Super Vepr .308 Eestis

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Kasvöi, aga sydamest loodan et mitte. Mulle sellest karust täitsa piisas et teada saada kui vapper mees ma tegelikult olen :M
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas reinuvader »

aaa selline taktikaline mees oled, siis on teine asi.:)
minumeelest sobivad tõesti sellised relvad rohkem Gaaza sektorisse või Talibani mässulistele paremini kui jahti. Kui keegi sellisega tiiru sisse astub, pean tunnistama, et mul tuleb kohe hirm nahavahele, mis siis se vaene karu peab veel tegema :roll:
Olen paar korda selliseid venelase kaasaegseid proovinud, need kolisevad ja lõgisevad igalt poolt, sellisega ntx rebasele laskmiskaugusele kl ei hiili vist?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas andrus »

Mis sa seal tiirus kardad?? :M

Ja selle kolisemise ja logisemise kohapealt vaidlen ikka vastu küll.
jahismurf
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas Priidik Õun »

Iga mees otsustab ise millise riigi relvatööstust ta oma ostuga toetab ja kas käib metsas ringi sõja- või jahimehena.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas Arles »

Eks siin on ju mitu komponenti:
isiklik maitse, mille üle saab vaid kakelda
finants ja jahil oleme relvast või selle hinnast sõltumata võrdsed (kuigi teatud asjadele viltu vaatamine on kultuuri küsimus, on seda ka oma suu kinni hoidmine) :)
omadused, mille pärast mulle mõni relv ei sobi võivad osutuda omadusteks, mille pärast teine mees just selle valib
keegi peab ju ka Valga meestelt püsse-padruneid ostma - neil ka huvi võistlusi korraldada/end reklaamida.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Maitse asjad on jahh sellised, et viisakad inimesed aktsepteerivad ka enda omadest erinevaid nägemusi. Muidugi, tuleb tunnistada et kui vene pyssist miskit head tahta, peab valmistuma väikesteks ümberehitusteks.

Aga on ju inimesi kellele see istub ja no näiteks, mine ytle mitsu evo 7-ga söitvale mehele, tulihingelisele ralliharrastajale, et kuule mees, mis sa seal garaaziz vehid, osta audi 4x4 kupee ja söida, stiilselt. Vastuseks vöivad olla kohe väga suured silmad. :shock: ei saa ta su jutust aru:) Kellele ema, kellele tytar.
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Uut teemat ei taha teha, aga huvi tekkis et kui ma selle relvaeksmai kord tehtud saan, mis vaja teha et veprid ja saigad täpselt laseks? Kui keegi teab, on kogemust lisage siis oma kogemus, loetud tarkus juurde. Omalt poolt:
Loetud tarkus:

1) Laskemoon: kuna tehtud sööma köike, siis .309, .310 ja vöibolla .311 kuulid vöivad aidata. Pöhjus: vene .308 raud on tegelt söjaväerelva raud, mis on vindi harjalt harjale .308, aga vindi pöhjast möödetuna .310 kuni 312, et ikka igasugu moon läbi läheks. Seega vöivad suuremad padrunid paremini töödata.

2) Raua sisselaskmine, lugesin et kuni 400 lasku, tavaliselt 200 lasku.

3) Kuna saiga esisihik kylmvaltsiga (survega) peale aetud, siis on vöimalik et raua läbimööt on vähenenud sihiku kohalt. Lahendus: mööta yle ja kui siis raualt sihiku osa maha löigata, uus sihik kas suvaline kylgekeeratav vöi vindiga. Kui juba vindi löikamiseks läheb, siis sama hästi ka uu suudme kompensaator, summuti keere otsa.
Selle sihiku asi on vist yks pöhjus, miks vepr saigast täpsem (teised on raske raud, freesitud lukukoda täpsema luku sulgemisega, ja vist oli ka lisa lukustus?).

4) Ylekäidud päästemehhanism.

Kui keegi teab, on lugenud vöi on kogemust, on teretulnud täpsustama, lisama asju. Kuigi mu relvaeksamige vöib nyyd kaua minna, olen järjekindel :mrgreen: :VS
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas andrus »

Mina ei teinud enda omaga mitte midagi,optika lasi männikul Anti Järvelaid sisse.Ütles lõpetuseks ,et siga,põder pole probleem 100-150m aga rebane unusta pikema maa pealt ära.(polnud mul isegi mitte mõttes)Metsas kasutasin 11,7 oryxit ja tiirus sai 10-ne salv alla pandud ja ennast lihtsalt"välja elatud" 8.- lõuna aafriklastega.
jahismurf
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas wsm »

Nii jaburat juttu pole ammu kuulnud, kui TankistUr-l on õnnestunud postitada.: Et kohe Kalassile sumpar ja jämmed kuulid :P Kole kahtlane tegevus.
Omal pole veel relvalubagi
Võibolla oleks kõigile kindlam ja ohutum kui sa seda relvaluba ei saakski.
Vähemalt minule jäi küll sinu postitustest selline mulje.
Mida teised arvavad?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas gunnar »

wsm kirjutas:Mida teised arvavad?


Jaht pole sõda ja see on see koht kus ma pean vajalikuks oma maitset peale suruda. Ei meeldi mulle need saigad ja veprid. Samuti tundub lauslollus kulutada raha püssile mille kohta peab hakkama infot koguma kuidas ikka teda laskam "enamvähem" saaks. Sama raha eest saab täiesti korraliku Weatherby Vanguard poltlukuga vintrelva. Seda ütlen, kuna alati on hakatud rääkima et taskus pole seda 50 000 mida korraliku püssi eest küsitakse.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas andrus »

Aga müügi numbrid näitavad,et lähevad päris hästi eestis müügiks.Järelturul kah just eriti suurt pakkumist ei ole,mis näitaks,et on pettutud oma ostus.
jahismurf
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas wsm »

Mardil poes letis Remington 700 cal .308 ootab ostjat. Hinda alla 13 tonni.
See on klassika- väga soodsa hinnaga.
Paned korraliku optika ja tunned jahist rõõmu.
Ja ei peagi 50 tonni välja käima.
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas TankistUr »

Nu se laskesport tahab mul 40 lasku kaugusele 3 -300 meetrit kiiruse ja täpsuse peale.
Sumpari osas, no mehed ma otsin teile siia möne pildi, kui suudan yles riputada, mille vastu ma seal vöistlema peaks hakkama. Ei ole yldse hernepyssid. Aastane laskemoona kulu on 4000 lasku ja rohkem, meistrivöistluste sarja laskjad lasevad 12000 pauku aastas, + iga aastane remont ja iga 3 aasta tagant uus relv, kuna remont pole enam mötekas.
Ärge hakake kohe peksma, kui keegi teine miskit muud asja harrastab, kui jahilaskmine. Siin foorumis olen eelköige sellepärast, et siin on märkimisväärselt kogenud inimesi selles asjas koos ja no ei viitsi köike oma pea ja pepu peal järgi proovida.

Ja kalassi raua läbimööt no olen kahest erinevast kohast uurinud need tolerantsid. Ei ole ise välja möeldud.

Relvaloaga... ei kommentaari, eks. Niigi närv must. Kallis inimene, ma olem Tallinna Laululava rynnanud ja höivajud avaliku yrituse käigus, ja nyyd ei saa luba kätte, kuna eksisin miski relvkapi pleki paksusega... ei kommentaari. :VS

Lähen pilte otsima.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Püüan TankistUrri heietustega kaasa joosta aga kui äkki keegi nüüd ütleks, kui kaugele ja mis suunas joosta?

Mida me soo peal laskma läheme ja keda meist veel karu ründab?

Asi tundub ohtlik, oleme valmis!

Ja mis püss meil näpus on? Saiga vai?

Alati valmis! :lol:
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Super Vepr .308 Eestis

Postitus Postitas reinuvader »

andrus kirjutas:Mis sa seal tiirus kardad?? :M .

TankistUrr-suguseid mehi

TankistUrr ära võta isiklikult ma proovin siin su teadusliku jutu peale lihtsalt natuke nalja teha. :) Muidu ootan su järgmist postitust suure huviga. Olen tänu nendele palju targem
Vasta