Super Vepr .308 Eestis

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Tervist!

Oleks plaan Super Vepr soetada.
On kellelgil see kuskil eestimaa otsas vastu tulnud? Kes myyb?
Netis tuulates olen leidnud vaid tactical.ee -st, aga need mehed ei ole isegi meilile vastanud. Siin ringi vaadates mainiti Valgat, kas ka mujal on?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas honkomees »

Valgas olen oma ihusilmaga igatsugu Vepre (s.h. Superit) ja SVD-sid näind ja sealt kindlasti saab, veel müüs vepri ka Tartus Trapper, kas ka neilt saab - tuleb endal järele pärida.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Tere!

Trapperis on vaid Tigr ja Saiga I myygis, nende kodulehe pöhjal. Saiga ja Vepri lukukoda ja rauad on erineva paksusega, mis täpsuses töötab Vepri kasuks. Vepri paksem lukukoda ja raud "söövad" vist paremini ära lasu hetkel tekkivad pinged.

Kuni 200m pidid olema mölemad arvestatavad suuruliki relvad.

SVD on tänapäeval kommerts Tigr. PSO sihiku jaotused vastavad 7,62 x 54R padrunite 7n1 ja 7n14 ballistikale. Nende saamine on kysitav. Kuna sama relv on vene söjaväe kasutuses, siis miskipärast ei usu et siiakanti satuks parimad eksemplarid.

.308 Super Vepr ei ole kuskil söjaväe kasutuses ja seega see mis liinilt tuleb see ka poodi jöuab. Pidi olema parim saadaolev Ak variant. Sellest ka minu huvi. Muidugi Eesti turul vöib täitsa olla, et ongi yks myyja.Turumaht vist lihtsalt selline.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas honkomees »

Vepri ja Saiga vahes olen igati päri. Samas olen Vepri Trapperis müügis näinud, ju nad saavad seda vajadusel tellida, Super on tavaveprist kõvasti kallim ja seda vähe müüakse. Valgas Balodisel oli küll olemas, samuti viimane väidetavalt eritellimusel (15 tk ja neist 12 Putini kaitsemeeskonnale ja 3 Balodisele :lol: :mrgreen: ) toodetud SVD... Mu arust kõikse kindlam helistada ja küsida nii Valgast kui Tartust
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Paistab nii et on olemas yhes kohas ja kuni enda oma käes olen päris vait:).

Aga relvade hinna osas on kyll asi huvitav. Olen käes hoidnud ja lasknud 1944 markeeringuga Mosin Naganti, Soome Suojelukunta variandis. Praeguseks on siis sel relval 65 aastat teenistust selataga. Ok, vähemalt osa ajast on ta seisnud kuskil laos, aga lasta oli temaga lust.
Juhul, kui tegemist nyyd ei ole tegemist AR15 tyypi militaarse ömblusmasinaga millel 100+2 imetillukest jubalakat, mis lasu toimusiseks peavad liikuma, siis tegelt on relva kasutuseiga ikka jube pikk.
Jagades relva ostu hinna kasutamise aja, aastatega peale tuleb välja et isegi kallis relv, hinnakalassis 2000 eurot, ehk 32 000 krooni, jagada 30 aastaga... ymmarguselt mis, 1000 krooni aastas?! Vörreldes nyyd näiteks autode liisingumaksetega ja kasutuse eaga siis tuleb välja et igal juhul enne kallis relv, kui kallis auto!

Segased ajad maailams relvade hindu ei langeta ja ei usu et siia jöuaks imeodavad romak svd vöi Norinco NMD -d. Arvatavasti on huviliste ring sedavörd väike et ei tasu ja jänkid on suures Obama hirmus lihtsalt köik juba ära ostnud.

Et kuigi vepril ja saigal on hinnavahe, siis käe tunde järgi ostaks kallima, raskema ja täpsema relva ja hinnasilti niiväga ei vaatakski. Puht isiklik arvamus.
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Tuli ka vastus tactical.ee-st.
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Kysimus -
kas kellelgil on kunagi önnestunud Saiga vöi Vepr kokku jooksutada? On ta kunagigi törke andnud?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas andrus »

Selleks pead küll ta vett,muda ja liiva täis toppima.Mina enda Veprist lasin ikka päris parajalt suitsu läbi aga tõrget ei meenu küll ühtegi.

Kui Balodis tooks seda relva 9,3kal. müüki ostaks omale kindlasti sellise metsas kolistamiseks.
jahismurf
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Kui nyyd puutini ihukaitse loovutab talle yhe.... :)
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas kirp »

Kas keegi selgitaks Vepri ja Super Vepri erinevusi? Ja mis sugulus on neil Tiger'iga või Kalashnikoviga (Saiga)?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas sammal.habe »

ma kunagi uurisin, kui poolautomaati ostsin (lõpuks ostsin ikka Valmet Petra).
Tigr = SVD tsiviilversioon (izmash)
Vepr = RPK põhine relv (molot)
Saiga = AK põhine (izhmash)
Vepri ja Saiga põhierinevus olevat Vepri paksemas lukukojas (kuulipilduja pärand) ja ka tootjad on erinevad.
sellised asjad tulid esimese hooga meelde.
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas reinuvader »

Mind huvitaks tegelt mitte nende siin mainitud relvade vahe aga pigem see, mis te neis ometi head leiate? Tahaks ka väga teada :?:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas andrus »

Mina ei leidnud temas(vepr) mitte midagi head,selle pärast mul teda enam ei olegi.Küll aga võtaksin(ajujahiks) Superi kui teda oleks tummisemas kaliibris saada n9,3 ja just selle pärast,et sellel on juba kaitseriiv normaalses kohas,ääretult lollikindel,odav ja poolautomaat.Milleks jäme ja poolautomaat ei hakka ma siin kohal seletama,sest see on minu valik.
jahismurf
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Kui söimuks ei lähe siis räägin.

Olen lasknud vist .. köigist ekv ja kl käsitulirelvadest, va 12,7 browning, 338 snaiper, aga kaasa arvatud 12,7mm nsvt, 90mm ja 106 mm reaktiivsuurtykid, kerged tanikörje relvad. Lisaks veel eksootilisi m16a2, Fn Fal, ja vana hea Rk76 valmet, ja ka pisemaid asju piisavalt.
2 aastat lasin mitusada lasku kuus automaat ja vintrelva, iga jumalama kuu. Öhkrelva moona ei lugenud, sisetiir oli maja all öhtuti kasutada.
Elamused olid Mosin 1944 aasta soome toode ja M14 - 1968 aasta usa toode.
Korra olen pidand Valmeti (täpse valmistusega ak, lukukoda freesitud) lukku jalaga liikvele peksma. Jäässe läks. (Kylmaga, -28 vist, peab kord tunnis lukku lögistama, loobib jää välja).

Loomulikult ei ole ma käinud nendega jahil, vaid metsas söda "mängimas". Selle mängimise käigus käib vahest ajudest läbi möte, et mis siis kui see mäng peaks olema yhel hetkel tösi. Mis siis oleks oluline ja mida teeks teisiti ja mida teeks täpselt nii, kui "mängus"
Yks tore silmi avav elamusi oli ida viru suures soos, kus kevadise suurvee ajal oli vett oli pölvili ja jää selle all. 12 vaprat kaitseväelast segas 15 kilomeetrit jälgi ja tegi muid trikke, kuna oli teada et luureryhm oli meid otsimas. 6 kilomeetrit käisime lihtsalt pölvini vees ja öhtupoolikul leidsime kena nukikese, mis körgus suurveetasemest 70 cm körgemal. Sättisime end kenasti magama kui miskad, tunnimees valves. Keset ööd käivad tunnimehed äratamas. "Liikumine kella 12" "Vöimatu,magame edasi" Pool tundi edasi "liikumine kella 3-s, vist 2-3 meest" "V ö i m a t u !"
Olien kindel et need ei ole jälitajad. Jälgi ajada vöimatu ja 40 x40 kilomeetrit soost yks öige muhuke yles leida 12 tunniga, ei ole reaalne. Sidet ei peetud seega peilimist ei saand olla. Meie asukohta tedsime vaid meie ise. Lamad, kuulad mötled, kui on vastane - esi saa olla aga kui on, siis liikumise peale oled kohe vahel, vaikselt olles lähevad mööda, kui nad just seda saarekest ei tule tuhnima. Kellaaeg oli juba selline, et oli väga pime. Nii pime, et peab kellelegi otsa astuma, et yles leida. Ja kui on vastased, siis viimasel 5 meetril "vötab nad maha", enne kui nad jöuaks sidet vötta. Seega oleks vastasel teada vaid viimase side kontrolli punkt ja otsingu ring paari kilomeetri vörra suurem.
Järgmisena kostus suur plartsatus ja öite mehine mömisemine. Sellel hetkel oleks ma enda pyskid peaaegu täis lasknud.
Meie kylaline oli kevadine, unine, tige ja nyyd veel märg karu. Tuli löhna peale kohale (konservid, leib jms). Sel hetkel oli minul käe all valgustusrakett, signaalrakett, löhkepakett, Galil SAR jja Püstol PM. Minu ajudest käis läbi möte "Käige xz#¤&% SSE!" Kui loomake oleks meile kallale kippunud.. siis senikaua kui me teda ömblusmasinast Galil tikime ja hernepyssist PM plöksime, tömbanb elukas rahulikult paar kolm neli meest ribadeks.. kui mitte rohkem. Lisaks ryseluses.. vöid oma mehele kuuli jalga pähe istutada, ilma et arugi saaks. Selles seisus arvasin et köige targem oleks rakett meie ja looma vahele maasse lasta, ehk ehmatab looma minema.
Aga önneks läks karu ära. Et udujutuks ei peetaks seda lugu siis yks söna : puhatu : kes teab see teab.

Pärast seda elamust olen ma väga suur .308 fänn. Vajadusel kölbab nii loomale kui inimesele kui ka lasketiiru. Ja relv peab olema lolli- ja ilmastikukindel.

Ma ei arvesta sellega, et alati on mönus 4 -5 tunnine metsaskäik ja loomakesed heidavad maha koolevad sinnasamasse ja kohe. Vahest vöib asi jamaks kiskuda.
Slleks, et ma miskis ekstreemses olukorras lukku lögistaks piisavalt kiirelt, selle jaoks peaks seda iga öhtu enne und 100 korda tegema, et tekiks fyysiline harjumus ja öigel hetkel käsi ei väriseks. Ja mu naine on niigi juba kergelt pahane mu peale. Sama ka suurekaliibrilise paarispyssi suhtes, ei ole treeningut piisavat et elevandipyss instinktiivselt palge heita ja lasta instinktiivselt ja täpselt. Lihtsalt pole sellist treeningmahtu harrastajal. Ja kui asi hankida, selline, mis sind jäätumise ja muudes koledates tingimustes hätta ei jätaks.
Sel hetkel kui on vaja et pauk käiks, ta peab käimab.

Lisaks saab 1 saksa poolautomaadi eest 2 - 3 vene poolautomaati.

Ehk siis lollikindlus, konkurentsivöimeline hind ja kasutusiga, on asjad, mis selle pyssi poole kallutavad. Mulle ta meeldib, et ta näeb selline välja nagu näeb. Mulle meeldib ka see, et hädakaitse olukorras vöin vajadusel julgelt taga kellegile yle kyyru kupatada, ilma hirmuta et palju see kolks nyyd maksma läks. Mulle meeldib näiteks Saiga juures ka see, et kui metsaveotraktor tast yle söidab, siis on väga suur töenäolisus, et väljanägemine ei lähegi niiväga palju koledamaks. Tööriist on tööriist. KUnagi saan miljonäriks ostan sakslase ja panen tviidylikonna selga ja mu kaks phtatöuylist jahikoera hyppavad Jaguari uksest välja jne jne. Aga seniks, saiga ja vepr, misk mitte.

Ja köigepealt lähen relvaeksamit - teist korda tegema - Vöi öpin juristiks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas andrus »

Ühesõnaga relv igaks elujuhtumiks,ka siis kui hakkavad taevast langevarjud paistma??? :D
jahismurf
Vasta