benelli argo

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

benelli argo

Postitus Postitas hagijas »

ahhoi kamraadid, küsimus siis teile, kellel kapis benelli argo, omale sai muretsetud aastaid tagasi 30-06 kal. mõningase kasutamise järel hakkas gaasikambri küljest mingi poolseibi moodi jubin välja kukkuma( seda siis kui relva lahti võtsin puhastamiseks). pidavat teine olema sellel eesmärgil et gaasid mis hooga rauast tulevad seda kambri seina väga ei lõhuks, nagu tugevduse mõttes v sedai, kuid kui see seal lahtiselt on siis hakkab ta kolvi tihendeid lõhkuma, käis ka poes relv ära, seal püüti teda kuidagi kruvidega kinni panna kuid tulutult, nyyd jälle sama häda ees. kas äkki on mõnel selle relva omanikul sama mure? mul suguline ostis sama relva, ja sama kaliibri ning temal sama jama. ehk teab keegi mida ette võtta?
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas valdo »

Endal sama kaliibriga Argo, aga sellist tähelepanekut pole veel teinud, et miskit küljest hakkaks pudenema. Olen lasknud aastaga kokku ca. 250 pauku.
Kui palju sa sellega lasknud oled enne kui lagunema hakkas?
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas hagijas »

enda relv vast mingi 500-600 lasku teind, lagunema hakkas juba kuskil 200 matsu juures.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas aivar00 »

Enda 9,3 on teinud umbes 100 matsu ja siiani püsib koos. Hirmutad kohe oma jutuga ära :lol:
ikka lõbusalt
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas tuska »

mõtetu relv, eriti kui noore jahimehe esimene püss
vahel tuleb ka mööda lasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas rajaleidja »

tuska kirjutas:mõtetu relv, eriti kui noore jahimehe esimene püss

Järsku põhjendaksid ka oma arvamust?
willy
Postitusi: 34
Liitunud: R Mär 03, 2006 8:44 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas willy »

Mul endal ka sama relv, mille soetasin 2006 l aastal, lastud ca 200- 300 lasku aga veel ei ole probleeme olnud ?! Millises poes käisid relva näitamas ? Mina oleksin pöördunud Küti ärisse .
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas tuska »

Sellel hooajal tegid 2 argot ajujahtides kümne pauguga ühe sea, minu poltlukk neljaga neli siga
vahel tuleb ka mööda lasta
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas tuska »

Põhjus on laskja psühhikas, kui tead, et salv täis, tükib näpp kauaks päästikule jääma. Samas argo meestele küsimus, kui tihti optika sisse laskmine toimub?
vahel tuleb ka mööda lasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas rajaleidja »

tuska kirjutas:Põhjus on laskja psühhikas, kui tead, et salv täis, tükib näpp kauaks päästikule jääma. Samas argo meestele küsimus, kui tihti optika sisse laskmine toimub?

Kui põhjus on laskjas, miks siis Benellit mõtetuks relvaks nimetad?
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas tuska »

Ära võta isiklikult, kellele ema, kellele tütar. Minu jaoks on ta mõtetu, mõnele aga parim. Jahil olen ma poltlukule kindlam ja mulle ei meeldi, et isegi ühisjahtides on mehed kõige suurema salvega. Kuna ise olen jahijuhataja, siis sõbrad ei taha nii, kui arusaada, miks ma nõuan väikest salve.
vahel tuleb ka mööda lasta
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas Eerik »

hagijas kirjutas:ahhoi kamraadid, küsimus siis teile, kellel kapis benelli argo, omale sai muretsetud aastaid tagasi 30-06 kal. mõningase kasutamise järel hakkas gaasikambri küljest mingi poolseibi moodi jubin välja kukkuma( seda siis kui relva lahti võtsin puhastamiseks). pidavat teine olema sellel eesmärgil et gaasid mis hooga rauast tulevad seda kambri seina väga ei lõhuks, nagu tugevduse mõttes v sedai, kuid kui see seal lahtiselt on siis hakkab ta kolvi tihendeid lõhkuma, käis ka poes relv ära, seal püüti teda kuidagi kruvidega kinni panna kuid tulutult, nyyd jälle sama häda ees. kas äkki on mõnel selle relva omanikul sama mure? mul suguline ostis sama relva, ja sama kaliibri ning temal sama jama. ehk teab keegi mida ette võtta?


Katsu see sinna poodi tagasi viia ja võimalusel ringi vahetada millegi muu vastu veel niikaua kui garantii kehtib . Kui juba remondis käis ja korda ei saadud , siis on tegelikult õigus vahetada samaväärse korras toote vastu . Ära siis uut enam Benellit võta . Sellest on siin´juba varem räägitud , et need vintraudsed Benellid eriti ei kesta , mida küll ei saa öelda sileraudsete kohta .
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin: Sellest on siin´juba varem räägitud , et need vintraudsed Benellid eriti ei kesta , mida küll ei saa öelda sileraudsete kohta .

Äkki annad viite kus sellest "räägitud" on. Endale ei ole nagu silma hakanud.

Aga tuska kuidas sa mehed jahti lased olles ise jahijuhataja, kui seaduse järgi peab salv olema max 2-le padrunile? :evil: kolmanda võid muidugi rauda lükata. Aga ei ole trehvanud veel meest, kes laseks ühest ajust puntis jooksvatest loomadest üle 2-e looma olenemata relvast.
See näpu kõverdamine aga on kõrvade vahel kinni. Endal igastahes ei ole küll "suure" salve ostmismõtet tekkinud. Kui oleks tegemist tiiru relvaga, siis mõtleks sellele. Pigem teine 2-ne salv milles täismantel juhuks kui mõni reps juhtub ees tolgendama. Peale "katsetust" 18,5 gr poolmantliga jäi repsist ainult saba ja hunnik paska järgi. Optika püsib paigaldusest saadik kuigi on Kilic Maci kiirjalgadel ja korduvalt pealt maha käinud ka metsas mitte ainult puhastades.
Siiani on minu silmis poolautomaadi ainus puudus ümberlaadimisega kaasnev müra-kui vaja vaikselt poolmantel täismantli vastu vahetada repsi või kähra jaoks.
ikka lõbusalt
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: benelli argo

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Omal Argo .308 alates detsembrist 2005. Lasknud ca 500 pauku, pole mahti olnud rohkem asjaga tegeleda :oops: Üritan seda viga parandada :lol: Siiamaani töötab tõrgeteta, olen rahul valikuga.
Peamine põhjus Benelli ostmisel oli sobivus minu kehaehitusega, see püss lihtsalt istus kõige paremini õlga. Pean suureks plussiks pära asendi reguleerimise võimalust vaheseibidega. Iga mees peaks leidma omale sobiva seade. Omal tuleb veel ette võtta 1-1,5 cm paksuse lisaseibi tegemine pära ja lukukoja vahele, et püstolkäepidet päästikust veel kaugemale viia.
Sai ka omale algul suures õhinas ostetud suur magasin. Algul sai teine isegi mõned korrad kaasa võetud, kui laskma läksin. Nüüd vedeleb sahtlipõhjas, pole vajadust selle järgi.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: benelli argo

Postitus Postitas kirp »

Teema algataja küsimusest mööda kipub see jutt veerema. Omal ka Argo olemas ja seni gaasisüsteemiga probleeme pole (ptüi-ptüi...). Kas sa Hagijas ka pilte katkisest osast saaksid üles panna? Netis mujal maailmas on olnud juttu, et Argo gaasikolvi tihenditega on jamasid, aga ei mäleta kas seda peeti tehnoloogiliseks veaks või on probleeme ka kasutamises. Seda gaasisüsteemi vedru kinni keeramise mutrit ei tohtivat kübetki lahti jätta.
Vasta