelt peaks saama huvilistel oma lemmikpõldude pikkused, laiused selgeks teha. Valaskalakesele küsimus: millega siiamaani kaugust mõõtsid , kui kaugusemõõtjat olemas ei ole ja kasutuskogemusi ootad? :roll:
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas tuuker »

kivikas kirjutas:Kaugusmõõtja ihalejatele soovitaks läbi uurida jällegi vene foorumi tõesti väga kõrgetasemeline kaugusmõõtjate test, millest küll kahjuks tuleb välja, et olgu kui kõlav tootja bränd tahes, peale 300m algavad igal probleemid. Mõni tipptegija ei saanud üldse pilti ette :M
Küll aga oli militaarkaup (nagu üldiselt kipub olema) oma mõõtmistulemustelt hoopis teiselt planeedilt (kahjuks ka hinna poolest)
test ise siin:
http://talks.guns.ru/forummessage/95/713998.html
P.S. kahjuks nõuab vene keele valdamist/tõlki :wink:


Testijad oleks võinud vähemalt heina ära niita või siis siledama koha otsida.
Piisab sellest kui kiir peegeldub tutilt tagasi ja ongi vale näit.
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas valaskalakene »

Välek kirjutas:Väga hea "kaugusemõõtja", mida aeg-ajalt uurin on katastrikaart- joonlaud käes ja mõõtkava olemas, -midagi lihtsamat pole. Samuti maaameti kodulehelt peaks saama huvilistel oma lemmikpõldude pikkused, laiused selgeks teha. Valaskalakesele küsimus: millega siiamaani kaugust mõõtsid , kui kaugusemõõtjat olemas ei ole ja kasutuskogemusi ootad? :roll:


Sellesama maaameti või pria - vahet pole, veebikaardiga. Ma toimetan paarisajal oma hektaril peamiselt ja nende põldude mõõdud on ammu peas.
100, 200 ja 300 meetrit märki laskmiseks on A-kujulise 1,5 meetrise hargiga paika mõõdetud ja kaikad maasse löödud. Samuti mõned kohad kuhu repsidele peibutuseks süüa panen. Need söödakohad on 150 .. 200 meetrit, nii et tegelikult poleks see väga täpne mõõtmine seal isegi oluline. 90% repsidest lasen sööda pealt.
Vahest harva, kui juhuslikult rebast näen, see kipub 200 .. 400 meetrit olema, üritan silma järgi hinnata tuttavat maastiku arvesse võttes aga enamasti lasen siis mööda.
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas valaskalakene »

tuuker kirjutas:Testijad oleks võinud vähemalt heina ära niita või siis siledama koha otsida.
Piisab sellest kui kiir peegeldub tutilt tagasi ja ongi vale näit.


Kas sa, kui rebast põllul näed, lähed ja niidad enda ja rebase vahelt enne heina ära ja siis hakkad kaugust mõõtma? :)
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas tuuker »

valaskalakene kirjutas:
tuuker kirjutas:Testijad oleks võinud vähemalt heina ära niita või siis siledama koha otsida.
Piisab sellest kui kiir peegeldub tutilt tagasi ja ongi vale näit.


Kas sa, kui rebast põllul näed, lähed ja niidad enda ja rebase vahelt enne heina ära ja siis hakkad kaugust mõõtma? :)


Ei viitsi sinuga vaielda aga kui testi teha siis peaks olema kõik segavad faktorid välistatud.
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas valaskalakene »

tuuker kirjutas:Ei viitsi sinuga vaielda aga kui testi teha siis peaks olema kõik segavad faktorid välistatud.


Minu arust peaks teste tegema justnimelt reaalsele kasutusele võimalikult sarnastes tingimustes.

Ärme vaidleme jah. Oleme mõistlikud ja teeme kohe nii, nagu mina ütlen :)
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas Välek »

Valaskala.... ole oma väljaütlemistega ettevaatlikum. Teoorias oled ilmselt kõva, pihta saad ka, aga jutus on vasturääkivused. :M Me mõlemad omame kogemusi 308-ga. Sarnaseid kogemusi. Ja olgem ausad, kui oleks laugema lennuga kaliiber, siis 200-400 meetri pealt saaksime mõlemad paremini pihta selliste kaugushindamiste juures, kus eksime rohkem kui 10meetriga. Ennist väitsid, et see ei oma tähtsust. Praktikas omab. Ja seadmeid testitakse siiski tingimustes, kus on häirivad faktorid välistatud. Lase siis püssi ka kuuvalgel, kõva külgtuulega ja käe pealt, ilma toeta sisse.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mõõtmised mõõtmisteks,küsiks hoopis millelt lastes ulme kaugustes härrased rebaseid 500-600 -sajalt meetrilt nokivad, mis moona-,mis optikat kasutate? Ja rääkige seda ka mitu pauku läheb,enne kui jälle 500-sajalt rebane kukub? 300 m ("kärbes kirbule") peaks tiiru tingimustes selliste spetside käeäs ju lausa kuul -kuulis olema.Kahju ,et ise pole nii ilusat laskmist trehvanud nägema.Mehed ärge hoitke küünalt vaka all! :)
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas Motorist »

mina Kult nii kindel küll ei oleks, et eestimaa kamaral poisse pole, kes 500-600m 10cm ringi sisse lasevad (mina see kindasti ei ole :lol: ). Kerge see ülesanne pole, aga et eestimaal snaiperikoolitusega püssimehi pole ma küll ei usu...teine asi kas nad soovivad oma oskusi laia publiku eest demoda...
Ja see kas iga lasuga õnnestub las olla nende teada. :wink:
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas valaskalakene »

Ehhh, Välek. Sa lause lõpus :) märkasid? Igaks juhuks kordan üle et see oli naljana mõeldud. Oma möla eest vastutan 100% ja keegi ei tule mul suud kinni panema. See ei ole nali. Foorumis on modedel see õigus.

Kust sa võtad, et mul .308 kogemusi on? Ei ole. Üldse ei ole. 223-e kasutan. Jämedamat kaliibrit pole kunagi olnud.
Näita, kus minu jutus on vasturääkivused ja ma vabandan ja parandan ennast ja luban edaspidi enam mitte teha.
Mina ei saaks 200 .. 400 meetrit ühegi kaliibriga paremini pihta. Mitte pihta saamise põhjus on laskeoskus, mitte kaliibri puudused. Olen seda ka varem öelnud.
Kui sinu jaoks on 200 .. 400 meetril pihta mitte saamise põhjuseks kaliiber, siis ma pakun sulle kohe võimaluse oma laskeoskusega kuni 1000 eurot teenida. Tahad?
Mida on ühist püssi sisselaskmisel ja testimisel?
Igaüks võib teha mistahes teste mistahes tingimustes. Minu jaoks on huvitavamad testid, mis on tehtud reaalsele kasutusele võimalikult sarnastes tingimustes.
Kasutaja avatar
tuuker
Postitusi: 34
Liitunud: K Sept 29, 2010 8:12 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas tuuker »

Algul küsitakse nõu, siis hakatakse mõnitama, vot selliste foorumlaste pärast ei viitsigi enam kogemusi jagada. Jõudu iseõppimisel.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas tony »

Vahetasin oma Leica Rangemasteri Zeiss Victory RF 10x56 vastu ja olen sellega väga rahul. Mõõdab täpselt ja mis peamine...ka pimedas.
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas valaskalakene »

.
Viimati muutis valaskalakene, N Mär 08, 2012 10:17 am, muudetud 1 kord kokku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: kaliiber 6,5-284

Postitus Postitas rajaleidja »

valaskalakene kirjutas:
tuuker kirjutas:Algul küsitakse nõu, siis hakatakse mõnitama, vot selliste foorumlaste pärast ei viitsigi enam kogemusi jagada. Jõudu iseõppimisel.


Kes sind, tropikest, mõnitas? Sa oled ju selline konn, et peale sinu enda ei viitsi mitte keegi peale sinu enda su mõnitamise peale isegi sooja õhku kulutada. Jõudu iseolemisel!

Paneks nüüd vahepeal äkki oma suu kinni? Milleks hakata siin põrkama?
Tuuker jagas oma kogemusi, mida kaasfoorumlased hea meelega loevad. Mina ei ole kusagilt välja lugenud, et 400+ meetrilt 100% kümnesse tabab.
Vasta