Püss koeraga ajajale.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
freditaks
Postitusi: 34
Liitunud: T Mär 24, 2009 3:34 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas freditaks »

omal mul on poolautomaat benelli..üldiselt see poolautomaat koeramehele ei sobi,, talvel kipub seal paksu lumega see lukk streikima ja siis ei lae ümber ja paras jama sellega... koeramehele kõige parem püss ikka kaheraudne ma arvan.
riuka
Postitusi: 9
Liitunud: N Dets 23, 2010 9:20 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas riuka »

Värskenduseks!
Tungiv vajadus nn koeramehe püssi järele ja esmaseks eelistuseks Tikka T3 Battue just selle sihiku pärast. Kuna asi muutub aktuaalsemaks sai veidi ringi vaadatud ja leitud ka konkurent CZ 550 Battue näol. Cz letihind pea 300 odavam kui Tikkal, puudub aga 308 cal. mis oleks minu valik. Seega peaks kaaluma 9,3x62 varianti. Kahjuks ei paku Tartus keegi ka sellist CZ müüa ja pole õnnestunud seda käega katsuda ega õlga panna. Minu otsing ja CZ info pärineb Anome kodulehelt. Millist nõu annate?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas andrus »

Kas Tartu Jahipaunast küsisid cz-i?? Rakvere pole Tartust just eriti kaugel kah kui püssi isu suur,ainult seda Anome kodulehte eriti uskuda ei maksa.....ennem tasub ikka üle küsida,mida neil on ja millise hinnaga.
Igaks juhuks võid küsida ka palju kirutud Jagdhofist,kui neil on siis on ära sa ainult jumala eest sealt midagi tellima hakka.

Lisaks toodab ka Zastava 9.3-st battuet,pm. sama relv mis cz-t( vana mudel oli,uuest mul teadmised puuduvad).Trapperi kodukas näitab,et 9.3 neil täitsa olemas ja hinnaks 760 euri.Kas ta aga nüüd battue on pead küll ise edasi uurima(pildil küll ei ole aga pilt võib olla ka illustratiivne).


Minule isiklikult meeldis Tikka sihik rohkem kui cz-i oma,kuidagi "konkreetsem oli". :lol:
jahismurf
jyri

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas jyri »

Aga mina koeramehena jään truuks kombile.Vahetan vaid sishikuid-optika võtsin maha, üks vahe käisin ilma, nüüd siis kollimaator.Selle ainsaks, aga suureks, puuduseks on võimatus "isoleerida" lume-ja prahi sattumist laserkiire avale ja klaasile.Kui nendest üks lumine-sihtida ei saa :P
Vajadusel võib haavlitega nugist alla tuua, vajadusel 100m pealt eest vintrauaga põtra/siga.Erilist supertäpsust pole ju vaja, sest koer kohe võtta. Sile kuul vahepealseks. Haruldastel juhtudel, kui olen ka kütiliinis, samuti hea variant-võpsikus sile ja kui näeb kaugemale-vint.
Aga Andrus- sa ise käid ju kombiga ehk kaheraudsega, millest see siis üheraudse kiitmine?
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas duma »

jyri kirjutas:Aga mina koeramehena jään truuks kombile.Vahetan vaid sishikuid-optika võtsin maha, üks vahe käisin ilma, nüüd siis kollimaator.Selle ainsaks, aga suureks, puuduseks on võimatus "isoleerida" lume-ja prahi sattumist laserkiire avale ja klaasile.Kui nendest üks lumine-sihtida ei saa :P
Vajadusel võib haavlitega nugist alla tuua, vajadusel 100m pealt eest vintrauaga põtra/siga.Erilist supertäpsust pole ju vaja, sest koer kohe võtta. Sile kuul vahepealseks. Haruldastel juhtudel, kui olen ka kütiliinis, samuti hea variant-võpsikus sile ja kui näeb kaugemale-vint.
Aga Andrus- sa ise käid ju kombiga ehk kaheraudsega, millest see siis üheraudse kiitmine?


Jyrr kas sul tõesti midagi muud ei ole teha kui koguaeg siin kirjutada? Mees küsis konkreetse relva konkreetse kaliibri järgi, Andrus vastas. Ja mina ka koeramehena jään truuks 20 kaliibrilisele sest vindiga metsa tallamine on pähh (loe kaasa arvatud kombi)
duo on parem
jyri

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas jyri »

Duma!Kas sul päevased rohud võtmata, või lumi niimoodi mõjub :M ?
Inimene küsib nõu, mis relva kasutada koeramehena. Teemas "püss koeraga ajajale" .Mis sellest, et täpsustuseks loetleb mõnda, mida hetkel eelistab, küsimus "MIS" jääb õhku.
Mina kellelegi nõu ei anna, pajatan oma kogemusi. Erinevalt sinu postituse esimesest osast olen täiesti teemas ja ka küsimusele vastamas!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas andrus »

Tegelikult Jyri.... kunagi kui ise vaatasin omale miskit taolist relva siis käisin kõik need "pätud" läbi.Tikka oli see mis mulle meeldis.
Aga miks ma ikkagi kombi võtsin´? Mõtlesin ja vaagisin ja leidsin,et mulle parim.Siiani olen valikuga rahul. Kaugeim uluk minu jaoks on olnud 140m rebane,lihtsalt ei tõmba mind selline jaht. Ülejäänud tabatud paarist meetrist 70-80 meetrini.

Seega "pool kõva" on oma töö hästi ära teinud ja nurisemiseks pole põhjust. Kuigi mõtteid ja soove jätkuvalt,kohe kuidagi ei taha leppida sellega mis olemas on.
jahismurf
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Feen »

Ma nüüd ei teagi... kogu aeg ise avastanud, et kui siledaga minna, siis sead 50-60 m lagedal, kui .308 kaasas, siis jookseb kuusikus, 5 m pealt, palju sigu mööda. Eks erandeid on ka aga ma ei laidaks ka alternatiivina kombi kaalumist. Metsas on minu jaoks nt põhimureks lumi mis ummistab peenema toru ja optika (loomulikult on see otsa teipimine ja optika katted variandiks kuid jõuad sa pärast esimest pauku jälle teipima hakata ning optika katetega mässata). Kui mets lumevaba, siis ise kasutan .308t ning kui lumine, siis 16 siledat ning kombi mõtet ei laidaks ka üldse. Vahepeal on vaja ka ajupauku teha, karabiiniga summida seal metsas niisama, kohati usinalt, ei ole ka eriti hea mõte.

Kui ainult vintraudsele mõelda, siis 9.3 ei ole koeramehele üldse mitte halb valik (va nugis puus... kui laikat nugis ei huvita, siis see mureks ei saa), ajupaugud... ka nt hundijahi korral võib neid palju tulla, siis proovi asja õlga ning ära kaliibrit põe (tiirus muidugi saab valusam olema, jahis ei sega). Kui mõni hea kombi ette jääb, siis mina ei laidaks aga siin kusagil seda teemat lahatud küll.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jyri

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas jyri »

Feen kirjutas:Ma nüüd ei teagi... kogu aeg ise avastanud, et kui siledaga minna, siis sead 50-60 m lagedal, kui .308 kaasas, siis jookseb kuusikus, 5 m pealt, palju sigu mööda. .


90 algul, kui "tavameestele" lubati ka vinti omada, just sellised olukorrad hakkasidki pea iga jaht tekkima. Nii minu-kui ka paljude teiste laikameeste mure lahendas kombi. Tollal saadaval olid, hinna järgi kasvades, IZ94, CZ, Tikka312, Antonio Zolli ja need olidki kasutusele võetud.
riuka
Postitusi: 9
Liitunud: N Dets 23, 2010 9:20 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas riuka »

Oi-oi, ärge minu teema peale küll riidu minge!
Loen hea meelega teiste koerameeste kogemusi ja soovitusi. Ise eelistan olemasolevate variantide juures vinti ja olen pidanud otstarbekamaks soetada uus lahtise sihikuga relv kui hakata praegusele püssile Aimpoint`i vms peale soetama.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas hundikütt »

Koeramehena olen ka mina omale sobiva variandi leidnud.Igaks olukorraks sobivat relva sa ei leiagi,tuleb lihtsalt valik teha vastavalt jahile ja ilmale.
Mina kasutan sügiseses jahtides kus veel võimalus põtra küttida kombit(IZ 94,308WIN-12) ja seda just optikaga.Olen proovinud ära ka ilma optikata ja need collid ning muud vidinad aga parimaks pean siis sellist varianti.
Kui põdrajaht läbi või lumi maha tulnud,siis ainult 12cal sileraud.Ei mingit muret,et pidevalt midagi kontrollida,pühkida,kuivatada.Koertega saad sigadela igal ajal laskekaugusesse ja tihnikus sa siga kaugemalt kui paarkümmend sammu nagunii ei lase.Ja kõik väikeulukid on ju palju lihtsam haavlitega lasta kui vindiga hakata summima.
Selline on siis minu eelistus mis ei pruugi mõnele teisele sobida.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas aivart »

Vaata ka mudelit savage 212 ja 220 , see peaks meie oludes koeraga ajajale olema parem variant kui vintrelv.Iseasi kust seda relva mudelit tellida.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas andrus »

Eeem.........kodanik rääkis midagi nagu "pätu" sihikutest.Sinu viidatud relvadel puuduvad üldse lahtised sihikud. Mina hästi ei kujuta ette lumises metsas optikaga müttamist. Olen proovinud,mina hakkama ei saa aga kindlasti hea tahtmise korral on võimalik.

Olime mõnda aega tagasi Dumaga tunnistajaks kus ühel koeramehel oli relvaks plast tikka optikaga 4X alates.Selleks,et suht lähedalt põrast lasta tuli astuda hulka samme taha poole,et üldse sealt midagi näha :D Ja siis tuli kah ilmselt "kuskile" lasta sest kahest lastud põrsast mõlemil oli auk keset magu :D
jahismurf
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Karmo »

jyri kirjutas:Erilist supertäpsust pole ju vaja, sest koer kohe võtta.

Mis see siis nüüd tähendab?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas andrus »

Seda,et võib rahus p.rse poolt tapma hakata.
jahismurf
Vasta