Püss koeraga ajajale.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas puugi »

Verejälg lumes! :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Välek »

Karmo kirjutas:
jyri kirjutas:Erilist supertäpsust pole ju vaja, sest koer kohe võtta.

Mis see siis nüüd tähendab?
See tähendab seda, et kui siga ei saa, siis koera ikka saab.
jyri

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas jyri »

Lõõpige jah :D (kont ju visatud) verejäljest ja lumest.
Võtsin isegi prillid ette ja vot ei leidnud postitustes ühtegi(v.a kollimaatori probleem) vihjet lumele ega verele. Koer võtab kinni haavatud uluki, on see haav verega või mitte ja ons lund või mitte.
Tabatud maksaga :evil: liigub uluk vaevaliselt, aga kaugele. Koer paneb sellise seisma kerge vaevaga ja kohe.
Teemast väljas, aga minu terminoloogias on "eriline täpsus" - silmaauk, silmade vahe, kõrvade vahe, "kaela armatuur" jne. - laskjaid leiab nimeliselt "Ballistika" teemas spetsialistide seas.
Mitte eriti täpne-"kuskile rindkeresse" tabamitäpsusega 30cm/100m pealt (y)
Aga hinge soojendab, et vähemasti mu koera võimalik kadumine teile muret tekitab (b)
Siig
Postitusi: 40
Liitunud: T Sept 29, 2009 9:27 am

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Siig »

Ise ka koeramees ja kasutan 12 cal vintraudset. Metsas piisavalt kerge, laskeulatus suurem kui tavalisel sileraudsel ja alati on võimalik raud lumest puhtaks saada. Vindil on see puhastamine pisut keerulisem, eriti kui lumi on sügavamale rauda ka läinud.

Kui on aga soov tikka või cz, siis soovitan ikka tikka poole vaadata (mul isal on tikka kasutuses olnud juba kümmekond aastat ja siiamaani pole tõrkeid olnud). Cz'il on ikka kuulda olnud mõningaid probleeme.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas duma »

Siig kirjutas:Ise ka koeramees ja kasutan 12 cal vintraudset. Metsas piisavalt kerge, laskeulatus suurem kui tavalisel sileraudsel...


plastkabaga? Tavaliselt 12 cal. piisavalt rasked.
Viimati muutis duma, N Dets 06, 2012 9:51 am, muudetud 2 korda kokku.
duo on parem
Siig
Postitusi: 40
Liitunud: T Sept 29, 2009 9:27 am

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Siig »

Puitkabaga. Kaalunud küll ei ole, aga optikaga vintrelvast on kergem.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Heino »

Toetan ka kombit ja mitte ainult ajus vaid ka käimisjahil, raiesmiku teise otsas on põder, sile ei ulata ja ligi ei saa. Või näiteks Metsisejaht Norras jäi mul kukk tabamata, kuna lähemale kui 60 sammu ei saanud, lendasid minema. Soomes vedasin 223 ja 12 cal korraga kaasas. Käimiseks, ajuks ja ka hundi või ilvesejahiks väga hea variant. Kui aga põldu sokku või rebast laskma lähed, siis võtad vindi kaasa.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kombi teemal on siin ennegi juttu olnud,"millegipärast" tean paljusid kombi mehi ,kes on tagasipöördunud vindi juurde. :) Üks küsimus kombi fännidele,mis moon sinna siledasse siis seajahil läheb? Ja mis erilise paremuse see sileda kuul siis annab,kas on täpsem v võimaldab puusalt lasta? Dublee: Kui palju on 35 m ettevõtmis vindi/sileda erinevus kergelt sörkivast loomast? Kuidas need kuulid veel üksteise suhtes jooksevad jne.Ja palju on vajadust pidada jahti ööbikust põdrani? :M Kui juba kaheraudne olgu ta siis juba parem 2x vint või 2x sile,optika annab maha võtta ka vindil,eriti kui kasutada kiirjalgu.Aga maitse asi,lihtsalt väike mõttemine neile ,kes alles valiku ees.
jyri

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas jyri »

Kuldile vastuseks omadest kogemustest.
Siledaga hea lasta lähedalt, rägastikku sisse, sest sileda kuul teeb väiksemat rikoshetti. Keegi pole seda vist vaidlustanud. Aga kui läheb vaja kohe teine pauk teha, ja loom või tesied loomad karjast, on juba 70+ meetri kaugusel, jääb siledast väheks.
Teine teema- sea/põdra jaht, siledas rauas kah kuul. Koer võtab puu otsas istuvat nugist. Mida teeb "vindimees" ? Aga mina vahetan kiirustamata siledas rauas kuuli haavlite vastu ja toon nugise alla.
Kolmas eelis-ilves/hunt. Vintrauas kuul, siledas kartetch.Oli juhus, kus sokku vahtisin läbi põõsa roheluse. Vindi kuul oleks kindlapeale mööda läinud, kartetch tegi töö ära.
Nagu teiste poolt mainitud, ka mina olen kogenud nii 2 püssi kandmist korraga, kui ka ükshaaval( teine see aeg autos) Ja 100% jahisituatsioonides oli vaja just seda, mis parasjagu jäi autosse.
Vähemasti mina jõudsin niimoodi kombini koera- ja ajujahis. Hiilimis/varitsusjahtides kasutan ainult vinti ja seegi minul kaheraudne. Kui sokujaht veel kestis( 3 aastat tagasi), siis ühes rauas kerge kuul sikule, teises raske kuul notsule.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas andrus »

kult kirjutas:Kombi teemal on siin ennegi juttu olnud,"millegipärast" tean paljusid kombi mehi ,kes on tagasipöördunud vindi juurde. :) Üks küsimus kombi fännidele,mis moon sinna siledasse siis seajahil läheb? Ja mis erilise paremuse see sileda kuul siis annab,kas on täpsem v võimaldab puusalt lasta? Dublee: Kui palju on 35 m ettevõtmis vindi/sileda erinevus kergelt sörkivast loomast? Kuidas need kuulid veel üksteise suhtes jooksevad jne.Ja palju on vajadust pidada jahti ööbikust põdrani? :M Kui juba kaheraudne olgu ta siis juba parem 2x vint või 2x sile,optika annab maha võtta ka vindil,eriti kui kasutada kiirjalgu.Aga maitse asi,lihtsalt väike mõttemine neile ,kes alles valiku ees.


Sisse läheb Monolit(suhteliselt võsakindel on ta ikka 8x57 vulkani kõrval) 50m jookseb 5cm ülesse.Ööbikust põdrani ei olegi vaja aga suvel siin põldude vahel on ikka juhtunud,et kährik vahib tee peal otsa aga no ei julge mina vindiga lasta kui maja tagant paistab.Laupäeval jällegi koer pani osade sigadega üle liini osad keerasid sisse tagasi.Ei jäänud mina ootama millal see koer tagasi suvatseb tulla.Tegin natuke kisa kihutasin paar laengut taeva poole ja välja nad tulidki.Haavli paugud alati taskus ja odavamad ikka kordades kui vindi moon.Lisaks käin reinu suht palju pillitamas ja pillitamiseks teine ikka suht hea vahend.On olnud juhus kus rein hüppab eneselegi ootamatult vastu jalgu ja siis seda kihutavat vennikest vindist tabada....minu laske oskus jätab soovida.JA nagu eelnevalt mainisin ma ei lase üle 100m mind ei tõmba selline jaht.
Aga jah nii nagu see asi on kellele mis meeldib.Minule kombi meeldib aga tahaks drillingut.
jahismurf
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas sax »

[
Teine teema- sea/põdra jaht, siledas rauas kah kuul. Koer võtab puu otsas istuvat nugist. Mida teeb "vindimees" ? Aga mina vahetan kiirustamata siledas rauas kuuli haavlite vastu ja toon nugise alla.


vindimees läheb laskma siga ja põtra. peaks ju suutma ikka otsustada mida laskma minnakse. kunagi sai tiirus ikka iga aasta näha mõnd uut kombimeest kes peale vintraua sisselaskmist ütles kavala näoga et "ma proovin siledast ka(100m)"
no aga mida seal proovida :?:
aga mida teeb kombimees kui 100m+ läheb lask natuke "untsu", kus kohast ta selle teise lasu annab enne kui loom uuesti võsas on?????
aga koeramehele. arvan et mõni jämedam vint, poolatomaat või vibulukk, sihik kollikas või lainurk. sileraudne olnud alati lollikindel. kui loom jääbki kaugele siis head teed talle :wink:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuldile vastuseks omadest kogemustest.


(kult)Ei viitsiks vaielda,aga olgu!


Siledaga hea lasta lähedalt, rägastikku sisse, sest sileda kuul teeb väiksemat rikoshetti. Keegi pole seda vist vaidlustanud. Aga kui läheb vaja kohe teine pauk teha, ja loom või tesied loomad karjast, on juba 70+ meetri kaugusel, jääb siledast väheks.

(kult) Vali õige kuul ja kaliiber ja ei rikoshetti see vindi kuul sileda kasutusalas midagist rohkem,aga on ometi täpsem! Kui oled rägastikus siis pole mõtet rääkida mingist 70+ m



Teine teema- sea/põdra jaht, siledas rauas kah kuul. Koer võtab puu otsas istuvat nugist. Mida teeb "vindimees" ? Aga mina vahetan kiirustamata siledas rauas kuuli haavlite vastu ja toon nugise alla.


(kult) Vindimees astub uljalt edasi ,sest nugisega jantimise eest võid kaaslastelt jahi rikkumise eest "noomituse"saada!



Kolmas eelis-ilves/hunt. Vintrauas kuul, siledas kartetch.Oli juhus, kus sokku vahtisin läbi põõsa roheluse. Vindi kuul oleks kindlapeale mööda läinud, kartetch tegi töö ära.


(kult) Esimesena kasutad ilmselt kartetci,no ei läinud õnneks,vindiga põrutad kiirelt startinud hundist/ilvesest mööda. Vindiga esimese lasuga oleks ilmselt seisvat v aeglaselt liikuvat looma tabanud.Seega pigem eelis vindil v 2x siledal :)



Nagu teiste poolt mainitud, ka mina olen kogenud nii 2 püssi kandmist korraga, kui ka ükshaaval( teine see aeg autos) Ja 100% jahisituatsioonides oli vaja just seda, mis parasjagu jäi autosse.


(kult) Ei ole minulgi need asjad võõrad! :)


Vähemasti mina jõudsin niimoodi kombini koera- ja ajujahis. Hiilimis/varitsusjahtides kasutan ainult vinti


(kult) Ja mis sa siin siis puuladvas oleva nugisega teed? Vat hiilimisjaht on ainuke ,kus eelistaksin võibolla kombit,kui ikka plaanis jaht "ööbikust põdrani" :) Aga siiski seisab kombi juba aastaid kapis!

ja seegi minul kaheraudne. Kui sokujaht veel kestis( 3 aastat tagasi), siis ühes rauas kerge kuul sikule, teises raske kuul notsule.


(kult) Luban ,et rohkem ei vaidle! Jäägu igale oma!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas rajaleidja »

Olen mina loll või lihtsalt ei mõika, aga milleks on vaja ajajal metsas 100m peale summida? Eriti veel, kui teemaks koeraga ajaja. Ma saan aru, kui jahti pidada kuskil põhjamaal suurtes massiivides, hõre mägine mets jne. aga seal juba jutt koeraga jahist, mitte ajujahist. Meie metsades, ajujahis ajajana 100+ meetrit lasta :M
jyri

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas jyri »

kult kirjutas: Jäägu igale oma!

(y) (b) Sellega 100% nõus!
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Heino »

Sel aastal olin ise ajujahis, kus ajajad läksid koertega aju algusesse ja raiesmikul seisis kaks põtra võsa ääres. Üks kutsuti ära vindiga, teine pääses ära, kuna oli liiga kauge ja teine mees lasi siledaga mööda. Vint oleks aidanud või kombi, distants u 70-80 m. Seda juhtub küllaltki tihti. Sama on ajupaukudega, haavliga odavam. Üldjuhul on ette kokku lepitud, kas ajus tehakse pauku ja kui, siis mis puhul, nii et nugis ka aktuaalne. Mul on 4 vint, neist 3 optikaga, nii et ma püüan täiesti erapooletult asjale läheneda :-) Drillingu puhul on tegemist kõige universaalsema relvaga, kui veel on ühes rauas alakaliiber ja tegemist hiilimisjahiga, siis tõesti ööbikust põdrani, tavalises ajujahis on ta liiga raseke, selleks et iga mees jaksaks päev läbi temaga ajada, siis kui ise ei saa oma liikumistempot määrata.
Vasta