Baikal MP221 side-by-side

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas baddmann »

1. Liiga suur kaliiber Kakukese tagasihoidlikes mõõtmetes kere jaoks :D
2. Soov mitte tegeleda eksperimenteerimisega, vaid minna alati välja kindla, teiste poolt järeleproovitud lahenduse peale.

Minagi vaatasin Tartus Trapperis seda 30-06 kaliibris relva hiljuti ja ei osanud tema kohta küll midagi halba arvata. Mõne aasta eest oli mõte seda relva omandada (45-70) tugevam, kuid kuna praeguseks juba 9,3 kaheraudne just-just ostetud, siis on see "nišš" minu relvakapis hetkel täidetud. Kuid klassikaline aeglane kõrvutiraudne selle hinnaga.....krt....mine sa tea ;)

Tony, kas see reguleeritav parem raud on seatav ainult horisontaalsuunas, seega vertikaalse kokkujooksu osas peab lihtsalt õnne oleme ?

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas kakuke »

Kui ausalt ütlen siis liiga räme minu jaoks. Kaba taga oli sellise viimistlusega nagu oleks olnud tehases reede ja kell kukkunud poole kaba tegemise peal 17:00 (võimalik, et oli tehases samal päeval ka palgapäev). Eesmine klots oli imeõhuke (käes ebamugav). Püssi kui lahti murdsin siis ei seisnud lahti vaid tõusis tagasi poolde vinna, millises asendis pauke rauda ei lükka, tuleb tagasi lahti uuesti murda. Kirp ja sälk olid suht ebamäärased. Raudade vahel olev plastkate on ka küsitava väärtusega. Mulle korralikult palge ei istunud. Venelase lahtimurtavad issid, mida kohanud olen, on paremad olnud. Samas tean, et venelase kvaliteet on väga varieeruv ja võimalik, et sain ühe õnnetuma isendi kätte. BM tikka vert raudadega vint, mida käes hoidnud olen, on oluliselt rohkem püssi moodi asi, kui see, mida poes katsusin. Need puhtalt minu tähelepanekud ja arvamused ja ei pretendeeri absoluutsele tõele. Kui kellegile meeldib ja rahul on antud kvaliteedi ja lasketihedusega siis andku minna. :)
baddmann kirjutas:1. Liiga suur kaliiber Kakukese tagasihoidlikes mõõtmetes kere jaoks :D
2. Soov mitte tegeleda eksperimenteerimisega, vaid minna alati välja kindla, teiste poolt järeleproovitud lahenduse peale.
BM

Need ajad minu elus vist on tõesti läbi saanud, kus lähen püssiga jahti, kus tean, et esimene pauk jookseb täpselt ja siis teise puhul pean sihtima x maa peal y jagu vasakule või paremale või ülesse või alla. Aga samas never say never. ;) Pidi olema küll nii, et tark õpib teiste vigadest ja loll ei õpi enda omadestki, samas olen aegajalt seda viimastki enda puhul täheldanud. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:...Püssi kui lahti murdsin siis ei seisnud lahti vaid tõusis tagasi poolde vinna, millises asendis pauke rauda ei lükka, tuleb tagasi lahti uuesti murda. Kirp ja sälk olid suht ebamäärased. Raudade vahel olev plastkate on ka küsitava väärtusega. ...


See esimene vene relvade tavaline omadus, mis minul on kõigil venelastel (v.a Iž18, sest sellel vinnastamine teistmoodi toimub) alguses eksisteerib ja suhteliselt ruttu ära kaob, s.o uue püssi asi minu meelest. Plastkate raudade vahel on ka FC topeltvindil samalaadne, tõsi, rohkem kummi moodi, mitte niivõrd plast. Kirp ja sälk, tõepoolest, eriti kirp on kuidagi kahtlane sel MP-l, jättis ka mulle mulje, et niikui sinna vastu midagi puutub, siis kohe ta ära murdub vms.

BM
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas tony »

Vertikaalne kokkujooks oli kohe paigas.Selle tehase sihikuga ei plaani ise lasta,panin talle peale Zeiss Varipoindi 1,5-6X42.Eks nende topeltraudadega juba on nii,et kui 15cm ringi jooksma saad siis on hästi küll.Lihtsalt igaüks peab omale selgeks tegema mida ta mille jaoks tahab.Tuttav tellis omale Heymi otse tehasest.Käis lausa kohal,võeti talt mõõdud jne.Maksma läks mingi 200kilo kopikatega.Suur oli ta üllatus,kui peale esimest lasku teise rauaga ka lasi (vahe laskudel ca minut) ja kuulide vahe mingi 40-50cm.
See Kakukese katsutud relv pidi küll "sinisel esmaspäeval" tehtud olema.Minu omal küll midagi tagasi ei vaju kui korra juba lahti murdnud olen ja välimus on ka täitsa viisakas.Igatahes mulle metsas trööpamiseks kõlbab ja kui midagi ära laguneb,siis kahju ka pole.Kaks aastat tagasi ostsin omale metsas käimiseks Blaser D99 Duo ( 2X9,3x74R ja 20).Maksis koos optikaga üle 100kilo ja vot sellest relvast oli küll kahju (lihtsalt ühe hooajaga suutsin ta välimuse lestaks tõmmata).
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas andrus »

Nii nagu arvata oli sellest poest peale ägeda reklaami ja tühjade sõnade ei saa mitte midagi (n)
Kui tahad siis tellime.........kahjuks mina nii palju seda deerhofi ei usalda,et sealt midagi tellida.Krt müüja leti taga ei tea isegi seda mida neil kodulehel müüakse.
jahismurf
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas VR »

Peaks vist ka lisama, et nimetet reklaamitud püssid Eestimaal siiski vaid Trapperi poes olemas on. Njetu-Njetu-Hinnakirju saab jah mõnest muuustki... :lol: :lol: :lol:
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas peepk »

Sõber tõi eileˇpaki ajakirju JAKT,vaatan selle aasta oktoobri numbris see vene 221 kah sees,jutt juures ja palju pilte iga nurga alt,igavene karvane asi st viimistlus poolik.Kahju et keelt ei mõista,lappan läbi ja loovutan kui kellelgi huvi tekib.Nad siin 30-06 ja 45-70 ära proovind ja võrdlus vist olemas.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas tony »

Tänud Teadjamehele.Peale väikest lihvi jooksevad minu Baikali rauad nüüd 50m pealt 5cm ringi :D .
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas honkomees »

tony kirjutas:...Peale väikest lihvi jooksevad minu Baikali rauad nüüd 50m pealt 5cm ringi :D .
nojah, rahuldav tulemus,
mul õnnestus möödaminnes käia Valgas Balodise juures sisetiirus oma Brno kombi kinnijoodetud raudade kokkujooksu kontrollimas (hommik-õhtu ju pimedad ja nädalavahetusel jahipäevad) - Balodis lasi kiirelt 50m distantsilt vindikuuli kümnesse ja siledakuulid üksteise järel kümnest 1,5 cm kella ühe peale ühte auku (no paar milli läks auk suuremaks)... mina püssiga ülirahul ja kuna aega vähe siis ruttu minema
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas plaaster »

honkomees kirjutas:
tony kirjutas:...Peale väikest lihvi jooksevad minu Baikali rauad nüüd 50m pealt 5cm ringi :D .
nojah, rahuldav tulemus,
mul õnnestus möödaminnes käia Valgas Balodise juures sisetiirus oma Brno kombi kinnijoodetud raudade kokkujooksu kontrollimas (hommik-õhtu ju pimedad ja nädalavahetusel jahipäevad) - Balodis lasi kiirelt 50m distantsilt vindikuuli kümnesse ja siledakuulid üksteise järel kümnest 1,5 cm kella ühe peale ühte auku (no paar milli läks auk suuremaks)... mina püssiga ülirahul ja kuna aega vähe siis ruttu minema


Mis moona kasutasid?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas honkomees »

plaaster kirjutas:...Mis moona kasutasid?
vindirauas Prvi Partizani 11,2 grammist SP (7x65R) ja siledal Zala Arms'i brenneke tüüpi 32 grammise kuuliga padrunit Leader
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Sommid siis selle tulenuiaga päris põhjaliku testi teinud. Kaliiber 45/70 GOVT. Jutt ajakirjas RIISTA 8/2008, neli lehekülge pilte, juttu ja tabeleid. Katsun midagi siit välja noppida.
Paar huvitavat tähelepanekut:
Padruni laadimispikkus mõjutab tuntavalt tabamispunkti, samuti kestade vanus. Samas seerias laetud padrunitel oli erinev tabamus uude kesta ja paar korda kasutatud kesta laetud padrunitel :M Ehk mõni spets kommenteerib, kas nii juhtub ka peenematel kaliibritel?
Erinevat moona kasutades muutub tabamispunkt ka raudade vahel. Parima tulemuse said nad iselaetud Remington FN 405 kuuliga, rohi VV n 133/3,2 g, laadimispikkus 68,0 mm, algkiirus 544m/s, parem raud 12 mm ja vasak 30 mm kolme lasu grupid. Samas PMC tehasepadrun Hornady 350 FNSP kuuliga andis 105 ja 180 mm grupid.
Ütlevad, et puuriks padrunipesa pisut pikemaks ja kasutaks 45/90 moona. Suurem hülss annab sama kiiruse väiksema rõhuga ja vajadusel saaks ka pisut lisavõimsust. Kaliibrimuutus võimaldaks endiselt kasutada ka 45/70 moona.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Nüüd hulka aastaid möödas, kuidas Artemidad ennast ülal pidanud on?
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Baikal MP221 side-by-side

Postitus Postitas vallo »

Ca kaks aastat kolistanud sellega. kokkujooks on ,nigu on , tabamispunkt erinevate laadimistega väga erinev, ehk siis tundlik. Standard laad lühikesevõitu ja madal. Pauku teeb kõvasti ja augu teeb suure :mrgreen: . Kokkuvõtte tubli kolm pluss.
Vasta