Marlin 1895 45/70

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas peepk »

Soomes on nii, et tellid omale raua tooriku, kus pole padrunipesa, vaid vintsoon raua otsast raua otsani. Pole vahet, kumba otsa lased uue pesa teha. Antud raud tehtud konkreetse vene padruni tooriku peale ja 45-70 gov. moon sinna ka vägisi toppides ei lähe. Tean aga meest, kes vene vindiga lastes on kasutanud 308 win moona. Peenem padrun, paisub padruni pesale vastavaks ja sama toimub ilmselt vene kestas oleva 45 cal kuuliga lastes Marlini suuremast padrunipesast. Ise sellist eksperimenti heaks ei kiida ja oma samat sorti eksperimendid toimusid hallil vene ajal. Jah, isegi arisaka 6 poolene padrun sai "parajaks" lastud mauseri armee püssiga.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas duv »

Vabandust! Ma vist end veidi segaselt väljendanud ja Unt minust selle tõttu valesti aru saanud. Mind tegelt väge huvitab selline aretamine(st. arukas aretamine), see ju minu noorusaeg ja see väidetakse ikka ilus olema. Lihtsalt huvi, et mis selline oma padruni valmistamine tänapäeval ka maksab, nagu juba kirjutasin, siis oli igas vene aja korralikumas ettevõttes oma metalli töökoda ja seal oli käibevahendi ühikuks 0,5l viina. Peep sinu pakutud variantidega ka täiesti tuttav, ainult 308-ga vene vindist laskmist pole veel kuulnud, sest sellel ajal niisugust moona leidus ainult nomeklatuuri jahimeestel. Lisaksin omalt poolt veel nii mõndagi, aga, mine tea mis siis, kui mõni loeb, hakkab järele tegema ja rikub oma kalli püssi. Vahest mäletate, kui jahimehe ajakirjas üks vanem mees kirjutas, kuidas ta aegunud püssirohu testimist kodusel teel teostas ja siin hakkas kohe paras kriitika.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas andrus »

Puhuks seaduste vahele törtsu relvajuttu kah.

Kes te neid Marlineid omate ja metsas kaasas veate......kuidas need vibulukud siis tegelikult meie talves,lumes ja prahis toimivad??


Kui kellelgi Rakvere ümbruses selline isend 45ses kaliibris olemas on võiks privas märku anda.
jahismurf
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas H:Owl »

Nüüdseks 4-aastane positiivne kogemus Marlin 1895 CB 45-70 Gov`t -ga.
Praktikas ei ole lume ja risuga seoses ühtegi probleemi olnud. Et aga luku- ja laadimisava on muidugi avatumad kui poltlukul, tuleb tähelepanelik olla. (pilt 1)
Minu püssi raskuskese on just luku kohal, seega teda käes kandes katab käega või kindaga mõlemad avad (CB-l ei ole originaalis rihma kinnituskohti). Lisaks sellele tegin igaks juhuks nahast katte, mis kaitseb lume eest nii lukku, kui sihikut. (pilt 2) Sellise katte saab vajadusel kiiresti püssi vasakule küljele keerata. Selles asendis ei sega ta sihtimist, laskmist ega laadimist. (pilt 3)
Lisaks sellele on mul taskus VFG-waffenpflege no.1karbike puhastustrossi ja -tropiga.
Küll aga on juhtunud, et talvel kindaga lastes on kukk kinda taha takerdunud ja tõrke andnud. Seepärast on "kukeharja" pea poole võrra kärbitud. Ka oli probleeme talvel kindas käe kiire lukuvibu aasa sisse pistmisega. Vennad Nurgad tegid aasa suuremaks.
Manused
IMG_0637.JPG
IMG_0638.JPG
IMG_0639.JPG
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas andrus »

Kas peale Waldu neid riistu veel kuskil kohata võib?? Netis kolades leidsin päris uhke isendi 18" rauaga, roostevaba ja laminaadi segu.

Soomes maksab nats alla 1200euri huvitav mis meie müüjad küsivad. :M
jahismurf
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

Meie jahiseltsis koos minu enda püssiga 4 sellist Marlinit. Minul endal Waldust ostetud 5 aastat tagasi 22" rauga, teised kolm 18" rauaga.
Kõik kolm 18" kõvade koerameeste püssid. Ei ole kuulnud, et mingeid probleeme oleks. See vibulukk tundub üldse selline hea ja töökindel asi olevat. Küsimus pigem selles, et mõnele mehele lihtsalt selline süsteem ei meeldi. Kui on talvises metsas probleeme, siis on seda tulenevalt sihikute valikust. Kasutasin ka enda püssil ühel hooajal holosihikut ja siis tekkisid probleemid vihmase ilmaga - kui mõni piisk sattus nn "kiirekahurile", siis oli sihikupunkt kadunud. Sellepärast ka H:owl sellist katet kasutab. Lasin pikka aega üldse ilma lisasihikuta, aga siis tekkisid vajadused ka pimedas jahipidamiseks ja lõppkokkuvõttes paigaldasin sinna peale ühe punatäpiga Vixeni (on vist 2,5 - 6 x suurendus) millega olen siiamaani täitsa rahul. See väike optika, millest ma siin eespool olen kirjutanud, selle vaateväli jäi praktikas ikkagi liiga kitsaks (ajujahid) ja valgusjõud pimedas laskmiseks ka liiga väikeseks. Ühesõnaga - polnud universaalne.
Neid püsse on müünud ka Artemis. Hinnad samas suurusjärgus nagu Waldu lehel, nats alla 900 euro. Olen Artemises ka seda Sinu märgatud roostevaba varianti mingil ajal vaadanud, aga selle hinda ei mäleta. Suurem kui tavalisel, musta rauaga püssil, see igastahes oli. Samuti ei mäleta seda, kas tegu oli 18" või 22" rauaga. Eks ta ole maitse asi, aga minule jättis ta pigem sellise "haraka lelu" mulje. Kiiskas ja säras igast otsast. Aga, nagu juba öeldud, see on sügavalt maitses kinni.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas peepk »

Eile Artemise poodi 10 Marlini 22 tollise rauaga vibulukku saabus ja ikka hea ja järele proovitud kaliibriga 45-70 gov. Muid "nuiasi" tuli kah, aga mitte mind huvitava kaliibriga. Pooled püssid mandrile teistesse poodidesse saadetakse, kuhu, ei tea, kel huvi, saab poest küsida. Ei pea saarele järgi sõitma. Sai omalegi üks kinni pandud ajujahiks. Veel lisaks, et oma jahimeheks oldud aja saab jagada kahte etappi, enne ja pärast 45 cal relva ostmist (y)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas Joosep Käba »

Akand ka see relv silma. Sai täna kiibitsemas käidud teist. Enna uue ostmist küsin, kas mõni meestest oma kasutatut ära ei müü?
Niipalju küsin veel, kas tal päästiku "tühikäik" peabki nii tilla-tölla olema?
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

Joosep Käba kirjutas:Akand ka see relv silma. Sai täna kiibitsemas käidud teist. Enna uue ostmist küsin, kas mõni meestest oma kasutatut ära ei müü?
Niipalju küsin veel, kas tal päästiku "tühikäik" peabki nii tilla-tölla olema?

Selline see päästik tal on jah. Kui ma selle relva endale soetasin, siis ka märkasin seda ja mõttes oli ikka korra see päästikusüsteem lahti võtta ja üle vaadata. Tegelikult on see tilla-tölla asend veel päästiku tühikäigu ees. Tühikäik on veel ka enne kui pauku teeb. Üsna lühike, aga ikka on. Aga nii ta jäi ja nüüd pole enam sellele tilla-töllale tähelepanu pööranud. Ei sega mind. Ilmselt teistel lukusüsteemidel on see tilla-tölla asend mingi vedruga ära fikseeritud. Aga see Marlini vibulukk nii klassikaline ja nii kaugest ajast, et sinna ei sobigi mingit lisavedrukest panna :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas Joosep Käba »

A müü ära oma jagu? :wink:
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

Hea püss on nagu sõber. . . aga häid sõpru ei müüda :wink: :D Kui ükskord enam kanda ei jaksa, siis kingin. Aga ära seda praegu veel ootama jää :wink: :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas honkomees »

unt kirjutas:Hea püss on nagu sõber. . . aga häid sõpru ei müüda :wink: :D ...

:A nii ongi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas H:Owl »

Ka minu Marlinit võite kunagi mu lese käest endale küsida.
Mis aga puutub tema logiseva päästiku (mis ei ole mind küll praktikas häirinud) moderniseerimisse, siis ameeriklased ise sellesse niiväga suure aukartusega ei suhtugi. Wild West Guns Alaskalt toodab ja müüb (nt. läbi Midway ja Brownells`i ) moderniseeritud päästikukomplekti, milles päästik ja tema ülemine osa ("sear". mille eestikeelset vastet ma ei suutnud leida) on omavahel pronkspuksiga ühendatud ja väiksema omavahelise lõtkuga, kui originaalil. Tänu tolle "seari" muudetud geomeetriale ja lihvitud tööpinnale olla ka päästejõud oluliselt väiksem.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas Joosep Käba »

Noh nüüd võib ütelda, tere tulemast klubisse! :D
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas H:Owl »

No tere tulemast klubisse! :D
Lisan siia (lihtsalt edevusest) ka oma Marlini pildi.
Manused
IMG_0647.JPG
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Vasta