beretta ES 100

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
jägermeister
Postitusi: 32
Liitunud: P Mär 13, 2005 5:10 pm

beretta ES 100

Postitus Postitas jägermeister »

võiks kõnelda sellel teemal vähe.
Tuvi lastakse kahe silmaga...
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas Eraser »

Minul oli vahepeal sama asi silmapiiril . Koeraga metsa oleks üks parimatest variantidest, raual sees eemaldatav vintraud, mis ( müüjate sõnul, aga ka netist uurides reaalselt proovitud) tagab lasketäpsuse veel ka 100 m pealt. Piiraja lihtsalt eemaldatav (eeslaes metallvarras mille eemaldamisel siis salv suureneb 5 padrunini) . Veidi häiris kaal võrreldes Benellidega, samuti ka sihik mis oleks küll kasulik vb suurulukit lastes, aga vintrauda eemaldades ja linnujahti minnes ei oleks just küll eriti mugav vedada, rääkimata tiirus CSP vms laskmisest. Kui aga on koer ja vaja üsnagi universaalset riistapuud siis julgeks küll soovitada, isegi kibeleb sinnapoole, aga ei suuda päris ära valida. :)
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas karet. »

Tere minul selline mure ,et kas kellegil on sellist relva ja oleks nõus tulema tiiru ja annaks proovida lasta . Poes proovid õlga oleks nagu hää aga midagi jääb puudu.
:P
koll

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas koll »

Soovitan soojalt enne soetamist proovilasud teha, kuna tegemist on mehaaniliselt ümber laadiva poolautomaat relvaga siis tagasilöök oli muljetavaldavalt tugev minu 99 kg juures, ma ütleks, et oluliselt kõvem kui IZH12 12 kal. sileraudsel. Väiksema kehakaaluga jahimehel võib tekkida paugukartus. :D
Ainukeseks plussiks on minu silmis vähene tahm, mis puudub ümerlaadimise mehanismide vahelt.
Aga soetasin siiski Remington 11-87 12 kal. ja juurde ostsin ka paradox lisaraua kuuliga laskmiseks.
kivikas
Postitusi: 33
Liitunud: T Dets 30, 2008 4:32 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas kivikas »

Eraser- "...välja võetav vintraud" :shock:
Minu teada on küll Beretta ES100-l kaks rauda: 28" sileraud (kaasas 3 tsokki) ja 24" slug-raud. Ja neid siis teadupärast vahetatakse vastavalt vajadusele :M
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas peepk »

Kivikasele teadmiseks, et on jah eraldi siledatele raua õõnde panemiseks, eraldi adapterrauad paljudes kaliibrites, alates mingist 4 mm kuni suurte täis vindi padruniteni välja. On vaksa pikkuseid ja ka täis sileda raua pikkuseid vintraudu mis siis koonuste ja tsentreerivate seibidega sileda raua õõnde kinnitatakse,ikka sellepärast, et ei peaks mitut püssi metsa vedama. See et Sa neid meie relvapoodides ei näe, ei tähenda, et miskit muud ilmas polegi. Meie poodides vast kõigest jäämäe tipp, mis arvan Sinu eksliku arvamuse kujundanud on. Lappa või Frankonia lehte netis, samas ilmselt neid sellepärast meil polegi,
et pea sama hind kui uuel püssil, 20 eurist-1059 eurini välja,need vaksa pikkused odavamad ongi suurelt jaolt ääretule moonale.Ja ka vindi rauale saab sisse panna padruni kujulise 22lr moonaga laskmiseks teise raua.Tean et Hitleri armeel oli samuti oma Mauser püsside jaoks täispikkusega adapterraud, mis spordika moona kasutas ja omas oma lukku ja lukukoda mis vana luku eemaldamisel kogu täiega rauda susati, ikka sellepärast, et harjutamisele kallist moona mitte raisata. See raud nii õhuke et horisontaalselt hoides paindub läbi nagu õngeritv, kunagi miskit pildimaterjali oli selle kohta, nii et vana asi juba.
Viimati muutis peepk, L Dets 24, 2011 3:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
kivikas
Postitusi: 33
Liitunud: T Dets 30, 2008 4:32 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas kivikas »

ma ainult üritasin teemas püsida. :wink:
sellest, et teistele relvadele adapterraudu valmistatakse, olen kuulnud.
palun püsime teemas Beretta ES100 (y)
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas Tõnu »

Vahet pole, kas eemaldatavad adapterrauad on olemas või mitte (loomulikult on), Beretta ES100 saab kahe ERINEVA rauaga, mitte "sisse käiva vintrauaga".

Kolliga vaidleks tagasilöögi teemadel - ma ei tea, mis padruniga Sa lasid, aga ES100 tagasilöök normaalse padruniga on väga okei. Võrdlus IZH-12 ei ole küll kohane.

Mul on ES100 olnud ca 4-5 aastat ja eriti ei oska midagi ette heita. Kuulirauale peab moona suht hoolikalt valima ja see kuuliraua sihik ei ole maailma õnnestunuim. Õigupoolest soovitaksin ma mingi kolimaator- või hologrammsihiku peale panna.

Kui kellelgi on konkreetseid küsimusi, siis olen valmis neile vastama.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas Tõnu »

Eraser kirjutas: Veidi häiris kaal võrreldes Benellidega, samuti ka sihik mis oleks küll kasulik vb suurulukit lastes, aga vintrauda eemaldades ja linnujahti minnes ei oleks just küll eriti mugav vedada, rääkimata tiirus CSP vms laskmisest.


Ma siis täpsustaksin korra veel üle, et haavliraud ja kuuliraud on sellel püssil kaks ise asja ja haavliraud on tavalise lati ja kirbuga.
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas karet. »

Tere ma olengi kahe vahel,et kas beretta ES 100 või remigton 11-87 kumba soovitate.Olen lasnud remigtoniga ja oli päris hea,aga ei ole päris kinndel. :M
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas peepk »

Samuti võid ju küsida kas 39 nr. kalossid on paremad kui kalossid nr 45.See, kui keegi Sulle vastabki, et minul see ES 100 "tiksub" heasti ja teine, et Remington on viimase peal tegija siis keda Sa usud, tõrgetete töö kohta ehk saad adekvaatse vastuse ja mis vead omanikel on silma hakand, aga lae sobivus ja veel sada pisiasja relva juures otsustavad lõpuks, kumma valid, milles ikkagi ise selgusele pead jõudma neid OMA käega katsudes ja hea kui nad kõrvuti poes juhtuvad olema. Samuti tööta kõik jahis ette tulevad olukorrad oma peas läbi, konkreetset relva silmas pidades ma arvan. Loodan et kedagi ei solvanud, aga nii ta peaks olema, sest jahimehed kas või pikkuse-kaalu kui ka muute keha eripärade tõttu suht erinevad .
Viimati muutis peepk, L Dets 24, 2011 3:32 pm, muudetud 1 kord kokku.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas kalur »

Oman antud relva ja tekkis selline küsimus. Lugesin viimasest Jahimehest artiklit terashaavlitest. Hakkasin siis oma püssilt otsima märki mis lubab kasutata terashaavleid ega leidnud. Kas nüüd viga minus või ongi sellele relvale selline moon keelatud. :M
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas greenhorn »

Loe relva manuali kalur.
Täis ja kolmveerand tshokiga ei tohi terashaavleid lasta.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas kalur »

Järelikult see artikkel jama , sest selles rõhutatakse ,et ilma selle märgita ei või terashaavleid kasutada.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: beretta ES 100

Postitus Postitas Heino »

Beretta on maailma suurim siledate püsside tootja, lisaks toodab ta teistele firmadele raudu. Aastas 500 000 (2010 a) andmed, kindlasti töökindel ja usaldusväärne firma, mis aga terashaavlitesse puutub, siis püssi raualt otsige märki, nagu Kaupo oli pildi lisanud ning tsokkidel on keermest kõrgemale graveeritud igale eraldi steel shot OK või not :-) Kõik uuemad püssid on arvestatud terashaavlitele, kolmveerand ja täistsokki ei tohi kasutada, poolt veel võib, nii ka kirjas tsokil.
Vasta