Poolautomaatsed jahirelvad

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
JoosepL
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 27, 2014 9:46 am

Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas JoosepL »

Tere. On plaanis soetada endale siledaraudne poolautomaatne jahirelv aga pole nendest peaaegu mitte midagi olulist (kindlat) kuulnud. Siinkohal tahaksingi ,et kõik kellel on midagi olulist nende kohta soovitada ( milline mark oleks hea, millised eelised ja miinused on poolautomaatidel meie tingimustes kaheraudsega võrreldes jne) jagaks infot ka minuga. Ei tahaks põrsast kotis osta. Samuti ootan siia infot poolautomaatide negatiivsete külgede kohta.
Tänud!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas andrus »

Sa ütle alustuseks mis põhjusel just poolautomaadi plaan on??

Selle ütlen kah kohe ära,et foorumi soovituste põhjal relva ei ole võimalik osta. :wink:

Pigem saad siit iga relva kohta natukene midagi teada,enamus infost koosneb suurest jurast.Kui küsiksid konkreetse margi kohta siis heal juhul saaksid teada mõningaid plusse ja miinuseid ning kui need paljude juttude põhjal kattuvad,ALLES siis võid saada teada konkreetse relva head või vead.Siis kaalud neid valupunkte,vaatad hindu,mudeleid,kaupmehi ,siis võtad päeva-kaks vabaks ja lähed eesti ringile,poode püsse proovima.Paljud püssid mis pildil ja andmete poolest sobivad annad müüjale üle leti kohe tagasi kui oled pihku võtnud.Siis avastad,et sa polegi mitte midagi head leidnud või hoopis oled leidnud teist "tõugu" püssi letilt mida sa pole isegi mõelnud osta omale.Ja siis sa selle omale ostadki või ikkagi lähed tühjade kätega koju seedid läbielatut ja hakkad raha juurde panekule mõtlema ........

Poolautomaadist nii palju,et olen omanud.Müüsin ära,lasi hästi,oli ilus jne muidu poleks ju ostnud.Aga mulle ei meeldinud see,et kui rauda lumi läks tuli püss laiali kiskuda(tore tegevus lumehanges) Paukude vahetamine ei olnud just meeldiv tegevus,kestasid pead pärast kokku korjama ja lohakaks tegi laskmisel kah.Linnujahis jah hea püss,et hulka pauke mahub salve aga meie seadusest tuleneva piiranguga ei näe ka sellel mõtet.
Võta aega ja loe kõik siinsed siledatega seotud teemad läbi,võid saada olulist infot valikuks.
Aga edu valimisel,lõplik valik on ikkagi sinu teha!
jahismurf
JoosepL
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 27, 2014 9:46 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas JoosepL »

Olen mõelnud nende miinuste peale ja minu arvates on üks suurim miinus padrunite ümber vahetamine. Samuti ei tea ma tsokkide vahetamisest midagi. Olen uurinud poolautomaatidest BERETTA A400 XPLOR ja BERETTA A300 OUTLANDER. Samuti olen kuulnud ,et BENELLI pidi hea olema. Võib-olla keegi oskab nende kohta midagi öelda. Ja seda lume asja olen isegi mõelnud ,et kuidas meie talvises metsas seajahil püss käitub. Kuidas lukuosa külmaga käitub? Laeb ikka korralikult ümber? Need on küsimused, mis mind veel piinavad.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas TiitR »

Pole sel lukuosal ka väga külmadega ümberlaadimisel mingit häda. Häda hakkab pihta ikka puhastamata/hooldamata relvast. Andrus pidas ilmselt silmas (lumega seoses), et selline relv ei sobi koeramehele, kes kuusiku aluseid pidi pidevalt ronib - nõus. Kütiliinis on kaheraudse ees täpselt 1 lask rohkem :D , samas negatiivne on, juba ülal mainitud tõsiasi, et kiirelt ümberlaadida pole võimalik. Omal oli eelmine aasta juhus, kus luurel selgus, et ilves väikeses tukas sees ja võtsime ette, kui mingi hetk hiljem tuli koer seaga ja laskmata jäigi...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

JoosepL kirjutas:Olen mõelnud nende miinuste peale ja minu arvates on üks suurim miinus padrunite ümber vahetamine.

Ja mis sa neid vahetad? Seajaht -kuulid,linnujaht-...haavlid jne.Muidugi kui soov ööbikust põdrani .....,siis iseasi.
Ise siledat poolaut.pole omanud,küll aga vinti ja ei kurda .Ei ole mingit raudade kokkujooksu jama ja saad õlast võtmata mitu pauku laduda/tegeleda ümberlaadimise asemel sihtimisega/laskmisega. Ühte siledat Benellit (uut) kuuliga testides selgus ,et jooksis paarkümmend cm kella kahele.Sihik oli valesti peale joodetud.Seega enne raha väljakäimist tasuks neid asju hoolega vaadata v veelparem kui võimalus proovida.Kolimaatori v ....muu sihiku kasutamisel see väike viga ,sest üks raud jookseb ikka ühte kohta.Lumest rääkides ,on ka tavalise kaheraudse lukud /riivid kinni külmunud/kasutamine võimatuks osutunud!
Viimati muutis Ahto Kattai, K Jaan 29, 2014 10:43 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas sokk »

Ma arvan et TiitR mõte oli see et poolautomaadis olid kartetšid ilvese jaoks mõeldud aga tuli siga mida on nendega keelatud lasta. Benelli ja Bereta mõlemad on väga head tootjad. Nende vahe on pigem see kuidas püss endale rohkem meeldib ja paremini istub õlga. Soovitaks nagu eelpool Andrus mainis minna poodi ja katsuda kõike mis silma jääb ja meeldib. Osta see püss mis endale meeldib mitte see mida teised soovitavad kuigi ega need ka valed pole :wink: Midagi tahtsin veel lisada aga mõte läks lendu :M
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
JoosepL
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 27, 2014 9:46 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas JoosepL »

No poolautomaadil peaks ju saama nii ,et võtad ühe padruni välja ning uut peale ei tule, siis saad haavli kuuli vastu kiirelt vahetada. Sest kiiresti sa selle kaheraudsegi ümber vahetad. Kaheraudsel on aga see eelis ,et lükkad ühte rauda kuuli ja teise haavli.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas TiitR »

sokk kirjutas:Ma arvan et TiitR mõte oli see et poolautomaadis olid kartetšid ilvese jaoks mõeldud aga tuli siga mida on nendega keelatud lasta.

Just! Ei arvanud, et see mu jutust segaseks jäi :M , kuid jah, rauas/pidemes vaid 7/0-id ja siga meie seltsis (loomulikult ka seadusega keelatud) haavlitega ei lasta.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas sokk »

Poolautomaadil võid panna ka kuul - haavel - kuul pmts kui jookseb loom mille padrun on vale rauas lased õhku ja teisega sihid :lol: ei pea vahetama :wink:
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sokk kirjutas:Poolautomaadil võid panna ka kuul - haavel - kuul pmts kui jookseb loom mille padrun on vale rauas lased õhku ja teisega sihid :lol: ei pea vahetama :wink:

Mitte õhku laskma ,vaid lukku käsitsi ümber laadida ,küll pärast on aega padrunid kokku korjata.
JoosepL
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 27, 2014 9:46 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas JoosepL »

Ja hea ,et mainisid Ahto ,et poolautomaat lasi paarkümmend cm kella kahe peale. Tean ise ka ühte juhust aga too relv lasi alla kella kuue peale. Sellises olukorras ei aita vist midagi. Ainuke variant punatäpp sihik peale osta. Teab keegi veel selliseid juhuseid ,et poolautomaatne püss laseb kuhugi poole viltu? Võib-olla aitab mõne teise kuuliga laskmine?
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas kalur »

Mida sa Joosep selle padruni väljavõtmise all mõtled?
JoosepL
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 27, 2014 9:46 am

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas JoosepL »

Mõtlesin seda ,et kui näiteks Sul on haavlid rauas aga tuleb siga ja tahad teda lasta(1 rauas 2 ootel), siis tõmbad selle luku lahti ning padrun lendab rauast välja, alt aga uut peale ei tule ja Sa saad selle kuuli rauda lükata ning siga lasta.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas kalur »

See postitus juba arusaadavam :lol: Selline ümberlaadimine suht aeglane. Tavaline sileraudne selles suhtes mugavam.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Poolautomaatsed jahirelvad

Postitus Postitas TiitR »

JoosepL kirjutas:Ja hea ,et mainisid Ahto ,et poolautomaat lasi paarkümmend cm kella kahe peale. Tean ise ka ühte juhust aga too relv lasi alla kella kuue peale. Sellises olukorras ei aita vist midagi. Ainuke variant punatäpp sihik peale osta. Teab keegi veel selliseid juhuseid ,et poolautomaatne püss laseb kuhugi poole viltu? Võib-olla aitab mõne teise kuuliga laskmine?

Mina tean :D . Proovitud erinevat moona (vist 5..6 erinevat), erinevaid tshokke, raud müüja kaudu nö. tehasesse tagasi saadetud ja uuega sama proovitud - lõpuks oligi variant kollimaator. Aga enam ei viitsi kahetseda, saab eduliselt silmad lahti lasta, jne.. 8)
Vasta